Veštica Viktória

Viktória

Osobný kód 172

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Rok 2010 - rok zlatého Tigra

13. februára 2010 večer o 23. hodine sa v Číne rozžiarili slávnostné sprievody, aby oslávili príchod roku TIGRA. Z energií zavládne nekompromisný KOV. Táto energia sa v európskej tradícii nepoužíva. Tu vnímame len štyri živly: Oheň, Voda, Vzduch a Zem. Kovový (zlatý) Tiger prevzal vládu od zemského (hlineného) Byvola.

Rok 2010 - rok zlatého Tigra

Čínsky kalendár je založený na tzv. synodickom obehu Mesiaca okolo Zeme. To je doba od novolunia k novoluniu, dlhá približne dvadsať a pol dna. Každý mesiac začína novoluním a začiatok nového roku v Čínskom kalendári určuje druhé novolunie po jesennú rovnodennosť, preto sa začiatok a koniec každého roku líši. Každý rok je symbolizovaný jedným z dvanástich zvierat. Každé zviera doplňuje jeden z piatich základných živlov prírodnej filozofie, jeden z piatich nebeských „stĺpov“: drevo, oheň, zem, kov a voda. Energie živlov môžu na každé zviera pôsobiť buď kladne, alebo záporne – Číňania hovorievajú: ako sila svetla alebo sila tmy. Teória jang / jin a teória piatich prvkov sa tiež nazývajú teóriami súvislostí. V ideálnom prípade by mala existovať medzi všetkými prvkami rovnováha. Keď jeden prevláda, alebo druhý chýba, nastanú problémy.

S príchodom roku Tigra sa stretáva žeravá vášeň s chladom ocele. Táto kombinácia znamená energicky začať každú činnosť a odhodlane ju doviesť až do konca. Treba sa preorientovať a zabudnúť na minuloročnú pomalosť a drinu roku Byvola. Udalosti, ktoré sú v pohybe, zvýšia svoju rýchlosť a budú pokračovať, kým nedosiahnu svoj cieľ. Dokončenie je nutné, lebo celé úsilie vyjde nazmar a zhorí.

Dráma, intenzita, zmeny a cestovanie budú kľúčové pojmy pre čínsky rok Tigra rok 2010. Vo vzduchu bude napätie a nepredvídateľnosť. Rok Tigra prinesie zmeny pre každého. Nové vynálezy a technologický pokrok budú vo výhode. Treba sa chopiť príležitosti a čo najviac využiť svoje vlohy. Udalosti dostanú rýchly spád. Stačí malé prehliadnutie či zaváhanie a prepasie sa životná šanca!
V tomto čase uzavreté priateľstvá, spoločné podniky a obchodné dohody, vyžadujúce si vzájomnú dôveru a spoluprácu, sa ukážu ako nestále a ľahko porušiteľné. Vo všetkých horoskopoch sa uvádza, že to bude rok nestály, akčný, až výbušný a plný kontrastov.

Ľudia narodení v znamení Tigra:

RokObdobie
191426. Jan 1914 - 13. Feb 1915
192613. Feb 1926 - 01. Feb 1927
193831. Jan 1938 - 18. Feb 1939
195017. Feb 1950 - 05. Feb 1951
196205. Feb 1962 - 24. Jan 1963
197423. Jan 1974 - 10. Feb 1975
198609. Feb 1986 - 28. Jan 1987
199828. Jan 1998 - 15. Feb 1999
201014. Feb 2010 - 02. Feb 2011

Všeobecná povaha Tigra

Sú to ľudia elegantní a impozantní s výrazným šarmom a kúzlom osobnosti, ale podvedome máme z nich strach. Nezahrávajte si s nimi, len ich obdivujte, ale najradšej z diaľky. Opatrné musia byť pri ňom všetky znamenia, dokonca aj druhé Tigre. Svoje teritórium si stráži. Lichotenie miluje, ale tvári sa pri tom blahosklonne. Odvážne sa vrhá do neznámych a nebezpečných situácií, alebo aj práce, ktorej nerozumie. Ako podriadený nikdy nie je spokojný. Ak je majiteľ alebo zástupca firmy, presadzuje razantne jej záujmy a to i v prípade, že je žena. Sú z nich obvykle aj vojaci z povolania. Starej koristi sa rýchlo nabaží a hľadá nové možnosti. Je to lovec. Udržať ho v dlhodobom partnerstve je veľký problém. V manželstve veľa kričí a kritizuje, ale po rozvode udržuje s bývalým partnerom priateľské vzťahy.

Rok Byvola bol pre Tigrov skúškou diplomacie, trpezlivosti, skromnosti a školou, ako pracovať v tíme. Pre individualistov a rodených vodcov ako sú Tigre, to nebolo vôbec jednoduché.

Znášanlivosť s inými znameniami

Má dosť problematickú povahu, takže mu do cesty zbytočne s hlúposťami alebo detinským správaním nechoďte.

  • S Tigrom sa znesie len prešibaná, bystrá a vtieravá Mačka. Vie si ho zmanipulovať vo svoj prospech.
  • Oslniť Tigra dokáže hlavne pompézny Drak.
  • Noblesný Kôň, ktorý má úroveň a vystupovanie, si tiež môže získať jeho priazeň. Niekedy ho Tiger v niečom i napodobňuje.
  • Dobrosrdečný Pes a Prasa sú mu oddaní a dokážu s pochopením tolerovať jeho chyby. Tigrovi sa to páči a lichotí mu to. Môže sa stať až namyslený a arogantný.

Podrobnejšie delenie základnej povahy Tigra podľa hodiny narodenia

Potkan

Tiger - Potkan

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 23.00 až 01.00 hodinou.

Myš (Potkan) vnesie do tohto znamenia väčšiu neposednosť, túžbu po sebarealizácii a zvedavosť. Túži po lepšom sebauplatnení. Nedá sa odstrčiť z výhodného postavenia.

Rok 2010: Má vhodné konštelácie na získanie dobrého postu v pracovných záležitostiach. Má veľké šance na vylepšenie svojej finančnej situácie. Vo sfére rodiny, peňazí a kariéry má veľké a priaznivé možnosti.

Byvol

Tiger - Byvol

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 01.00 až 03.00 hodinou.

Tiger ovplyvnený energiami Byvola je serióznejší, stabilnejší, húževnatejší a pracovitejší, ako ostatné kombinácie Tigra. Za svojimi cieľmi ide pomalšie, ale vytrvalo. Nie je agresívny, ani nečestný, ale rozhodne sa odtisnúť od žiadnych šancí nedá.

Rok 2010: Prenesú sa vám energie a výdobytky, ktoré ste si vybudovali v predchádzajúcom roku Byvola. Rozhodne nestratíte ani inak neprídete o to, na čom vám naozaj záleží. Nepodceňujte lásku, ani svoj zdravotný stav.

Tiger

Tiger - Tiger

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 03.00 až 5.00 hodinou.

Všetky energie zdvojeného Tigra sú touto kombináciou umocnené. Je to zvlášť agresívny Tiger. Vrhá sa strmhlav do nebezpečenstiev a dobrodružstiev. Ako nepriateľ je veľmi nebezpečný.

Rok 2010: Držte si na uzde nerealizovateľné túžby a veľké nákupy. Finančne by ste sa mohli rýchlo a nebezpečne zruinovať. Žiaľ ani láska, ani váš zdravotný stav nie sú pre vás v tomto roku prioritné, ale mali by byť. Počúvajte aj svoj vnútorný hlas, nielen vašu silu.

Mačka (Zajac)

Tiger - Mačka (Zajac)

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 05.00 až 07.00 hodinou.

Táto kombinácia nesie v sebe veľkú mačaciu jemnosť a diplomaciu. Je to Tiger veľmi šarmantný, bystrý a obratný. Potrebuje veľa maznania a čo najviac duševných i telesných potešení.

Rok 2010: Aj vám hrozia zlé investície. Naozaj si dobre premyslite, čo kúpite. Zato v rodinných vzťahoch sú veľmi dobré energie. Rok ich vzťahom prospeje. V kariére nenastanú výrazné zmeny.

Drak

Tiger - Drak

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 07.00 až 09.00 hodinou.

Kombinácia týchto dvoch najsilnejších čínskych znamení dáva týmto ľuďom neodolateľné kúzlo osobnosti a šarm. Mali by vyťažiť z prvého dojmu, ktorým vedia na ostatných zapôsobiť.

Rok 2010: K vám bude tento rok žičlivý, čo sa týka nečakaných peňazí. Dobre si ale premyslite, ako ich využijete. Zato ale v zdraví a v rodine to nebude najideálnejšie. Mnoho z toho, čo by ste nemali, podceňujete.

Had

Tiger - Had

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 09.00 až 11.00 hodinou.

Had vnáša do tohto Tigra viac vyrovnanosti, ale aj nevypočítateľnosti a vzájomného odstupu. Tento Tiger je zo všetkých najtrpezlivejší. Dokáže si počkať na svoju príležitosť, ale potom zaútočí rýchlo a presne. Je chladný a chladnokrvný.

Rok 2010: Zachovajte si miernosť a nepodceňujte starostlivosť o svoje zdravie. Alkohol, zvlášť v tomto roku, by vám priniesol oveľa väčšie nepríjemnosti, ako by ste čakali. V kariére nie sú zmeny. V rodine by to mohlo byť veľmi pekné.

Kôň

Tiger - Kôň

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 11.00 až 13.00 hodinou.

Kôň prepožičiava tomu Tigrovi noblesu a vznešenosť. Má svoju úroveň, pod ktorú sa nikdy nezníži. Má rád obdiv a pohodu. Keď ho niečo mimoriadne nahnevá, tak si ho neprajte zažiť.

Rok 2010: Vaša domácnosť bude fungovať podľa vašich predstáv. Nesmiete sa však dať zdeptať financiami. Tie v tomto roku nebudú priveľké. I v kariére budete skôr stagnovať.

Koza

Tiger - Koza

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 13.00 až 15.00 hodinou.

Vplyv Kozy do povahy tohto Tigra je kultivovanosť, zmysel pre estetiku, ale aj ženská nevypočítateľnosť. Hlavne ženy v tejto tigrej kombinácii sa budú úpenlivo držať rodinného kozuba, všestranne ho vylepšovať a investovať doň.

Rok 2010: Mali by ste sa viac zapojiť do spoločenského diania, nielen byť doma pri televízore. Svoje starosti čo najskôr zahoďte za hlavu a nezaťažujte nimi nielen seba, ale ani svoje okolie. Máte pred sebou pekný rok. Peniaze ani kariéra nebudú ideálne, ale v oblasti vzťahov si užijete veľa pekných chvíľ.

Opica

Tiger - Opica

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 15.00 až 17.00 hodinou.

Tiger, ktorého doplňuje energia Opice má výrazný rečnícky, rozprávačský a komediálny talent. Na javisku, či tam, kde treba upútať originalitou, je proste úžasný. Nechytajte sa s ním do hádok, nemáte šancu ho slovne poraziť. Má rád dramatizácie a improvizácie. Nikto ho nedokáže zaskočiť ani prekvapiť.

Rok 2010: Máte pred sebou úžasný rok, ktorý môžete prežiť naplno. Všetko vám bude nahrávať, aby ste sa zabávali a užili si života. Vo vzťahoch a rodine sa vám bude páčiť. Od kariéry ani financií nič svetoborné nečakajte, tak si odpočiňte a žite podľa vašich predstáv.

Kohút (Sliepka)

Tiger - Kohút

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 17.00 až 19.00 hodinou.

Kohút vnáša do povahy Tigra narodeného v týchto popoludňajších hodinách veľa pompézneho kriku. Nechá sa mimoriadne obdivovať a úctu si vynúti aj agresivitou. Chce byť neprehliadnuteľný a neustále stredobodom pozornosti.

Rok 2010: Dávajte si pozor, aby ste si citeľne neoslabili vzťahy rodinné i pracovné. Na pracovisku a v oblasti financií vás čaká len malý, ale zato riadne vydrený postup. Dajte si pozor, nech vám kvôli tomu neochladnú vzťahy na ktorých vám záleží.

Pes

Tiger - Pes

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 19.00 až 21.00 hodinou.

Táto kombinácia energií dáva väčší zmysel pre povinnosť, lojálnosť a vernosť. Zdá sa chladnokrvný, uzavretý a veľmi kritický k svojmu okoliu. Za svoje záujmy, alebo práva tých, ktorí na to majú nárok sa dokáže riadne pohádať. Vtedy jeho obetavosť a odvaha nepozná hraníc.

Rok 2010: Môžete sa psychicky i fyzicky veľmi angažovať. Rok bude podľa vašich predstáv. Založíte si veľmi solídny základ vašej budúcnosti. Vytvorte a zrealizujte s vervou všetky vaše vysnívané akcie.

Prasa

Tiger - Prasa

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 21.00 až 23.00 hodinou.

Povaha tohto Tigra pod vplyvom Prasaťa má najviac porozumenia k ostatným. Preferuje láskavosť, lásku a harmóniu. Má veľké umelecké nadanie, ktorému by sa mal vo zvýšenej miere tento rok venovať. Dosiahne úspech, aj keď nebude útočný a agresívny.

Rok 2010: Nebude to ľahký rok. Rozhodne vás nenechá leňošiť. To, čo však vďaka vašej aktivite v ňom dosiahnete, bude veľa a budete na seba hrdí. Nepodceňte vzťahy, ale i tak sa viac zamerajte na financie a kariéru.

Tak, ako v každom roku, väčšina z nás ani tento rok nedostane nič zadarmo a musíme sa posnažiť. Treba premôcť našu vrodenú pohodlnosť, či povahu. Kto v tvrdej práci nepovolil, prežil a získal čosi v roku pracovitého Byvola, ten zvládne, prežije a uplatní sa aj tento rok náročnej šelmy, Tigra. Začiatkom budúceho roku sa dočká i väčšieho odpočinku a pohody v maznavejšom roku Mačky (Zajaca) a o dva roky v roku Draka aj slávy a úspechu.

Použitá literatúra: PhDr. O. Krumlovská: Orientální horoskopy, Praha, Nakladatelství Brána r. 2006