Veštica Viktória

Viktória

Osobný kód 172

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Merkúr v Blížencoch

Slnko nám pred vyše týždňom vstúpilo do Blížencov. Presne 20. mája po 17-tej hodine. Vo štvrtok 24.5. sa presunula do tohto znamenia i planéta Merkúr. Pohyblivé znamenie Blížencov ho má za svojho patróna. Posol bohov, ale i patrón obchodníkov a podpora komunikácie prišiel na návštevu domov.

Merkúr v Blížencoch

Vieme, že sa pohybuje rýchlo, teda doma dlho neobsedí, no svoju prácu si stihne vykonať. Počas svojho pobytu doma sa správa ako suverén, má radosť z diskusie s inými ľuďmi, ukojí si dostatočne svoju zvedavosť, lebo spoznáva rád novoty. Ak sa budete počas jeho pôsobenia v Blížencoch snažiť nasilu upokojiť, nemusí sa vám to podariť. Niekedy je dobre podvoliť sa jeho zvodom a ísť do spoločnosti, aj keď to nie je vaša parketa. Jeden nikdy nevie, kde ho čaká šťastie… Je jedno, či hľadáte kontakty pre obchod alebo nového partnera. Známosti nadviazať môžete a ak nemáte práve dobré naladenie, telefónne číslo v mobile jesť nepýta. Koľko nových vecí takto už začalo… Nenechajte sa znechutiť a podľahnite s vedomím, že jar je krásna navonok i v našich mysliach, len to treba vidieť. Nezabudnite správne dýchať, začnite navštevovať kurzy správneho dýchania, jógy či držania tela.

Život je neustála zmena

Merkúr v Blížencoch má rád aj krátke cesty, využite víkendy na spoznávanie okolia, alebo v rámci vašich možností i neprebádaných zákutí našej Zeme. Nenuďte sa. Ak neradi cestujete, skúste aspoň malé cesty, možno im prídete na chuť. “Život je neustála zmena”, hovorí šibal Merkúr. Skúste mu uveriť i vy.

Jupiter v Býkovi

Na svojej ceste domovom pozdraví suseda Jupitera, ktorý je neďaleko, v poslednej dekáde znamenia Býka. Vyvoláva, a to hlavne u zemských znamení, ktoré sú narodené tiež v poslednej dekáde, teda Kozorožcov - Vodnárov a Panny - Váhy, väčšiu vnímavosť a lepšie pochopenie učenia sa niečoho nového. Ďalej môžu ľudia zaznamenať zrýchlené myslenie, kedy ale treba dať pozor, aby ste neprehliadli drobné detaily, ktoré sú niekedy veľmi dôležité. Treba preto pri podpisovaní zmlúv čítať i malé písmenka, až potom dať svoj autogram na papier. To isté, ba trochu viac, teraz môžu pociťovať aj tí Blíženci, ktorí majú v tomto čase narodeniny, len si musia uvedomiť svoje chyby z minulosti a už ich neopakovať. Ak teda nechcú ostať stáť na jednom mieste. Obávam sa, ale tak v dobrom, že im to nehrozí.

Venuša v Blížencoch

Z druhej strany sa víta s Venušou, ktorá si však v tomto období posedí u Blížencov na návšteve dlhšie. Ktovie, možno práve teraz prináša osamelým novú lásku, alebo chuť do nejakej umeleckej činnosti. Merkúr im prinesie počiatočný impulz, môžeme ho nazvať darom z nebies. Ostatné si už dotyčný musí dokončiť sám, lebo má svoju slobodnú vôľu. Vzdušný Merkúr vás bude prehovárať len chvíľu, preto sa nenechajte dlho prosiť, ak vás volá niekto na kus reči pri kávičke, či poháriku vínka. Aj kurz rétoriky, spevu či herectva môže byť o chvíľu obsadený. Ak budete otáľať, ani sa nenazdáte a bude už v znamení Raka a vy si budete vyčítať: “Mohol som...”

V napätom stave sa však cítia Ryby, Strelci a Panny, ktoré sú narodené v strede znamenia, čiže v druhej dekáde, preto si treba dávať pozor hlavne na svoj komunikačný prejav. Platí pre vás: dvakrát meraj a raz strihaj. Pre ostatné vzdušné znamenia platí všeobecne to isté, čo pre Blížencov, len v slabšom odvare. Ak vás však čaká vážne rozhodnutie, dajte si vypracovať osobný tranzitný horoskop.