Výklad karet a spirituální poradenství

Kartářka Petra

Petra

Osobný kód 310

Kartářka Večernice

Večernice

Osobný kód 304

Velký horoskop na rok 2022

Rok 2022 bude rýchly a zavedie vás do zložitých situácií. Aj napriek tomu, že prinesie plno výziev, snažte sa, nech je pre každého rokom nádeje. Stačí len viac chcieť, zaujímať sa a používať "zdravý sedliacky rozum".

Horoskop 2022

Základné energie roku

Zmeny sa rozšíria do všetkých segmentov života a po celej planéte. Každý bude musieť urobiť všetko, čo je v jeho silách. Rok 2022 bude v niečom výnimočný, v niečom všedný. Podľa toho, ako sa k jednotlivým situáciám sami postavíme.

Doteraz sa zbehlo veľa rôznorodých celosvetových energií. Najväčší nátlak sa vyvinul na náš zdravotný stav. Tých príjemnejších energií k nám prichádza oveľa menej. Zvlášť politici a médiá nás zneisťujú. Národ sa stáva svojimi názormi viac a viac dezorientovaný a rozdelený. Zasiahnuté je nielen naše zdravie, ale aj vzťahy - medziľudské, ale aj medzinárodné.

Chaldejský rad

Rok 2021 prislúchal vláde planéty Saturn, planéte zodpovednosti, poriadku, autorít, povinností, disciplíny a pravidiel. V roku 2022 preberie vládu veľkorysá a najväčšia planéta Jupiter. Uľaví sa nám. Pocítime nádej, väčší optimizmus, nový zmysel, rovnováhu i vízie.

Vládcom roku 2022 je Jupiter a najvýhodnejší deň v týždni je štvrtok - jeho deň.

Jupiter sa v tradičnej astrológii nazýva aj Veľké šťastie. Je symbolom expanzie, vyššieho myslenia i poznania. Predstavuje príležitosti, právo, žoviálnosť. Špekuluje a dodáva schopnosť rozvoja fyzického, mentálneho a morálneho. Dodáva schopnosť vidieť záležitosti analytickejšie a v širšom rozsahu.

S nasledujúcim rokom 2023 sa bude spájať bojovný a aktívny Mars a jeho deň utorok. Planéta Mars môže mnohým napomôcť k zdravému sebapresadeniu, sebavedomiu a mužskejšej energii.

Čínska astrológia

Čínsky Nový rok 2022 čierneho vodného Tigra sa začne 1. februára 2022 a skončí 21. januára 2023.

Patrónom roku 2022 je aktívny vodný Tiger, ktorý predstavuje a ľuďom upevňuje pevnosť charakteru, bystrosť mysle, vyrovnanosť a múdrosť. Hlavné charakteristiky roku 2022 sú odvaha, variabilita, rýchlosť, vytrvalosť, sila a charakter. Energia Vody jeho útočnosť zmierňuje.

Treba zabudnúť na minuloročnú zaťatosť a drinu, ktorá sa prejavila v roku čínskeho Byvola. V novom roku budú udalosti v pohybe, zvýšia svoju rýchlosť. Prejavte svoju inteligenciu a nové snaženie, nech vaše doterajšie úsilie nevyjde nazmar.

Numerologický pohľad

Z numerologického hľadiska je rok 2022 pod energiou vibračného čísla 6.

Číslo 6 je číslo hľadania rovnováhy, harmónie, porozumenia, lásky a rodiny. Obsahuje možnosť voľby, ako uplatniť vlastné znalosti a schopnosti. Jeho vibrácia v sebe nesie pokrok, ale aj rozhodovanie a pokušenie.

Toto číslo 6 je zložené z troch 2. Dvojka je číslo vnímavé, citlivé a komunikatívne. Všetko má byť čo najviac vyvážené. Jednaké a zmnožené čísla, hoci aj tie najlepšie a najcitlivejšie, vždy predstavujú nebezpečie. Nedajte sa preto premôcť citmi, nech by už boli akékoľvek.

Všetko má svoj rub i líc, svoju pozitívnu stránku, ktorá sa ľahko môže pretočiť do tej opačnej, negatívnej.

Ak sa o vnútornú i vonkajšiu rovnováhu snažiť nebudete, tak sa budete cítiť rozpoltení a preťažení. Ak z akýchkoľvek dôvodov budete mať na seba navalenú priveľkú zodpovednosť, môže sa objaviť opačná energia, čiže zatrpknutosť a vysílenie. Tým by ste strácali odolnosť tela i duše a oslabili si svoj tak prepotrebný imunitný systém. To by smerovalo ku chorobám.

Je dôležité vydávať zo seba v tomto roku čo najviac, ale je aj nutné a nevyhnutné triediť informácie, ktoré k vám prídu. Zachráňte a vytvárajte sebe i blízkym čo najviac pekných chvíľ. V mysli si uchovávajte len pekné a múdre myšlienky.

Karta roku - Milenci

Tarotová karta Milenci

Tarotová karta veľkej arkány číslo 6 sú Milenci.

Spája sa so symbolom rozhodovania, ale aj lásky. Muž sa rozhoduje medzi dvomi rôznymi ženami. Budeme musieť akceptovať navzájom naše právo na vlastné rozhodovanie.

Ľudia s vibračným číslom 6

Životné číslo 6 predstavuje veľkorysosť a veľkodušnosť v srdci majiteľov. Sú však citliví a majú pocit, že sú nedocenení.

Nezanedbávajte preto sami seba, oceňte sa a doprajte si. Inak by vo vás z ľútosti vnikala závisť a netolerancia k druhým. Oslabovalo by vás to duševne, ale aj telesne. Boli by ste náchylnejší na infekcie.

Číslo anjelov

Koncovka 22 nového roku predstavuje aj číslo anjelov. Tí sa prejavujú aj cez našu intuíciu a nápady. Sú dobrí a nápomocní, ale aj trošku pokušitelia.

Máme však slobodnú vôľu, ktorú nám súčasné nátlakové energie chcú oslabiť. Riaďte sa hlasom svedomia, srdca, logiky a rozumu. Do vienka sme dostali vnútorný kompas, ktorý však často, z rôznych dôvodov, ignorujeme.

Vplyv planét a ich retrográdny chod

Planéty Jupiter a Neptún majú v znamení Rýb veľmi silnú energiu.

Konfrontácia medzi Saturnom a Uránom by potom mohla podporiť konflikt medzi starými tradíciami a novými myšlienkami. Zrejme budete musieť opustiť staré myslenie a zabudnúť na niektoré staršie technológie. Je čas zvyknúť si na nový trend.

Planéta Venuša, ktorá je synonymom pre lásku a túžbu, bude najintenzívnejšia od začiatku februára až do konca roka. Aktivuje predovšetkým materské a romantické city, zvyšuje sexuálnu príťažlivosť, uprednostňuje vášeň a tiež vás môže podporiť a posunúť k manželstvu, ak o tomto kroku uvažujete.

Planéta Neptún sa bude snažiť zapustiť vo vás pochybnosti vo všetkom, čo robíte. Nenechajte sa! Úverom a pôžičkám sa snažte, aj v tomto roku 2022, ak je to len trochu možné, vyhnúť.

Planéta Merkúr

Planéta Merkúr je poslom bohov, čiže predovšetkým planétou pohyblivosti, myšlienkových a komunikačných schopností. Podporuje intelekt, vyjadrovanie, výrečnosť, prispôsobivosť, cestovanie, dohody a analýzy.

Retrográdny Merkúr

V čase jeho retrográdneho, opačného chodu radšej aktivitu stlmte a všetky detaily si dôkladnejšie premyslite. Plány sa môžu vyvíjať úplne opačne, ako boli naplánované. Zbytočné omyly sú veľmi pravdepodobné.

 • 14.01.2022 (vo Vodnárovi) - 04.02.2022 (v Kozorožcovi) = 21 dní
 • 10.05.2022 (Blíženci) - 03.06.2022 (Býk) = 24 dní
 • 10.09.2022 (Váhy) - 02.10.2022 (Škorpión) = 22 dní
 • 29.12.2022 (Kozorožec) - 31.12.2022 = 3 dni

Planéta Venuša

Planéta Venuša symbolizuje ženské vlastnosti a citlivejšiu časť povahy. Je spojovaná s láskou, vzájomnou príťažlivosťou, zmyslom pre krásu, umenie, ale aj afektovanosťou, či pohodlnosťou. Svoju atraktívnosť neváha využiť vo svoj prospech.

Retrográdna Venuša

Keď je v opačnom, čiže retrográdnom chode, väčšinou zablokováva city a pocity, ktoré sa potom nedokážu správne prejaviť.

 • 01.01.2022 - 29.01.2022 (Kozorožec) = 28 dní

Planéta Mars

Planéta Mars je bojovná a aktívna. Je symbolom mužského princípu správania. Predstavuje boj, nielen s druhými, ale aj so sebou samým. Má vzťah k fyzickej energii. Podtrhuje iniciatívu, impulzívnosť, agresivitu, odvahu a realizáciu svojich prianí. Býva aj príčinou nezhôd a sexuálnej agresivity mužov.

Retrográdny Mars

V období, keď je v opačnom chode, čiže retrográdny, jedná pasívnejšie, spôsobuje viac problémov. Možnosti skôr blokuje, alebo sa rozhoduje prirýchlo a zle. Reaguje negatívne, čím spôsobí ešte viac komplikácií.

 • 30.10.2022 - 31.12.2022 (Blíženci) = 63 dní

Planéta Jupiter

V astrológii je planéta Jupiter nazývaná aj Veľké šťastie, symbol expanzie, vyššieho myslenia a poznania. Predstavuje príležitosti, právo, žoviálnosť. Špekuluje a dodáva schopnosť rozvoja fyzického, mentálneho a morálneho. Vďaka nemu uvidíte záležitosti analytickejšie a v širšom rozsahu.

Retrográdny Jupiter

V jeho retrográdnej fáze môžete pocítiť komplikácie na úradoch a silu mocných.

 • 28.07.2022 (Baran) - 23.11.2022 (Ryby) = 118 dní

Planéta Saturn

Saturn sa považuje za múdreho učiteľa, ktorý nás učí zdolávať a pochopiť prekážky.

Retrográdny Saturn

V čase jeho retrográdnej fázy to bude platiť dvojnásobne. Rôznych dôležitých skúšok, z ktorých sa budete musieť niečo naučiť a pochopiť, bude viac. Ak budete vytrvalí, rozvážni a trpezliví, postupne dosiahnete cieľ. Ak sa budete zodpovednosti a poriadku vyhýbať, pocítite sklamanie, strach, chaos a obmedzovanie.

 • 04.06.2022 (Vodnár) - 23.10.2022 = 141 dní

Planéta Urán

Urán prináša zmeny a náhody. Jeho energie sú nevyspytateľné. Často sa nedajú predpokladať jeho nečakané vplyvy.

Retrográdny Urán

V čase jeho retrográdnej fázy zvýšte opatrnosť na najvyššiu mieru.

 • 01.01.2022 (Býk) - 18.01.2022 = 17 dní
 • 24.08.2022 (Býk) - 31.12.2022 = 130 dní

Planéta Neptún

Neptún je často stotožňovaný s vyššou vibráciou planéty Venuše. Je to planéta intuície, fantázie, ilúzií, precitlivenosti, nepraktickosti, umeleckým nápadom, ale aj duchovného prebudenia, vnímavosti a často i pasivity alebo závislosti. Vládne buď duchovnej sile, alebo aj útekom od reality.

Retrográdny Neptún

V období, kedy je v opačnom chode, čiže retrográdny, môžete mať nejasné chápanie reality a žiť akoby vo sne.

 • 28.06.2022 (Ryby) - 04.12.2022 = 159 dní

Pluto

Pluto je generačná planéta a planéta vládnucej triedy. Bude po celý rok 2022 v realistickom znamení Kozorožca.

Retrográdne Pluto

V retrográdnom, opačnom chode môže vytvárať bloky a situácie, s ktorými si nebudete vedieť dať rady, ani ich pochopiť. Vtedy sa radšej zrieknite vašich ambícii a obmedzte vašu tvrdohlavosť.

 • 29.04.2022 (Kozorožec) - 08.10.2022 = 162 dní

Všeobecný partnerský horoskop na rok 2022

Niektoré znamenia zverokruhu sa k sebe hodia viac, iné menej. Zovšeobecnenia nie sú veľmi dobré, ale ako prvá pomoc postačia.

Milenci na pláži

Ohnivé znamenia (Baran, Lev, Strelec) sa hodia k sebe navzájom. V mladosti to však môže byť vzájomne veľmi ohnivé. Je lepšie, keď ich trochu ochladí a novými nápadmi preveje živel Vzduchu. To sú znamenia Vodnár, Blíženci a Váhy.

Vodné znamenia Škorpión, Ryby a Rak by sa navzájom veľmi zahltili citmi a pocitmi. Pokojnejší vzťah a väčšie porozumenie môžu mať so znameniami zo živlu Zeme (Kozorožec, Panna a Býk). Vzájomne sa potrebujú, voda vždy napojí a zúrodní Zem.

Záleží ale aj na vplyve planét, Luny, ascendentu… Zem je dcérou základných živlov Ohňa, Vody a Vzduch je akoby ich synom.

Planéta Jupiter bude dodávať vhodné energie úspechu, zvýši imidž a šarm. Bude sa dariť tým, ktorí budú spokojní, vo vzťahu pokojní, ústretoví a veľmi tolerantní ku chybičkám, náladám i nárokom ľudí, ktorí budú mať o nich záujem.

Tento rok sa ľahšie otehotnie. Rok 2022 však vyžaduje pokoj, lebo z vonkajšej alebo vnútornej nervozity by ste mohli mať komplikovanejšie tehotenstvo.

Zdravie a kondícia

Naučte sa viac vnímať svoje telo. Prevencia a budovanie imunity je to najdôležitejšie. Všetci máme viac, či menej zanesený organizmus, ktorý je oslabený. Človek má od prírody daný náhradný zdroj energie. Tá sa prejaví v krízových situáciách. Zaskočí nás samých, ale aj naše okolie.

Väčšina ľudia žije v strese, niekedy väčšom, inokedy menšom. Smiech a spievanie, ktoré sa dakedy ozývalo Slovenskom, už býva, zvlášť u starších a osamelých ľuďoch, vzácnosťou. To však boli energie, ktorými sa vyplavovalo vnútorné napätie. Ak človek nevidí riešenie, to vedie priamo do chorôb a depresií, ktoré sa ťažko zvládajú. Pribudne veľa infekcií, privlečených chorôb a chemických látok, po ktorých ľuďom nebude dobre. Aj v roku 2022 sa mnohí upnú na návykové látky, aby sa upokojili, avšak pozor, je to tenký ľad. Že sa svet rúti do problémov, pozorujeme okolo nás každý deň.

Na náš zdravotný stav vplýva veľmi veľa, preveľa faktorov. Je to samozrejme predovšetkým vek, genetická dispozícia, ale aj prostredie, v ktorom žijeme, čiže rodina, pracovisko, okolie, priestor, región, kvalita lekárov a zdravotníctva, politická situácia, vplyv energie priebežného roku, vlastný pocit identity a sebahodnotenia, ocenenie ľudí okolo, pocit spokojnosti, či nespokojnosti, strach z budúcnosti, či odvaha, túžba a tešenie sa na niečo…

Veci v našom priestore

Mnohé okolnosti sa veľmi nedajú ovplyvniť, ale mnohé áno, napríklad aj veci v našom priestore. Veci majú tiež pamäť. Nezanášajte si priestor vecami, ktoré vám pripomínajú tragédie, ťažké chvíle, či zlú situáciu, ktoré pripomínajú a spomínajú na zlo. Vaše podvedomie je potom otvorené ťažkým energiám, ktoré sú zachytené v týchto predmetoch. Ich vyžarovanie vám môže veľmi škodiť. Ak to podvedome cítite, vyraďte ich.

Tak môžu pôsobiť niektoré nevyžiadané dary, drevené masky, či magické a rituálne predmety a sošky dovezené z exotických oblastí. Radšej sa zamerajte na živé organizmy rastlín, ktoré vám budú čistiť a dopĺňať energiu. Z pohľadu feng-šuej predstavuj izbové rastliny v byte element Dreva. Symbolizujú kreativitu, dynamiku a tiež peňažné toky.

Sebareflexia

Pochopiť vlastné myšlienky a pocity, je veľmi dôležité, hoci niekedy ťažké. Nebojte sa v roku 2022 prijať akúkoľvek výzvu, ktorá sa vám naskytne, aj keby sa vám zdala byť akokoľvek zložitá. Možno, že vaša snaha nebude náležite ocenená hneď. Niečo skôr, niečo neskôr, ale úspech sa dostaví!

V tomto zložitom roku 2022 máte možnosť zmeniť spôsob myslenia, aj keď pod vplyvom vynucovacích okolností. Vaša myseľ bude hľadať inú cestu, ale musíme to urobiť. Hviezdny systém preferuje zmeny v našej ideológii. Ale čo ten hlas zdravého rozumu? Čas ukáže.

Žijeme v dobe digitálnej, dobe nových technológií, mobilov, internetu. Využívajte ich na to, čo z toho môžete vyťažiť a užitočne použiť. Je potrebné byť k sebe trochu kritickí a úprimní a priznať si, čo robíte zle. Máte príležitosť uvedomiť si svoje i cudzie chyby a začať s nimi niečo robiť. Sťažovanie nikam nevedie. Ak sa niekomu zveríte, uľaví sa vám, ale najprv zvažujte komu a kde. Sociálne siete sú tiež zradné.

V dlhodobých vzťahoch skúste nájsť spoločný záujem, aby ste vaše vzťahy ešte viac prehĺbili. Láska a záľuby vám pomôžu preklenúť aj ťažšie chvíle. Všetci tušíme, že náročné situácie a správy z médií sa budú v rôznej forme opakovať. Zatiaľ nás nečaká obdobie, kedy by sme si mohli výraznejšie oddýchnuť a vydýchnuť.

Záver

Naše chápanie budúcnosti, naše myšlienky a priame akcie sú významnou súčasťou pri vytváraní zmien a budúcnosti. Chyby z minulosti nie sú vytvorené cez noc a viac ako inokedy priniesli dôležité lekcie.

Ak sa človek vyčerpá z normálnej zásoby energie a odolnosti, tak naskočí tá záložná. Musí sa však postupne doplňovať. Najlepšie sa doplňuje energia v prírode, pri vode, na slnku, ktoré pomáha. Najviac je potrebný však pocit, že máte pre koho žiť, tvoriť a pomáhať mu.

Snažte sa, aby bolo na svete lepšie, aj vďaka vašej sile a snahe. Snažte sa akceptovať situáciu takú, aká je. Ak to bude potrebné a správne. V roku 2022 budete mať možnosť zvládnuť mnoho.

Budhisti hovoria, že najkrajšie kvety rastú na najhoršej pôde…

Zobrazit roční horoskop pro znamení:

Aktuální horoskopy

Horoskop na dnes24. červenec 2024
Horoskop na zítra25. červenec 2024
Týdenní horoskop30. týden 2024
Horoskop lásky30. týden 2024
Finanční horoskop19.7. - 25.7.2024
Měsíční horoskopčervenec 2024
Čínský horoskopčervenec 2024
Roční horoskop2024