Kartářka Petra

Petra

Osobný kód 310

Kartářka Večernice

Večernice

Osobný kód 304

Úplněk Měsíce ve znamení Kozoroha

Rozbor vlivu úplňku Měsíce v červnu 2024

V sobotu, po tretej hodine v noci, nastáva spln Mesiaca. Slnko v citlivom Rakovi robí vtedy presnú opozíciu na Lunu v pragmatickom Kozorožcovi. Obe znamenia sú pevnými a rohovými znameniami, čo sa ukazuje i na ich vlastnostiach.

Úplněk Měsíce ve znamení Kozoroha
Foto: Adobe Stock

Fáze Měsíce v červenciÚplňky a novy Měsíce 2024

Nov06.07.2024 01:00RakNov Měsíce červenec 2024
První čtvrť14.07.2024 00:51Váhy-
Úplněk21.07.2024 12:19KozorohÚplněk Měsíce červenec 2024
Poslední čtvrť28.07.2024 04:54Býk-

Úplněk Měsíce nastane: 22.06.2024 03:10

Jednou z nich je tvrdohlavosť. V každom z nás je trochu z obidvoch znamení, preto si treba dať pozor, aby sa tieto vlastnosti v nás príliš nevyhrotili. Na druhej strane sú obe znamenia dosť opatrné a rezervované. Vyjadrujte svoje city, ale nezachádzajte do extrémov.

Opozične postavené Slnko voči Lune má pri sebe aj Merkúra, ktorý je rýchlo sa pohybujúcou planétou. Preto si dôležité veci veľmi dobre premyslite, pokým ich začnete riešiť, aby ste mali úspech. Snažte sa veci, ktoré začnete, dotiahnuť do konca.

Neďaleko Slnka a Merkúra sa pohybuje aj Venuša, ktorá je síce rozšafná, ale spája ľudí do celku, tak by sa nám malo podariť zvládnuť toto obdobie bez väčších problémov.

Nachádzame sa v období letného slnovratu a Svätojánskej noci. Nájdite si svoje spojenie s ohňom, ktorý vám môže uzdraviť vaše boľavé spomienky na minulosť. Keď sa tento rok nechystáte k spoločnému svätojánskemu ohňu, zapáľte si doma sviečku a všetko negatívne v plameni spáľte. Kto potrebuje ozaj páliť, ten si napíše svoje traumy na papier a ten spáli v nehorľavej nádobe. Čistý obraz plameňa si však zanechajte v srdci, aby vám nevyhasol. Nech ostane vo vašom vedomí oheň ako dobrý sluha a nie zlý pán! Živel oheň nás totiž poháňa do činností, ktoré potrebujeme robiť a trebárs aj chceme vykonávať, ako sú koníčky a šport.

Spln v Kozorožcovi môže vyvolať bolesti hlavy. Uvedomte si, že nemusíte mať všetko a vždy pod kontrolou, ako sa vraví - na svojej hlave. Posilnite svoje telo pobytom v prírode, kde prídete na iné myšlienky. Doprajte si rozumnú dávku Slnka, aby sa vám uložil vitamín D do kostí. Zacvičte si cviky na držanie tela.

Nazbierajte si ľubovník bodkovaný a naložte si ho do oleja. Budete mať vlastný svätojánsky olej, ktorý má magickú moc. Pomáha od bolestí, lieči následky popálenín a tíši nervové choroby.

Počas každého splnu je vhodné obdobie na striedme stravovanie až hladovku. Samozrejme, záleží na zdravotnom stave človeka, či si ju môže dovoliť. Preto sa poraďte s lekárom, ak máte nejaké zdravotné problémy.

Jaký vliv má na vás tento úplněk Měsíce?

Beran

Spln v znamení Kozorožca je pre vás dosť náročný, hlavne v oblasti kariéry, ale to nevylučuje aj úspechy, pokiaľ budete trpezliví. Pracujte s elánom, nenechajte sa rozčúliť neprajníkmi. Doma však radšej zájdite do povestnej autonómie, aby ste na seba zbytočne neupozorňovali. Veď ešte nie je všetkým dňom koniec! 

Býk

Tentoraz vám Luna silne ovplyvňuje dom filozofie a ďalekých ciest. Dajte si dôležitú otázku, či ste spokojní so smerom, ktorým teraz kráčate. Ak nájdete jasnú odpoveď, že je na čase ho zmeniť, berte do rúk kompas a hľadajte ten správny! Pokiaľ to ide, plánujte dovolenku za hranicami všedných dní. 

Blíženci

Opozične postavené znamenia, ktoré sú teraz dôležitými aktérmi na nebi, a to Kozorožec i Rak učia rýchleho Blíženca trpezlivosti. Pociťujte nutkanie, že treba na úradoch či iných dôležitých miestach rýchlo jednať? Rátajte do povestných desať, aby ste sa upokojili. V podstate je však pre vás tento spln neutrálny. 

Rak

Tento spln je pre Rakov dosť náročný. Preveruje vám oblasť partnerstva, kde môže dôjsť k zmenám. Opatrne jednajte s ľuďmi, o ktorých viete, že sú vašimi nepriateľmi, aby vás nemanipulovali! Pobyt Venuše u vás, vám však bude držať palce a zmierni opozíciu vašej patrónky Luny. Dajte si však pozor, aby ste nepodľahli určitej ilúzii. 

Lev

Spln vám zasahuje do domu zdravia. Je na čase niečo zmeniť, napríklad v dennom režime. Šetrite si svoje citlivé srdce, doprajte si masáž, alebo si zacvičte aspoň cviky na držanie tela. Inak povedané, splňte svojmu telu to, čo si už dlho pýta! Síl by ste mali mať dostatok, ale nepodľahnite nervozite. 

Panna

Spln vám zasahuje do domu detí a radosti. Venujte sa koníčkom, alebo si ich hľadajte. Zachovajte si pokojnú hlavu. Vtedy vyťažíte z tohto splnu to, čo potrebujete najviac. Ak vás hnevajú vaše deti, ktoré čakajú na svoje vysnívané prázdniny, zamyslite sa nad vetou: Zabudol vôl, že teľaťom bol. Neopakujte chyby po vašich rodičoch, na ktoré im doteraz neviete zabudnúť. 

Váhy

Náročný spln môžete zvládnuť, ak budete jednať postupne a systematicky. Najprv haste to, čo vás páli najviac. Bude to asi vaša domácnosť. Vy potrebujete okolo seba pekné, harmonické prostredie. Poraďte sa so spolubývajúcimi, čo by vám urobilo spoločnú radosť. Síl by ste mali mať dosť, len ten nepokoj treba hasiť. Skúste sa venovať umeniu. Pasívne či aktívne, to vždy Váham pomôže! 

Štír

Pre vás je tento spln celkom príjemný. Ak vás vytiahol na cesty, predsa len buďte opatrní. Nemá každý dobre postavené Slnko i Lunu tak, ako vy teraz. Nikto vám však cestovanie nezakazuje, ba naopak, môžete na nich stretnúť zaujímavých ľudí. Splňte si nejaké prianie, aby ste si dokázali, že sa máte radi!

Střelec

Spln vám zasahuje do domu vašich hodnôt i tých, ktoré s niekým zdieľate spoločne.  V popredí sú teda aj financie. Ak vám povie niekto, že míňate peniaze na zbytočnosti, môže mať pravdu. Možno to len potrebujete počuť, aby ste si prehodnotili svoj postoj k majetku vôbec. Spln v Kozorožcovi je pre vás neutrálny, ale toto znamenie vie poriadne šetriť! 

Kozoroh

Významný spln pre Kozorožcov! Náročné obdobie leta dobre poznáte. Hlavne vtedy, pokým je Slnko v Rakovi. Po tieto dni sa skoncentrujte! Nepodceňujte impulzy, ktoré k vám prichádzajú. Energie by ste mali mať dostatok. Choďte si za svojím cieľom, ale nie cez mŕtvoly! Také víťazstvo by vás netešilo dlho.

Vodnář

Vás zastihol spln všeobecne v dome podvedomia. Vnímavosť máte aj tak dosť veľkú, ale teraz ste na vrchole! Nepodceňujte vnemy, ktoré vám vesmír posiela. Čítať ich viete iba vy. Pozor však, aby ste nepodľahli hrubším energiám a zlosti, lebo Mars máte v kvadráte na vaše znamenie. 

Ryby

Máte možnosť vykročiť aj po lepšej ceste, ale bude vás to stáť určité úsilie. Niečo podobné ste už zažili v minulosti, tiež takto v lete okolo splnu v Kozorožcovi. Niektoré lekcie života sa opakujú, pokým sa ich nenaučíme. Urobte dobrý skutok. Napríklad, môžete pomôcť svojim priateľom dobrou radou, alebo ich potešiť niečím príjemným. Netreba však dopredu očakávať odmenu alebo pochvalu.

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceLevod 22.07.2024
MěsícRybyod 23.07.2024
MerkurLevod 02.07.2024
VenušeLevod 11.07.2024
MarsBlíženciod 20.07.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoVodnářod 21.01.2024

Začátek ročních období 2024

JaroJarní rovnodennost20.03.2024
LétoLetní slunovrat20.06.2024
PodzimPodzimní rovnodennost22.09.2024
ZimaZimní slunovrat21.12.2024