Doporučujeme

Miška

Miška

Aj v tej najhoršej chvíli vám viem pomôcť, aby zasvietilo slnko. Více »

Další kartářky online
Kartářka Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Kartářka Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Kartářka Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Kartářka Lenaras

Lenaras

Osobný kód 162

Nov Měsíce ve znamení Štíra

Rozbor vlivu novu Měsíce v listopadu 2020

V nedeľu 15. novembra nadránom nastane nov Mesiaca v znamení Škorpióna. Avizuje "transformáciu", pri ktorej po symbolickej smrti nastane znovuzrodenie, takže sa budete cítiť slobodnejší a silnejší. Jasné dohody zabránia nedorozumeniam. Nebojte sa kompromisov. Mohlo by sa to ukázať ako šťastné rozhodnutie.

Nov Měsíce ve znamení Štíra
Foto: Adobe Stock

Fáze Měsíce v lednuÚplňky a novy Měsíce 2021

Poslední čtvrť06.01.2021 10:40Váhy-
Nov13.01.2021 06:03KozorohNov Měsíce leden 2021
První čtvrť20.01.2021 22:04Býk-
Úplněk28.01.2021 20:19LevÚplněk Měsíce leden 2021

Nov Měsíce nastane: 15.11.2020 06:10

Tento novembrový nov otvára našu tajnú trinástu komnatu, teraz hlavne Škorpiónom. Aj ostatné znamenia by mali popremýšľať, čo v živote chcú. Naučte sa zachovať tajomstvo a nedôverujte každému.

Chuť napredovať, posunúť sa a začať niečo nové

Mesiac v znamení mystického Škorpióna vás prinúti zamyslieť sa nad udalosťami z minula a zaoberať sa otázkou, či rozumiete sami sebe a čo vlastne chcete. Zamerajte sa na všetko podstatné, perspektívne a dôležité.

Jesenný nov prináša tendencie k výraznejším emocionálnym prejavom. Reakcie a odpovede ostatných vo vás vyvolajú silné odozvy. Môže dôjsť ku konfliktom. Nie každý bude vedieť s novým vyžarovaním Luny v Škorpiónovi zaobchádzať. Šíri sa aj neočakávaná útočnosť. Škorpión straší protivníka klepetami, ale v skutočnosti zaútočí jedovatým chvostom. Potrebujete veľa disciplíny a trpezlivosti.

Škorpión vie, čo chce. Drží ho sila vôle a schopnosť nevzdávať sa. Je navigovaný Marsom - bohom vojny a telesných vášni a Plutom - pánom pekla a podsvetia, veľkého kapitálu, pána sopiek, zemetrasení, hurikánov.

Mesiac v nove má schopnosť zosilniť vašu intuíciu a odvahu a otvoriť prístup k najhlbším zdrojom vnútornej múdrosti.

Škorpión ovláda 8. astrologický dom. Bude ovplyvňovať kapitál, peniaze, hlavne v podielnictve s príbuznými, či bankou, zdedený majetok, dlhy, pôžičky, hypotéky, ale i sexuálnu stránku života, vášnivosť, zmyselnosť, erotiku, no aj intuíciu, mágiu, čary, okultizmus, využívanie, zneužívanie, záležitosti tykajúce sa pozostalých, podsvetia a smrti.

Láskavosť a súcit

Škorpión je znamenie zo živlu Vody, teda energia novu je vodná, čiže podporuje aj súcit. Obrátená strana Mesiaca nám poskytne potrebnú odvahu a súcit, aby sme riešili aj citlivé situácie.

Múdrosť nie je získaná tým, že prechádzame ľahkými a pohodlnými situáciami, ale konfrontovaním životných výziev a učením sa z vlastných chýb.

Venujte svoj čas tým, ktorí môžu byť v núdzi, najmä tým, ktorí prežili nehody alebo násilné udalosti. Ľudia sa môžu v tejto dobe cítiť mimoriadne citliví a zraniteľní, preto ak sa vyskytnú problémy, ponúknite im svoju ochotu, dobro, láskavosť a súcit.

Vplyv planét

Planéta Merkúr, ktorá je v opozícii s nevyspytateľným Uránom, môže priniesť nečakané nepríjemnosti. Mesiac, Slnko i Venuša sa snažia vytvárať vzájomný súladnejší vplyv.

V súčasných búrlivých dňoch okolo 17. novembra, aj pod vplyvom všeobecnej nervozity zo svetovej pandémie, to bude veľmi potrebné.

Zdravie

Silnejšie počúvate svoju intuíciu, pociťujete veľkú túžbu po zdravšom svete. Uľavte si od tlaku, hnevu aj nenávisti. S vašou precitlivenosťou si budete niektoré veci brať príliš srdcu. Otvorene sa porozprávate o vašich problémoch a blokádach.

Dostatok tekutín, najmä čistej vody a bylinkových čajov, napomáha prirodzenému vylučovaniu, čo posilňuje močový mechúr. Pozor na zápaly močových ciest, pohlavné orgány, konečník a prostatu. Doprajte si zdravé potraviny, jesennú zeleninu a ovocie.

Jaký vliv má na vás tento nov Měsíce?

Beran

Aj malá nepozornosť by vám počas tohto novu v znamení zlomového Škorpióna mohla zničiť viac dobrých príležitostí na polepšenie. Musíte si podržať vnútornú bdelosť, ponechať si vo všetkých situáciách otvorené oči, a pred každou vetou si skontrolovať čo chcete povedať, a prečo to chcete povedať. Asi to nie je reálne, ale je to stále bezpečnejšie ako sa blamovať, alebo niečo dlhodobo pokaziť.

Býk

Po zhone a náročnom období treba zúročiť a vedieť odovzdať svoje schopnosti a životnú múdrosť. Pozvoľna sa vám začnú vyjasňovať tajné sny. Venujte pozornosť znameniam, ktoré sa vám budú zjavovať vo sne, i pri bdelom snení, hoci pod vplyvom živlu Zeme, ste vecnejší. Obdobie síce zvádza k rekapituláciám, radšej si ale dajte čas na rozmyslenie, ktorým smerom sa chcete vydať, a čo ukončiť.

Blíženci

Tento nov Mesiaca v znamení vodného Škorpióna vám pomôže roztriediť vaše myšlienky. Je výkonný nástroj pre prístup k vašim duchovným schopnostiam. Potrebujete nájsť cestu, ktorá by vás veľmi nevysilila. Niekedy je menej viac, a aj keď sa nám môže zdať, že sa niečoho vzdávate, v skutočnosti je to práve naopak. Môže prísť depresívna nálada, vaša, alebo niekoho blízkeho, lebo tento vplyv Mesiaca je pre všetkých náročný a vysiľujúci.

Rak

Nebudete mať núdzu o inšpirácie ani originálne nápady. Niečo sa vám už v najbližšej dobe črtá. Luna v nove, v znamení vodného Škorpióna, bude podporovať vaše energie. Verte vašim pocitom a nechajte rásť vašu duchovnú silu. Intuíciu využívajte vo väčšej miere, vyplatí sa to. Vaše telo vám bude signalizovať čo potrebuje. Počúvajte ho. Pozor na svoje priania, alebo zlé myšlienky, lebo majú veľkú šancu sa splniť.

Lev

V duši, aj v interiéri je, zvlášť cez tento nov Mesiaca, pre vás dôležitý dostatok svetla a priestoru. Buďte pozorní k iným ľuďom, vyplatí sa vám to. Starším sa podarí vyhnúť rozhodnutiam, ktoré by ich inak stáli nemálo financií. Ukáže sa vám i to, čo sa pred vami tajilo. Dokážete sa vyhnúť nerozumným krokom Dostanete nejaké pozvanie a prosbu. Nemáte zatiaľ dosť empatie na to, aby ste sa kvôli nemu obetovali. 

Panna

Tento nov Mesiaca vám bude vytvárať veľmi podnetné energie. Po čase prekážok konečne nastal váš čas lepšie uspieť. Pravda, intuícia a múdrosť spočíva v tom, ako budete otvorení, nesebeckí, a aj štedrí k okoliu. Ste analytická povaha. Bolo by múdrejšie začínať rozhovory toleranciou, nie výčitkami, lebo by to neskončilo dobre. Nemuseli by ste spor vyhrať, a vy neradi ostávate porazení.

Váhy

Máte v podvedomí zasunutý nejaký problém pred ktorým zatvárate oči, čo vám teraz pôsobí komplikácie. Nestrácajte nervy. Počas tohto novu Mesiaca v znamení Škorpióna bude pre vás niekto silným protivníkom. Bez skutočného nasadenia nezvládnete cieľovú rovinku. Choďte trpezlivo za svojím cieľom. V hlave sa vám budú rodiť rôzne zaujímavé plány a niečo dôležité zvládnete s bravúrou. 

Štír

Dostanete nejakú nečakanú šancu, využite ju. Máte silný duševný dar. Ovládnuť šiesty zmysel pre vás bude počas tohto novu Mesiaca vo vašom znamení Škorpióna oveľa jednoduchšie. Presvedčíte vaše okolie, že vaše skúsenosti a fantázia nemajú hranice. Vaša kreatívna stránka by mohla priniesť niekoľko riešení. Tie posunú hranice problémov, s ktorými si neviete dať rady pri čisto analytickom nastavení.

Střelec

Tak ako v živote, i v láske, spejete s týmto novom Mesiaca v Škorpiónovi aj k nekonvenčnosti, hoci sa inokedy nezvyknete sa vrhať do neznáma. Pozor na alkohol. Viac času venujte sebaovládaniu. Potrebujete vedieť, čo chcete, a to nepotrebné zo života odstrániť. Potom sa neocitnete v situácii, keď sa nemôžete pohnúť z miesta. Nezaoberajte sa spomienkami, ani myšlienkami z ktorých je vám smutno.

Kozoroh

Tento nov Mesiaca v znamení vodného Škorpióna je vám nápomocný, zvlášť tým starším. Zamerajte svoju pozornosť na osobný rast a zrušenie negatívnych vzorcov a konania. Nov podporuje aj veci magické, spojené s láskou a komunikáciou. Dozviete sa informáciu, ktorá sa bude týkať vašej tvorivosti i cieľavedomosti. Buďte však opatrní pri uzatváraní dohôd, zvlášť tých finančných. Pozor na malé písmenká pod čiarou. Bezpečnosť nadovšetko.

Vodnář

Sen je jednou z ciest poznávania zložitej podstaty vášho vedomia. Vy sa svojím výzorom, aj bývaním, radi prezentujete navonok. Kvalita a aj okázalosť sú vám dosť blízke. To však pre vás teraz, pri nove Mesiaca v znamení vodného Škorpióna, s ktorým tvoríte kvadrát, môže byť zradné. Predovšetkým vo vašej rodine, a u vášho partnera, to budete mať naklonené na zlú stranu, ale ste šikovní a niečo vybalansujete.

Ryby

Naberáte sily s týmto vplyvom Mesiaca v znamení magického Škorpióna. Vaša citlivosť a čiastočná plachosť, vám bráni, aby ste si boli istí mnohými svojimi plánmi. Vyberte si prioritu, po ktorej práve teraz najviac túžite. Vy veľmi viete vyciťovať emocionálne a energetické prúdy. Nezabúdajte na to, že aj myšlienky majú svoju silu. Tá je v tomto nove Mesiaca pre vás zvlášť dôležitá a prospešná.

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceVodnářod 19.01.2021
MěsícRakod 25.01.2021
MerkurVodnářod 08.01.2021
VenušeKozorohod 08.01.2021
MarsBýkod 06.01.2021
JupiterVodnářod 19.12.2020
SaturnVodnářod 17.12.2020
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoKozorohod 27.11.2008

Začátek ročních období 2021

JaroJarní rovnodennost20.03.2021
LétoLetní slunovrat21.06.2021
PodzimPodzimní rovnodennost22.09.2021
ZimaZimní slunovrat21.12.2021