Čínský horoskop na červen 2024

Měsíční horoskop

Horoskop vás upozorní na to, jak probíhající dny měsíce ovlivňují podvědomí lidí, kteří jsou zařazeni v jednotlivých znameních čínského zvěrokruhu. Vykreslí vám vliv slunečního znamení a jeho vládnoucí planety.

Foto: Adobe Stock

Tip na červen

Vstúpili sme do ďalšieho mesiaca roku originálneho dreveného Draka. Do 20. júna bude mesačným zvieracím vládcom Kôň. Jeho sklony k dobrodružstvu a nadšenie pre život sú povzbudzujúce. No keď sa tieto vlastnosti spoja s hrdým a nebojácnym Drakom, zažijeme asi dosť búrlivých chvíľ, ktoré budú plné všakovakých aktivít, tvorby a dobrodružstiev.

Nudiť sa teda asi nebudeme, ale netreba zabúdať na dodržiavanie pravidiel a detailov života, na ktoré často obe zvieratá Drak a Kôň s prepáčením kašlú.

Poslednú tretinu mesiaca si trochu vydýchneme. Od 21. júna nastupuje mesačná vláda Kozy. Tá prinesie viac zodpovednosti, tolerancie a zotrie z ľudí povrchnosť. Vtedy si však bude treba dávať pozor na majetnícke sklony a nepodliehať hystérii, ak veci nepôjdu úplne podľa vašich plánov. Nájdite si niečo, čo vás bude baviť, aby ste prekonali niektoré ťažšie dni, ktoré jún prináša. Tvorivá činnosť i šport privodia človeku šťastné pocity, s ktorými sa rád podelí aj s ostatnými.

Zdravie

Podľa čínskej medicíny je v júni najviac namáhané tenké črevo. V ňom prebieha trávenie a vstrebávanie sa skonzumovanej stravy. Už je aj vedecky dokázané, že trávenie vplýva nielen na imunitný systém človeka, ale aj na psychiku. Tenkému črevu preto veľmi škodí aj stres. Z vlastnej skúsenosti vieme, že ak sa najeme veľa ťažko stráviteľného jedla, telo sa oslabí. Nám sa chce vtedy aj počas dňa spať, alebo dokonca cítime bolesti brucha.

Nadobudnite svoju istotu kvalitnejšieho života tým, že budete dodržiavať pravidlá zdravej výživy, jesť prevažne rastlinnú stravu, správne dýchať a čo najviac sa pohybovať na čerstvom vzduchu. V júni už zvyknú byť aj v našich končinách horúčavy. Preto treba piť dostatok tekutín, najlepšie čistej vody. Zaraďte do svojho týždenného rozvrhu plávanie a pobyt v lese, kde je chladnejšie ako v uliciach mesta.

Malá rada podľa feng šuej

Na južnú stranu v byte si dajte pozor, aby bola v poriadku. Nemyslím tým dodržiavať úplne sterilnú čistotu a dokonalosť, lebo by vás to mohlo nakoniec znechutiť byť doma a hľadali by ste šťastie inde.

Nech váš byt, dom a vôbec životný priestor slobodne dýcha a je vám v ňom príjemne. Hľadajte taký spôsob usporiadania vecí, aby boli všetci obyvatelia vášho príbytku šťastní. Pokiaľ sa vám páčia kvety červenej pivónie, dajte si ich do vázy. Inou možnosťou je zavesiť si obraz týchto kvetov do zóny slávy, ktorá je na južnej strane vášho bytu, alebo oproti vášmu vchodu do bytu.

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Zobrazit horoskop na červen pro znamení: