Doporučujeme

Alžběta

Alžběta

Nič nie je náhoda – všetko okolo nás sa deje za určitým cieľom, všetko má svoj dôvod a správny čas. Více »

Další kartářky online
Kartářka Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Kartářka Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Kartářka Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Nov Měsíce ve znamení Berana

Rozbor vlivu novu Měsíce v březnu 2023

V utorok 21. marca nastáva nov Mesiaca. Slnko v Baranovi sa vtedy spojí s Lunou v Baranovi. Podľa niektorých astrológov je nov v Baranovi skoro tak dôležitý ako začiatok nového roka. V tomto čase sú jarné energie dosť silné, čo by mohli využiť tí, ktorí sa nevedia rozhýbať. Je čas prestať snívať a začať konať!

Nov Měsíce ve znamení Berana
Foto: Adobe Stock

Fáze Měsíce v květnuÚplňky a novy Měsíce 2024

Poslední čtvrť01.05.2024 13:30Vodnář-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Měsíce květen 2024
První čtvrť15.05.2024 13:50Lev-
Úplněk23.05.2024 15:55StřelecÚplněk Měsíce květen 2024
Poslední čtvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Nov Měsíce nastane: 21.03.2023 18:25

Ohnivý Baran je akčným znamením - ovplyvňuje hlavu, tvár, mozog i životnú silu. Podporuje aj zdravé sebavedomie. Nečudujme sa preto, že tento nov vyvoláva u ľudí dvojnásobne pocity alebo až nutkanie začať niečo odznova. Treba však dať pozor na prchkosť, divoké až pudové jednanie. Preceňovaním svojich síl si však môžete uhnať úraz alebo prinajmenšom bolesť hlavy.

Novom začíname nové veci

Pokiaľ chcete už dlhšie zmeniť niečo vo svojom živote a nenašli ste k tomu motiváciu, možno práve teraz ju objavíte. Dajte si napríklad záväzok, že sa budete starať o vaše životné prostredie, ale aj fyzické telo.

Pre zdravých a odvážnych bude vhodná hladovka. Nikomu, teda ani starším a chorým, však neuškodí striedme stravovanie a pitie dostatku čistej vody. Pokiaľ vám bude chladnejšie, pite slabý bylinkový odvar, napríklad zo žihľavy dvojdomej, ktorú si nazbierate aj sami ďalej od ciest a v peknom prostredí lúk a hájov.

Jaký vliv má na vás tento nov Měsíce?

Beran

Pozrite na svoj šatník a vyraďte staré kúsky, ktoré nenosíte. Dostávate silu, ktorú treba využiť tam, kde to najviac potrebujete. Merkúr, ktorý je neďaleko Luny i Slnka u vás vám dodáva lepšiu možnosť vyjadriť jasne svoj názor. Človek je spoločenský tvor, potrebuje zdieľať svoje pocity, a to pozitívne i negatívne. Rozhovor však ukončite vždy pozitívne. Dá sa to tak, aby aj nepríjemná vec bola konštruktívna. 

Býk

Pre vás platí, že všetko má svoj čas. O mesiac vstúpi Slnko k vám, preto ešte nerozbiehajte nové veci. Energiu nadobudnete, ak zlikvidujete všetko staré vo svojej mysli a povyhadzujete nepotrebné veci zo skríň. Staré ľúbostné listy, ktoré vás rozosmútia, spáľte, pokiaľ sa teda nechcete vedome týrať. Venuša je u vás, podporí Býkov v láske i v skrášľovaní seba a okolia. 

Blíženci

Pre vás je nov v Baranovi celkom príjemný. Vrhnite sa do víru udalostí, ktoré potrebujete riešiť, alebo si ich aspoň naplánujte. Voľní môžu medzi nimi stretnúť novú lásku. Zadaní svoj vzťah posunú vyššie. Nezabudnite na svojich priateľov, ktorých asi bude treba povzbudiť. Tak ako to viete len vy, vtipne a s nádychom intelektu. 

Rak

Tento nov je pre vás dosť náročný. Nestresujte sa však dopredu! Občas je dobré poučiť sa aj z negatívnych zážitkov či svojich chýb. Opatrní buďte v zamestnaní, hlavne ak chcete postúpiť vyššie. Nepozerajte toľko do minulosti, tá je už za vami! Beztak ju už nezmeníte. Máte teraz tendencie žiarliť, skúste sa v tom kontrolovať. 

Lev

Týmto novom vám začína priaznivé obdobie, ktoré potrvá mesiac, pokým nevojde Slnko do Býka. Urobte si priestor a čas na vzdelanie. Je jedno, koľko máte rokov. Učíme sa celý život. Nepodceňujte mladších ľudí od seba. Pokiaľ máte niekoho v cudzine, spojte sa s ním. Možno vám dá dobrý tip na cestovanie. 

Panna

Nov v Baranovi vám všeobecne zasahuje do spoločných investícií s niekým, kto je pre vás dôležitý. Bude pre vás aj dobre začať pozerať na život inak ako doteraz. Stagnácia ešte nikoho neposunula vyššie. Máte vhodné obdobie aj na zriaďovanie pôžičky či iných finančných podpôr.

Váhy

Potrebujete trochu uvoľnenia, aby ste sa nestrhali. Pozor na vyhrotené situácie, kedy môže zaúradovať vaše horšie ego! Rozhnevali by ste si okolie. Ak predsa len podpisujte potrebné zmluvy, čítajte aj text uvedený menšími písmenami, aby ste sa neunáhlili. Poučte sa z minulosti. Riešte vzťahy s veľkou dávkou tolerancie a láskou v srdci.

Štír

Nov v Baranovi vám zasahuje do domu zdravia. Pre vás bude očistná diéta veľmi vhodná. Pokiaľ máte cukrovku, alebo inú závažnú chorobu, poraďte sa s odborníkom na výživu. Keďže vy robíte veľa veci do hĺbky, nepreháňajte to s myšlienkami na smrteľnosť človeka. Treba sa tešiť zo života! Urobte si jarný poriadok doma i v robote. 

Střelec

Malé neškodné flirty sú dovolené, ale nepreháňajte to až do nevery. Na rozpínanie sa vo všetkých oblastiach života ste totiž náchylní. Jupiter, váš vládca je expanzívna planéta. Ak človek prežije príjemné chvíle, dlhodobo z nich vie čerpať pozitívnu energiu. Nov vám totiž zasahuje do domu tvorivosti, koníčkov a radosti. Nezabudnite sa zahrať nejaké hry, len tak pre radosť. 

Kozoroh

Tento kritický nov zvládnete ľahšie, ak budete hľadať útechu v skrášľovaní bydliska a dáte si navzájom dostatok voľnosti s vašimi doma. Pozor na unáhlené konanie, máte k nemu teraz veľmi blízko. Pokiaľ vám chodí mysľou niečo z minulosti, zapíšte si to. Možno vám to pomôže riešiť nejaký súčasný problém. 

Vodnář

Nenechajte sa znechutiť nepríjemnými rečami niektorých ľudí. Pomyslite si, že ešte asi neprešli ten kusisko cesty, ktorý vy už máte za sebou. Krátkodobé výjazdy do vášho okolia vám prinesú radosť a dostatok inšpirácií do ďalších jarných dní. Doprajte si však i svoje tiché hodinky, lebo tempo týchto dní a neustále zmeny, vás môžu dosť rozptyľovať a vy zabudnete na nejaké dôležité veci. 

Ryby

Slnko, Luna, Merkúr i Jupiter sú vo vašom dome hodnôt. Úspešne ste sa naštartovali do nových a lepších variant života. Mnohí z vás už zistili, že viera v seba samého je najväčšou hodnotou človeka. Napíšte si túto myšlienku na nástenku, alebo do diára ako motto mesiaca! Možno máte ešte ďalší citát, s ktorým sa podelíte na sociálnych sieťach s priateľmi. 

Téma dne Zrcadlení jako nástroj pro řešení problémů ve vašich vztazích

Podívejte se na svůj život z jiného úhlu pohledu - z odrazu v zrcadle a naučte se žít šťastnější život.

Zjistit více

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceBlíženciod 20.05.2024
MěsícŠtírod 20.05.2024
MerkurBýkod 15.05.2024
VenušeBýkod 29.04.2024
MarsBeranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoVodnářod 21.01.2024

Začátek ročních období 2024

JaroJarní rovnodennost20.03.2024
LétoLetní slunovrat20.06.2024
PodzimPodzimní rovnodennost22.09.2024
ZimaZimní slunovrat21.12.2024