6. čakrová karta (tmavomodrá)

Čakra tretieho oka je energicky vír, v ňom je najviac koncentrovaná intuícia. Správne by jej energia mala mať tmavomodrú - indigovú farbu. Tretie oko znamená vidieť viac, ako dokážu zachytiť oči bežného človeka. Ide o schopnosť vcítiť sa. Jej hlavným rysom je vysoká intuícia.

6. čakrová karta (tmavomodrá)

Tmavomodrá 6. čakra - tretie oko

Šiesta čakra býva u väčšiny ľudí uzavretá preto, lebo zbytočne veľa premýšľame. Nad všetko staviame rozum a ten zatemňuje intuíciu. Ak tomu tak nie je, dokážeme vojsť do mnohých vecí. Normálne máme svet okolo seba veľmi zahmlený - vládne rozum.

Odblokovať túto čakru trvá veľmi dlho. O takom človeku sa potom hovorí, že vidí, je osvietený, dozrel.

Princípy:intelekt, sila predstavivosti, intuícia, vnútorné pravdy
Žľazy:podvesok mozgový – hypofýza
Orgány:malý mozog, oči, čelo, dutiny, tvár, časť nervového systému
Kamene:ametyst, fluorit, lapis lazuli, sodalit
Doporučenie:DÔVERUJ HLASU SVOJEJ INTUÍCIE - VNÚTORNÝM POCITOM

Tmavomodrá farba zahŕňa hlavové centrum. Kto ho má veľmi zablokované, trpí často bolesťami hlavy a môže tiež slabšie vidieť. Človek je ako v nesúlade, nerovnováhe so sebou. Intuícia zastupuje náš vnútorný hlas a my máme byť s ním stále v kontakte, máme sa jeho prostredníctvom nechať ním viesť. Keď medzi nás a vnútorný hlas vstúpi rozum a celé to zablokuje, dochádza k pretlaku a nasleduje bolesť hlavy. Migrény môžeme preto označiť za rozkol medzi malým ja a veľkým ja. Človek niečo vie, a predsa to neurobí, rozum mu káže urobiť to inak. Energia prestáva prúdiť tak, ako má.

Nefunkčnosť sa prejavuje zhoršením zraku, zlým sluchom, upchanými dutinami, tvar charakterizuje stiahnuté rysy a rôzne grimasy. Takí ľudia bývajú často napnutí, prejavujú značne kritickosť, majú prísne, napnuté tváre. Dominanciou rozumu prechádza aj mnoho vrások. Kto ma túto čakru v poriadku, v jeho tvári vidíte vnútorný kľud.

Zmierenie sa s existenciou

Karta má vlastne farbu nočnej oblohy, je životným postojom, ktorý hovorí: Beriem všetko, pretože všetko má nejaký zmysel, aj zlé veci. Na nich treba ešte veľmi zapracovať, aby sa minimalizovali. Liečiť svet teda znamená - pracujem sám na sebe a pomáham aj iným. Čím viac máme vnútorného kľudu, tým lepšie a ľahšie pristupujeme k intuitívnym pocitom.

Čakra sa otvára len pozvoľne. Každý z nás sa s jej prejavmi nepochybne stretol, možno len v okamihu, vo sne. Ale ani ľudia s celkom otvorenou šiestou čakrou to nemajú zďaleka jednoduché. Tí, čo vedia všetko, to nemôžu zase uniesť. Pre nich je veľmi dôležité, aby mali dobre zakorenenú 1. čakru. Ten, kto veľa vie, potrebuje byt čo najviac zakotvený, inak ho otvorené vedomie rozdrví. Veľa duchovného potrebuje veľa uzemnenia.

K odblokovaniu dobre poslúži relaxácia, počúvanie hudby, ľahnúť si, urobiť si chvíľu pre seba. Pre každú čakru existujú vhodné cviky a dostatok literatúry pre ich zvládnutie. Aj tak v tomto prípade považujeme za najdôležitejšie psychický odpočinok. Urobiť si vlastne v hlave jasno, vyčistiť ju od negatívnych myšlienok, pokiaľ to len trošku ide. A keď nič iného, aspoň vypnúť. Máme ťažký deň, stačí večer. Pokiaľ sa v tomto stave nachádzame trvale, bolo by veľmi dobre venovať si chvíľku psychickej hygiene denne.