Veštenie a spirituálne poradenstvo

Odporúčame

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Hantyl

Hantyl

Osobný kód 305

Rok Kohúta - čínsky horoskop 2017

Čínsky rok Kohúta 2017 bude obdobím, kedy zvíťazí diplomacia namiesto hádok a prinesie viac spravodlivosti, lebo Kohút nezabúda dohliadať na dodržiavanie práv na svojom území. Kohút je pre Číňanov symbolom vernosti, dochvíľnosti a precíznosti. Jangový Oheň vystrieda Oheň jinový.

Rok Kohúta - čínsky horoskop 2017

Rok Ohnivého Kohúta začína podľa čínskeho kalendára 28. januára 2017 a končí 15. februára 2018. Po náročnom roku Červenej Opice, prichádza spomalenie a stabilizácia, ktorú prináša rok Ohnivého Kohúta. V niektorých oblastiach Číny, Indočíny a Japonska sú aj verzie Páva, Kuraťa, alebo bájneho Fénixa. Sila tohto roku bude Oheň, ale Oheň Jinový, čiže jemnejší, ženskejší.

 • Rok 2017 je 4715. rokom čínskeho kalendára
 • Kohút sa povie po čínsky Ji
 • Pozícia v čínskom horoskope: 10
 • Smer: západ
 • Najlepšie ročné obdobie: jeseň 2017, zvlášť energia septembra
 • Paralela so slnečným, západným horoskopom: znamenie Panny
 • Hodina narodenia: 17:00 až 18:59
 • Šťastný drahokam: Ametyst (podporuje sny, fantáziu, psychiku a povedomie) a topás (kameň inšpirácie)
 • Polarita: YIN (ženský princíp)
 • Element: KOV
 • Najviac kompatibilné znamenia: Byvol, Had, Drak
 • Najmenej kompatibilné znamenia: Zajac, Pes
 • Podporné zvieratá: mačkovité šelmy, kohúty, sliepky
 • Farba: kráľovská fialová, modré tóny, vínová farba a jej tóny - farbou Ohnivého Kohúta je červená, ktorá by sa ale mala skôr tlmiť, než prejavovať a podporovať

Energia roku Ohnivého Kohúta

V tomto roku sa pred vami otvoria nové možnosti v pracovej, ako aj citovej sfére. Bude záležať na konkrétnych podmienkach, ako ich využije. Šťastie a hojnosť sa dostavia, keď si nebudete dávať nezmyselné a ťažko zvládnuteľné predsavzatia či plány a zbytočne hýriť a plytvať energiou. Treba si dať do poriadku výdavky a príjmy, účty a zloženky a dohliadať na svoj rozpočet. A tiež, ak nebudete zveličovať, keď vás stretnú akékoľvek nepríjemnosti. Budeme samozrejme zavalení čudnými správami z domova i zo sveta. Nutná bude sebakontrola a predovšetkým praktické rozhodnutia. Kohút si veľmi dobre uvedomuje, ako je dobré byť sebestačný a mnohé pre to dokáže urobiť. Snažme sa preto i my, žiť v znamení spravodlivosti, odvahy a kreativity.

Budete sa cítiť, že máte nad situáciami v tomto roku väčšiu kontrolu. Aj napriek tomu je vždy dobré zostať pozorní. Čínska astrológia opisuje Kohúta ako pružné, verné, statočné, charizmatické a očarujúce znamenie. Kohút je hlásateľom úsvitu a rána, preto býva často spájaný s elementom slnka a začiatkom nového dňa. Zvláštna pozornosť v tomto roku by mala byť venovaná detailom a doplnkom: šperkom, účesu, mejkapu, manikúre, ale aj zlatu.

Vplyv energie živlov

V roku Ohnivého Kohúta bude prebiehať kombinácia prvku Ohňa s ďalším silno zastúpeným prvkom, ktorým je Kov. Vytvára to energetickú nerovnováhu a napätie, ktoré nie je príliš vhodné k zmenám. Najlepší čas pre prípadné začiatky nových projektov bude až na jeseň. Vytrvalosť prinesie všestranné úspechy.

Charakteristika ľudí zo znamenia Kohúta

Kohút má vraj schopnosť vycítiť, čo sa stane v budúcnosti. Tiež zrodenci v roku Kohúta mávajú intuitívnu schopnosť rozpoznať, čo prichádza. Aj vďaka tomu dokážu riešiť neočakávané a nezvyklé situácie.

Ste veľmi sexi a príťažliví. Často je vám preto mnohé odpustené. Nezneužívajte to a nebuďte dokonalými manipulátormi vo vzťahu. Dominantní nemusíte vždy byť len vy.

Tento rok je samozrejme pre vás veľmi významný. Bude dochádzať k zásadnejším životným posunom. Aby bolo možné pokročiť k novému obnovenému životu, budete musieť opustiť staré veci z vašej minulosti. Váš rodinný život bude zaujímavý. Budete tými, kto rodinu stmelí. Vyrovnávaním energie vyrovnáte a upevníte vaše vzťahy. Váš spoločenský život bude závisieť len na vás. Nezabudnite sa venovať svojim koníčkom. Odvedie vás to od pocitov nudy a budete sa cítiť šťastnejší.

Ľudia narodení v znamení Kohúta radi bývajú stredobodom pozornosti, vedia baviť svojich priateľov, milujú stretnutia s novými ľuďmi a dokážu byť očarujúcimi spoločníkmi. Na verejnosti sa len zriedkakedy ukazujú ledabolo oblečení alebo neupravení. Aktívne sa zaujímajú aj o módu. K vlastnému výzoru sú rovnako kritickí ako k zovňajšku ostatných. Radi vedú nezáväznú konverzáciu. Len výnimočne sa púšťajú do rozhovoru o vážnejších témach, skrývajú bystrý úsudok. Môže sa im vyčítať, že sa radi predvádzajú, ale sú chvíle, keď im treba dať za pravdu. Nechýba im súcit, múdrosť a statočnosť. Sú to vlastnosti, ktoré sa prejavia, keď niekto potrebuje ich pomoc. Uplatnia sa vo sfére módy, politiky, biznisu. Sú tu narodení hlavne herci, speváci, aj veľké osobnosti histórie.

Pozitívne vlastnosti

Svedomitosť, srdečnosť, čestnosť, rýchle myslenie a schopnosť riešiť náročné situácie, ale aj umelecký cit a nadanie, vtipnosť, konzervatívnosť, hrdosť a charizma. Majú vodcovské schopnosti, ale svoje pracovné tempo. Jednania robia uvážene, bez cudzej pomoci. Sú sebestační. Vedia všetko dopredu prehodnotiť, lebo majú silné zmysly a inštinkty. Nechýba im múdrosť, statočnosť, ale ani súcit. Majú dosť príležitostí na zoznámenie, a majú radi aj dobrodružstvá. Keď však nájdu vhodného partnera, zostávajú verní a spoľahliví. Majú intuíciu, schopnosť rozpoznať, čo sa stane a čo prichádza. Vďaka tomu dokážu riešiť aj neočakávané a nezvyklé situácie.

Negatívne vlastnosti

Márnivosť, sklony k arogancii, výstrednosť, netrpezlivosť, temperament, veľa zbytočných rečí, naivita, ktorú si nepripúšťajú, kritickosť iných, ale neznášajú kritiku seba.

Znamenia čínskeho horoskopu a rok Ohnivého Kohúta

Jedno z mála znamení, ktoré si spolu nerozumie, je Kohút s Kohútom. Manželstvo muža Kohúta a ženy tiež zo znamenia Kohúta si však môžu celkom dobre rozumieť.

Ak si ľudia zo znamenia Kohúta namýšľajú, že ich čaká šťastný rok, môžu byť sklamaní. Všeobecne, aj z vlastnej skúsenosti i vešteckej praxe viem, že práve rok čínskeho horoskopu, v znamení ktorého ste sa narodili a ktorý prichádza raz za 12 rokov, býva prelomový a plný skúšok. Vyjasňujú sa vzťahy. Mnoho známych a blízkych môže z vášho života odísť. Niektorí dokonca aj úplne, na druhú stranu. Prepáčte, nechcem vás strašiť, ale vážte si tých, ktorí sú teraz pri vás.

Tento rok sa bude dariť ľudom narodeným v znamení Draka. Objavný rok čaká tiež niektorých Kohútov, Hady a Býkov, aj preto, lebo sú to ľudia lojálni, stáli, odhodlaní a pevní vo svojich názoroch. Pomerne dobrý rok čaká aj ľudí zo znamenia Tigra a Myši (Potkana). Neutrálny rok môžu očakávať zrodenci v znamení Opice, Kozy a Prasaťa. Celkom náročný rok však čaká ľudí narodených v roku Koňa, Králika a Psa.

V taoistickej astrológii sú nezlučiteľní tí, čo stoja v Zvieratníku oproti sebe. To je vekový rozdiel 6 rokov. Krysa súperí s Koňom, Byvol s Ovcou (Kozou), Tiger s Opicou, Zajac s Kohútom, Drak so Psom, Had s Kancom (Sviňou), čiže aj naopak. Všetko sa však v živote a vo vzťahoch pri vzájomnej tolerancii, dobrosrdečnosti a láske dá kompenzovať. Vzťahy do určitej fázy ovplyvniť môžeme, od určitého momentu už nie.

Kohút - čínsky ochranca rodinného šťastia

Vzťahy a rodina

Bude to rok intenzívny, plný vášne a potreby tolerancie zo strany partnera. Budete cítiť túžbu premôcť milovaných, a byť nimi premožení. Tí, ktorí majú srdce voľné, budú hľadať šťastie u viacerých partnerov, ale tí, ktorí lásku už prežívajú, zvolia radšej lojalitu a dôkazy pozornosti. Nedovoľte nikomu, aby neustále nahlodával vašu sebadôveru, zvlášť nie vo vzťahoch. Budete túžiť po ohodnotení vašich kvalít.

Zvýšia sa nové prírastky do rodiny. Rok Kohúta praje romantike, a rodinné záujmy sú pre neho vždy na prvom mieste. Je dobrý správca dvora a svedomitý ochranca, ale niekedy môžu vyplývať rôzne ťažkosti z jeho panovačnosti. Buďte trpezlivejší. V zabehnutých vzťahoch by nemalo, podľa čínskeho horoskopu, dochádzať k zásadnejším zmenám. Všeobecne vám tento rok prináša veľa pozitívneho do vášho života.

Sobášom, ktoré budú v roku 2017 uzavreté, bude priať väčšie šťastie. Deti narodené v roku Ohnivého Kohúta budú mať hrdú a odvážnu povahu, dar kreativity aj ľahšieho rozhodovania sa v živote. Rodinné vzťahy sa tento rok upevnia. Nielen, že vy budete podporou pre svojich blízkych a známych, ale aj oni vám podporu ponúknu. Budete musieť udržať kontrolu nad svojou mysľou. Nerobte rýchle závery, dôkladne o nich premýšľajte. Problémy si vydiskutujte, ale svoje negatívne reakcie si nechajte na inokedy, až vychladnú.

Kohút má síce krídla, ale nelieta v oblakoch, je viac pri zemi, než naivne povznesený. Mieriť v tomto roku príliš vysoko sa nemusí vyplatiť. Nepremyslené a unáhlené, prípadne na seba sústredené dialógy, môžu priniesť zmätok, konflikty a sklamanie. Kohút nie je voľnomyšlienkár, je skôr konzervatívny, niekedy až staromódny. Pravidelne vstáva za svitania, rozhliadne sa, bystrým zrakom zistí, čo je potrebné urobiť, a spať chodí už za súmraku. Konzervatívnosť, obzvlášť tá pedantná, ale nemusí byť vždy prednosťou.

Zastrašovanie, pokrytectvo a pretvárka je súčasťou nekalých hier. To čestný a charakterný Kohút nemá rád. Svoje názory dokáže povedať riadne nahlas. Vaši blízki môžu prichádzať s naozaj dobrými návrhmi na vaše problémy, načúvajte. Pri akomkoľvek nedorozumení, začnite konverzáciu vy, lebo prídete o dôležité rozhovory, ktoré vás môžu obohatiť. Dary volte užitočné a funkčné. Kohút práve nemá rád zbytočné útraty, takže darčeky by nemali byť príliš drahé.

Práca, peniaze a úspechy

Rok 2017 prinesie všetkým ľuďom väčšiu bojovnosť a túžbu po moci a úspechu, ale aj sklon k preháňaniu a dramatizovaniu situácií. Dodá však odvahu tým, ktorí ju zatiaľ nemali, aby si konečne presadili svoje záujmy a spravodlivosť.

Energia aktivity z minulého roka neposednej Opice sčasti pretrváva aj v roku pestrofarebného Kohúta. Pozor však na prílišnú dôverčivosť, pýchu a preceňovanie vlastnej osobnosti, ani v zamestnaní. Nepokúšajte sa najmä o špekulatívne podnikanie. Finančná stránka bude potrebovať väčšiu pozornosť. Bez ohľadu na to, čo robíte, dávajte si pozor na svoj rozpočet. Rok nie je vhodný pre veľké zmeny. Na dobré príležitosti je však treba reagovať okamžite. Ak sa vám naskytne skvelá príležitosť, nenechajte si ju ujsť. Priučte sa novým veciam, adaptujte sa a precitlivené emócie nechajte bokom. Ak narazíte na možnosť priučiť sa niečo nové, tak aj napriek tomu, že o tom niečo už viete, neváhajte to skúsiť, budete z toho profitovať. V minulosti dochádzalo v rokoch, keď vládol Kohút, k prevratným technickým objavom. Začnite sa venovať koníčkom, ktoré posilnia vaše schopnosti, nadšenie a talent. Získate si rešpekt a vaše zručnosti ešte viac vyjdú na povrch.

Ak sa vám podarí dostať sa do vedenia, potom sa ho bez váhania ujmite. Ak neurobíte nejakú zbytočnú chybu z nepozornosti, potom vám to prinesie úspechy a uznanie. Je potrebné zamerať sa na svoje silné stránky. Šťastie bude priať vytrvalým. Prebúdza sa energia tvora, ktorý vie byť sebestačný, snaží sa, a preto nikdy nehladuje. Skúste sa ale naučiť prispôsobiť sa situácii, to vám veľmi pomôže. Nevrhajte sa do radikálnych zmien. Spoliehajte sa na overené a tradičné postupy. Nastane vhodné obdobie viacej na plánovanie budúcnosti a investícií, ako na dramatické činy. Mali ste si uvedomiť, v čom ste šikovní, a ako získať viac peňazí. Práca a nový spôsob zarábania peňazí je téma, v ktorej by ste si mali urobiť jasno. Kto má dlhy, bude ich musieť uhradiť.

Úspech pôjde ruka v ruke s presnosťou, poriadkom a bdelosťou. Pozor však na dôverčivosť, okázalú autoritatívnosť, malicherné a zbytočné hádky, zvlášť na pracovisku. Poctivé zisky porastú úmerne s dobre vynaloženou snahou, s uváženým a diplomatickým jednaním. Najvýznamnejšie výsledky a dosah poctivého aj nepoctivého snaženia, úspech alebo komplikácie, budú zjavné hlavne na jeseň, v septembri. Treba preverovať, skoncentrovať sa, zvažovať a do ničoho sa nevrhať po hlave. Dajte na dobré rady, na poriadok, a buďte opatrní, zvlášť pri finančných záležitostiach. Budete dosť zaneprázdnení. Nebudete sa nudiť, pretože viete ako využiť nielen pracovný, ale aj voľný čas.

Mentálne a fyzické zdravie

Aj temné energie, ku ktorým patria i choroby, je možné aj neutralizovať, transformovať pozitívne, každodennom rovnovážnym prístupom k životu. Trestáme sa hlavne sami. Treba si to stále uvedomovať, hlavne pri spätnom pohľade do osobnej minulosti. Prehodnoťte si svoje chyby, minulé, i prítomné. Pozor na rôzne slabosti, závislosti, klamstvo, intrigy, sklon k alkoholizmu a podobne.

Len usilovnosť na úspech vždy nestačí. Je tiež potrebné nájsť rovnováhu medzi zamestnaním a odpočinkom, vďaka ktorej vám sily vydržia dlhšie. Môžu sa stať udalosti, ktoré budú zohrávať úlohu. Budete sa musieť zamerať na psychiku, pretože tá je základom dobrého zdravia. Nenechajte sa zničiť stresom a napätím, s ktorým sa budete mnohí stretávať. Doprajte si dostatok terapie na jeho odstránenie. V roku 2017 by sa vám mala dostávať fyzická, aj mentálna energia. Pravidelne cvičte a udržiavajte sa v kondícii, aj vďaka zdravšej výžive. Nechajte si na vychutnanie jedla viac času a pohody.

V čínskej kultúre Kohút reprezentuje aj vyháňanie zlých duchov z človeka, i obydlia. Aj v roku 2017 využívajte svoju intuíciu a venujte pozornosť svojim snom, ktoré často vedia navigovať.

Pokiaľ nie je minulosť riešená a vyriešená, stáva sa budúcnosťou

Ľudia nebývajú vždy spokojní s prítomnosťou, ani s tým, čo sa dozvedia o svojej možnej budúcnosti. Veľa závisí na tom, ako ku všetkému pristupujete, aký je stav vašej mysle, duše, intelektu, súcitu, logiky, vnímavosti, pochopenia a citlivosti.

Výraznejšie upokojenie vyhrotených (ohnivých) vášní môžeme očakávať až v roku 2018, kedy sa vlády ujme umiernenosť Zemného Psa. Energia ohnivého Kohúta, a predovšetkým Psa a živlu Zeme, nakoniec ukáže “kto je kto”, lebo v človeku sa skrýva energia dravého vlka, ale aj energia spoločnosťou skroteného psa. Všeobecne rok 2017 má veľa možností, ktoré ponúkne, a tak sa snažte vyťažiť z neho čo najviac. Ďalší rok Ohnivého Kohúta bude až v roku 2077, preto si tento poriadne užite.

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Čínska astrológia sa zakladá na 12 znameniach a 5 elementoch, ktoré spolu kombinuje, čím vznikajú veľké 60 rokov trvajúce cykly. Hoci sa teda každé čínske znamenie opakuje každých 12 rokov, špeciálne kombinácie znamení a prvkov sa vyskytujú iba raz za 60 rokov.

Potkan

RokElementObdobie
1900Kov31.01.1900 - 18.02.1901
1912Voda18.02.1912 - 05.02.1913
1924Drevo05.02.1924 - 23.01.1925
1936Oheň24.01.1936 - 10.02.1937
1948Zem10.02.1948 - 28.01.1949
1960Kov28.01.1960 - 14.02.1961
1972Voda15.02.1972 - 02.02.1973
1984Drevo02.02.1984 - 19.02.1985
1996Oheň19.02.1996 - 06.02.1997
2008Zem07.02.2008 - 25.01.2009
2020Kov25.01.2020 - 11.02.2021

Ľudia narodení v znamení Potkana chcú mať zabezpečený život a aj preto veľa urobia, aby neostali na dne ani oni, ani ich blízki. Ak sa posnažíte aj v tomto roku Ohnivého Kohúta, zvládnete rok 2017 s úspechom. Máte na to, i vďaka svojej povahe a odhodlaniu, veľmi veľké šance. Čas narodenia hrá dôležitú úlohu aj v Potkanovom spôsobe života. Ten, kto sa narodil večer, bude mať oveľa rušnejší a vyčerpávajúcejší život ako ten, kto sa narodil cez deň, hoci u iných je to opačne.

Viete byť hlboko oddaní rodine, svojim deťom, ale i otcovi a matke. Rodičia, ktorým sa narodia deti v roku Potkana, si môžu byť istejší, že si ich deti budú vážiť a dobre sa o nich postarajú. Viete sa postarať aj o svoju bezpečnosť, lebo kým sa do niečoho pustíte, vždy si najprv zabezpečíte a preveríte zadné vrátka. Sebazáchrana, čiže aj starostlivosť o zdravie, stojí vysoko na rebríčku vašich hodnôt. Zvyčajne sa uberáte cestou minimálneho rizika. Tak to bude i v tomto roku 2017. Máte silné inštinkty a vybudovaný poplašný a obranný systém, ktorý vám len zriedkavo zlyhá.

Nebezpečné sú však vaše vlastné veľké ambície. Pokúšate sa robiť prirýchlo a priveľa vecí odrazu, a tým si trieštite energiu. Keď už sa do niečoho pustíte, choďte tvrdohlavo za svojím cieľom, dosiahnete ho. Nenechajte sa, ani v tomto dôležitom čínskom roku Ohnivého Kohúta, nikým zastaviť alebo odradiť v polovici cesty.

Byvol

RokElementObdobie
1901Kov19.02.1901 - 07.02.1902
1913Voda06.02.1913 - 25.01.1914
1925Drevo24.01.1925 - 12.02.1926
1937Oheň11.02.1937 - 30.01.1938
1949Zem29.01.1949 - 16.02.1950
1961Kov15.02.1961 - 04.02.1962
1973Voda03.02.1973 - 22.01.1974
1985Drevo20.02.1985 - 08.02.1986
1997Oheň07.02.1997 - 27.01.1998
2009Zem26.01.2009 - 13.02.2010
2021Kov12.02.2021 - 31.01.2022

Vaše znamenie Byvola, aj v čínskom horoskope, symbolizuje spokojnosť a blahobyt dosiahnutý statočnou a usilovnou prácou. Ste spoľahliví, pokojní, systematickí, trpezliví a neúnavní pracanti. V zamestnaní, ale aj v rodine, lipnete na zaužívaných metódach a konvenciách. Hoci bývate zväčša objektívni, a viete dobre počúvať, ťažko vás presvedčia, aby ste zmenili názory, zvlášť muži. Ženy sú variabilnejšie a prispôsobivejšie. Aj v tomto roku Ohnivého Kohúta, ktorý nebude jednoduchý, by ste mali byť variabilnejší, menej tvrdohlaví, a upustiť od svojich predsudkov.

Nie celkom chápete rôzne pasce lásky, menej používate lákavé stratégie, ste dosť dôverčiví. Nikdy nebudete mať starosti, z čoho zaplatiť nájomné, alebo účty, lebo ste seriózni. Viete vydávať príkazy, ako aj poslúchať v zamestnaní, i doma. Znamenie Byvola je vždy prínosom pre rodinu i zamestnávateľa. Máte aj dobrú fyzickú kondíciu, málokedy bývate chorí. Hrdého a nekompromisného Byvola znechucujú slabosti iných. Neradi žiadate o pomoc iných. Spoliehate sa hlavne na seba.

Aj v tomto, pre vás úspešnom roku Ohnivého Kohúta, urobíte všetky opatrenia, aby ste svojim potomkom zabezpečili prežitie a bezpečie. Vyhrotené situácie vás znervózňujú, lebo vám ohrozujú pocit istoty, ktorý v hĺbke srdca nevyhnutne potrebujete. V roku 2017 sa viac zamerajte na humor a súcit, aj ten k sebe.

Tiger

RokElementObdobie
1902Voda08.02.1902 - 28.01.1903
1914Drevo26.01.1914 - 13.02.1915
1926Oheň13.02.1926 - 01.02.1927
1938Zem31.01.1938 - 18.02.1939
1950Kov17.02.1950 - 05.02.1951
1962Voda05.02.1962 - 24.01.1963
1974Drevo23.01.1974 - 10.02.1975
1986Oheň09.02.1986 - 28.01.1987
1998Zem28.01.1998 - 15.02.1999
2010Kov14.02.2010 - 02.02.2011
2022Voda01.02.2022 - 21.01.2023

Život ľudí narodených v čínskom znamení Tigra býva vcelku nestály, naplnený extrémami a všetkými emóciami, aké existujú. Ste výrazné osobnosti, ktoré sa prejavia aj vo výraznom roku Ohnivého Kohúta. Ľudia tohto znamenia zväčša prejavujú sklony k bohémskemu spôsobu života, zvlášť v mladosti. Ak sa prejavia vaše najlepšie stránky, ste láskaví, citliví a súcitní. Ak sa prejavia najhoršie, ste neústupčiví, nerozumní a sebeckí. Viete v ľuďoch vyvolať všetky pocity, okrem ľahostajnosti.

Niektorí ľudia budú mať v roku 2017 tendencie s vami manipulovať. Budú sa, doma i v zamestnaní, snažiť zneužiť vašu usilovnosť a schopnosti, ale vy sa im musíte občas aj postaviť. Napriek tomu nezabúdajte, že nezávislosť je síce dobrá vec, ale spolupráca je väčšinou z dlhodobého hľadiska výhodnejšia. Nie ste polovičatí vo svojich snaženiach. Môžu sa na vás spoľahnúť, že sa vložíte do vecí seriózne a nebudete zachádzať do krajností a extrémov.

Ak si situácie a problémy zvážite logicky a budete sa viac šetriť aj zdravotne, tak vás tento rok Ohnivého Kohúta veľmi obohatí, psychicky i finančne. Výrazne vám zlepší materiálne situácie, hoci budete zavalení povinnosťami. Môžu sa však objaviť aj menšie rodinné problémy spôsobené nedostatkom voľného času. Ak sa Tiger naučí držať zlatej strednej cesty, býva zosobnením úspechu.

Zajac

RokElementObdobie
1903Voda29.01.1903 - 15.02.1904
1915Drevo14.02.1915 - 02.02.1916
1927Oheň02.02.1927 - 22.01.1928
1939Zem19.02.1939 - 07.02.1940
1951Kov06.02.1951 - 26.01.1952
1963Voda25.01.1963 - 12.02.1964
1975Drevo11.02.1975 - 30.01.1976
1987Oheň29.01.1987 - 16.02.1988
1999Zem16.02.1999 - 04.02.2000
2011Kov03.02.2011 - 22.01.2012
2023Voda22.01.2023 - 09.02.2024

Človek narodený v znamení Zajaca chce aj v tomto roku Ohnivého Kohúta vychutnávať pokojné a príjemné prostredie domova i pohodu na pracovisku. Je rezervovaný a rozvážny, má umelecké sklony. Súčasná príliš zložitá doba mu veľmi nevyhovuje. Ani rok Kohúta nebude ideálny, pretože nadväzuje na roky predchádzajúce, ale aj budúce. Zajac symbolizuje príjemné správanie, rozumnú radu i vnímavosť ku kráse. Jeho zdvorilosť a pohotovosť stelesňujú všetky črty úspešného diplomata, či obratného politika. Veľmi ho dráždi, keď mu robia ťažkosti, lebo sám je slušný a uznanlivý a bol by rád, keby aj ostatní boli takí.

Dobré spojenie v tomto roku budú mať ľudia zo znamenia Zajaca s Kozou, Drakom, Psom a Prasaťom. Konflikty môžu vznikať medzi ľuďmi z čínskeho znamenia Potkan, Tiger a Kohút. Opatrnosť je aj v tomto roku čínskeho Ohnivého Kohúta veľmi žiaduca, ale tú má Zajac zakódovanú v génoch. Mnohé situácie vás budú stáť aj dodatočné investície, ale vaša vrodená schopnosť opatrne spravovať svoj majetok vám pomôže vyriešiť väčšinu ekonomických problémov.

V mnohých oblastiach života by ste mali očakávať turbulencie, ale to musíme v súčasnosti všetci. Nemajte sklony k náladovosti. V zložitých obdobiach sa snažte nezľahostajnieť k ľudom, ani sa neodpútavajte od svojho prostredia. V ťažkých chvíľach sa vám objaví čosi, čo nazývame šťastie. Človek narodený v roku Zajaca urobí všetko, čo je v jeho silách, aby nastolil harmóniu, a keď sa mu to nedarí, odíde zo scény a počká si na lepšiu situáciu alebo lepšie roky.

Drak

RokElementObdobie
1904Drevo16.02.1904 - 03.02.1905
1916Oheň03.02.1916 - 22.01.1917
1928Zem23.01.1928 - 09.02.1929
1940Kov08.02.1940 - 26.01.1941
1952Voda27.01.1952 - 13.02.1953
1964Drevo13.02.1964 - 01.02.1965
1976Oheň31.01.1976 - 17.02.1977
1988Zem17.02.1988 - 05.02.1989
2000Kov05.02.2000 - 23.01.2001
2012Voda23.01.2012 - 09.02.2013
2024Drevo10.02.2024 - 28.01.2025

Rok Ohnivého Kohúta vám prináša mnoho výhod. Drak s Kohútom vychádza spolu celkom dobre, a preto aj čínsky horoskop na rok Kohúta je pre toto znamenie celkom pozitívny. Vy sami ste však na seba pritvrdí. Neznášate porážky, ste presvedčení, že máte pravdu a strmhlav sa vrháte do všetkého. V sebe máte najhoršieho protivníka. V roku 2017 sa ukáže, že časť akože priateľov vám v skutočnosti škodí. Bez väčšieho sentimentu s nimi prerušte kontakty.

V apríli a od júla do septembra máte najvhodnejšiu dobu na spoločenský život. Od marca do mája a v novembri je to lepšie v pracovnej sfére. Aj keď nemáte v úmysle vykonať zmeny v kariére, spravíte niektoré dôležité kroky, ktoré vám to umožnia v budúcnosti. Mnohé aktivity vás však oslabia zdravotne. Vedie to k únave a stresu. Zvyšuje to hladinu cholesterolu i cukru.

Ľudia zo znamenia Draka majú v krvi túžbu zarábať peniaze. Preto im rok snaživého Kohúta bude vyhovovať. Mnohým sa prehnaná aktivita odrazí na zdraví a z časti aj na rodinnom živote. Vás však nič nadlho nezlomí. Aj zo stavov hlbokej psychickej i telesnej únavy sa spamätáte skôr než ktokoľvek iný. Dobré spojenie v tomto roku bude pre Draka s ľuďmi zo znamenia Potkana, Opice a Kohúta. Konflikty Draka môžu vznikať medzi ľuďmi z čínskeho znamenia Byvola, Tigra a Psa.

Had

RokElementObdobie
1905Drevo04.02.1905 - 24.01.1906
1917Oheň23.01.1917 - 10.02.1918
1929Zem10.02.1929 - 29.01.1930
1941Kov27.01.1941 - 14.02.1942
1953Voda14.02.1953 - 02.02.1954
1965Drevo02.02.1965 - 20.01.1966
1977Oheň18.02.1977 - 06.02.1978
1989Zem06.02.1989 - 26.01.1990
2001Kov24.01.2001 - 11.02.2002
2013Voda10.02.2013 - 30.01.2014
2025Drevo29.01.2025 - 16.02.2026

Tak dobre, ako čínske znamenie Drak, vychádza s Kohútom aj čínske znamenie Hada, a preto by pre ľudí z tohto znamenia mal rok 2017 priniesť veľa pozitívneho. Ich energie sa dobre dopĺňajú. Najzaujímavejšie možnosti budete mať na začiatku roka a počas prvého jarného mesiaca, ale aj zvyšok roku Ohnivého Kohúta vám bude prebiehať hladko, bez väčších problémov. Vo februári, apríli, júli a októbri vás stretne niečo veľmi zaujímavé.

Vaše znamenie Hada nikdy nestráca iskru, ani keď vás starosti oslabia. Ste najhĺbavejším mysliteľom a najväčšou záhadou čínskeho cyklu. Vždy skôr dôverujete vlastnému úsudku a inštinktu, než radám zvonku. A zväčša sa nemýlite. To môže druhým na vás vadiť. Na partnera máte rovnako vysoké nároky ako na seba. Výhodnejšie spojenie v roku 2017 budete mať s Byvolom a Kohútom. Konflikty môžu vznikať medzi ľuďmi z čínskych znamení Tigra, Prasaťa a druhého Hada.

Vaše možnosti môžu inšpirovať niečiu žiarlivosť. Nechváľte sa svojimi úspechmi. Hadia schopnosť zvliekať sa z kože symbolizuje schopnosť znovuzrodenia. To aj vám, ľudom narodeným v znamení Hada, dáva osobitnú schopnosť vyjsť z konfliktov s novou duševnou i telesnou silou.  Patríte medzi najhúževnatejšie a najelegantnejšie znamenia čínskeho horoskopu. Pozor na tráviaci trakt, žalúdočné vredy a nervový systém.

Kôň

RokElementObdobie
1906Oheň25.01.1906 - 12.02.1907
1918Zem11.02.1918 - 31.01.1919
1930Kov30.01.1930 - 16.02.1931
1942Voda15.02.1942 - 04.02.1943
1954Drevo03.02.1954 - 23.02.1955
1966Oheň21.01.1966 - 08.02.1967
1978Zem07.02.1978 - 27.01.1979
1990Kov27.01.1990 - 14.02.1991
2002Voda12.02.2002 - 31.01.2003
2014Drevo31.01.2014 - 18.02.2015
2026Oheň17.02.2026 - 05.02.2027

Znamenie Koňa, podobne ako Drak a Tiger, je silné mužské znamenie. Vyznáte sa v práci a potrebujete lásku. Živý, chápavý a vľúdny Kôň veľmi ľahko podlieha nástrahám lásky. Ak sa bláznivo zaľúbi, neraz príde o veľa. Radi rozdávate komplimenty, ale aj vás poteší uznanie. Vnímavo posúdite každú situáciu. Dokážete manipulovať s ľuďmi aj s udalosťami. Negatívne stránky môžu byť impulzívnosť a tvrdohlavosť. Mali by ste byť pružnejší pri jednaní s ľuďmi a dôkladne sa pripraviť na každú úlohu.

Najlepšie príležitosti v roku 2017 máte v marci, apríli, júni a novembri. Trávite veľa času v práci, ale v roku Ohnivého Kohúta sa vám otvoria aj nové možnosti rozvoja. Môžete sa sústrediť na svoju kariéru. Dobré spojenie v tomto roku Ohnivého Kohúta budete mať s čínskymi znameniami Tiger, Koza a Pes. Opatrnejší by ste mali byť, lebo konflikty môžu vznikať medzi vami a ľuďmi zo znamení Potkan, Byvol a druhý Kôň.

Vo všeobecnosti takmer všetko budete mať v roku 2017 relatívne v poriadku. Veľký vplyv na to, ako sa čo vyvinie, bude mať aj vaša schopnosť vychádzať s ľuďmi a vaše akceptovanie odlišných názorov. Budete mať tendencie pristupovať ku všetkému s veľkou tvrdohlavosťou a neústupnosťou. Kôň narodený v lete máva lepší život ako zimný Kôň. Jeho najlepším životným obdobím býva stredný vek, keď je už dosť zrelý na to, aby sa zmieril s ostrými strmeňmi a sedlom reality.

Koza

RokElementObdobie
1907Oheň13.02.1907 - 01.02.1908
1919Zem01.02.1919 - 19.02.1920
1931Kov17.02.1931 - 05.02.1932
1943Voda05.02.1943 - 24.01.1944
1955Drevo24.01.1955 - 11.02.1956
1967Oheň09.02.1967 - 29.01.1968
1979Zem28.01.1979 - 15.02.1980
1991Kov15.02.1991 - 03.02.1992
2003Voda01.02.2003 - 21.01.2004
2015Drevo19.02.2015 - 07.02.2016
2027Oheň06.02.2027 - 25.01.2028

V roku Ohnivého Kohúta sa budete musieť viac zvýrazniť a vo všetkom vyvinúť viac úsilia. Potom to bude pre vás úspešný, až magický rok. Mnohým sa však bude zdať nudný. Môžete to riešiť sledovaním módy a vylepšovaním svojho výzoru i šatníka. V letných mesiacoch to bude pre vás najzaujímavejšie. S príchodom zimy zase všetko upadne do ospalejšieho stavu. Priebežne si preto dávajte väčší pozor na peniaze. Zvlášť, ak vás niekto bude lákať na nejakú extrémne výhodnú investíciu.

Dobré spojenie tohto roka bude mať vaše znamenie s Králikom, Koňom a Prasaťom. Častejšie konflikty medzi vami by mohli vzniknúť s Potkanom, Byvolom a Psom. V roku 2017 by ste sa mali kontrolovať. Nepracujte pod vplyvom emócií, pretože si mnohé môžete výrazne poškodiť sami. Niektoré akcie a reakcie by mohli viesť k problémom v oblasti financií, ale aj lásky.

V roku 2017 je pre vás veľmi dôležitá všímavosť a prezieravosť. Rok Ohnivého Kohúta vám prináša sľubné osobné, i profesijné vyhliadky. Váš osobný rozvoj by mali zahŕňať aj investície. Budete však schopní vytvoriť si dobrý zdroj príjmov. Zvedavejšie povahy si budú chcieť vyskúšať i svoje vlastné podnikanie. Máte šancu, že vám to prinesie spokojnosť. December budete mať mimoriadne citlivý.

Opica

RokElementObdobie
1908Zem02.02.1908 - 21.01.1909
1920Kov20.02.1920 - 07.02.1921
1932Voda06.02.1932 - 25.01.1933
1944Drevo25.01.1944 - 12.02.1945
1956Oheň12.02.1956 - 30.01.1957
1968Zem30.01.1968 - 16.02.1969
1980Kov16.02.1980 - 04.02.1981
1992Voda04.02.1992 - 22.01.1993
2004Drevo22.01.2004 - 08.02.2005
2016Oheň08.02.2016 - 27.01.2017
2028Zem26.01.2028 - 12.02.2029

Rok Ohnivého Kohúta bude vás, pohyblivú Opicu, nútiť k stálosti a serióznosti. Opica a Kohút sa nemajú veľmi radi. Obaja majú radi pozornosť okolia. Nemusí sa vám jej v roku Ohnivého Kohúta dostávať toľko, ako by ste chceli. Doteraz, keď ste mali svoj rok, sa vám jej dostávalo viac. Budete preto žiarliť na tých úspešnejších.

Opica zdedila najviac ľudskej inteligencie, a zároveň i najväčšiu schopnosť švindľovať. Ste však aj realisti s vynaliezavým pudom sebazáchovy. Budete však musieť čeliť aj silnej konkurencii. Vhodná doba pre kariéru v roku 2017 je apríl, jún, september a október. Nastáva vám však aj pozitívny pohyb vo veciach lásky. Získate aj cenné skúsenosti v oblasti rodinného života. Správny životný štýl vám zabezpečí aj odolnosť voči menším zdravotným problémom. Ak je to možné, mali by ste viesť svoj život stabilnejším tempom a primerane vyvážiť každú činnosť. Máte bystré a kritické oči. Viete ukázať na miesto, kde čosi neklape a navrhnúť účinnú nápravu.

Dobré partnerské i pracovné spojenie tohto roku Ohnivého Kohúta môžete vytvárať s ľuďmi zo znamenia Potkana a Draka. Väčšie konflikty môžu vznikať medzi vami a ľuďmi zo znamenia Tiger a Kôň. Tento rok napriek všetkému, budete mať plný energie a neohrozia vám žiadne špeciálne, ani zdravotné problémy. Svojou aktivitou dokážete nadchnúť a strhnúť aj blízke okolie, čo je veľmi pozitívne. Ste v mnohých ohľadoch úžasní. Preto sa tak, ako doteraz, i v roku Ohnivého Kohúta, snažte veci robiť dôkladne a zbytočne nič nekomplikujte.

Kohút

RokElementObdobie
1909Zem22.01.1909 - 09.02.1910
1921Kov08.02.1921 - 27.01.1922
1933Voda26.01.1933 - 13.02.1934
1945Drevo13.02.1945 - 01.02.1946
1957Oheň31.01.1957 - 17.02.1958
1969Zem17.02.1969 - 05.02.1970
1981Kov05.02.1981 - 24.01.1982
1993Voda23.01.1993 - 09.02.1994
2005Drevo09.02.2005 - 28.01.2006
2017Oheň28.01.2017 - 15.02.2018
2029Zem13.02.2029 - 02.02.2030

Tento rok Ohnivého Kohúta bude určite dôležitým medzníkom vo vašom živote. Vo vašom vlastnom roku bude absolútne nutné vytvoriť pevnú stratégiu pre riešene a boj s prekážkami. Bez toho by ste sa nemohli pohnúť dopredu. Navonok stelesňujete sebaistotu, eleganciu, sexualitu a dobyvačnosť, ale v kútiku srdca ste umiernení, a tak trochu staromódni. Vyzeráte zaujímavo, ale ustavične musíte byť aktívni, aby ste prežili. Ste najnepochopenejší, hoci vyzeráte najvýstrednejší zo všetkých čínskych znamení.

Najviac možností na špeciálne šťastie máte v apríli, júli a septembri. Vtedy máte aj najväčší potenciál pochopiť a splniť lásku k životu. Dobré spojenie tohto roka 2017 sa bude vytvárať s Byvolom, Drakom a Hadom. Problematickejší budú pre vás tento rok ľudia narodení v čínskom znamení Zajaca, Psa a druhého Kohúta.

Mali by ste sa starostlivo porozhliadnuť okolo seba. Nových aj vhodných príležitostí budete mať tiež dosť. Môžete dostať i nečakanú výhru, ktorá nemusí byť len finančná. Rok 2017 je jednoznačne váš rok, ktorý sa bude opakovať až o 12 rokov. Snažte sa, aby ste tryskali sebaistotou. V hlave sa vám budú rodiť rôzne zaujímavé plány a všetko zvládnete s bravúrou. Nevypláca sa podceňovať vaše sily. Máte prenikavý zmysel pre detail. Prácu budete musieť vedieť kompenzovať s dostatočnou pohybovou aktivitou a zaujímavými činnosťami, ktoré vás potešia.

Pes

RokElementObdobie
1910Kov10.02.1910 - 29.01.1911
1922Voda28.01.1922 - 15.02.1923
1934Drevo14.02.1934 - 03.02.1935
1946Oheň02.02.1946 - 21.01.1947
1958Zem18.02.1958 - 07.02.1959
1970Kov06.02.1970 - 26.01.1971
1982Voda25.01.1982 - 12.02.1983
1994Drevo10.02.1994 - 30.01.1995
2006Oheň29.01.2006 - 17.02.2007
2018Zem16.02.2018 - 04.02.2019
2030Kov03.02.2030 - 22.01.2031

Niekoľkokrát vás osud v roku Ohnivého Kohúta celkom príjemne prekvapí. Vďaka schopnosti racionálne uvažovať, dokážete prekážky postupne prekonať a vyjsť zo súbojov oveľa silnejší. Buďte pozorní k iným ľuďom, vyplatí sa vám to.

Dobré spojenie v tomto roku 2017 bude pre čínske znamenie Psa: Tiger, Zajac, Kôň. Dajte si pozor na možné problémy od ľudí, ktorí sa narodili v čínskych znameniach Kozy, Draka, ale aj druhého Kohúta. Vaše znamenie sa vyznačuje oddanosťou, bystrým rozumom a úsudkom, ale aj dosť veľkou dávkou pesimizmu. V tomto roku Ohnivého Kohúta sa vám niekde v hĺbke duše prebudí tvrdohlavosť a budete mať ťažkosti pri prispôsobovaní sa novým podmienkam. Napriek vaším náladám konajte v roku 2017 opatrne a dodržujte nutné termíny.

Spoločným rysom vášho znamenia Psa a Kohúta je kritický rozum. Nepoukazujte na niečie chyby, cítili by sa osobne urazení. V roku Kohúta by ste nemali tvrdohlavo presadzovať vlastný dôvod, alebo mať nepružný prístup k životu. Keď vám veci nepôjdu od ruky, stále budete premýšľať, či to nejde nejako vylepšiť, alebo či vám niekto vaše úsilie nesabotuje a neblokuje, hoci i mágiou. Je potrebné dávať pozor na investície, pôžičky a na zmluvy. Aj nepozornosť by vám mohla zničiť veľa dobrých príležitostí na zlepšenie v roku 2017.

Prasa

RokElementObdobie
1899Zem10.02.1899 - 30.01.1900
1911Kov30.01.1911 - 17.02.1912
1923Voda16.02.1923 - 04.02.1924
1935Drevo04.02.1935 - 23.01.1936
1947Oheň22.01.1947 - 09.02.1948
1959Zem08.02.1959 - 27.01.1960
1971Kov27.01.1971 - 14.02.1972
1983Voda13.02.1983 - 01.02.1984
1995Drevo31.01.1995 - 18.02.1996
2007Oheň18.02.2007 - 06.02.2008
2019Zem05.02.2019 - 24.01.2020

V roku Kohúta dostanete mnohí ako skúšku od osudu novú, nezvyčajnú úlohu, na ktorú nie ste zvyknutí. Ani v tomto roku 2017 neuniknete bežným a každodenným starostiam a povinnostiam. Nájdenie však nové, netradičné, ale o to užitočnejšie riešenia v mnohých sférach života.

Čínske znamenie Prasaťa nemá rado nepríjemné situácie. Ak sa do nich napriek tomu dostane, chce ich čo najskôr, a navždy, doriešiť a vyriešiť. Vy budete mať, aj v tomto roku Ohnivého Kohúta, nejaké dobré nápady, ktoré prispejú vám, vašim blízkym, kolegom, či k rozvoju spoločnosti v dlhodobom význame. Dobré spojenectvá tohto roka bude vytvárať najlepšie s Králikom a Kozou. Obaja sú dosť citliví aj romantickí, a preto vás lepšie pochopia. To vás bude v tomto roku Ohnivého Kohúta asi najviac zaujímať, vzťahy.

Pozor na nervozitu a aktivitu Potkana (Myši) a Opice. Bude to pokojný rok pre vás, ale nie pre všetkých vašich blízkych. Preto nie je dobré sa nechať vtiahnuť do problémov ľudí okolo vás. Mohlo by sa vám to vypomstiť. V tomto roku bude pre vás veľmi dôležitá láska a posilnenie väzieb s milovaným človekom, deťmi a rodinou. Neuškodil by vám amulet, najlepšie fialový ametyst, aby ste lepšie vnímali intuíciu. Uvarte si častejšie čaj z byliniek na obličky a srdce.