Výklad karet a spirituální poradenství

Doporučujeme

Wendy

Wendy

Pomôžem vám s riešením problémov tak, aby to bolo v súlade s vaším vnútorným nastavením. Více »

Další kartářky online
Kartářka Leyla

Leyla

Osobný kód 158

Kartářka Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Kartářka Sara

Sara

Osobný kód 176

Kartářka Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Čínský horoskop na prosinec 2022

Měsíční horoskop

Horoskop vás upozorní na to, jak probíhající dny měsíce ovlivňují podvědomí lidí, kteří jsou zařazeni v jednotlivých znameních čínského zvěrokruhu. Vykreslí vám vliv slunečního znamení a jeho vládnoucí planety.

Foto: Adobe Stock

Tip na prosinec

Treba si preto dopredu určiť mantinely a dopriať si aj svoju autonómiu, aby sme ostali samými sebou. Voda dodáva obom znameniam mimoriadnu schopnosť adaptácie a naberania informácií, ale treba si dať pozor na negatívne vlastnosti, ktorými sú prepadnutie strachu a beznádeji.

Tentoraz je december v porovnaní s inými mesiacmi trochu pokojnejším mesiacom. Hlavne od polovice decembra by nás malo čakať naozaj adventné naladenie, kedy sa tešíme na príchod Vianoc.

Pokoj vodného Tigra však netreba brať doslova! Tiger má protichodnú povahu, chvíľami je lenivý a potom rýchle zaútočí na svoju korisť. Buďme na pozore, aby sa naša pohoda razom nezmenila na nepohodu. Taký je však život a pri Tigrovi sa nikto nenudí. Berte si príklad z jeho dobrých vlastností ako sú pevná vôľa, silný charakter, optimizmus, srdečnosť a šarm. Vyvarujte sa lenivosti, nedochvíľnosti a nárazovej pracovitosti striedanej s leňošením. Pokiaľ ste sa našli v týchto nekalých vlastnostiach, urobte si systém a dodržujte i tento mesiac svoj denný plán. Nezabúdajme, že v každom z nás je viacero znamení. Niekto môže byť rokom narodenia Tiger, ale mesiacom Opica a hodinou Kohút.

Zdravie

V decembri je podľa čínskej medicíny najviac ohrozené hrubé črevo. Sídli v ňom najväčší počet imunitných buniek. Tým neplní len funkciu vyprázdňovania, pohybu zvyšku potravy, ale aj vstrebávania cukrov, aminokyselín a hlavne vitamínov. Dokonca sú teórie, ktoré tvrdia, že svojím spôsobom sú črevá druhým mozgom človeka.

Všetko so všetkým súvisí..., prečo by na tom nemohlo byť kus pravdy? Všimnite si, akú máte náladu po konzumácii jedla. Vedzte však, že každý človek to má zariadené v sebe trochu inak. Po niektorých potravinách sa pustíme do práce, iné nás nútia si chvíľu zdriemnuť, alebo dokonca nám príde nevoľno. Preto by sme sa ozaj mali starať, aby naše črevá správne plnili všetky svoje funkcie.

Zvýšte konzumáciu balastných látok, cesnaku, cibule, oranžovej zeleniny a ovocia, denne zopár naturálnych orieškov, aby ste si posilnili imunitu. Pripomínam, že si to treba vypozorovať a konzumovať len to, čo vám robí dobre. Napríklad, nie každý znáša surovú cibuľu, alebo je alergický na orechy.

Vianoce nás lákajú ku konzumácii väčšieho množstva sladkostí, ktoré škodia hrubému črevu. Od narušenej rovnováhy hrubého čreva je veľmi blízko ku skoro všetkým obávaným chorobám. Je už na vás ako sa zariadite, ale najlepšie bude, ak časť vianočných koláčikov vymeníte za oriešky, zeleninu a ovocie.

Užívajte si všetkého s mierou a dodržujte vaše rodinné tradície. Tým vzdávate úctu svojim predkom a ste príkladom pre svojich potomkov.

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Zobrazit horoskop na prosinec pro znamení: