Doporučujeme

Zoruna

Zoruna

Vesmír ma inšpiruje k duchovnu a k pomoci ľuďom. Více »

Další kartářky online
Kartářka Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Kartářka Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Věštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Kartářka Stella

Stella

Osobný kód 160

Úplněk Měsíce ve znamení Lva

Rozbor vlivu úplňku Měsíce v únoru 2023

V nedeľu o pol ôsmej večer nastáva spln Mesiaca v hrdom Levovi. V zverokruhu je toto znamenie najmocnejším, lebo mu vládne samotné Slnko. Oproti Levovi stojí pokrokový Vodnár, ktorý sa tiež radí k tým silnejším znameniam. Pre mnohých ľudí nastane skúška pokory, ale tú treba hľadať v sebe, nie v iných.

Úplněk Měsíce ve znamení Lva
Foto: Adobe Stock

Fáze Měsíce v květnuÚplňky a novy Měsíce 2024

Poslední čtvrť01.05.2024 13:30Vodnář-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Měsíce květen 2024
První čtvrť15.05.2024 13:50Lev-
Úplněk23.05.2024 15:55StřelecÚplněk Měsíce květen 2024
Poslední čtvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Úplněk Měsíce nastane: 05.02.2023 19:31

Obe znamenia majú dosť energie a schopnosti na to, aby rozpútali rozruch medzi ľuďmi. Luna v Levovi rada dominuje, poučuje a púta na seba pozornosť, čo druhých iste poriadne znervózni.

Majte sa radi! Sebalásku si však nezamieňajte s túžbou byť stredobodom pozornosti, samoľúbosťou a namyslenosťou. V práci si dajte pozor na bezohľadnú ambicióznosť a aroganciu. Hľadajte radosť a tvorivosť!

Zdravie a kondícia

Tí z vás, ktorí majú zdravotné problémy, hlavne so srdcom a vysoký krvný tlak, by sa mali vyvarovať dramatickým situáciám a náročnému pohybu. Zdravší jedinci však naopak, zahájte pohybový režim, aktívne športujte, choďte do prírody, hoci bude u vás aj nepriaznivejšie počasie.

Prekonajte lenivosť! Potom budete hrdí, že ste zdolali náročnú túru v horách, alebo ste šli do práce bez auta a prešli peši pár kilometrov. Riskovať za volantom bude určite viacero šoférov, ktorí sú netrpezliví. Nepredvádzajte sa preto na cestách a dodržujte pravidlá cestnej premávky.

Jedzte poskromne. Ak ste zdraví, pite iba zeleninové a ovocné šťavy, prípadne len vodu.

Jaký vliv má na vás tento úplněk Měsíce?

Beran

Spln Luny v Levovi vám celkom praje. Zasahuje vám všeobecne do domu detí a hier. Slnko vo Vodnárovi je zase vo vašom dome priateľov a splnených prianí. Tentoraz astrologické aspekty ukazujú na šťastné okamihy, náhody ale aj spásonosné myšlienky. Užívajte si to, čo máte na dosah ruky, nie však na úkor druhých, napríklad dobromyseľných priateľov. 

Býk

Spln vo Vodnárovi odkazuje Býkom, aby si vážili viac svoj domov. Skúste preto doma ovládať svoj hnev, hoci aj budete mať pravdu. Nekritizujte jedlo, hlavne ak ste ho nevarili vy. Stravujte sa striedmo aspoň počas splnových dní. Teraz je dosť propagovaný prerušovaný pôst, kedy sa je len počas ôsmych hodín z dňa. Napríklad jete od ôsmej rána a posledné jedlo konzumujete o štvrtej popoludní. 

Blíženci

Spln vám zasahuje do domu vašich blízkych, susedov alebo súrodencov. Všeobecne si treba dať záležať aj na týchto vzťahoch, neustále ich pestovať. Usporiadajte fašiangové posedenie, ktoré ich utuží. Aktivita by mala ísť z vašej strany, kedy vám bude napomáhať i akčný Mars, ktorý je u vás. Slnko vo Vodnárovi vám praje na poli spirituality a vzdelávania.

Rak

Spln v Levovi pôsobí všeobecne na váš dom hodnôt, financií a majetku. Napadnú vás mnohé myšlienky, ktoré vás môžu poviesť k tomu, aby ste si zvýšili príjem. Bude to však chcieť trochu riskovania a zviditeľnenia sa. Peniaze nie sú však všetko. Venujte sa viacej i nehmotným životným hodnotám, ktoré patria tiež do tohto druhého domu. 

Lev

Tentoraz je spln u vás! Nabíja vás energiou, ktorej šance netreba zanedbať, hoci to bude náročné, lebo je Slnko v opozičnom Vodnárovi. Možno bude treba ukončiť niečo z oblasti vášho života, čo už aj tak dlhšie nefunguje podľa vašich predstáv. Prekonajte preto nechuť niečo so sebou robiť! Budete možno prekvapení, ako sa veci pohli dopredu. Pokiaľ sa budete venovať vedome s láskou vášmu partnerovi, určite to ocení. Voľní môžu niekoho stretnúť, ak sa otvoria láske. 

Panna

Spln vám zasahuje do domu podvedomia, ale aj skrytých nepriateľov. Možno vás bude iritovať niekto, kto vás už dlhšie zavádzal svojimi malými klamstvami, alebo vás využíval. Skúste s tým človekom jednať trochu asertívne. Mnohé Panny sú síce kritické, ale väčšinou nevedia povedať nie, čo niektorí ľudia aj náležite využívajú. 

Váhy

Prešli ste náročným obdobím, kedy ste sa veľa naučili o sebe i o svojom okolí. Odpustite tým, ktorí vám prípadne nedávno aj ublížili. Konečne nastal čas, aby ste si splnili niektoré vaše sny. Slnko je v dome potešenia a Luna vo vašom dome priateľov. Zabavte sa, veď sú fašiangy! Duchovne založeným sa otvoria obzory, aby sa vzdelávali. Spoznajú možno nových ľudí, ktorí sa stanú postupne ich priateľmi. 

Štír

Držte sa vedome v pokoji. Nepríjemné vyžarovanie Slnka i Luny na vaše znamenie treba využiť na štúdium seba samého. Tento spln vám chce v prvom rade naznačiť, že druhého človeka nasilu neprerobíte. To môžete urobiť len so sebou samým. Preto sa nehnevajte na nepríjemného šéfa, ale radšej rozmýšľajte, ako zlepšiť váš pobyt v práci. Nerobte teraz rýchle rozhodnutia ani doma. 

Střelec

Spln v ohnivom Levovi zasahuje do vášho domu filozofie a ďalekých ciest, kde ste vy ako doma. Ste v mnohom veľmi dobrí, ale vy chcete byť ešte lepší. Máte šancu sa zdokonaliť, preto naštartujte cesty aj za vzdelaním. Ako ste na tom s cudzím jazykom? Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom! Možno vám pred cestou pomôže kúpa moderného vreckového prekladača. 

Kozoroh

Kozorožcom spln v Levovi zasahuje do domu spoločného majetku s niekým dôležitým vo vašom živote. Je to ôsmy dom, ktorý je aj domom transformácie a sexu. Aj v tejto oblasti netreba stáť na jednom mieste. Intimita patrí k životu, naplánujte si niečo príjemné s partnerom. Nezabúdajte aj na dobré vzťahy medzi rodinou a kolegami. 

Vodnář

Spln vám všeobecne zasahuje do domu partnerov a otvorených nepriateľov. Dúfajme, že ste si sami sebe priateľom! Spomeňte si, čo takto každoročne riešite, prípadne neviete doriešiť. Slnko vám praje, bude to menej náročné. Na druhej strane, ak si priznáte, že robíte občas i vy chyby, tým skôr ich napravíte. Venujte sa aj svojmu milému, aby nemal pocit, že ho zanedbávate. 

Ryby

Spln v Levovi vám všeobecne zasahuje do domu zdravia a rutinnej práce. Venujte preto pozornosť svojmu zdravotnému stavu. Pokiaľ vás napríklad bolia chodidlá, nemusí vždy pomôcť masáž. Skúste zmeniť svoj postoj k životu. Možno sa potrebujete viac ukotviť na zemi, aby ste nevkĺzli do mútnych vôd. Počas splnu ľudia horšie reagujú na alkohol, preto s jeho užívaním buďte opatrní. 

Téma dne Zrcadlení jako nástroj pro řešení problémů ve vašich vztazích

Podívejte se na svůj život z jiného úhlu pohledu - z odrazu v zrcadle a naučte se žít šťastnější život.

Zjistit více

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceBlíženciod 20.05.2024
MěsícŠtírod 20.05.2024
MerkurBýkod 15.05.2024
VenušeBýkod 29.04.2024
MarsBeranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoVodnářod 21.01.2024

Začátek ročních období 2024

JaroJarní rovnodennost20.03.2024
LétoLetní slunovrat20.06.2024
PodzimPodzimní rovnodennost22.09.2024
ZimaZimní slunovrat21.12.2024