Odporúčame

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Adrianalin

Adrianalin

Osobný kód 153

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Janka

Janka

Osobný kód 174

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Rok 2012 - rok čierneho Draka

Rok 2012 je, podľa čínskeho horoskopu, rokom vodného, jinového čierneho Draka. Začína 23. januára 2012 a končí 9. februára 2013. Vystrieda tak bieleho Zajaca (Mačku).

Rok 2012 - rok čierneho Draka

Do 23. januára ešte pocítime záverečné dni a energie roku Bieleho Zajaca. Vo Vietname ho nazývajú rok Mačky, čo sa mi zdá výstižnejší názov pre súčasnú dobu. Mnohí sme pocítili, alebo ešte pocítime ostré pazúriky rozzúrenej Mačky. Prepočítané energie kalendárnych cyklov dávnymi čínskymi mudrcmi je nepopierateľná. Ich svet, ani jednotlivci však neboli preťažení globalizáciou ako my. Všetkých nás zasahujú európske i celosvetové problémy, ekonomická situácia i katastrofy v ostatných krajinách, o ktorých nás denne informujú média svojimi, často i skresľujúcimi, či zbytočne dramatizujúcimi informáciami.

Aký bude rok čierneho Draka?

Rok bieleho Zajaca sľuboval podstatne jednoduchší rok, ako v skutočnosti pre mnohých z nás bol. Drak v západnej kultúre, reprezentovanej predovšetkým rozprávkami, je symbol zla a nepriateľstva. V ázijskej kultúre, zvlášť v Číne je symbol pompéznosti, múdrosti a aj duchovna, symbol vznešenosti a všeobecného šťastia. Všetci vieme, že bez osobnej statočnosti a túžby každého jednotlivca, nedať sa poraziť, či zraziť na kolená, či až na samé dno, to nejde. Každý rok nám dáva šancu a návod, akí máme byť. Ako máme zužitkovať neviditeľné energie, ktoré prináša v kombinácii s vlastnou povahou. Je chyba hovoriť si, ja sa už nezmením, ja už iný nebudem. Budete sa častejšie musieť v mnohom prispôsobiť a prehodnotiť svoju osobnú pýchu, vo väčšej, či menšej miere. O tom je totiž nielen tento rok, ale celý život, ktorý je jedno veľké štúdium s mnohými nečakanými skúškami a následne i hodnotiacou známkou, ktorú dostanete. Pozrite sa za seba na predchádzajúce roky a zhodnoťte si vlastné výsledky. Nuž, čo bolo, bolo, ide sa ďalej…

Drak sa nikdy nebude tváriť, ako milý zajačik, či prítulné mačiatko. Drak je drak a všetci tušíme, aký vie byť. Vie chrliť oheň na ochranu čínskych svätýň. Využite jeho silu na ochranu a očistu svätyne vlastnej duše. Kľúčovými energiami a slovami roku 2012 preto budú energia, vášeň, múdrosť, šľachetnosť a cesta k cieľu. Vydarí sa tým ľuďom, ktorí budú mať dosť ambícií a odvahy. Všetko bude gradovať a naberať väčšiu intenzitu. Drak je perfekcionista a nastavuje vysoké štandardy. Priemernosť ho nezaujíma!

Rok Draka je rokom ambícií, smelosti a sily. Všetky udalosti gradujú. Mnohých ľudí tento rok prebudí z letargie a nadobudnú viac optimizmu. Bude ideálny čas na začiatky čohokoľvek. Pozve vás do víru života, bude sa snažiť vo vás prebudiť božiu iskru a premeniť ju na užitočný plameň optimizmu, ktorý sa nebojí súčasného diania. Zákonite prídu zmeny. Nie všetky však môžete vnímať ako pozitívne.

Drak je symbolom rokov: 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024.

Ohnivý Drak vnáša do našich životov poriadnu dávku rozruchu. Energia vnútra planéty Zem (Gáia) tiež ukáže svoju silu vnútorného ohňa, či zdržiavanej sily vody. Toto obdobie bude spojené i s mohutnými prírodnými úkazmi. Vo svete sa nevylučujú ani prírodné katastrofy, či násilnosti, avšak v konečnom dôsledku tie sa vyskytujú už v každom roku čínskeho znamenia. Drak svojou mocou možno len umocní náš pohľad na niektoré pohromy, no zároveň nás hneď na to veľkolepo poteší dobrými správami. Rok Draka väčšina z nás prežije asi tak, ako čas strávený na húsenkovej dráhe. Chvíľu budeme dole, chvíľu zase hore, ale zakaždým v pohybe! Drak svojím vplyvom umocňuje ako úspechy, tak i prehry a pády. Všetko, čo príde, nebude mať letargický dej.

Vesmírny prvok - voda

Symbolom čierneho Draka je vlna. Preto i energie budú chodiť akoby v nárazoch. Voda je symbol pre city, pocity, intuíciu a schopnosť súcitu. V reálnom živote teda viac preferujte domov, rodinu, deti, rodičov a ostatných ľudí. Máte prekonať strach v akejkoľvek forme a nečakať, že sa niečo vyrieši samé, bez vášho pričinenia.

Voda je v čínskej symbolike zastúpená farbou čiernou. Čierna farba označuje vesmír či polárnu noc, “temnotu nad priepasťou.” Voda je v neustálom pohybe, je tečúca a premenlivá. V prípade podmienok sa vie zmeniť na paru, ale i lad. Človek tohto znamenia je vnímavý, duševne krehký a talentovaný. V prípade, že nevie správne a včas vyventilovať problémy, môže trpieť stresmi, nedotklivosťou, či nervozitou. Nemal by si veľmi pripúšťať problémy druhých. Každý živel má schopnosť ovládnuť alebo zničiť iný živel a vytvoriť nový. Voda dáva život drevu. Preto sa bude najviac dariť ľuďom pod živlom dreva.

Vzťahy

VzťahyPozor na sklamania v láske. Drak do našich životov prináša veľa lásky, no rýchlo a hlavne bez okolkov dokáže tiež poukázať na nefunkčné vzťahy. Krízy v láske, rozchody a rozvody môžu byť preto rovnako bolestivé, ako šťastné môžu byť tohtoročné vydarené vzťahy. V odkazoch našich predkov sa snažte nájsť ukrytú múdrosť. Mnohé javy a situácie sa donekonečna opakujú v rôznych verziách u mnohých ľudí.

Práca - peniaze

PrácaRok 2012 by mal byť priaznivejší ako predchádzajúci rok 2011. Vodný Drak prináša mnoho možností pre šťastie a zmenu v doterajšom živote. Praje vzdelávaniu, sebazdokonaľovaniu, ale aj investíciám a zvyšovaniu príjmov. Neskrotný a mocný Drak v roku 2012 nám dodáva množstvo energie, sily a odvahy púšťať sa aj do tých najnáročnejších projektov. Máme tendencie prekonávať seba samých a odpoveď NIE odrazu nepoznáme. Veľké ambície budú väčšinu z nás ťahať do neznámych vôd, ale Drakovi odvaha nechýba. Rok 2012 je mimoriadne prajný zarábaniu peňazí, ale žičí aj hypotékam. Mladšie ročníky sa tento rok dokážu ľahšie postaviť na vlastné nohy, ale ani ostatným nechýba odvaha. Pozor len na to, aby prílišné sebavedomie nepôsobilo na vaše okolie ako arogancia, inak sa dostanete chtiac-nechtiac do ťažkých súbojov.

Novým možnostiam a obchodovaniu sa bude dariť. Peniaze by sa mali zarábať ľahšie. Pozor však na prílišné rozhadzovanie. Drak s vami hrá nerovnú hru. Mnohých postaví do pozície - všetko alebo nič. Pod jeho energiami môžeme byť zbytočne veľkorysí. Zvažujte prezieravo a pod vplyvom rozumu a logiky. Mnohých to bude zvádzať k zbytočne veľkým, nielen finančným, pôžičkám. Keď však príde doba splácania akýchkoľvek dlhov, ochranu nečakajte. Je dôležité si uvedomiť, že na to, aby ste prežili úspešný a šťastný rok, je potrebné mať negatívne energie pod kontrolou. Budovať svoju vnútornú silu, sebadôveru, posilniť svoju životnú silu a šťastie a úspech v roku 2012 k vám príde sám.

Zdravie

ZdravieSúčasná doba je až priveľmi scivilizovaná a vystresovaná, čo škodí duševnému i telesnému zdraviu jednotlivcov. Nemáme čas, aby sme sa započúvali do potrieb svojej duše a tela, nie to ešte do nárokov nášho okolia. Nevyznáme sa v sebe, ani v iných a robíme stále tie isté chyby. Rok Draka má tendencie napĺňať ľudí životnou energiou a optimizmom. Nepreceňujte však svoje schopnosti za každých okolností a nasilu, inak sa môžete rýchlo unaviť, a to tak po fyzickej, ako aj psychickej stránke. Rok Draka prináša do oblasti zdravia možné problémy s kondíciou, nehody z nepozornosti, ale aj psychické problémy súvisiace s depresiami a vyhorením. Najmä ohnivé znamenia nevedia v roku Draka len tak relaxovať. Neustále ich poháňa akási neviditeľná túžba po vyšších cieľoch. Keď táto túžba ale vymizne z našich sŕdc, vytratí sa aj všetka radosť zo života. Podporujte sa preto navzájom so svojimi blízkymi a stojte na blízku každému, kto vysiela volanie o pomoc. To nemusí byť len tiché, ale i plné kriku a alkoholu. Možno sa tak obmedzí počet zbytočných samovrážd.

Ako privítať a užiť si v roku Draka

Podpora zdravia nie je len racionálna strava zložená zo zeleniny a ovsených vločiek. Zdravie sa podporuje i duševnou harmóniou a dobrou náladou. Zvlášť tí, čo majú radi novinky, hlučnejšiu hudbu, tanec, či rytmické cvičenia sa môžu uvoľniť. Drak je aktívne znamenie, takže meditácie v lotosovom sede veľmi nepreferuje. Snažte sa rozšíriť si priestor v materiálnom i v prenesenom zmysle slova. Aspoň na privítanie, ale i ak sa dá, celý rok si doprajte čerstvé a rozmanité jedlá. Nebojte sa experimentovať aspoň v koreninách, či v atraktívnejšom servírovaní. Zdravie a auru, vaše energetické žiarenie tela, podporuje i výber farieb oblečenia. Ideálne sú vyzývavejšie farby v kombinácii s bielou alebo čiernou. Keďže draci sú aj strážcovia pokladov, milujú lesk a atraktívnosť šperkov. Využite energie roku Draka a po každej stránke sa zviditeľnite. Uvidíte, že sa vám, keď budete sebavedomejší a viac spokojní so sebou, bude dariť viac ako doteraz. Možno to bude tými energiami a vibráciami štedrého Draka, a možno nielen tým…