Doporučujeme

Bath

Bath

Skutočná láska čaká na každého, ak vydrží to peklo rozchodov a rozhodovania sa vo chvíľach samoty, s akým partnerom chce zostarnúť. Více »

Další kartářky online
Kartářka Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Kartářka Mária

Mária

Osobný kód 151

Kartářka Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Kartářka Ellis

Ellis

Osobný kód 164

Nov Měsíce ve znamení Panny

Rozbor vlivu novu Měsíce v září 2021

Nov Mesiaca je obdobím rastových impulzov. Je najpriaznivejší na odstraňovanie starých problémov a pre začiatok všetkého nového, pretože energia prírody výrazne narastá.

Nov Měsíce ve znamení Panny
Foto: Adobe Stock

Fáze Měsíce v říjnuÚplňky a novy Měsíce 2021

Nov06.10.2021 13:08VáhyNov Měsíce Říjen 2021
První čtvrť13.10.2021 05:28Kozoroh-
Úplněk20.10.2021 16:59BeranÚplněk Měsíce Říjen 2021
Poslední čtvrť28.10.2021 22:08Lev-

Nov Měsíce nastane: 07.09.2021 02:54

Čo prináša nov?

Mesiac sa počas roka dostáva pri nove a splne do každého znamenia zverokruhu. Nov je spojený so začiatkom nového cyklu. V mágii je to doba, ktorá volá po nových príležitostiach. Nov je panna, nevinnosť, počatie. Je to vhodná doba pre prácu na svojom zdraví, osobnom raste a realizácii plánov. Je to najdôležitejšie obdobie pre pochopenie, rozjímanie a meditáciu.

Nov Mesiaca je časom čiernej mágie a to najmä počas zimných mesiacov, kedy je málo svetla. Nov končí približne tri dni pred prvou štvrťou Mesiaca.

V znamení Panny

Panna je zemné znamenie, rovnako ako Kozorožec a Býk. Jej vláda znamená stabilitu. Jej planétou je Merkúr, ktorý prináša praktickosť, realistický pohľad a zmysel pre detaily.

Obdobie Mesiaca v Panne je charakteristické problémami so zdravím a zodpovednosťou. Budete mať snahu upratovať a zavádzať nové systémy. Kľúčové slovo je “služba”, kľúčová myšlienka “analyzujem”. Je to vhodné obdobie na to vyjasniť si, čo chcete a kam smerujete. Jeho energia vás podporí v manifestáciu nových zámerov, myšlienok, prianí, vízií a cieľov.

Novom začína nový cyklus. Je čas pre nové príležitosti a začiatky, čo sa k septembru a začatiu školského roka hodí, pretože ten u rodičov aj detí vždy znamená novú etapu. Rozlúčte sa s minulosťou a naplánujte si budúcnosť.

Hlavne tí, ktorí sa narodili v znamení Panny, by mali venovať čas hlavne sami sebe. Prestaňte na sebe hľadať chyby a začnite si viac veriť. Je tu vhodný čas aj na riešenie financií a investícií.

Zdravie

Panna ovplyvňuje pankreas, tenké a hrubé črevo i trávenie. Ak pre tieto časti tela niečo prospešné urobíte, zapôsobí to dvojnásobne dobre.

Je dôležité, aby ste boli pozitívni. Prechádzky v prírode sú ideálne riešenie, veď príroda vás nabije pozitívnou náladou a sníme z vás záťaž. Aj pamäť totiž funguje lepšie, keď ste uvoľnení. Počítajte s tým, že aj niečo zabudnete.

Vhodné je tiež zamerať sa v meditácii na prvú, koreňovú, červenú čakru, ktorá je pri konečníku. Tou si môžete aktivovať a podporiť nové začiatky, cesty a možnosti. Tí, ktorí sa viac venujú indickej meditácii, môžu požiadať Ganéša, indického poloboha so sloňou hlavou. Ten je spojený s koreňovou čakrou. Tým, ktorí tomu uveria, pomáha na odstránení prekážok na novej ceste, aby sa vyvíjala s hladším priebehom dosiahnutia cieľov, vízií a zámerov.

Znamenie Panny sa rodí so schopnosťami byť liečiteľom. Naopak, negatívne sa to prejaví tým, že sa okolo nich vyskytujú často mnohí chorí ľudia.

Prúdenie energií

Zdravotný stav veľmi často súvisí so stavom psychickým. Opúšťajte veľa starých vecí, aby ste uvoľnili miesto novým. Energie, ktoré prúdia a budú prúdiť, budú kreatívnejšie. Záleží hlavne na vás, kam energiu nasmerujete.

Bude tiež vhodný čas začať s nejakým aktívnym pohybom. Nové projekty a úlohy pôjdu ľahšie s harmóniou a priateľskou pomocou. V osobnej rovine vám dostatočné sebavedomie umožní odhaliť novú stránku vašej osobnosti.

Neodkladajte nič, čo môžete urobiť už dnes. Riaďte sa svojimi inštinktmi a dajte na svoju intuíciu. Nebojte sa vyjadriť svoje túžby, pocity a želania. Tvorte si život.

Jaký vliv má na vás tento nov Měsíce?

Beran

Budete nevrlí a puntičkárski. Budete mať pocit, že s vami svet nezaobchádza tak, ako by ste si zaslúžili. Nov bude podnetný hlavne v nápadoch a činnostiach v pracovnej sfére. Uvedomíte si svoj zosilnený zmysel pre detaily. Podnieti i vašu chuť dávať veci do poriadku a schopnosť organizovať. Tento nov Mesiaca v znamení Panny, v živle Zeme, je pre vaše znamenie nejednoznačný. Ešte raz sa zamerajte na rodinný rozpočet a začnite premýšľať, kde by sa dalo ušetriť.

Býk

Váš spoločný živel tvorivej Zeme vám posunie udalosti žiaducim smerom a bude priaznivý.  Záleží len na vás, ako tieto energie uchopíte, a ako ich vedome spracujete. Tento nov Mesiaca prináša do popredia vašej pozornosti najmä opatrenia podporujúce vaše zdravie, regeneráciu a všestrannú aktivitu. Vezmite to za ten správny koniec. Vhodným spôsobom vysvetlite všetkým, že je táto vaša aktivita je naozaj potrebná.

Blíženci

Budete mať teraz pocit, že tento nov Mesiaca v znamení Panny, v živle Zeme, je pre vaše znamenie zložitý, nepríjemný a brzdiaci vaše nápady. Stále sa budete snažiť vyriešiť staré problémy. V rodine vzniknú viaceré nedorozumenia pre maličkosti. To vám nepridá na pokoji. Snažte sa byť v súlade sami so sebou, naladiť sa na svoj vlastný telesný rytmus. Tento nov má pozitívny vplyv aj na vylepšenie vášho životného štýlu. 

Rak

Teraz sa najlepšie prehodnotia vaše vnútorné podnety a následne pocity a ich spracovanie. Tento nov vašej Luny v znamení Panny, v živle Zeme, je pre vaše znamenie upokojujúci a inšpiratívny. Na povrch prichádza niečo uložené v podvedomí. Môžete ľahšie vyčistiť nielen svoje obydlie, ale aj svoj vnútorný, i vonkajší svet. Je možné túto silu, i obdobie využiť a vedome pracovať aj so svojimi nespracovanými emóciami, strachom a blokmi. 

Lev

Urobte opatrenia, aby ste aspoň čiastočne vygumovali sklon k úzkostlivosti v každej sfére. Obmedzte akýkoľvek nátlak na rodinu, zvlášť deti. Tento nov Mesiaca v znamení Panny, v živle Zeme, je pre vaše znamenie dosť znervózňujúci. Unaví vás. Môžete sa prejaviť nárastom opatrnosti a zdržanlivosti, aj vo vzťahoch. Nepúšťajte sa do hádok, pri ktorých nebudete mať pádne a vecné argumenty. Mnohé myšlienky zatiaľ nedokážete len tak ľahko vymazať z mysle.

Panna

Mnohé je úplne prirodzený fyziologický proces, takže naozaj nemáte dôvod na paniku. Tento nov Mesiaca vo vašom znamení Panny, v živle Zeme, je pre vaše znamenie veľmi významný. Je vhodný aj na vyriešenie dlhodobých problémov. Je to čas zrelosti myšlienok a predstáv, dokončenia aj uzavretia rôznych, aj súkromných, dohôd. Znásobuje vašu príťažlivosť, šarm, magnetizmus a sexualitu. Zdarne ukončíte aj vleklý problém. Posilní vám zdravie a kondíciu. 

Váhy

Môžete prežiť precitnutie, uvidieť mnoho vecí v podstatne jasnejšom svetle. Prejaví sa vaša výraznejšia dôkladnosť a zmysel pre povinnosť. Tento nov Mesiaca v znamení Panny bude pre vás síce len mierne priaznivý. Snažte sa preto čo najviac vyčistiť a presvetliť priestor okolo vás, ale i v sebe. Problém môžete mať len s ľuďmi, ktorí sa rozhodnú, že sa začnú presadzovať na váš úkor. Tým musíte vysvetliť, že to nedopustíte.

Štír

Hlavne sa vnútorne upokojte a vyupratujte si všetko, čo sa dá. Tento nov Mesiaca v znamení Panny, v živle praktickej Zeme, je pre vaše znamenie priaznivý a aktívny. Obracia vývoj udalostí priaznivým smerom. Prináša vám hlavne možnosť prečistenia tela, mysle a príbytku. Telu, i vášmu okoliu, poskytuje podmienky pre zbavenie sa starých psychických, i telesných nánosov. Váš citlivý organizmus podporí aj tanec, hudba, alebo ľahké cvičenie.

Střelec

Verte tomu, že tá správna cesta pre vás existuje. Potom už budete sami so sebou spokojnejší. Nepozastavujte sa nad minulosťou, svojou, ani iných. Tento nov Mesiaca v znamení Panny, v živle Zeme, je pre vaše znamenie komplikovanejší. Zvýši možnosť pohádania sa z rozmaru a sebeckosti niektorej strany. Dokážte teraz viac rozlišovať a vnímať, čo kedy začína, a čo u vás speje ku koncu. Váš organizmus podporí nová zmysluplná aktivita, či cvičenie.

Kozoroh

Vytvárajte si myšlienky a riešenia, ktoré by ste chceli v budúcnosti uskutočniť. Vplyv energie bude upokojujúci, veľmi priaznivý, vhodný na rozumné rozhodnutia. Počas tohto novu Mesiaca v znamení Panny, v živle Zeme, ktorý je i váš, by ste si mali vytvoriť také mentálne vzorce, ktoré by vám pomohli zhmotniť vaše priania. Budete spojení s uzavretím, alebo prechodom na inú úroveň starostlivosti o zdravie a prístup k práci.

Vodnář

Silu novu v znamení Panny a jeho pôsobenie na vás môžete vnímať rozporuplne a prekvapujúco. Zamerajte na rodinný rozpočet. Skryté zdroje sa vám podarí nájsť. Tým vnímavejším sa otvárajú cesty k podvedomiu a osvetľuje sa niečo skryté a potlačené. Snažte sa rozptýliť vaše chmáry a čierne myšlienky, ak sa niečo nepodarí tak, ako chcete. Ak chcete si vyriešiť nejaké zdravotné komplikácie s trávením, tak sa vám to podarí.

Ryby

Pocítite túžbu doriešiť niečo na materiálnej a zdravotnej úrovni. Tento nov Mesiaca v znamení Panny, v živle Zeme, je pre vaše znamenie celkom príjemný, hoci zložitý. Vrhne nové svetlo aj na najrôznejšie krízy, rozčarovania, problémy v komunikácii. Bude to jednoduchšie, keď komunikáciu povediete v ľahšom a vrelšom tóne. Radšej by ste sa mali vyhnúť impulzívnemu nakupovaniu predmetov do domácnosti, alebo zbytočných, reklamou nadhodnotených výživových doplnkov. 

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceVáhyod 22.09.2021
MěsícBýkod 20.10.2021
MerkurVáhyod 30.08.2021
VenušeStřelecod 07.10.2021
MarsVáhyod 15.09.2021
JupiterVodnářod 28.07.2021
SaturnVodnářod 17.12.2020
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoKozorohod 27.11.2008

Začátek ročních období 2021

JaroJarní rovnodennost20.03.2021
LétoLetní slunovrat21.06.2021
PodzimPodzimní rovnodennost22.09.2021
ZimaZimní slunovrat21.12.2021