Odporúčame

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Klára

Klára

Osobný kód 174

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Vplyv ascendentu na slnečné znamenie

Ascendent je bránou, cez ktorú ste sa dostali na tento svet. Moment, kedy ste sa narodili - presná hodina, minúta, dokonca aj sekunda je dôležitá, aby vám astrológ vedel vypočítať váš ascendent. Ascendentom začína 1. dom v horoskope, ktorý vyjadruje osobnosť človeka, jeho fyzické telo i ego.

Vplyv ascendentu na slnečné znamenie

Astrológia nazýva ascendent často aj druhým znamením človeka.

Spomeniem tu príhodu astrologičky a herečky Vilmy Jamnickej. Keď zbadala jednu umelkyňu, ktorá k nej prichádzala, zvolala: „Aha, ide Lev!“ Známa speváčka však nebola Levica, ale mala ascendent v Levovi. Možno sa to stalo aj vám, že vám hádali iné znamenie, v akom ste sa naozaj narodili. Ak povedali znamenie, v ktorom máte ascendent, fakticky tiež trafili do čierneho.

Dôležitosť ascendentu

Ascendent je veľmi dôležitý. Treba ho poznať. Zoznámte sa preto aj s charakteristikou znamenia, v ktorom máte ascendent. Podľa astrológie sú zásadné 3 veci pre porozumenie sebe samému, svojmu partnerovi, deťom či iným ľuďom, s ktorými prichádzate do styku:

  • Kde máte postavené Slnko - slnečné znamenie človeka
  • Kde máte postavený Mesiac - lunárne znamenie, t.j. cítenie a váš prejav
  • Ako pôsobíte na druhých - ascendent

Slnko predstavuje energiu, vašu integritu a ascendent je filtrom, cez ktorý idú vaše myšlienky, názory, následne vaše konanie. O slnečnom znamení vie veľa i laik. Spojiť si ho s ascendentom je veľmi dôležité preto, aby sme si vlastne vedeli nájsť zmysel svojho života. Veď to bol moment, kedy sme začali svoju karmickú púť na tejto Zemi.

Ak neviete presnú hodinu narodenia, identifikovať váš ascendent vám pomôže prečítanie charakteristiky jednotlivých ascendentov, kde sa snáď spoznáte, či zaradíte. To len tak pre malé uspokojenie, ale je vhodné si presný čas zistiť v nemocnici, alebo priamo od rodičov. Brána nášho vstupu na tento svet sa dá zistiť aj podľa dôležitých udalostí v živote, napr. svadby, úmrtí, zoznámenia sa s vašimi láskami atď. Je to však náročná práca i pre skúseného astrológa.