Veštica Petra

Petra

Osobný kód 310

Veštica Večernica

Večernica

Osobný kód 304

Venuša v Rybách

Patrónku lásky, umenia a krásy, Venušu, máme v tomto čase v Rybách. Vládne im Neptún, ktorého nazývajú vyššou oktávou Venuše. Ryby sú posledným znamením zverokruhu a ich najdôležitejšou úlohou je, aby sa naučili slúžiť tomu Najvyššiemu. Čistá Venuša v Rybách teda bude obetavá, nesebecká, slúžiaca vyššiemu princípu, než len samotnej ľudskej láske.

Venuša v Rybách

Keďže sme len ľudia, aj ten človek, ktorý má Venušu v Rybách, bude robiť chyby, hoci jeho Venuša nebude poškodená kvadrátmi či inými negatívnymi vplyvmi, ale bude mať k nemu o trochu bližšie. Ryby sú pohyblivým znamením, a to znamená, že ich negatívnou vlastnosťou je nestálosť, ale na druhej strane si treba uvedomiť, že bohyňa lásky, krásy a umenia je tu v najlepšom postavení. Venuša je sociálna planéta a v Rybách sa ozaj zhostí svojej funkcie, a to spájať ľudí do jedného celku. Láska podľa nej je láskou všeobjímajúcou.

Venuša v Rybách prináša ľuďom veľa obetavej lásky, priateľstva, pocitu spolupatričnosti, zdieľania, uspokojenia emocionálnych potrieb (ale niekedy aj neuspokojenia, podľa vzťahov s ostatnými znameniami). Skúma prostredníctvom iných ľudí (celku), čo cíti jedinec a čo ostatní. Je senzitívna, nesebecká, ale neznamená to, že nemá rada hmotné veci a že im nerozumie. Vie sa diplomaticky zariadiť tak, aby bol vlk sýty i ovca celá. Tranzitujúca Venuša v Rybách bude na každé znamenie vplývať inak. Nezabúdajme, že Venuša je protipólom Marsu, boha vojny, nerozbíja celok, ale sa ho snaží spojiť. Bude sa teda aj pri znameniach, s ktorými sa veľmi nemusí, správať mierne, niekedy až prekvapivo dobre.

Pôsobenie na jednotlivé znamenia

Povestný kríž tvorí s Blížencom, Pannou a Strelcom. Počas pôsobenia Venuše v Rybách môžu tieto znamenia prekonávať skúšky v láske, bude sa im možno menej dariť v umeleckej činnosti, obchodoch s kozmetikou, ale aj v udržaní svojej hmotnosti. Venuša si totiž rada užíva a pri negatívnych aspektoch, kvadráte (Strelec a Blíženci) a opozícii (Panna), to môže trochu viac preháňať s pôžitkami. Preto pozor na prejedanie a hýrenie vôbec, aby vám stačila peňaženka a nepraskali šaty vo švíkoch.

Vodné znamenia

 • Ryby - využijú každú chvíľu voľna na zábavu a umeleckú sebarealizáciu, ak sa teda práve nebudú venovať partnerovi. Vo vašej duši milé Ryby zavládne všeobjímajúca láska, radosť, veľká túžba, aby ste spolu s partnerom splynuli. Preto urobíte radi kompromis. Vaše dobré vlastnosti vyplávajú na povrch.

 • Rak - môžu s potešením cestovať za umením. Navštívia výstavy, koncerty a budú študovať niečo umelecké a exotické. Nemusí to byť hneď drahá škola v zahraničí, môže to byť aj sledovanie televízneho kanálu, kde vás priaznivo osloví niečo, čo ste ešte nezažili a nevideli.

 • Škorpión - tí, ktorí berú veci lásky dosť vážne, by mali ožiť a zabávať sa ako bezstarostné deti. Spievajte, hrajte sa, kreslite a žite! Umelecká činnosť dostane šmrc a hravú tvorivosť. Bezdetní možno splodia potomka.

Zemské znamenia

 • Panna - môžu si napraviť svoje renomé v partnerských vzťahoch. Ak sa vyvarujú zbytočnej kritiky, nájdu konečne v manželstve súzvuk tela a duše. Voľní si možno našli alebo nájdu partnera, ktorí ich doplní. Ak cítite deficit lásky a po partnerovi netúžite, zadovážte si aspoň malé zvieratko.

 • Býk - doslova sa kamarátsky znáša s Rybami. Zažíva veselé a tvorivé obdobie skupinových spoločenských stretnutí, kde vládne priateľská nálada. Voľní môžu nájsť práve teraz životného partnera medzi svojimi kamarátmi.

 • Kozorožec - budú sa vyžívať v cestovaní do blízkeho okolia svojho bydliska. Podajú si ruky s príbuznými, ktorí ich možno nebudú môcť spoznať, pre ich uvoľnenosť a vtipnú konverzáciu.

Vzdušné znamenia

 • Blíženci - môžu sa v práci zoznámiť so svojim budúcim partnerom. Môže byť od nich starší, alebo bude vystupovať ako dôležitá osoba. Ak sú zadaní, mali by si dať pozor na flirty na pracovisku! Mohlo by to ľahko vyjsť na povrch. Preto milí Blíženci, svoju prebytočnú energiu radšej využite na skrášlenie pracoviska namiesto koketovania.

 • Váhy - na rozdiel od iných znamení sa budú venovať zdravému životnému štýlu a budú sa vyžívať v drobnej činnosti. Aby to nebolo príliš vážne, budú sa liečiť láskou, čo im prinesie viac úžitku, ako prejedanie sa sladkosťami!

 • Vodnár - po sladkom splynutí s partnerom alebo umeleckej sebarealizácii, kedy bola Venuša u nich, začnú priťahovať peniaze. Dostanú príležitosti zarobiť si predajom obrazov, umeleckých predmetov, kozmetiky. Aktívne činní v umení zarobia viac spevom, maľovaním či inou umeleckou tvorbou.

Ohnivé znamenia

 • Baran - možno ich opustí prílišná akčnosť, pocítia potrebu postarať sa o druhých a niektorí pocítia úžasnú silu všeobjímajúcej lásky. Ostatným radím vydržať trpezlivo, s pokorou. Na dobré sa dlho čaká! Onedlho vstúpi Venuša k vám, dočkáte sa odmeny.

 • Lev - budú si riešiť svoje tajné túžby. Ak nebudete príliš zameraní len na seba, splnia sa vám, len na to nesmiete neustále myslieť. Venuša spája ľudí a prináša radosť, tak vydržte aj vy. Bežný sex sa môže zmeniť na hlboké splynutie, ktoré vás zmení.

 • Strelec - trochu viac sa udomácnia v pohodlí svojho domova. Cestovanie, ktoré ich lákalo doteraz, vymenia za skrášľovanie príbytku, ale nemali by to preháňať s kúpou drahých doplnkov. V láske pozor na idealizovanie si partnera.

Venuša na nebi vstúpi 21. februára do Barana, čo jej dodá zaujímavý podtón, lebo Baran je akčné znamenie.