Doporučujeme

Kartářka Dala

Kartářka Dala

Dokážem vám odhaliť skryté veci a nájsť riešenie. Více »

Další kartářky online
Kartářka Karolína

Karolína

Osobný kód 173

Kartářka Reja

Reja

Osobný kód 156

Kartářka Adrianalin

Adrianalin

Osobný kód 153

Kartářka Janka Avelange

Janka Avelange

Osobný kód 172

Nov Mesiaca v znamení Raka

Rozbor vlivu novu Měsíce v červenci 2015

Foto: shutterstock.com

Fáze Měsíce v listopaduÚplňky a novy Měsíce 2019

První čtvrť04.11.2019 11:25Vodnář-
Úplněk12.11.2019 14:37BýkÚplněk Měsíce listopad 2019
Poslední čtvrť19.11.2019 22:13Lev-
Nov26.11.2019 16:08StřelecRozbor připravujeme

Nov Měsíce nastane: 16.07.2015 03:27

Nov je fáza, keď sa znova začína vynárať Mesiac. Je to dobrý čas pre vytváranie nových životných zámerov, ktoré by sme chceli vytvárať a rozvíjať, aby sa prejavili. Od Novu po Spln narastajú naše nápady. Je to vhodné obdobie pre investície, lásku, ale aj pre obchodné rokovania. Mesiac od tejto doby pribúda, preto sa všetky naše veci v živote môžu znásobiť. Rovnako silno pôsobí Mesiac aj Slnko svojou energiou. Nastáva čas pre obnovu, náhradu, aj pre prečisťovanie tela.

Nov Mesiaca prebehne 16. 7. 2015 vo vodnom znamení Raka. V znamení Raka budú v konjunkcii, teda blízko seba, Slnko, Luna, Mars a Merkúr. Planéty aktivujú tému domova, rodiny, rodičovstva, detí a zázemia. Je čas prázdnin, preto tieto energie môžete ľahšie zužitkovať pre úžitok všetkých, nielen teraz, ale i v blízkej, či dokonca i v vzdialenej budúcnosti. Nepodceňujte domácu rutinnú prácu, ktorá si vyžaduje veľa času a zároveň trpezlivosť a sústredenosť na detaily. Hlavne vzťahmi, i tým k práci, pripravíte vaše deti na život.

Jaký vliv má na vás tento nov Mesiaca?

Beran

Vaša kreativita sa od novu Mesiaca rozbehne naplno. Vaši blízki budú túžiť po vašej prítomnosti a vy nebudete mať to srdce je nechať na holičkách, aj keď vás to bude ťahať skôr do prírody a niekedy aj na rozjímanie osamote. Bude vám však dopriate zaplávať aj do pokojnejších vôd, kde môžete v pokoji premýšľať o svojich známych a stretnutiach, ktoré vás vzájomne obohatia. 

Býk

Doma ste sa stali tým človekom, na ktorom závisí chod celej domácnosti. Zrejme ste si už uvedomili, že tento stav nechcete znášať dlhodobo. Využite podporný vplyv slnečného svitu, ale aj energie novu v znamení Raka, ktorý prinesie dobrý vánok do domácností. Vysvetlite členom rodiny, ktoré úkony už robiť nechcete a prečo. Oni to pochopia a niektorí sa pričinia aj sami, aby všetko bolo príjemnejšie. 

Blíženci

Tento nov mesiaca vás nabáda k postupu. Pustite sa do realizácie niečoho, čo už ste dlho odkladali, ale na čom vám naozaj záleží. Nepodceňujte svoju starostlivosť o duševnú a telesnú schránku svoju, ale aj svojich najbližších, zvlášť potomkov a rodičov. Vplyv rodiny bude veľmi silný. Aj keď sa budete baviť len o počasí, ale snažte sa tak, že vám bude pri tom spolu dobre. 

Rak

Budete trochu sami proti nepriazni osudu, avšak s pevne vztýčenou hlavou. Tento nov Mesiaca vo vašom znamení, vás hlavne do popoludnia bude provokovať k myšlienkam, že chcete mať viac času pre svojich blízkych, než na pracovné záležitosti. Každý útok na druhého človeka, či už myšlienkou, slovom alebo činom, je podvedomou formou sebaobrany, tak buďte pokojnejší. 

Lev

V rodine, u na pracovisku, máte stále podporu planéty Jupiter. Tá je teraz, i vo štvrtok, v ktorom je nov Mesiaca, v znamení Leva. Zvyšuje hojnosť pomoci v práci, i od vašich rodinných príslušníkov. Všetci máme prirodzenú potrebu dostávať lásku. Po láske túži naša pravá tvár, nie naša maska. Tá sa tvári, že túto potrebu nemá. Od popoludnia dostanete viac uvoľňujúcej energie, ktorá pomôže v mnohých situáciách, ktoré budú nasledovať v budúcnosti.

Panna

Dôležitá je atmosféra. Tento nov Mesiaca, ktorý je vo štvrtok, 16. 7., ale aj Saturn v Škorpiónovi, môže niektorým Pannám privádzať do cesty jedincov, ktorí sú pomalí, zamračení, avšak magicky príťažliví. Po dlhšom čase s nimi nájdete spoločnú reč, ktorá vás na dlho spojí. V takom človeku totiž nájdete priameho a vytrvalého spolupracovníka a zároveň verného priateľa. Stane sa možno niečo dlho nevídané.

Váhy

Občasné neprívetivé nálady vás veľmi rozlaďujú, stále nad niečím dookola rozmýšľate. Ide o jav celkom normálny a prirodzený pre váš vzdušný živel, zvlášť, ak je nov Mesiaca v živle vody, ktorý je i teraz. Nebudete si úplne istí, či môžete v týchto dňoch stihnúť všetko, čo ste si naplánovali, alebo čo vám naplánovali iní. Pri troche šťastia, ale môžete stihnúť omnoho viac, než predpokladáte, bude to chcieť len inovatívny prístup.

Štír

V čase tohto novu vám bude robiť trochu problém naladiť sa na letný optimizmus. Nov vás nabáda k predstavám a novým plánom, zvlášť tento, ktorý je v živle vody, ktorý je i váš živel. Provokuje myšlienky o vašej rodine, či to všetko, zvlášť dlhodobé vnútorné vzťahy, majú zmysel, a aký. Zaspomínate si i na tých, ktorí umreli. Venujte im tichú spomienku a netrápte sa preto, čo ste si spôsobili, alebo nedoriešili, či nedopovedali.

Střelec

Každému niekedy prichádzajú na um negatívne a zaujaté myšlienky o druhých. Otázkou je, čo s takýmito myšlienkami spravíte. Tento nov Mesiaca vás možno zasiahne hlbšie, ako by ste vo svojej optimistickej nálade chceli. Zaspomínate si na minulé, dobré, i zložité rodinné situácie, zvlášť s tými, ktorí už opustili tento svet. Vyšlite im myšlienky odpustenia, prípadne lásky. Pomôže im, ale i vám, ak za nich dáte odslúžiť omšu.

Kozoroh

Komunikácia u vás doma neslúži len na zdieľanie informácií, ale ide aj o prejav vzájomnej rodinnej spolupatričnosti. Vy ste ale skôr starostlivosťou blízkych, zvlášť detí, vydesení. Patríte medzi jedincov, ktorí najviac z celého zverokruhu tiahnu k samote. Nehanbite sa za to. Práve v období okolo novu Mesiaca môžete mať takéto sklony. K rekapitulácii vášho života budú vaše myšlienky viac zosilnené.

Vodnář

Zvlášť v čase tohto štvrtkového novu Mesiaca, by ste mali využiť nové príležitosti, ktoré sa vám naskytnú. V osobnom živote na vás súčasné konštelácie majú dosť rozporuplný vplyv. Chce to nejakú akciu. Už viete, kam chcete patriť? Kam sa chcete zapojiť? Ujasnite si to a využite. V oblasti rodiny prejdete značným orieškom. Vašej príbuzní sa naladia na vlnu pomôcť a aj členovia vašej vzdialenej rodiny, ktorí vám v minulosti neboli sympatickí, vám pomôžu. 

Ryby

Každý človek, zvlášť zo znamenia Rýb, potrebuje občas prehodnotiť svoje doterajšie životné výsledky, či už dobré, alebo zlé. Mnohí to spravia nevhodne, v spoločnosti a po tom, ako si viac vypijú. Ideálnejšie je to v samote. Potreba samoty je potrebou ako každá iná, a mala by byť vašimi blízkymi rešpektovaná. Jednoducho im to skúste rozumne vysvetliť, hoci aj v tomto nove, ktorý podporuje aj váš vodný živel, vaše znamenie Rybičiek, i váš vzťah k vašej rodine.

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceStřelecod 22.11.2019
MěsícVáhyod 22.11.2019
MerkurŠtírod 03.10.2019
VenušeStřelecod 01.11.2019
MarsŠtírod 19.11.2019
JupiterStřelecod 08.11.2018
SaturnKozorohod 20.12.2017
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoKozorohod 27.11.2008

Začátek ročních období 2019

JaroJarní rovnodennost20.03.2019
LétoLetní slunovrat21.06.2019
PodzimPodzimní rovnodennost23.09.2019
ZimaZimní slunovrat22.12.2019