Odporúčame

Veštica Lupita

Veštica Lupita

Všetko má svoje riešenie a nikdy nie je neskoro zmeniť to, čo nás blokuje. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Janka Avelange

Janka Avelange

Osobný kód 172

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Stella

Stella

Osobný kód 160

Veštica Karolína

Karolína

Osobný kód 173

Rok 2010 - rok zlatého Tigra

13. februára 2010 večer o 23. hodine sa v Číne rozžiarili slávnostné sprievody, aby oslávili príchod roku TIGRA. Z energií zavládne nekompromisný KOV. Táto energia sa v európskej tradícii nepoužíva. Tu vnímame len štyri živly: Oheň, Voda, Vzduch a Zem. Kovový (zlatý) Tiger prevzal vládu od zemského (hlineného) Byvola.

Rok 2010 - rok zlatého Tigra

Čínsky kalendár je založený na tzv. synodickom obehu Mesiaca okolo Zeme. To je doba od novolunia k novoluniu, dlhá približne dvadsať a pol dna. Každý mesiac začína novoluním a začiatok nového roku v Čínskom kalendári určuje druhé novolunie po jesennú rovnodennosť, preto sa začiatok a koniec každého roku líši. Každý rok je symbolizovaný jedným z dvanástich zvierat. Každé zviera doplňuje jeden z piatich základných živlov prírodnej filozofie, jeden z piatich nebeských „stĺpov“: drevo, oheň, zem, kov a voda. Energie živlov môžu na každé zviera pôsobiť buď kladne, alebo záporne – Číňania hovorievajú: ako sila svetla alebo sila tmy. Teória jang / jin a teória piatich prvkov sa tiež nazývajú teóriami súvislostí. V ideálnom prípade by mala existovať medzi všetkými prvkami rovnováha. Keď jeden prevláda, alebo druhý chýba, nastanú problémy.

S príchodom roku Tigra sa stretáva žeravá vášeň s chladom ocele. Táto kombinácia znamená energicky začať každú činnosť a odhodlane ju doviesť až do konca. Treba sa preorientovať a zabudnúť na minuloročnú pomalosť a drinu roku Byvola. Udalosti, ktoré sú v pohybe, zvýšia svoju rýchlosť a budú pokračovať, kým nedosiahnu svoj cieľ. Dokončenie je nutné, lebo celé úsilie vyjde nazmar a zhorí.

Dráma, intenzita, zmeny a cestovanie budú kľúčové pojmy pre čínsky rok Tigra rok 2010. Vo vzduchu bude napätie a nepredvídateľnosť. Rok Tigra prinesie zmeny pre každého. Nové vynálezy a technologický pokrok budú vo výhode. Treba sa chopiť príležitosti a čo najviac využiť svoje vlohy. Udalosti dostanú rýchly spád. Stačí malé prehliadnutie či zaváhanie a prepasie sa životná šanca!
V tomto čase uzavreté priateľstvá, spoločné podniky a obchodné dohody, vyžadujúce si vzájomnú dôveru a spoluprácu, sa ukážu ako nestále a ľahko porušiteľné. Vo všetkých horoskopoch sa uvádza, že to bude rok nestály, akčný, až výbušný a plný kontrastov.

Ľudia narodení v znamení Tigra:

RokObdobie
191426. Jan 1914 - 13. Feb 1915
192613. Feb 1926 - 01. Feb 1927
193831. Jan 1938 - 18. Feb 1939
195017. Feb 1950 - 05. Feb 1951
196205. Feb 1962 - 24. Jan 1963
197423. Jan 1974 - 10. Feb 1975
198609. Feb 1986 - 28. Jan 1987
199828. Jan 1998 - 15. Feb 1999
201014. Feb 2010 - 02. Feb 2011

Všeobecná povaha Tigra

Sú to ľudia elegantní a impozantní s výrazným šarmom a kúzlom osobnosti, ale podvedome máme z nich strach. Nezahrávajte si s nimi, len ich obdivujte, ale najradšej z diaľky. Opatrné musia byť pri ňom všetky znamenia, dokonca aj druhé Tigre. Svoje teritórium si stráži. Lichotenie miluje, ale tvári sa pri tom blahosklonne. Odvážne sa vrhá do neznámych a nebezpečných situácií, alebo aj práce, ktorej nerozumie. Ako podriadený nikdy nie je spokojný. Ak je majiteľ alebo zástupca firmy, presadzuje razantne jej záujmy a to i v prípade, že je žena. Sú z nich obvykle aj vojaci z povolania. Starej koristi sa rýchlo nabaží a hľadá nové možnosti. Je to lovec. Udržať ho v dlhodobom partnerstve je veľký problém. V manželstve veľa kričí a kritizuje, ale po rozvode udržuje s bývalým partnerom priateľské vzťahy.

Rok Byvola bol pre Tigrov skúškou diplomacie, trpezlivosti, skromnosti a školou, ako pracovať v tíme. Pre individualistov a rodených vodcov ako sú Tigre, to nebolo vôbec jednoduché.

Znášanlivosť s inými znameniami

Má dosť problematickú povahu, takže mu do cesty zbytočne s hlúposťami alebo detinským správaním nechoďte.

  • S Tigrom sa znesie len prešibaná, bystrá a vtieravá Mačka. Vie si ho zmanipulovať vo svoj prospech.
  • Oslniť Tigra dokáže hlavne pompézny Drak.
  • Noblesný Kôň, ktorý má úroveň a vystupovanie, si tiež môže získať jeho priazeň. Niekedy ho Tiger v niečom i napodobňuje.
  • Dobrosrdečný Pes a Prasa sú mu oddaní a dokážu s pochopením tolerovať jeho chyby. Tigrovi sa to páči a lichotí mu to. Môže sa stať až namyslený a arogantný.

Podrobnejšie delenie základnej povahy Tigra podľa hodiny narodenia

Potkan

Tiger - Potkan

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 23.00 až 01.00 hodinou.

Myš (Potkan) vnesie do tohto znamenia väčšiu neposednosť, túžbu po sebarealizácii a zvedavosť. Túži po lepšom sebauplatnení. Nedá sa odstrčiť z výhodného postavenia.

Rok 2010: Má vhodné konštelácie na získanie dobrého postu v pracovných záležitostiach. Má veľké šance na vylepšenie svojej finančnej situácie. Vo sfére rodiny, peňazí a kariéry má veľké a priaznivé možnosti.

Byvol

Tiger - Byvol

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 01.00 až 03.00 hodinou.

Tiger ovplyvnený energiami Byvola je serióznejší, stabilnejší, húževnatejší a pracovitejší, ako ostatné kombinácie Tigra. Za svojimi cieľmi ide pomalšie, ale vytrvalo. Nie je agresívny, ani nečestný, ale rozhodne sa odtisnúť od žiadnych šancí nedá.

Rok 2010: Prenesú sa vám energie a výdobytky, ktoré ste si vybudovali v predchádzajúcom roku Byvola. Rozhodne nestratíte ani inak neprídete o to, na čom vám naozaj záleží. Nepodceňujte lásku, ani svoj zdravotný stav.

Tiger

Tiger - Tiger

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 03.00 až 5.00 hodinou.

Všetky energie zdvojeného Tigra sú touto kombináciou umocnené. Je to zvlášť agresívny Tiger. Vrhá sa strmhlav do nebezpečenstiev a dobrodružstiev. Ako nepriateľ je veľmi nebezpečný.

Rok 2010: Držte si na uzde nerealizovateľné túžby a veľké nákupy. Finančne by ste sa mohli rýchlo a nebezpečne zruinovať. Žiaľ ani láska, ani váš zdravotný stav nie sú pre vás v tomto roku prioritné, ale mali by byť. Počúvajte aj svoj vnútorný hlas, nielen vašu silu.

Mačka (Zajac)

Tiger - Mačka (Zajac)

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 05.00 až 07.00 hodinou.

Táto kombinácia nesie v sebe veľkú mačaciu jemnosť a diplomaciu. Je to Tiger veľmi šarmantný, bystrý a obratný. Potrebuje veľa maznania a čo najviac duševných i telesných potešení.

Rok 2010: Aj vám hrozia zlé investície. Naozaj si dobre premyslite, čo kúpite. Zato v rodinných vzťahoch sú veľmi dobré energie. Rok ich vzťahom prospeje. V kariére nenastanú výrazné zmeny.

Drak

Tiger - Drak

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 07.00 až 09.00 hodinou.

Kombinácia týchto dvoch najsilnejších čínskych znamení dáva týmto ľuďom neodolateľné kúzlo osobnosti a šarm. Mali by vyťažiť z prvého dojmu, ktorým vedia na ostatných zapôsobiť.

Rok 2010: K vám bude tento rok žičlivý, čo sa týka nečakaných peňazí. Dobre si ale premyslite, ako ich využijete. Zato ale v zdraví a v rodine to nebude najideálnejšie. Mnoho z toho, čo by ste nemali, podceňujete.

Had

Tiger - Had

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 09.00 až 11.00 hodinou.

Had vnáša do tohto Tigra viac vyrovnanosti, ale aj nevypočítateľnosti a vzájomného odstupu. Tento Tiger je zo všetkých najtrpezlivejší. Dokáže si počkať na svoju príležitosť, ale potom zaútočí rýchlo a presne. Je chladný a chladnokrvný.

Rok 2010: Zachovajte si miernosť a nepodceňujte starostlivosť o svoje zdravie. Alkohol, zvlášť v tomto roku, by vám priniesol oveľa väčšie nepríjemnosti, ako by ste čakali. V kariére nie sú zmeny. V rodine by to mohlo byť veľmi pekné.

Kôň

Tiger - Kôň

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 11.00 až 13.00 hodinou.

Kôň prepožičiava tomu Tigrovi noblesu a vznešenosť. Má svoju úroveň, pod ktorú sa nikdy nezníži. Má rád obdiv a pohodu. Keď ho niečo mimoriadne nahnevá, tak si ho neprajte zažiť.

Rok 2010: Vaša domácnosť bude fungovať podľa vašich predstáv. Nesmiete sa však dať zdeptať financiami. Tie v tomto roku nebudú priveľké. I v kariére budete skôr stagnovať.

Koza

Tiger - Koza

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 13.00 až 15.00 hodinou.

Vplyv Kozy do povahy tohto Tigra je kultivovanosť, zmysel pre estetiku, ale aj ženská nevypočítateľnosť. Hlavne ženy v tejto tigrej kombinácii sa budú úpenlivo držať rodinného kozuba, všestranne ho vylepšovať a investovať doň.

Rok 2010: Mali by ste sa viac zapojiť do spoločenského diania, nielen byť doma pri televízore. Svoje starosti čo najskôr zahoďte za hlavu a nezaťažujte nimi nielen seba, ale ani svoje okolie. Máte pred sebou pekný rok. Peniaze ani kariéra nebudú ideálne, ale v oblasti vzťahov si užijete veľa pekných chvíľ.

Opica

Tiger - Opica

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 15.00 až 17.00 hodinou.

Tiger, ktorého doplňuje energia Opice má výrazný rečnícky, rozprávačský a komediálny talent. Na javisku, či tam, kde treba upútať originalitou, je proste úžasný. Nechytajte sa s ním do hádok, nemáte šancu ho slovne poraziť. Má rád dramatizácie a improvizácie. Nikto ho nedokáže zaskočiť ani prekvapiť.

Rok 2010: Máte pred sebou úžasný rok, ktorý môžete prežiť naplno. Všetko vám bude nahrávať, aby ste sa zabávali a užili si života. Vo vzťahoch a rodine sa vám bude páčiť. Od kariéry ani financií nič svetoborné nečakajte, tak si odpočiňte a žite podľa vašich predstáv.

Kohút (Sliepka)

Tiger - Kohút

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 17.00 až 19.00 hodinou.

Kohút vnáša do povahy Tigra narodeného v týchto popoludňajších hodinách veľa pompézneho kriku. Nechá sa mimoriadne obdivovať a úctu si vynúti aj agresivitou. Chce byť neprehliadnuteľný a neustále stredobodom pozornosti.

Rok 2010: Dávajte si pozor, aby ste si citeľne neoslabili vzťahy rodinné i pracovné. Na pracovisku a v oblasti financií vás čaká len malý, ale zato riadne vydrený postup. Dajte si pozor, nech vám kvôli tomu neochladnú vzťahy na ktorých vám záleží.

Pes

Tiger - Pes

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 19.00 až 21.00 hodinou.

Táto kombinácia energií dáva väčší zmysel pre povinnosť, lojálnosť a vernosť. Zdá sa chladnokrvný, uzavretý a veľmi kritický k svojmu okoliu. Za svoje záujmy, alebo práva tých, ktorí na to majú nárok sa dokáže riadne pohádať. Vtedy jeho obetavosť a odvaha nepozná hraníc.

Rok 2010: Môžete sa psychicky i fyzicky veľmi angažovať. Rok bude podľa vašich predstáv. Založíte si veľmi solídny základ vašej budúcnosti. Vytvorte a zrealizujte s vervou všetky vaše vysnívané akcie.

Prasa

Tiger - Prasa

Sú to ľudia, ktorí sa narodili medzi 21.00 až 23.00 hodinou.

Povaha tohto Tigra pod vplyvom Prasaťa má najviac porozumenia k ostatným. Preferuje láskavosť, lásku a harmóniu. Má veľké umelecké nadanie, ktorému by sa mal vo zvýšenej miere tento rok venovať. Dosiahne úspech, aj keď nebude útočný a agresívny.

Rok 2010: Nebude to ľahký rok. Rozhodne vás nenechá leňošiť. To, čo však vďaka vašej aktivite v ňom dosiahnete, bude veľa a budete na seba hrdí. Nepodceňte vzťahy, ale i tak sa viac zamerajte na financie a kariéru.

Tak, ako v každom roku, väčšina z nás ani tento rok nedostane nič zadarmo a musíme sa posnažiť. Treba premôcť našu vrodenú pohodlnosť, či povahu. Kto v tvrdej práci nepovolil, prežil a získal čosi v roku pracovitého Byvola, ten zvládne, prežije a uplatní sa aj tento rok náročnej šelmy, Tigra. Začiatkom budúceho roku sa dočká i väčšieho odpočinku a pohody v maznavejšom roku Mačky (Zajaca) a o dva roky v roku Draka aj slávy a úspechu.

Použitá literatúra: PhDr. O. Krumlovská: Orientální horoskopy, Praha, Nakladatelství Brána r. 2006