Výklad karet a spirituální poradenství

Kartářka Magdaléna

Magdaléna

Osobný kód 303

Kartářka Janita

Janita

Osobný kód 162

Čínský horoskop na květen 2022

Měsíční horoskop

Horoskop vás upozorní na to, jak probíhající dny měsíce ovlivňují podvědomí lidí, kteří jsou zařazeni v jednotlivých znameních čínského zvěrokruhu. Vykreslí vám vliv slunečního znamení a jeho vládnoucí planety.

Foto: Adobe Stock

Tip na květen

Jar vyzýva na prebúdzanie a zmeny. Tradičná čínska astrológia je oveľa zložitejšia ako len posudzovanie človeka podľa roku narodenia. Od 5. mája do 4. júna, podľa slnečného kalendára mesiaca, vládne čínske znamenie Had.

Had je veľmi intelektuálne, ale aj realistické znamenie. Podľa cyklu piatich prvkov predstavuje realitu, prvok Zeme. Dotýkať sa jej musí celým svojím telom, ale jeho sila spočíva hlavne v hlave. Jeho vládnucim prvkom je však Oheň. Ten mu dodáva silu a zápal pre to, v čom vyniká a čo sám chce.

Za všetkým hľadá Had zmysel, ak ho nenájde, stráca záujem. Vie hľadať, a aj nájsť riešenia. Vie sa vcítiť do situácie a je veľmi emocionálne citlivý. Má rád dobrodružstvo, a vie byť aj pyšný, eroticky príťažlivý, ale aj ľstivý. Na to si dajte pozor, zvlášť osamelé ženy pri zrazu objavených fascinujúcich mužoch, i tých internetových. Darmo, máj vždy zvádzal k láske.

V máji by ste sa, aj pod vplyvom čínskeho znamenia Hada, mali zamerať na riešenie problémov všetkého druhu - finančné, zdravotné aj vzťahové. Kontrolujte si myšlienky, to je, zvlášť v tomto jarnom máji, nevyhnutné. Had vie využiť svoju inteligenciu proti nepriateľovi. Venujte pozornosť partnerovi, ale aj dôležitým ľudom okolo seba, aby ste ich nestratili.

Planéty v čínskej astrológii

V čínskej astrológii sa pracuje aj s planétami. Čínska astrológia ich pozná päť: Merkúr, Venuša, Mars, Jupiter a Saturn.

Každá planéta ma polaritu jin a jang. Slnko a Mesiac sa nepovažujú za planéty, ale za princípy jin a jang. Slnko je mužský princíp = jang. Jin je ženský princíp, ktorý zosobňuje Mesiac.

Vplyv Hada na vzťahy

K znameniu Hada sa najviac hodí čínske znamenie Drak a Kohút. Týmto znameniam sa aj preto pod podpornou energiou Hada bude všeobecne v máji dariť najviac.

V partnerských spojeniach budú mať v máji ľudia zo znamenia Byvola vysoké šance na porozumie. V tomto náročnom mesiaci si ale nemôžu rozumieť absolútne vo všetkom.

Pre čínske znamenie Hada je ideálnym priateľom Potkan a čínske znamenia Kôň a Opica. V máji si tieto znamenia budú vzájomne pomáhať a podporovať sa. Po pracovnej stránke májová energia čínskeho znamenia Hada podporí znamenie Psa. V máji by mali byť opatrnejšie znamenia Tiger, Zajac a Koza. Najzložitejšie energie v máji pod vplyvom pre neho nepriaznivých energií Hada bude mať čínske znamenie Zajaca.

Zvlášť v máji sa prejavuje komplikovanosť povahy Hada. Je totiž silný individualista a okolie si snaží upraviť podľa seba a svojich náročných požiadaviek. Preto je potrebné, aby sa na úrovni vzťahov vyčistil vzduch.

Májové ambície

Mesiac máj je od dávnych čias mesiacom plodnosti. Preto ak chcete svoj vzťah posunúť na vyššiu, rodičovskú úroveň, odhoďte bariéry a zábrany.

Had miluje hojnosť. Zamyslite sa nad svojou súčasnou situáciou a zhodnoťte, čo máte, čo potrebujete a čo chcete. A aj to, či máte dosť energie a možností, aby ste to získali. Dôležité je, aby ste mali jasno v tom, ČO a PREČO vlastne potrebujete vyriešiť. A potom spoločne isto prídete na to, AKO to dosiahnuť.

Zdravie

V máji je najviac ohrozené a oslabené srdce. Ku svojej činnosti potrebuje množstvo živín. Je najväčším spotrebiteľom energie a kyslíka v tele. Je priamo napojené cez cievny systém. Ak je naše srdce oslabené, pocítime to, zvlášť teraz v máji, na artikulácii, oslabenej schopnosti rozoznávať chute, potenie v oblasti hrudníka, vypadávaní vlasov, zaspávaní, aj s problémami s ušami a očami.

Jarné, májové obdobie sa prejavuje aj rýchlymi zmenami, preto nepodceňujte vrstvené oblečenie. Podporujte pečeň a srdce. V jedálničku uprednostnite odľahčenú stravu a jarné liečivé bylinky. Pridávate kyslé ochucovadlá, ktoré telo ochladzujú.

Spať by ste mali ísť pred 23. hodinou, pečeň sa rýchlejšie zregeneruje. Pred vrtochmi počasia si chráňte aj ruky, nohy, krk a hlavu.

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Zobrazit horoskop na květen pro znamení: