Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Ascendent znamení zverokruhu

Ascendent (ASC) je veľmi dôležitý bod v horoskope, od ktorého sa odvíjajú ostatné komponenty horoskopu. Bez presného času narodenia nie je možné ascendent zistiť a zostaviť kvalitný osobný horoskop. Ascendent predstavuje časový bod dňa, kedy sme sa narodili.

Ascendent znamení zverokruhu

Čo je Ascendent a ako nás ovplyvňuje

Z horoskopu sa dá, s presnosťou na minútu, vidieť čas narodenia a tiež poloha všetkých planét v našej slnečnej sústave v čase nášho narodenia. Horoskop je astronomicky presný náčrt slnečnej sústavy v minúte nášho narodenia. Čo nám však ascendent prináša do vienka? Predovšetkým vonkajšie vyžarovanie, niekedy veľmi ovplyvní vzhľad nášho tela, vytvára masku, ktorú ukazujeme vonkajšiemu svetu, spôsob akým reagujeme na vonkajšie podnety. Sú to šaty, ktoré nosíme a ktorými zakrývame svoje Ja. Nesmieme však zabúdať, že je to len jeden úlomok horoskopu a ak v inej časti horoskopu prevládajú iné silné postavenia a aspekty, musíme aj tie brať do úvahy.

Ascendent je vždy v jednom z 12 znamení zverokruhu. Každý z nás môže mať ascendent v akomkoľvek znamení bez ohľadu na to, aké je jeho slnečné znamenie. Slnko prechádza počas roka 12 znameniami, ale to isté sa deje aj počas dňa, čiže každých 24 hodín prejde Slnko pomyselným zverokruhom. Tu však nehovoríme o slnečnom znamení, ale o znamení ascendentu. A preto je presný čas narodenia pri určení ascendentu veľmi dôležitý. Ráno môže byť ascendent v Baranovi, na obed v Levovi a večer v Kozorožcovi.

Ak ste sa narodili v znamení Leva a máte ascendent vo Váhach, môže to príjemne zjemňovať vaše správanie a robiť vás prístupnejším ku kompromisom. Rak s ascendentom v Blížencoch môže zahodiť plachosť a byť nádejným Casanovom, ale je to stále Rak, ktorý potrebuje bezpečie a materinskú lásku, ale aby to získal, prichádza na pomoc ascendent v Blížencoch, ktorý mu dodá odvahu byť spoločenský a flirtovať. Celý horoskop sa skladá z takýchto skladačiek, ascendent je len jedna z nich. V skutočnosti má každý z nás niečo z každého znamenia, pretože horoskop je rozdelený na 12 domov, ktoré predstavujú rôzne oblasti života a 12 znamení. Každá planéta môže byť v inom znamení a v inom dome. Napr. ste Škorpión a Venušu máte v Panne v 10. dome, čo je dom kariéry. Môže to naznačovať predovšetkým na vzťahy na pracovisku a racionálnejší výber partnerov, ako ho má obvykle Škorpión príliš vášnivý. Panna viacej uzemňuje a analyzuje. Preto pri zistení vášho ascendentu musíte spájať akoby dve osoby, ste síce Baran, ale vaša pravá ruka je váš ascendent v Rybách, a preto dokážete jednať aj s istotou dávkou intuície, namiesto použitia iba baranovej sily a rýchlosti.

Ascendent však môže predstavovať aj našu karmickú úlohu v živote. Vlastnosti a témy, ktoré patria ku znameniu nášho ascendentu, môžu byť výzvou, ktorú keď zvládneme, posunieme sa v duchovnom vývoji o krok ďalej.

Zistenie Ascendentu

V nasledujúcom texte uvádzam len krátke charakteristiky správania znamení, pretože výpočet kladných a záporných vlastností je skôr záležitosťou starej astrológie a nemusí byť vždy dosť výstižný, skôr zbytočne obsiahly a chaotický. V súčasnosti sa astrológia zaoberá predovšetkým psychologickými motívmi správania jednotlivých znamení a používa na opis aj archetypy. Farbu oblečenia, ktorú uvádzam, je farba, ktorá je pridelená ku konkrétnemu znameniu podľa farebnej ružice, kde sa nachádza 12 farieb, 3 primárne (červená, žltá, modrá), 3 sekundárne (oranžová, zelená, fialová) a 6 terciárnych (koralová, zlatá, olivová, tyrkysová, kráľovsky modrá, magenta). Každá farba má svoju vlastnú charakteristiku, ktorá úzko súvisí s prislúchajúcim znamením. Keďže ascendent je naša vonkajšia tvár, maska, uvádzam farbu oblečenia ako vhodný spôsob, ako podporiť svoje prirodzené vyžarovanie. Môžeme však zvoliť aj farbu svojho slnečného znamenia.

V tabuľke si môžete pozrieť, aký je váš ascendent, ak ste sa však narodili presne v čase, kedy sa menia znamenia, odporúčam si overiť ascendent zhotovením horoskopu. Nasledujúca tabuľka je len informačná, na spracovanie presného ascendentu je potrebné poznať presný čas narodenia (na minúty).

Tabuľka pre zistenie Ascendentu

Baran

Ascendent v Baranovi

Bojuje a nevzdáva sa, akoby išlo o život, ide hlavou proti múru, vie, čo chce, ale nevidí následky, len svoje ideály, ktoré však môžu byť rozprávkovo ušľachtilé. A to stojí za to.

Telo:Skôr svalnaté a pevné
Vládnuca planéta:Mars
Farba oblečenia:Červená - farba lásky ku životu, entuziazmu, ale i agresivity a nespútaných vášní, svetlý ružový odtieň vyjadruje lásku bez podmienok, nežnosť, jemnosť, romantiku ale i naivné ružové okuliare
Býk

Ascendent v Býkovi

Stojí si pevne za svojim, klapky na očiach, ženie ho túžba niečo získať, vlastniť a hromadiť, ale je to len podvedomá túžba po rajskom pokoji v prírode a pevnom poriadku sveta.

Telo:Skôr statné a zavalité
Vládnuca planéta:Venuša
Farba oblečenia:Koralová - múdrosť lásky, pochopenie a zvládnutie i odmietnutia, zvládnutie závislosti vo vzťahoch, energia bohyne
Blíženci

Ascendent v Blížencoch

Je tu i tam, veža vidí, veža sa zhovára, rýchly ako blesk, zbiera informácie, je to reportér života, ale nesmie sa zabudnúť pozrieť aj hlbšie ponad dianie sveta, inak zabudne, kto vlastne je.

Telo:Skôr štíhle, neustále v pohybe
Vládnuca planéta:Merkúr
Farba oblečenia:Oranžová - liečenie šokov, pochopenie vzájomnej závislosti medzi ľuďmi, optimizmus, radosť zo života
Rak

Ascendent v Rakovi

Svoje citlivé vnútro schováva v ulite, ale túžba po vodách lásky je lákavá, tak vychádza opatrne von a hľadá ku komu by sa pritúlil, pozor však na morských ježkov a tendenciu byť obeťou.

Telo:Skôr mäkké a oblé tvary
Vládnuca planéta:Mesiac
Farba oblečenia:Zlatá - vycentrovanie našej bytosti, inkarnovanie sa, hlboká radosť, ale i strach
Lev

Ascendent v Levovi

Ja som tu, pozerajte sa, ja som kráľ, ja som… ja som..., ale viem byť aj veľmi hravý, nežný a srdečný.

Telo:Skôr pevné a svalnaté, kráľovské držanie tela
Vládnuca planéta:Slnko
Farba oblečenia:Žltá - veselosť, uvedomenie seba, ego, intelekt a vedomosti
Panna

Ascendent v Panne

Analyzuje situáciu, hľadá nedostatky, kritizuje, pretože iba tak je možné dosiahnuť perfektný výsledok, prácu čistú a dokonalú ako panenský olivový olej.

Telo:Skôr statné, ale formované
Vládnuca planéta:Merkúr
Farba oblečenia:Olivová - nádej, ženská dominanacia, ale i trpkosť srdca
Váhy

Ascendent vo Váhach

Vidia obe strany mince a vidia klady i zápory na oboch stranách, chápu ich, ale rozhodnúť sa, je ťažké, čo ak narušia harmóniu, po ktorej tak túžia, ale nerozhodnúť sa, znamená stagnovať a upadať.

Telo:Skôr štíhle s ľahkým krokom
Vládnuca planéta:Venuša
Farba oblečenia:Zelená - rovnováha, priestor, smer v živote, hľadanie pravdy, ale i závisť
Škorpión

Ascendent v Škorpiónovi

Jeho duša žije súčasne v pekle i na zemi, len on vie o tajomných hĺbkach života, čo mu dáva veľkú silu, ale pozor peklo je zradné a pohlcuje vnútorné svetlo.

Telo:Skôr pevné a ohybné
Vládnuca planéta:Pluto
Farba oblečenia:Tyrkysová - tvorivosť, kreatívna sebarealizácia, pozor na strach vyjadriť hlboké emócie
Strelec

Ascendent v Strelcovi

Neobmedzený a pravdu hľadajúci dobrodruh na svojich cestách stretne veža mudrcov, ale ani oni, ani nebezpečné dobrodružstvá mu nezaistia, že nájde čo hľadá.

Telo:Skôr pevné a svalnaté
Vládnuca planéta:Chiron
Farba oblečenia:Modrá - pokoj, komunikácia, starostlivosť, ale i nezvládanie autorít
Kozorožec

Ascendent v Kozorožcovi

Stúpa nahor, stúpa pomaly, pretože tak ďalej zájde, pozor na sebaúctu i úctu k druhým, to je najistejšia cesta k úspechu.

Telo:Skôr šľachovité a pevné
Vládnuca planéta:Saturn
Farba oblečenia:Kráľovsky modrá - farba vesmíru, múdrosť, senzitivita zmyslov, ale i strach o materiálny život
Vodnár

Ascendent vo Vodnárovi

Originálny, vizionársky, sem tam šialený, plný výstrelkov, no humánny idealista, ktorý prichádza vždy s novými možnosťami.

Telo:Skôr štíhle
Vládnuca planéta:Urán
Farba oblečenia:Fialová - transformácia, služba a liečenie, ale i smútok, depresia
Ryby

Ascendent v Rybách

Plávajú vo vodách mystického podvedomia, čo je veľmi inšpiratívne a vzrušujúce, ale zároveň aj neuchopiteľné a dezorientujúce.

Telo:Skôr oblé a aerodynamické tvary,
Vládnuca planéta:Jupiter
Farba oblečenia:Magenta, purpurová - božská láska pre každého, radosť z maličkostí, pozor na prehnané ciele a nereálne očakávania