Veštenie a spirituálne poradenstvo

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Rok Prasaťa - čínsky horoskop 2019

Prečítajte si, čo pre vás osud chystá a čo na vás čaká v čínskom roku 2019 v znamení žltého zemného Prasaťa. Je naozaj dôležité, aby ste boli pripravení.

Rok Prasaťa - čínsky horoskop 2019

V Číne horoskopy ovplyvňovali život obyvateľstva vo veľmi vysokej miere. Podľa vzájomných kombinácií sa vypočítavali vhodné obdobia na začiatok čohokoľvek. Zvlášť vo vysokej miere sa brali do úvahy kombinácie vhodnosti partnerov na spolužitie.

V Japonsku aj Číne je posledné znamenie čínskeho zverokruhu Prasa, ktoré je spájané s Lunou. Preto zrodenci v roku Prasaťa majú veľké veštecké schopnosti a dobrú intuíciu. Symbolizuje aj odvahu bojovať za domáce šťastie, ale čo najpokojnejším spôsobom.

Energie roku Prasaťa

V roku 2019 bude prevládajúcim prvkom Zem. Vyznačuje sa stabilizujúcim a upevňujúcim vplyvom. Tento rok ovláda hviezda Dreva Jupiter. Prevažnú časť roku 2019 je vo svojom domovskom znamení - v Strelcovi.

Pozitívne to vplýva aj z hľadiska slnečného horoskopu na všetky znamenia počnúc Baranom a končiac znamením Rýb.

 • Trvanie: 5.2.2019 - 24.1.2020
 • Čínske znamenie: Prasa
 • Čínske meno: ZHU, dobrosrdečná
 • Zhoda je so znameniami: Tiger, Zajac, Drak, Kôň
 • Najmenšia zhoda je so znameniami: Had, Opica, Kohút a Potkan
 • Šťastné kvety: hortenzie, sedmokrásky, slnečnice
 • Šťastný smer: severovýchod, juhovýchod
 • Primárne vlastnosti: optimizmus, entuziazmus
 • Živel roku: úrodná Zem, v jinovej polarite
 • Polarita Jin: predstavuje chladný, slabý a pasívny ženský princíp. Zosilnená pozitívna energia je na konci leta a začiatkom zimy

Najlepší rok dvanásťročného cyklu

Rok Prasaťa je považovaný za najlepší rok dvanásťročného cyklu. A Prasa za najštedrejšieho vládcu čínskeho zvieratníka. Všeobecnou vlastnosťou Prasaťa je jeho zmyselnosť a pôžitkárstvo, najmä čo sa týka dobrého jedla a stolovania.

Vďaka svojej schopnosti vnímať krásno, utráca rád za luxus a nezaujíma ho, že sa v tomto ohľade chová neprakticky. Je nerád sám a aktívne hľadá svoju druhú polovičku. Keď uzavrie sobáš, urobí všetko pre to, aby jeho manželstvo bolo trvalé a šťastné.

Žlté zemné Prasa je optimista radujúci sa zo života. Je to znamenie citlivé s umeleckým talentom, typu jin, čiže ženské znamenie.

Do života každého z nás prinesie príjemné udalosti a radosť. Každého bude nabádať na zhodnotenie doterajšej životnej cesty, k odpúšťaniu a rešpektu k svojej rodine a priateľom. Prinesie stabilitu, prospech a hojnosť. Napriek tomu sa nám, ani tento rok, nevyhnú konflikty. Prasiatko je totiž síce mierumilovné, ale má aj menej pekné vlastnosti, ako je napríklad márnotratnosť, pohodlnosť, prejedanie, či lenivosť.

Element Zeme

Dominantným prvkom roku 2019 bude element Zeme s Yinovou polaritou. Tento element podporí stabilizáciu pominuteľných celoročných energií. Zem symbolizuje stabilitu.

Rok 2019 sľubuje väčšiu harmóniu a prospešnú vlnu úspechu, prosperity a narastajúceho šťastia, ktoré sa istotne objaví skoro u každého. Všetky znamenia budú čerpať z niekoľkých pozitívnych vplyvov roka, plného dobrých správ a očakávaní.

Dvanáste, posledné miesto v čínskom zverokruhu, je veľmi mocný spojujúci článok medzi starým rokom a novým cyklom. Ľudia narodení v roku Prasaťa sa nedokážu úplne presadiť. Najmä v mladosti sa im nedostáva ocenenie, ktoré by si zaslúžili. Vždy je však nádej, že pre ich múdrosť a dobrotu sa im dostane uznania a význačnejšieho postavenia. V zamestnaní majú zvláštny dar urovnávať rozbité vzťahy. Riadia sa taoistickým princípom. Vo všetkom hľadajú predovšetkým harmóniu a nikdy nezasahujú do vecí, ktoré dobre fungujú.

Ľudia narodení v znamení Prasaťa

Ľudia narodení v čínskom roku Prasaťa sú mierni, optimistickí, inteligentní a veľkorysí, ale zároveň ostražití, pasívni a nesmelí. Hoci bývajú obdarení umeleckým nadaním, boja sa zosmiešnenia. Trpia pocitom, že svet je nebezpečný a plný nástrah, a preto sa radšej držia bokom.

Len málo vecí u nich vyvoláva tvrdohlavosť, ale ak sa tak stane, získavajú bojovného ducha a nie sú ochotní sa zmieriť s porážkou.

Nie sú to výstredné osobnosti. Zmyslové pôžitky, vrátane umenia, berú vážne. Radi objavujú prírodu, ale najšťastnejší sú doma. Aj keď bývajú nesmelí, je pre nich spoločenský život veľmi dôležitý. Najlepšie sa cítia tam, kde sa to točí okolo jedla a klebietok.

Emócie

K druhým ich púta úprimná náklonnosť. Hoci sa na verejnosti správajú rezervovane, vo vnútri pociťujú všetko intenzívne, hoci si to väčšinou nechávajú pre seba. Rozkoš im spôsobí takmer všetko, dokonca aj intelektuálne či filozofické záležitosti, ktoré iným pripadajú abstraktné.

Ak sa im nedarí a majú pocit, že nedokážu zvládnuť svoje povinnosti, prepadajú melanchólii.

Sú to milí a nenároční ľudia. Väčšinou nemávajú nepriateľov. Vedia odpúšťať a prekonať aj citovú stratu.

Slabosti

Občas prepadajú smútku a depresiám. Sú veľmi nároční najmä sami k sebe a ak neuspejú v tom, čo si predsavzali, podliehajú silnému vnútornému stresu. Keďže sa v takých chvíľach priateľom väčšinou nezverujú a zostávajú so svojou bolesťou sami, môžu sa dostať do izolácie, kedy ich problémy úplne pohltia.

Svoje nešťastie síce chápu ako nutnú skúsenosť vo vývoji svojich tvorivých síl, ale musia si dávať pozor, aby sa nedali zničiť vnútornými konfliktami a syndrómom vyhorenia.

Tradičné čínske koncepty

Znamenie vládnuceho roku, v ktorom ste sa narodili, má veľký vplyv na váš život. Ako vravia Číňania: “Toto zviera sa ti skrýva v srdci”.

V priebehu úplného šesťdesiatročného cyklu každé zo zvieracích znamení (niekedy nazývaných tiež dvanástimi časťami Zeme) sa spája s piatimi základnými živlami, a to sú:

 • Drevo, ktorému vládne planéta Jupiter
 • Oheň ovládaný Marsom
 • Zem je pod vládou Saturna
 • Kov je pod vládou Venuše
 • Voda je ovládaná planétou Merkúr

Jednotlivé živly čínskeho horoskopu sa navzájom ovplyvňujú a pôsobia na seba rôznymi silami. Týchto päť základných živlov sa ďalej delí na pozitívne a negatívne magnetické polia, ktoré Číňania nazývajú jin a jang. Známym zobrazením jin a jang je čínska Monáda (dvojfarebný čierno-biely kruh).

V ich prideľovaní je opäť pravidelnosť, teraz sa striedajú po dvoch rokoch. Jeden z tejto dvojice rokov je potom jin, druhý naopak jang. Toto rozdelenie možno jednoducho určiť podľa poslednej číslice roku:

 • Jang / kov - rok končiaci na 0
 • Jin / kov - rok končiaci na 1
 • Jang / voda - rok končiaci na 2
 • Jin / voda - rok končiaci na 3
 • Jang / drevo - rok končiaci na 4
 • Jin / drevo - rok končiaci na 5
 • Jang / oheň - rok končiaci na 6
 • Jin / oheň - rok končiaci na 7
 • Jang / zem - rok končiaci na 8
 • Jin / zem - rok končiaci na 9

Vplyv čínskeho roku Prasaťa

Súčasná napätá situácia v našej krajine i vo svete je dôkazom toho, že ani tento rok pomerne pokojného a prajného Prasaťa nám nedá nič zadarmo. Vyvarovať by ste sa mali ľuďom, ktorí od vás potrebujú pomoc, no zároveň je to proti vášmu presvedčeniu.

Mnohí ľudia už pri prvých nezdaroch rezignujú a podľahnú lenivosti. Zložitejšie situácie, pracovitosť i vzťahy ich omrzia. Pribudne príživníkov, žobrákov, otcov neplatiacich na deti i bezdomovcov z vlastnej viny.

Čínsky zverokruh

Neresti

Kto sa raz začne váľať v špine, už ťažko z nej odíde. To platí aj pre ľudí na rok Prasaťa. Neupadnite do lenivosti, nerestí, ľahostajnosti a akejkoľvek negativity, lebo z nej budete veľmi ťažko vstávať, nebude sa vám už chcieť.

Komu sa bude dariť

 • Ženám, ktoré naozaj túžia po dieťatku
 • Ľuďom pracujúcim v cestovnom ruchu a realitách
 • Ambicióznym ľuďom s veľkými plánmi
 • Ľuďom kompatibilným so znameniami Prasaťa, čo je Tiger, Zajac, Koza, Potkan a Pes

Komu sa bude dariť menej

 • Ľuďom vyznávajúcim len život plný odriekania a bez túžby po radosti
 • Osobám, ktoré sa budú snažiť schudnúť
 • Konfliktným ľuďom bez zmyslu pre takt

Na čo si dať pozor

 • Na hypotéku a pôžičky - dôkladne si premyslite, či máte na splátky. Peniaze by sa vám totiž ľahko mohli rozkotúľať.
 • Na slová - dobre si rozmyslite, než vypustíte z úst kritiku. Hrozia konflikty na pracovisku a medzi rodinnými príslušníkmi by sa zostrili.
 • Na životosprávu - dodržujte pitný režim, často relaxujte a venujte sa pohybu.

Do čoho sa pustiť

 • Do nákupu realít
 • Do opráv, či výstavby domu a zútulňovania bývania
 • Do erotických hrádok - tento rok bude priať jedlu a sexu

Čo môžete sami ovplyvniť

Každý chce byť šťastný, ale málokto sa tak naozaj cíti. Šťastie je stav mysle, nad ktorým máte moc len vy sami. Každý deň stojí za to, ale mnoho ľudí na to v zhone, záplave povinností a stresu často zabúda. Všetko, čo musíte stihnúť, zatieni to, čo vám urobilo radosť.

Rok 2019 prinesie zmeny, ak o ne budete stáť. To znamená, že za svojimi snami naozaj pôjdete a budete o ne bojovať. Používajte svoje zručnosti a inštinkt. Všetci by sme si mali dávať väčší pozor na to, ako sa správame k okoliu, pretože akú energiu vyšleme a aké činy vykonáme, to sa nám po zásluhe vráti.

Žite a zrekapitulujte si na konci tento rok, aby ste mohli v roku 2020 odvážne a rozumne vstúpiť do veľmi silného a akčného roku pohyblivého Potkana, ktorému bude vládnuť živel Kovu, takže o pokoji a súcite tam toho veľa nebude.

Snažte sa vyťažiť z každej situácie to najlepšie, čo skrýva a nenechajte sa ničím odradiť! Ako sa hovorí, šťastie praje pripraveným. Všetko, čo sa vám podarí v roku 2019 dosiahnuť, vám bude užitočné ešte mnoho ďalších rokov.

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Čínska astrológia sa zakladá na 12 znameniach a 5 elementoch, ktoré spolu kombinuje, čím vznikajú veľké 60 rokov trvajúce cykly. Hoci sa teda každé čínske znamenie opakuje každých 12 rokov, špeciálne kombinácie znamení a prvkov sa vyskytujú iba raz za 60 rokov.

Potkan

RokElementObdobie
1900Kov31.01.1900 - 18.02.1901
1912Voda18.02.1912 - 05.02.1913
1924Drevo05.02.1924 - 23.01.1925
1936Oheň24.01.1936 - 10.02.1937
1948Zem10.02.1948 - 28.01.1949
1960Kov28.01.1960 - 14.02.1961
1972Voda15.02.1972 - 02.02.1973
1984Drevo02.02.1984 - 19.02.1985
1996Oheň19.02.1996 - 06.02.1997
2008Zem07.02.2008 - 25.01.2009
2020Kov25.01.2020 - 11.02.2021

Potkan zodpovedá západnému znameniu Strelca.

Ľudia z čínskeho znamenia Potkana sú veľmi inteligentní, prispôsobiví, bystrí a schopní rýchlo uvažovať. Sú duchaprítomní, priateľskí, v spoločnosti očarujúci a mávajú aj umelecké nadanie.

 • Kľúčové slová: vyjednávač, bystrý postreh, očarujúci.

 • Potkan si rozumie s Byvolom, Zajacom, Drakom, Psom, Prasaťom, Hadom a často aj iným Potkanom, ak nie sú v niečom konkurenti.

 • Mali by ste sa vyhýbať ľudom zo znamenia Opice a Koňa, s ktorým ste aj navyše v opozícii! Budete spolu vždy súperiť.

Ako sa vám bude dariť

Prichádza doba bez vážnejších problémov. Dobré správy prevážia nad tými zlými. To, čomu máte viac venovať sústredenú pozornosť, sú vzťahy. Ste výreční, tak vyberajte slová, ako sa budete správať k svojim blízkym a kolegom. Snažte sa nerušiť priateľské alebo partnerské vzťahy.

Láska a vzťahy

Na prvý pohľad pôsobíte vyrovnane a milo, ale viete byť aj útoční, netrpezliví a ziskuchtiví. Buďte priateľskí a snažte sa udržať si v roku zemného Prasaťa optimistickú náladu a pozitívne postoje.

Ak sa vám to podarí, budete obľúbení a vyhľadávaní, čo vám pomôže dostať do popredia presne to, čo vy sami uznáte za vhodné.

Máte radi spoločnosť a radi si poklebetíte na účet iných. Neznášate však kritiku, preto sa nikomu nezdôverujte.

Práca a peniaze

Nežite v stálom strachu pred biedou. Váš rozum je prenikavý a kritický. Je dobré dať na vaše rady. Najradšej si vyberajte také zamestnanie, kde treba pracovať hlavou, a nie rukami. Viete využiť aj prácu iných.

Ste ľudia vtipní a šarmantní. Ak sa vám aj na pracovisku do cesty postaví nejaká výzva, nemáte problém ju prekonať.

V roku 2019 sa posilní vplyv na ľudí z vášho znamenia, ktorí už sú vo vedúcich pozíciách. Tí, ktorí vstúpili do vyššieho postu a tí, čo boli minulý rok povýšení, budú cítiť prospech.

Vycítite a oceníte vplyv a pozitívny prúd. Budete čerpať zo špeciálnej vitality. Zo začiatku sa všetko bude síce zlepšovať pomalšie, ale neskôr, keď sa čínsky rok Prasaťa prehupne do druhej polovice, prinesie vám šťastie. Bude to čas, keď okrem práce príde aj zotavenie a úľava.

Zdravie a kondícia

Vyvarujte sa ignorovaniu jarnej únavy, ktorá sa tento rok dostaví v plnej sile. Doprajte si poriadny odpočinok a nezabúdajte na dôležité vitamíny a minerály.

Zamerajte sa aj na zdravie svojich najbližších. Niektorí z nich majú sklony prehliadať varovné signály, ktoré im ich telo vysiela. Pokúste sa ich presvedčiť, aby vyhľadali pomoc a buďte im potrebnou oporou.

Byvol

RokElementObdobie
1901Kov19.02.1901 - 07.02.1902
1913Voda06.02.1913 - 25.01.1914
1925Drevo24.01.1925 - 12.02.1926
1937Oheň11.02.1937 - 30.01.1938
1949Zem29.01.1949 - 16.02.1950
1961Kov15.02.1961 - 04.02.1962
1973Voda03.02.1973 - 22.01.1974
1985Drevo20.02.1985 - 08.02.1986
1997Oheň07.02.1997 - 27.01.1998
2009Zem26.01.2009 - 13.02.2010
2021Kov12.02.2021 - 31.01.2022

Byvol zodpovedá západnému znameniu Kozorožca.

Ste verní, spoľahliví, silní, starostliví, rozumní, stáli a odhodlaní. Ste mlčanliví a trpezliví ľudia, ktorí toho v živote, aj v roku 2019, v roku zemného Prasaťa veľa unesiete.

 • Kľúčové slová: odhodlanosť, vytrvalosť, spoľahlivosť.

 • Byvol si rozumie s Potkanom, Kohútom, Byvolom, Zajacom, Hadom a Opicou.

 • Mali by ste sa vyhýbať hlavne ľudom zo znamenia Kozy, s ktorou ste vo zverokruhu v opozícii, ale aj Tigrovi a Psovi.

Ako sa vám bude dariť

Do čoho sa pustíte, to dopadne skvele. Budete mať výhodný rok. Zažijete nové vzťahy i tie pracovné a získate priateľov, ktorí sa k vám radi prihlásia. Nezabúdajte pomáhať a rozdávať svoju radosť ostatným. Keď ostane čas, vzdelávajte sa a rozširujte všeobecne svoje obzory. Budúci rok sa vám to zíde.

Láska a vzťahy

Ľudia zo znamenia Byvola v čínskom horoskope sú tou najlepšou voľbou, ak človek zháňa pomoc vo vážnej situácii.

Váš zmysel pre humor však môže byť trochu obmedzený. V spoločnosti sa javíte predovšetkým ako vážni a pokojní ľudia.

Rok 2019 je rokom, keď sa dobré môže stať ešte lepším. Je to v podstate príležitosť pre každého urobiť v živote niečo užitočné.

Práca a peniaze

Ľudia narodení v znamení Byvola sú zvyčajne trpezliví a vo všeobecnosti považovaní za dôveryhodných i pracovnej pozícii. Pôsobíte ako rodený vodca, excentrický a impulzívny, ale inšpirujúci ostatných okolo seba.

Hoci ste konzervatívny a metodický, oplývate šikovnosťou a talentom, aj pre ručné a manuálne práce. Vyžadujete, aby sa konalo podľa vašich predstáv a plánov. Ľudia narodení v tomto znamení vynikajú aj ako vojenskí velitelia.

V tomto roku sa váš profesijný život bude vyvíjať stabilným spôsobom. Nemusíte mať strach z vážnych a neriešiteľných nečakaných problémov. Akýkoľvek úspech však bude priamo závislý na množstve úsilia v každodennej práci.

Zdravie a kondícia

Dostatočné množstvo tekutín nielen prečistí vaše telo, ale aj zvýši vašu energiu, pomôže proti zápche, ale aj proti ľadvinovým kameňom. Okrem toho zvyšuje aj funkciu mozgu.

Pri troche snahy budete v roku lenivšieho Prasaťa schopní vyvinúť väčšiu fyzickú aktivitu.

Aj bylinkové čaje vám pomôžu očistiť telo a trochu schudnúť. Radikálne chudnutie v tomto roku pôjde veľmi ťažko, takže sa radšej veľmi netrápte a doprajte si. Nechudnúť, radšej priberať, taká je totiž energia v čínskom roku Prasaťa.

Tiger

RokElementObdobie
1902Voda08.02.1902 - 28.01.1903
1914Drevo26.01.1914 - 13.02.1915
1926Oheň13.02.1926 - 01.02.1927
1938Zem31.01.1938 - 18.02.1939
1950Kov17.02.1950 - 05.02.1951
1962Voda05.02.1962 - 24.01.1963
1974Drevo23.01.1974 - 10.02.1975
1986Oheň09.02.1986 - 28.01.1987
1998Zem28.01.1998 - 15.02.1999
2010Kov14.02.2010 - 02.02.2011
2022Voda01.02.2022 - 21.01.2023

Tiger zodpovedá západnému znameniu Vodnára.

Ste smelá a výrazná osobnosť. Pozornosť na seba pútate istou výstrednosťou, odvahou, trúfalosťou a živou energiou. Tým, že ste dosť nekonvenčná osobnosť, môžete mať v živote problémy s rešpektovaním autorít a dodržiavaním cudzích pravidiel.

 • Kľúčové slová: sila, odvaha, vodcovstvo.

 • Tiger si rozumie s Prasaťom, Koňom, Psom, Drakom, Zajacom a niekedy aj s iným Tigrom.

 • Mali by ste sa vyhýbať hlavne ľudom zo znamenia Byvol, Opica a Koza, s ktorou ste v opozícii.

Ako sa vám bude dariť

Je nutné zachovávať pokoj. Rôzne problémy a prekážky potrápia vašu trpezlivosť. Tiež osobný život nebude jednoduchý. Snažte sa nezáväzne baviť, prípadne cestovať. Tak ľahko vybijete svoj temperament. Rok 2019 je síce pre vás rok kompromisov, ale v nasledujúcom roku sa vám situácia zlepší.

Láska a vzťahy

Tí, ktorí sa narodili v znamení Tigra sú mystickí, senzitívni a schopní sa zamilovať. Vo svojej emocionalite sa však ľahko nechajú uniesť svojou fantáziou a snažia sa presadiť svoj cieľ, pričom často zabúdajú na realitu.

Tiger je často vnímaný ako rebel, ktorý nedodržuje konvenčné metódy. Je náladový a nevie sa rozhodnúť len na základe zvažovania faktov.

Rozhodne stojíte za spoznanie i pekné využitie tohto, pre vás zaujímavého, hoci náročnejšieho roku zemného Prasaťa.

Práca a peniaze

Na pracovisku ste ambiciózni, sebaistí a vyžarujete charizmu. I tak z vás iní cítia akýsi odstup a chlad. V spoločnosti aj zamestnaní je vaše znamenie Tigra rado v pozícii vedúcej osobnosti.

V tomto čínskom roku pohodového Prasaťa i vy môžete mať sklony k pohodlnosti a laxnosti. Musíte si svoje výdavky a investície plánovať múdrejšie a zodpovednejšie, s cieľom zabezpečiť sa v dlhodobom horizonte.

Keď si nedáte v roku 2019 pozor na jazyk, neoplatí sa vám to. Často a pravidelne budete ľudí nepríjemne šokovať. Neúmyselne môžete uraziť aj tých, na ktorých vám záleží.

Zdravie a kondícia

Ak nebudete dodržovať pitný režim, budete mať dehydrované telo a budete sa cítiť často unavení. Skoncentrovanie na mandaly vám pomôže, aby by ste sa prestali báť a začali prejavovať svoju nápaditosť aj v živote, nielen vo svojom vnútri.

Občasné konflikty doma si, samozrejme, vyberú svoju daň na vašej duševnej pohode.

Pre vás môže rok 2019 znamenať výzvu. Zamerajte sa na milujúcich ľudí okolo vás a prejavte im porozumenie a lásku.

Zajac

RokElementObdobie
1903Voda29.01.1903 - 15.02.1904
1915Drevo14.02.1915 - 02.02.1916
1927Oheň02.02.1927 - 22.01.1928
1939Zem19.02.1939 - 07.02.1940
1951Kov06.02.1951 - 26.01.1952
1963Voda25.01.1963 - 12.02.1964
1975Drevo11.02.1975 - 30.01.1976
1987Oheň29.01.1987 - 16.02.1988
1999Zem16.02.1999 - 04.02.2000
2011Kov03.02.2011 - 22.01.2012
2023Voda22.01.2023 - 09.02.2024

Zajac zodpovedá západnému znameniu Rýb.

 • Kľúčové slová: kamarátstvo, diplomacia, prispôsobivosť.

 • Zajac si rozumie so Psom, Potkanom, Zajacom, Kozou, Prasaťom, Byvolom, Hadom aj Tigrom.

 • Mali by ste sa vyhnúť hlavne ľudom zo znamenia Draka. S Kohútom ste v komplikovanej opozícii.

Ako sa vám bude dariť

Hoci začiatok roka nebude ideálny, ako by ste očakávali, napriek tomu nie je všetko tak hrozné. Nestrácajte odvahu. Vo finančnej oblasti narazíte na prekážky. Hlavne zostávajte opatrní voči spoločníkom a preverujte dôveryhodnosť partnera. Zachovajte pokoj a zdravý rozum, aby ste sa pripravili na ďalší, úspešnejší rok.

Láska a vzťahy

Ste osobnosti, ktoré sú v spoločnosti obľúbené. Ľudia naokolo majú z vašej prítomnosti príjemný pocit. Máte však aj tendenciu byť sentimentálni, často aj povrchní a trochu dôverčiví.

Ste vnímavé a jemné osobnosti so vzťahom ku kráse. Je pre vás veľmi dôležitý pocit bezpečia, domova a istoty. V láske ste verní a romantickí. Tieto citlivé osoby majú vyvinutú empatiu a jemnocit.

Vaše znamenie Zajaca v čínskom horoskope bude mať aj v tomto roku žltého zemného Prasaťa svoj pokoj a pohodu. Dramatickým situáciám sa preto radšej vyhýbajte.

Vďaka svojim silným stránkam ste však aj obratný manipulátor. Niektorí to môžu využiť a aj využijú.

Práca a peniaze

Ľudia narodení v znamení Zajaca sú ambiciózni a pracovne úspešní. Možno v tomto pomerne senzitívnom roku zistíte, že vo vás drieme umelecký alebo športový talent, o ktorom ste nemali ani tušenie.

Snažte sa byť pozornejší, nech zle nevyhodnotíte situáciu, čo je v danej chvíli vhodné a čo nie. Vo všeobecnosti sa tvrdí, že vaše znamenie má šťastnú ruku, a preto môžete mať šťastie v lotérii, či hrách.

Pri zvýšenej opatrnosti sa mnohí z vás uplatnia ako dobrí obchodníci, právnici, diplomati alebo herci.

Zdravie a kondícia

Hoci pre vás nebude rok 2019 veľmi hektický, nevyhnete sa určitej miere stresu. A práve naň by ste si mali dať pozor.

Spánok tvorí veľkú časť života, tak ho nezanedbávajte. Telo i myseľ si potrebuje odpočinúť. Môžete začať tým, že prestavíte svoju izbu tak, aby sa vám v nej lepšie spalo. Vyraďte zrkadlá a sušené kvety. Aj vďaka tomu budete môcť zaspať rýchlejšie a budete sa menej budiť v priebehu noci.

Drak

RokElementObdobie
1904Drevo16.02.1904 - 03.02.1905
1916Oheň03.02.1916 - 22.01.1917
1928Zem23.01.1928 - 09.02.1929
1940Kov08.02.1940 - 26.01.1941
1952Voda27.01.1952 - 13.02.1953
1964Drevo13.02.1964 - 01.02.1965
1976Oheň31.01.1976 - 17.02.1977
1988Zem17.02.1988 - 05.02.1989
2000Kov05.02.2000 - 23.01.2001
2012Voda23.01.2012 - 09.02.2013
2024Drevo10.02.2024 - 28.01.2025

Drak zodpovedá západnému znameniu Barana.

 • Kľúčové slová: Pompéznosť, veľkorysosť, popudlivosť.

 • Drak si rozumie s Kohútom, Myšou, Opicou, Drakom, Hadom, Tigrom a Kozou. Sympatie pestuje k Potkanovi a Opici, v obľube nemá Psa.

 • Mali by ste sa vyhnúť hlavne ľudom zo znamenia Zajaca a Psa. So Psom ste v nepríjemnej opozícii.

Ako sa vám bude dariť

Nevyzerá to na zlý rok, hoci na svojich magických krídlach nevzlietnete tak vysoko, ako by ste chceli. Pozor na spory, rešpektujte viac rady iných. Vaša neústupnosť nie je vhodná, ani výhodná. Zostávajte opatrní pri dialógoch. Nemusí byť predsa všetko po vašom. V nasledujúcom roku si oddýchnete aj sami pred sebou.

Láska a vzťahy

V čínskej tradícii je znamenie Draka symbolom energie, veľkoleposti a sily. Ľudia v znamení Draka sú energickí a múdri. Drak je populárna osobnosť, ale často nepochopená.

V tomto roku Prasaťa budete mať so znamením Prasaťa celkom srdečné vzťahy. Obaja ste aj dosť romantickí. Budete sa vedieť vzájomne podržať.

Rozumiete svojim plánom aj snom a dokážete za nimi ísť s plným nasadením. Energia roku - zem - to je domov. Prejaví sa veľmi silná túžba po jeho vytváraní.

Práca a peniaze

Závidia vám mimoriadnu silu, energiu aj šťastie vo finančnej oblasti. V roku zemného Prasaťa, keď mnohí budú mať chuť leňošiť, vás poženie túžba získať spoločenskú prestíž a vedieť viac než ostatní.

Vidina ziskov, ako vám ju načrtne niekto mladší z okruhu priateľov, bude iba iluzórna, preto vyčkávajte! Čo máte podniknúť, aby ste nestúpili vedľa, vám bude úplne jasné až v lete.

Ste inteligentní a perfekcionistiskí, ale horší vyjednávači pri jednaní s ostatnými. Vaša nátura vás predurčuje k občasnej náladovosti a tvrdohlavosti. Mnohí z tohto čínskeho znamenia bývajú dobrými umelcami, kňazmi, alebo aj politikmi.

Zdravie a kondícia

V tomto čínskom roku Žltého Prasaťa bude vaše zdravie stabilizované. Nebudú vás trápiť žiadne neduhy, aby ste si mohli užiť všetky stretnutia, na ktoré vyrazíte. Určite to bude aj preto, že si ho môžte aj sami ovplyvniť.

Podstatný pre telo je aj horčík. Uľahčuje produkciu melatoninu (spánkového hormónu), ktorý reguluje spánok a znižuje svalové napätie, ktoré môže spánok rušiť. Liečivý a upokojujúci bude teraz pre vás spánok a vhodné jedlo.

Had

RokElementObdobie
1905Drevo04.02.1905 - 24.01.1906
1917Oheň23.01.1917 - 10.02.1918
1929Zem10.02.1929 - 29.01.1930
1941Kov27.01.1941 - 14.02.1942
1953Voda14.02.1953 - 02.02.1954
1965Drevo02.02.1965 - 20.01.1966
1977Oheň18.02.1977 - 06.02.1978
1989Zem06.02.1989 - 26.01.1990
2001Kov24.01.2001 - 11.02.2002
2013Voda10.02.2013 - 30.01.2014
2025Drevo29.01.2025 - 16.02.2026

Had zodpovedá západnému znameniu Býka.

Ľudia narodení v čínskom znamení Hada sú inteligentné, premýšľavé a hĺbavé osobnosti. Máte dobre vyvinutú intuíciu a ste pozorní a rozhodní.

 • Kľúčové slová: múdrosť, tajomnosť, zmyselnosť.

 • Had si rozumie s Byvolom, Kohútom, Hadom, Drakom, Potkanom a Zajacom.

 • Mali by ste sa vyhnúť hlavne ľudom zo znamenia Opice, Kozy a Prasaťa, s ktorým ste v opozícii a ktorý má aj výhodu svojho roku. Pre Hada je úplne neúnosné spolužitie s úprimným a otvoreným Prasaťom, ktorý Hada popudzuje svojou nedbalosťou.

Ako sa vám bude dariť

Zostaňte konzervatívni a neutrálni. Nepleťte sa do sporov, ktoré sa vás netýkajú. Nič vám nepôjde jednoducho. Neberte si na svoje plecia viac, ako zvládnete. Postupom roka sa vám bude dariť čoraz lepšie a v ďalšom roku to rozbehnete k väčšej spokojnosti.

Láska a vzťahy

V tomto roku vám vaša myseľ bude našepkávať, aby ste boli láskavejší a prezieravejší. Hoci oplývate životnou múdrosťou, bývate v očiach druhých často sebeckí a pichľaví.

Vaším súcitom s inými prekonáte množstvo prekážok. V tomto roku 2019 pomôžte tým, ktorí to skutočne potrebujú.

V kútiku vašej zabarikádovanej duše ste tichý romantik a hlboký mysliteľ, často sa spoliehajúci na svoju intuíciu. Máte zmysel pre humor, no keďže veľa nehovoríte, prejaví sa to iba v určitých situáciách. Smiech tiež lieči.

Práca a peniaze

Pri ceste za úspechom by ste sa mali vzdať svojej typickej záhaľčivosti. Viete pracovať aj v kolektíve, takže túto schopnosť často využijete aj v profesii.

Viete sa ľahšie dostať do vedúcej, či výhodnej pozície, ale tento rok to nebude. Rok Prasaťa vás bude blokovať. Vytrvajte a choďte svojou cestou krôčik po krôčiku.

Neudeje sa nič prevratné. Budete cítiť, že je potrebné postarať sa o svoju finančnú budúcnosť a to nemôže byť vykonané tým, že si splníte sebe alebo niekomu každý rozmar. Vaša peňaženka bude pomaly, ale neustále zmenšovať svoj objem.

Had nájde najlepšie uplatnenie ako učiteľ, filozof, spisovateľ, veštec alebo psychiater.

Zdravie a kondícia

Venujte väčšiu pozornosť tomu, čo máte na tanieri najmä v popoludňajších a večerných hodinách.

Nestačí sa venovať iba tomu fyzickému telu, musíte si uvedomiť aj to, že máte duševnú stránku. Keď je dlhodobo v neuspokojivom stave, začnú sa problémy prenášať aj do fyzického tela.

Kôň

RokElementObdobie
1906Oheň25.01.1906 - 12.02.1907
1918Zem11.02.1918 - 31.01.1919
1930Kov30.01.1930 - 16.02.1931
1942Voda15.02.1942 - 04.02.1943
1954Drevo03.02.1954 - 23.02.1955
1966Oheň21.01.1966 - 08.02.1967
1978Zem07.02.1978 - 27.01.1979
1990Kov27.01.1990 - 14.02.1991
2002Voda12.02.2002 - 31.01.2003
2014Drevo31.01.2014 - 18.02.2015
2026Oheň17.02.2026 - 05.02.2027

Kôň zodpovedá západnému znameniu Blížencov.

Ľudia narodení v čínskom znamení Koňa sú vitálni, veselí, inteligentní a priateľskí, hoci majú často sklony k sebeckosti. Sú nezávislí. Pri komunikácii s inými by ste ich mali viac sledovať, aby ste sa vyhli problémom.

 • Kľúčové slová: zmysel pre humor, príjemnosť, rozumnosť.

 • Kôň si rozumie Kozou, Tigrom, Psom a Koňom.

 • Mali by ste sa vyhnúť hlavne ľudom zo znamenia Potkana, lebo spolu naviac súperia, aj preto, že sú opačnej polarity.

Ako sa vám bude dariť

Nečakané úspechy vás povzbudia. Nezabúdajte byť tvoriví, vaša usilovnosť nezostane bez povšimnutia. Môžete očakávať náhly zisk. Len si dávajte pozor na nehody a incidenty. Nepríjemné správy sa môžu objaviť skôr mimo vás. Čo si zaslúžite, to dostanete. Užite si to dobré, pretože ďalší rok bude pre vás nervóznejší.

Láska a vzťahy

Čínsky rok Prasaťa zvýrazní spojenie, ktoré máte s vašimi blízkymi. Poženie vás vpred k spoločným cieľom.

Tento rok 2019 vám bude pripomínať, aby ste si verili a neukazovali svoju zraniteľnosť. Bude ukazovateľom vašej potreby preorientovať svoje hodnoty a dôverovať viac svojmu inštinktu.

Rok bude aj o vašej potrebe posilniť spojenie s ľuďmi vo vašom blízkom okolí.

Práca a peniaze

Čínsky rok zemného Prasaťa môže pôsobiť vnútorným volaním po potrebe tvorivosti a sebavyjadrenia.

Ľudia narodení v tomto znamení sú ambiciózni a odvážni, ale môžu byť často netrpezliví. Ak sa dá na niekoho poukázať v zmysle, “že drie ako kôň“, je to práve človek narodený v čínskom znamení Koňa. Pracovné nasadenie bude obdivuhodné.

Ste silní ľudia s intelektom, “sedliackym rozumom” a zmyslom pre povinnosť. Ľahko sa prispôsobíte situácii a bývate aj dobrí vodcovia. Môžete však byť nestáli a aj keď sa pre niečo nadchnete, neznamená to, že to aj dokončíte.

Tento rok môže byť pre vás stimulom chopiť sa novej šance. Dokážete sa uplatniť ako vedci, poeti, politici alebo dobrodruhovia.

Zdravie a kondícia

Počas nasledujúcich dvanástich mesiacov budete cítiť dosť životnej energie a pomernej vitality. Ľahšie však môžu nastať žalúdočné ťažkosti.

Dôležité bude prestať sa rozčuľovať kvôli každej hlúposti. Keď vás niekto naštve, hneď nekričte, nenechajte váš tlak stúpnuť. Radšej sa zhlboka nadýchnite a povedzte dotyčnému svoj názor. Vaša myseľ vás vyzýva začať pracovať na vašich cieľoch.

Koza

RokElementObdobie
1907Oheň13.02.1907 - 01.02.1908
1919Zem01.02.1919 - 19.02.1920
1931Kov17.02.1931 - 05.02.1932
1943Voda05.02.1943 - 24.01.1944
1955Drevo24.01.1955 - 11.02.1956
1967Oheň09.02.1967 - 29.01.1968
1979Zem28.01.1979 - 15.02.1980
1991Kov15.02.1991 - 03.02.1992
2003Voda01.02.2003 - 21.01.2004
2015Drevo19.02.2015 - 07.02.2016
2027Oheň06.02.2027 - 25.01.2028

Koza zodpovedá západnému znameniu Raka.

Ste ľudia s dobrým vkusom, intuíciou, eleganciou a empatiou. Ste pozorní a citliví, väčšinou skôr pokojní a rozvážni. Vďaka svojej jemnej povahe vás však vo vnútri trápi celý rad neistôt, ktoré pred okolím maskujete neochvejnou sebaistotou.

 • Kľúčové slová: jemnosť, vkus, zmysel pre krásu.

 • Koza si rozumie s Koňom, Zajacom, Prasaťom, miernejšou Kozou, Drakom a Opicou.

 • Mali by ste sa vyhnúť hlavne ľudom zo znamenia Hada a Tigra. S Byvolom ste v opozícii, tak tomu predovšetkým.

Ako sa vám bude dariť

Rok 2019 je pre vás sľubným rokom. Je síce namáhavý a plný práce, ale tiež sa môžete tešiť na zaslúžené odmeny. Nebojte sa mať pocit, že sa vám skutočne darí. Nepríjemnosti sú zanedbateľné, zdravotné problémy liečiteľné. Len vy si môžete škodiť svojim pesimizmom. Ďalší rok bude zložitejší.

Láska a vzťahy

Ľudia narodení v znamení Kozy sú zvyčajne elegantní a uhladení, s umeleckými sklonmi, hoci sú často hanbliví a pesimistickí. Pri nadväzovaní nových známostí sú ostražití, čo vyplýva z ich nedôverčivosti, no ich priatelia sa na nich môžu spoľahnúť.

Napriek svojej hanblivosti viete byť dobrými spoločníkmi.

V roku čínskeho Žltého Prasaťa počúvajte srdce. Osoba s odlišnou mentalitou bude presne to, čo potrebujete, bude totiž vyvažovať vaše nedostatky.

Práca a peniaze

Ste zruční a radi niečo vytvárate. Aj na kolegov pôsobíte príjemným dojmom. Ste závislí na materiálnych statkoch, a preto môže byť váš život v tomto roku komplikovanejší.

Mali by ste sa spoliehať na vlastné schopnosti. Rozmyslite si každé slovo! Neuváženým výrokom by ste sa mohli pripraviť o víťazstvo.

Ak zvažujete ďalšie vzdelávanie, konečne nájdete odbor, ktorý vás tak nadchne, že sa do učiva priamo ponoríte. Najvhodnejšie povolanie je herec, či záhradník.

Zdravie a kondícia

Energia tohto roku poukazuje na to, že môžete byť v napätí. Preto zatúžite po harmonickejších myšlienkach, súzvuku vašej mysle a tela. Rovnako, ako po tom túžia ľudia okolo vás.

Nové skutočnosti vám umožnia jasnejšie a transparentne myslieť. Vzťah mysle s telom sú vám dobre známe a vy viete, s akými účinkami môžete počítať. Len tak si osamote, v pokoji a tichu pohovieť, aj to je účinný spôsob relaxácie. Prospeje to telu i psychike.

Mali by ste sa viac sústrediť na krásu okolo vás, ale aj vo vašom vlastnom vnútri. Potom môžete vytvoriť niečo nádherné.

Opica

RokElementObdobie
1908Zem02.02.1908 - 21.01.1909
1920Kov20.02.1920 - 07.02.1921
1932Voda06.02.1932 - 25.01.1933
1944Drevo25.01.1944 - 12.02.1945
1956Oheň12.02.1956 - 30.01.1957
1968Zem30.01.1968 - 16.02.1969
1980Kov16.02.1980 - 04.02.1981
1992Voda04.02.1992 - 22.01.1993
2004Drevo22.01.2004 - 08.02.2005
2016Oheň08.02.2016 - 27.01.2017
2028Zem26.01.2028 - 12.02.2029

Opici zodpovedá západné znamenie Leva.

Ste inteligentná, originálna a inovatívna osobnosť. Vaše schopnosti niekedy hraničia s genialitou, ale ste rodený voľnomyšlienkar.

 • Kľúčové slová: bystrosť, talent bez zábran.

 • Opica si rozumie s Drakom, Hadom, Opicou, Psom, Byvolom a Kozou.

 • Mali by ste sa vyhnúť hlavne ľudom zo znamenia Potkana, Hada a hlavne Tigra, lebo ste s nim v opozícii.

Ako sa vám bude dariť

Bude to silný rok a môžete sa rozbehnúť. Neprekročte však svoje limity. Z prílišného prepínania síl môžu vzniknúť zdravotné problémy. Môžete sa osamostatniť . Čakajú vás úspechy a uznanie. Strážte si účty. Nezabúdajte na priateľov, pretože s nimi k vám prichádza šťastie. V ďalších rokoch sa o nich budete môcť oprieť.

Láska a vzťahy

Vďaka svojej príťažlivej osobnosti ste takmer vždy a všade obľúbení. Napriek tomu by ste mali byť ostražití, aby ste nepodliehali svojim oportunistickým predstavám. Kvôli ním môžete u ostatných vzbudzovať nedôveru.

Hlavne nepanikárte a pamätajte, že sa väčšinou všetky problémy dajú vyriešiť. Zamerajte sa len na svoje záležitostí. Naučte sa ovládať svoje emócie, pohyb a gestá. Budete to chcieť trochu cviku.

Práca a peniaze

Aj tie najťažšie problémy dokáže vyriešiť s ľahkosťou, preto ste žiadaní, zvlášť kým ste mladí, takmer v každej profesii. Viete sa zabávať tým, že riešite najzáhadnejšie problémy a vymýšľate si nové finty.

Nie je pre vás problém uplatniť sa všade, kde sa vyžaduje inovatívny a kreatívny prístup k práci. Môže to pre vás znamenať, že by ste sa mali menej sústreďovať na konečný cieľ svojich úloh a vašu pozornosť by ste mali upriamiť na aktuálnu situáciu.

Jednoducho povedané: prežívajte to, čo je tu a teraz a nepremýšľate nad tým, ako to skončí.

Zdravie a kondícia

Rok 2019 bude pre vás čas prestavby fyzických a psychických síl. V prvých týždňoch roka sa môžete cítiť slabší a trochu bezmocní. To je výsledkom ťažšieho prelomu roka a celkovou únavou po zime.

Počas tohto obdobia, môžete cítiť napätie spojené s pohlavnými orgánmi, so zažívacím traktom a trávením. Nepreťažujte príliš žalúdok. Snažte sa jesť ľahšie a zdravšie jedlá v pravidelných intervaloch.

Sledujte svoje telo. Bude vám dávať v roku Zemného Prasaťa jasné signály o svojich potrebách a problémoch.

Kohút

RokElementObdobie
1909Zem22.01.1909 - 09.02.1910
1921Kov08.02.1921 - 27.01.1922
1933Voda26.01.1933 - 13.02.1934
1945Drevo13.02.1945 - 01.02.1946
1957Oheň31.01.1957 - 17.02.1958
1969Zem17.02.1969 - 05.02.1970
1981Kov05.02.1981 - 24.01.1982
1993Voda23.01.1993 - 09.02.1994
2005Drevo09.02.2005 - 28.01.2006
2017Oheň28.01.2017 - 15.02.2018
2029Zem13.02.2029 - 02.02.2030

Kohút zodpovedá západnému znameniu Panny.

Kohút je čínske znamenie, v ktorom sú energickí a flexibilní ľudia. Sú to inteligentní a sebaistí ľudia so sklonmi k okázalosti. O pocity druhých sa príliš nezaujímajú, napriek tomu tajne túžia po uznaní.

 • Kľúčové slová: zdravý úsudok, bystrosť, dobrý organizátor.

 • Kohút si rozumie s Drakom, Byvolom, Hadom a Prasaťom.

 • Mali by ste sa vyhnúť hlavne ľudom zo znamenia Psa a Zajaca, s ktorým sa snažíte súperiť.

Ako sa vám bude dariť

Záleží na vás, ako ťažkostiam podľahnete, hoci to nebude ideálny rok. Overujte si informácie, inak hrozia nesprávne závery, finančné ťažkosti a neúspechy. Aj vo vzťahoch to bude zaškrípať, čo vás zdeprimuje a vyčerpá. Nesmiete prepadať zúfalstvu, pretože si tým ešte viac uškodíte. Zvládnete to. Ďalší rok vás rehabilituje.

Láska a vzťahy

Ľudia narodení v tomto čínskom znamení sú zvyčajne premýšľaví a talentovaní. Niekedy sa však správate pre iných nepochopiteľne, a preto mávate problémy pri komunikácii s ostatnými.

Pri rozhodovaní uprednostňujete logické zhodnotenie faktov. Svoje rozhodnutie zdôvodňujete argumentami. Niekedy sa však necháte uniesť fantáziou.

Vaša panovačnosť a nevyspytateľnosť prináša do rodinného hniezda znateľný nepokoj. Naučte sa improvizovať, plánovať a prakticky organizovať chod domácnosti.

Práca a peniaze

Ste pracovití a húževnatí, radi pracujete aj nad rámec svojich možností a tak posúvate svoje hranice. Tak to bude aj v tomto čínskom roku Zemného Prasaťa, keď iní budú mať sklony k lenivosti.

Mali by ste osloviť prípadných dlžníkov, ktorí sa teraz nebudú ponáhľať so splácaním. Nenechajte sa obalamutiť výhovorkami.

Starostlivejšie počúvajte seniorov. Ich názory a životné skúsenosti vás budú motivovať a inšpirovať. Vďaka ich nápadom si vyslúžite obdiv aj rešpekt nadriadených a upevníte si svoju pracovnú pozíciu.

Viete dobre manažovať, ale kvôli nereálnym predstavám môžete zbytočne sekírovať svoje okolie.

Zdravie a kondícia

Nutnosť byť stále v strehu vás psychicky unaví. Bolesti chrbtice, problémy s dýchaním, hrdlom, či hlasivkami - rozsah zlých faktorov, ktoré sa môžu vyskytnúť v prípade neexistujúcej kontroly nad svojimi emóciami, je veľmi široký.

Relaxujte v úzkej skupine blízkych. Prijmite sa ako súčasť ich pozitívnych, podporných energií.

Ak máte v súčasnosti nejaký nevyriešený konflikt, možno sa budete musieť pripraviť na to, že vyriešiť ho môže iba súcit a zodpovednosť. Vaše pocity hovoria aj o vnútornej potrebe ukázať vašu odvahu.

Pes

RokElementObdobie
1910Kov10.02.1910 - 29.01.1911
1922Voda28.01.1922 - 15.02.1923
1934Drevo14.02.1934 - 03.02.1935
1946Oheň02.02.1946 - 21.01.1947
1958Zem18.02.1958 - 07.02.1959
1970Kov06.02.1970 - 26.01.1971
1982Voda25.01.1982 - 12.02.1983
1994Drevo10.02.1994 - 30.01.1995
2006Oheň29.01.2006 - 17.02.2007
2018Zem16.02.2018 - 04.02.2019
2030Kov03.02.2030 - 22.01.2031

Pes zodpovedá západnému znameniu Váh.

Podľa čínskych tradícií sú charakterové vlastnosti ľudí z čínskeho znamenia Psa príkladné. Títo ľudia sú snaživí a prispôsobiví. Vaším poznávacím znamením je aj skromnosť, veľkorysosť a vernosť tým, ktorých milujete.

 • Kľúčové slová: úprimnosť, chápanie, idealista.

 • Pes si rozumie so Zajacom, Potkanom, Tigrom, Koňom, Psom, Opicou aj Prasaťom.

 • Mali by ste sa vyhnúť hlavne ľudom zo znamenia Byvola, Kohúta a Draka, ktorý je s vami v opozícii.

Ako sa vám bude dariť

Rok 2019 nebude tak plodný, ako by ste si predstavovali, ale aj tak budete spokojní. Prídu k vám dobré správy a užijete si spokojnosť vo väčšej miere. Stretnete nových priateľov. Všetko sa javí príjemné. Bude potrebné starať sa o svoje zdravie, aby ste si uchovali dostatočné množstvo energie. Budúci rok bude pre vás slabší.

Láska a vzťahy

Máte hlboký zmysel pre lojalitu a ste čestní. Snažíte sa, aby sa na vás dalo spoľahnúť. Tieto charakterové črty vás však predurčujú k obavám zo svojho zlyhania.

Ste na seba tvrdí a až príliš nároční. V duši ste netrpezliví a ustarostení a so svojím partnerom si často neviete dať rady. So svojím nekompromisným konaním môžete prísť o partnera alebo o náklonnosť blízkej rodiny.

V tomto roku, v ktorom si každý bude chcieť uľahčiť, by ste mali viac veriť svojmu vnútornému hlasu a byť otvorenejší a tolerantnejší voči vášmu okoliu.

Práca a peniaze

Čoskoro budete premýšľať o vašej budúcnosti. Ktorým smerom by ste sa mali v živote vydať? Čo je pre vás najlepšie?

Naučte sa používať väčšiu slobodu, ktorá pochádza z finančnej stability. Snažte sa zabezpečiť dlhodobo pre prípad nečakaných udalostí.

Zaplatíte menšiu daň za vrodenú dôverčivosť a vlastnosť “starať a pomáhať”, lebo niekto od vás bude stále niečo chcieť doma aj v zamestnaní.

Začnete sa správať ticho, aby ste boli pre okolie “neviditeľní. Na odpočinok vám nezostane čas, a tak možno pozmeníte taktiku.

Aj drobnosti môžete vnímať ako neprekonateľné ťažkosti. Máte však dobre vyvinutú intuíciu a tá vám v živote pomôže.

Zdravie a kondícia

Vaše zdravie v tomto roku 2019 bude priamo závisieť na tom, ako sa vysporiadate s každodenným stresom.

Ak sa budete držať optimistickejšieho naladenia, nedovolí vám to, aby vám nejaká porucha ochromila telo. Budete sa cítiť ľahšie a vážnejšie ochorenie nenastane. Starajte sa preto o svoju psychiku.

Prasa

RokElementObdobie
1899Zem10.02.1899 - 30.01.1900
1911Kov30.01.1911 - 17.02.1912
1923Voda16.02.1923 - 04.02.1924
1935Drevo04.02.1935 - 23.01.1936
1947Oheň22.01.1947 - 09.02.1948
1959Zem08.02.1959 - 27.01.1960
1971Kov27.01.1971 - 14.02.1972
1983Voda13.02.1983 - 01.02.1984
1995Drevo31.01.1995 - 18.02.1996
2007Oheň18.02.2007 - 06.02.2008
2019Zem05.02.2019 - 24.01.2020

Prasa zodpovedá západnému znameniu Škorpióna.

Ste odhodlaní a spoľahliví. Najradšej by ste v živote robili všetko správne. Spoliehate sa viac na rozum, než na emócie. K ostatným ľuďom sa snažíte byť priateľskí, úprimní a štedrí.

 • Kľúčové slová: mierumilovnosť, citlivosť, optimista.

 • Prasa si rozumie s Tigrom, Zajacom, Kozou, Psom, Potkanom, Kohútom a niekedy, ak majú spoločné záujmy, aj iným Prasaťom.

 • Mali by ste sa vyhnúť hlavne ľudom zo znamenia Draka, Opice, Potkana a Koňa. Najviac si však dajte pozor na Hada, s ktorým ste v čínskom horoskope v opozícii.

Ako sa vám bude dariť

Rodinné aktuality vás trošku prekvapia. Budete riešiť aj financie. Pomôže vám myšlienka, že peniaze sú užitočné a príjemné, ale neprinášajú vždy len šťastie. Zamerajte sa na deti, priateľov a akúkoľvek pomoc druhým. Naučte sa užívať svoje vnútorné bohatstvo a dosiahnete úspech. Budúci rok vám to pripočíta k dobru.

Láska a vzťahy

Navonok môžete pôsobiť nenápadným dojmom, akonáhle sa však otvoríte a odhalíte prirodzenú povahu, budete svojím okolím milovaní.

Neznášate hádky a preto idete v manželstve aj v práci cestou najmenšieho odporu. Tým si mnohých vo svojom okolí popudíte. Ohovoria vás, že máte slabý charakter a ste príliš mäkkí.

Deti narodené v roku Prasaťa si budú chcieť porozumieť s rodičmi, lebo túžia po rodinnej harmónii.

V tomto vašom roku 2019 sa snažte viac otvoriť rozmanitostiam, rôznym zvykom, kultúre a ľudom. Získajte podporu v oblasti dobrých životných a profesionálnych podmienok. Nové priateľstvo sa môže ukázať ako závan čerstvého vzduchu a ako dobrodružstvo, ktoré ste potrebovali.

Práca a peniaze

Naučte sa pracovať s ľuďmi a získať od nich čo najviac, a to aj keď nie ste oficiálni vodcovia tímu, v ktorom pracujete.

Vaša kreativita v priebehu celého vášho roku sa bude udržiavať na vysokej úrovni. Budete mať dosť príležitostí zažiariť. Vaše zárobky, zvlášť v druhej polovici roka, budú mať rastúci trend.

Hoci ste zameraní aj na peniaze, správate sa k nim opatrne. Neriskujete. Vo finančnej tiesni sa ocitávate len veľmi zriedka. Neocitnete sa v nej ani tento rok.

Zdravie a kondícia

V tomto čínskom roku vám nebude chýbať energia, ale i tak bude dôležité jej správne použitie. Fyzická aktivita a prevencia je to, čo potrebujete najviac.

Dajte si pozor na to, čo jete a pijete. Pozor na priveľké množstvo sladkých nápojov a vodu z neoverených a nevyskúšaných zdrojov.

Máte trochu slabšie zdravie, čo je v súlade s vašou citlivou povahou. Potrápia vás tráviace problémy. Pitie alkoholu a prejedanie má na čínske znamenie Prasaťa horší vplyv ako na ostatné znamenia.

Využite rozumne svoj rok, lebo podobný príde najskôr až o 12 rokov.