Kartářka Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Kartářka Stázia

Stázia

Osobný kód 175

Kartářka Wendy

Wendy

Osobný kód 173

Kartářka Bath

Bath

Osobný kód 167

Nov Měsíce ve znamení Střelce

Rozbor vlivu novu Měsíce v prosinci 2021

V sobotu, na svätú Barboru, nastáva nov Mesiaca v Strelcovi. Optimizmus, nadšenie pre všetko naokolo, veľké ideály, túžba byť všade, dobrodružstvo, viera, filozofia a cestovanie, ale aj netrpezlivosť a určitá závislosť. Toto sú vlastnosti, ktoré podporuje postavenie Luny v Strelcovi.

Nov Měsíce ve znamení Střelce
Foto: Adobe Stock

Fáze Měsíce v lednuÚplňky a novy Měsíce 2022

Nov02.01.2022 19:36KozorohNov Měsíce leden 2022
První čtvrť09.01.2022 19:13Beran-
Úplněk18.01.2022 00:51RakÚplněk Měsíce leden 2022
Poslední čtvrť25.01.2022 14:44Štír-

Nov Měsíce nastane: 04.12.2021 08:46

Ak počujeme slovo Strelec, evokuje to v nás nádych smelosti, impulzívnosti, temperamentu i cieľavedomosti. V tomto ponurom období si treba brať príklad z kladných vlastností Strelca, ktorý rád pomôže druhým, povzbudí vás, lebo cíti, že to potrebujete. Beda však, ak ho začnete kritizovať, alebo nebodaj budete v niečom múdrejší ako on a náležite mu to začnete zdieľať. Dá vám to jasne najavo - spôsobom, na ktorý len tak ľahko nezabudnete.

Netvrdím, že sa tak budú počas novu správať všetci. Kladné vlastnosti si umocnia pozitívne naladení ľudia. Postupne sa rozbehnú spoločenské aktivity, v tejto dobe teda asi viacej v online prostredí. Našinec sa totiž vždy vynájde, ak sa chce zabaviť. Ľudia chcú nadväzovať nové známosti.

Negatívne zmýšľajúci jedinci majú tendencie sa prikloniť k tieňu Strelca. Patrí k nim doslova expanzia zlosti a beznádej. Preto, ak vás chytí hnev, vybehnite von, aby ste ho vybili športom či prechádzkou.

Zdravie

Pozor na úrazy z nepozornosti, bolesti hlavy a prejedanie sa. Počas novu je vhodné začať očistnú diétu, ktorú môžete skončiť tesne pred Vianocami. Inak jedzte aspoň pár dní bezmäsitú stravu a pite dostatok nesladených bylinkových čajov. Nezabudnite na vitamín D a C.

Jedzte batáty, ktoré vám nahradia aj sladkosti, lebo sú sladké a zdraviu prospešné, papriku, paradajky, cesnak, cibuľu, ale aj banány, jablká a citrusy. Všetko však jedzte podľa chuti, ak by ste sa mali do niečoho nútiť, nerobte to.

Jaký vliv má na vás tento nov Měsíce?

Beran

Zabudnite na to zlé, čo ste prežili a konečne začnite žiť! Advent nám ponúka veľa možnosti. Študujte, plánujte, snívajte a tešte sa z toho, čo vám život prináša. Pokiaľ práve prežívate aj náročné chvíle, napríklad v láske, nevzdávajte sa svojich túžob, ale ozbrojte sa trpezlivosťou. Opozícia Venuše môže byť aj prínosom, aby ste sa od svojho protikladu niečo naučili. 

Býk

Kľúčovým slovom Býkov je slovo mať. Nov vám ovplyvňuje dom majetku a financií, ktoré s niekým zdieľate. Vážte si to, čo máte. Zamyslite sa nad hodnotami života. Nemusia to byť len peniaze a majetok, hoci ho k životu potrebujeme. Nezhromažďujte si veľa vecí, skúste pretriediť skrine a zásuvky. Človek tak dá priestor novým energiám, aby k nemu prišli.

Blíženci

Opozícia Slnka s Mesiacom na vaše znamenie vám prináša novoty do vážnych partnerských vzťahov. Medzi ne patrí nielen ten manželský, ale aj pracovné vzťahy s kolegami, ktoré sú tiež dôležité. V práci totiž trávime dosť času. Keďže vy sa nových vecí nebojíte, viac vás straší nuda, tešte sa na expanziu! Tá je jedným s kľúčových charakteristík Strelcov, vášho zrkadla. 

Rak

Nov v Strelcovi vám zasahuje do domu zdravia a práce. Pokiaľ ležíte doma s nejakou chrípkou, nebodaj aj obávaným vírusom Covid 19, z duchovného hľadiska ste podľahli davu, alebo ste sa starali o všetkých naokolo a na seba ste zase zabudli. Dajte otvorene najavo svojim blízkym, že potrebujete pomoc. Zdravo jedzte a chodievajte denne von, najlepšie pokým svieti Slnko. 

Lev

Máte celkom príjemné obdobie. Minulý nov bol pre vás kritický. Takto pred mesiacom ste sa snažili veľa vecí vylepšiť, a to na poli práce, ale hlavne aj doma. Teraz žnete ovocie svojej práce. Pokiaľ to tak nie je, odhoďte pýchu a ospravedlňte sa tým, ktorých ste zanedbali. Vezmite vaše deti i partnera do blízkych hôr! Pre menej zdatných, alebo po chorobe, budú vhodné i denné vychádzky do blízkeho parku. 

Panna

Expanzia Strelca často vystraší systém milujúce Panny. Nov v Strelcovi vás skúša hlavne doma, ale aj v práci. Kariéra bude na vzostupe vtedy, ak ku svojej kvalifikácii pridáte dostatok rozvahy a zmierite sa s tým, že vás budú aj kritizovať, nielen chváliť. Začnite si upratovať byt, zbavte sa zbytočností, ktoré ste doteraz opatrovali. 

Váhy

Nov vám žiari na krátkodobé cesty a tým aj nákupy, za ktorými idete do svojho okolia bydliska. Možno by bolo vhodné, aby ste si konečne povedali, že zbytočností máte plnú zásuvku. Veľa ľudí si už dáva iba praktické darčeky, alebo si priamo povedia, čo by chceli. Pokiaľ ste už darčeky nakúpili, pozrite, či sú ozaj vhodné pre vašich milovaných. Niečo môžete aj vrátiť späť do obchodu. 

Štír

Vám nov žiari na dom majetku a toho, čo si vážite najviac. V dnešnej dobe to bude iste aj zdravie, nielen majetok. Povedzte si: „Žijem, teda som!“ Uvedomte si, čo chcete v živote dosiahnuť. Je jedno, koľko máte rokov. Venujte sa hodnotám života. Ak si budete veriť, dosiahnete to, po čom túžite. Musíte však pristáť na zemi. Pokiaľ investujte do štúdia, určite neprerobíte. 

Střelec

Dôležitý nov, ktorý vám vplýva na váš dom osobnosti. Tým aj na váš zovňajšok, preto skúste na sebe niečo vylepšiť. Nový účes, alebo nebodaj zuby?  Tradičná odtučňovačka, o ktorú sa pokúšate každý mesiac pri nove či splne, teraz môže splniť svoj účel. Povedzte si, že tentoraz to vyjde a vy sa zmestíte do tých krásnych šiat či sexi nohavíc a saka! Majte sa radi!

Kozoroh

Nov vám zasahuje do tajomného domu vášho povedomia. Skúste si viac rozumieť. Ako na to? Doprajte si viacej času pre seba ako minulý mesiac. Potrebujete oddych ako soľ. V práci sa asi nebude dať poľaviť, preto vašim doma vysvetlite, aby mali s vami trpezlivosť. Pokiaľ sa v týchto dňoch chcete vŕtať v minulosti, skúste aspoň nevynášať von staré krivdy. Venuša praje aj cez nov láske. Nezadaní si možno nájdu nového partnera. 

Vodnář

Konečne ste si vydýchli! Po minulom nove si budete vážiť priaznivý priebeh tohto. Oslovte vašich priateľov a dohodnite si malé stretnutie po rokoch. Snáď to stihnete, Veď lockdown nebude večne. Zatiaľ komunikujte cez web. Splňte si niektorý z vašich malých snov. Možno to bude mať niečo spoločné s vašimi ratolesťami. Kto nemá deti, nech si zaspomína na pekné chvíle s kamarátmi s detstva. Môžete sa niektorým aj ozvať. 

Ryby

Nov v Strelcovi vám zasahuje do vášho domu domova a minulosti. Je pre vás dosť náročný, lebo kvadrát Luny ukáže aj nepríjemné veci. Najradšej by ste odplávali do hlbokých vôd a vyhli sa expanzii, ktorú v práci tušíte. Je už advent, ľudia majú davovú psychózu, že treba vykúpiť obchody a rozžeraviť hlavne tie internetové. Nepodľahnite tomu aj vy. Dajte si pozor na peňaženky a pri webovom surfovaní aj na svoje heslá. 

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceVodnářod 20.01.2022
MěsícStřelecod 27.01.2022
MerkurKozorohod 26.01.2022
VenušeKozorohod 05.11.2021
MarsKozorohod 24.01.2022
JupiterRybyod 29.12.2021
SaturnVodnářod 17.12.2020
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoKozorohod 27.11.2008

Začátek ročních období 2022

JaroJarní rovnodennost20.03.2022
LétoLetní slunovrat21.06.2022
PodzimPodzimní rovnodennost23.09.2022
ZimaZimní slunovrat21.12.2022