Čínský horoskop na duben 2022

Měsíční horoskop

Horoskop vás upozorní na to, jak probíhající dny měsíce ovlivňují podvědomí lidí, kteří jsou zařazeni v jednotlivých znameních čínského zvěrokruhu. Vykreslí vám vliv slunečního znamení a jeho vládnoucí planety.

Foto: Adobe Stock

Tip na duben

Mesiac apríl začíname novom Luny, ktorý vplýva na všetko okolo nás. Plánujte nové začiatky, berte život ako dar, liečte si svoje telo a hlavne dušu.

Zachovajte si svoju vnútornú slobodu, lebo tú vám nemôže nikto vziať, ak sa vy tak rozhodnete. Počas splnu, ktorý bude v polovičke mesiaca zistíte, či ste správne naštartovali a prípadne opravíte chyby, ktorých sa netreba báť, len ich už neopakujte.

Prežívame Rok vodného Tigra 2022, ktorý nie je prechádzkou ružovým sadom. Pôsobiaca sila vody je však padajúca, preto by sme si mali dať celý rok pozor na to, aby sme nepadli do hĺbky, z ktorej je ťažké vyplávať. Živel voda však podporuje intuíciu, jasnú komunikáciu a flexibilitu. Tieto vlastnosti treba využívať aj v apríli a skĺbiť ich s charakteristikou mesačných vládcov.

Do 5. apríla bude tento mesiac pod vplyvom pokojnejšieho a pomalšieho Zajaca, len si bude treba dávať pozor na zdravie a netreba si brať všetko príliš k srdcu.

Následne vezme do rúk žezlo mesačný vládca temperamentný Drak, plný energie, úprimnosti a inteligencie. V spojení s ročným vládcom Tigrom sa otvoria možnosti viac cestovať. Bude dosť práce, tým aj príležitosť si dobre zarobiť, ale dajte si pozor, aby ste sa úplne nevyčerpali. Počas veľkonočných sviatkov si preto dobre oddýchnite. Je dôležité, aby ste sa naučili občas aj nič nerobiť.

Obe mesačné znamenia Zajac a Drak majú pôsobiacu silu dreva. Jeho prirodzenou vlastnosťou je, že rastie do šírky. Užívajme si preto sviežosť jarnej prírody, ktorá podporuje našu kreativitu, pomáha nám jemne a prirodzene sa meniť k lepšiemu.

V apríli je najviac ohrozená pečeň. Tento vzácny orgán je našou chemickou továrňou, ale aj sídlom hnevu. Alergici, ktorí na jar dosť trpia, by mali vedieť, že si tento orgán majú tiež chrániť, hoci výsledky pečeňových testov majú v poriadku. Pečeň je orgánom, ktorý sa dokáže regenerovať, ale nie donekonečna. Pečeň má rada horčiny. Vhodné je piť čaj z púpavových listov, alebo užívať pestrec mariánsky.

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Zobrazit horoskop na duben pro znamení: