Veštenie a spirituálne poradenstvo

Odporúčame

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Hantyl

Hantyl

Osobný kód 305

Rok Kozy - čínsky horoskop 2015

V čínskej astrológii je Koza ôsme znamenie. Osmičku tu považujú za šťastné číslo, ktoré symbolizuje šťastie, prosperitu a múdrosť. Číslo 8 je aj súčet číslic roku 2015.

Rok Kozy - čínsky horoskop 2015

Čo nás čaká v čínskom roku Kozy

Podľa stáročiami prepracovaného systému východných kalendárov prichádza od 19. februára rok Zelenej Drevenej Kozy. Trvať bude až do 7. februára roku 2016, kedy Drevenú Kozu nahradí Ohnivá Opica. Je to rok plný nádejí i nových možností. Bezstarostná a dosť povrchná vlastnosť Kozy môže viesť k tomu, že v tomto roku budú ľudia naklonení viac si užívať a menej byť sústredení a zodpovední. Koza totiž symbolizuje nielen milotu, jemnosť a materskosť, ale aj akúsi zatvrdnutosť a neochotu ku kompromisom a k doriešeniu problémov z predchádzajúcich období. Tvrdohlavosť Kozy a jej neochota počúvať mienku iných naznačuje, že začaté konflikty za jej vlády asi tak skoro neskončia.

Vzťahy

V roku Kozy bude pozornosť dosť zameraná aj na medziľudské vzťahy. Horoskopy na čínsky rok Kozy sľubujú pokojnejšie obdobie, v ktorom by sme si mali oddýchnuť po hektickom roku Koňa, ktorý práve skočil. V každom novom roku sa utiekame k nádejám, že bude lepší, pohodlnejší, celkovo krajší a úspešnejší. Na konci si však mnohí zrekapitulujeme, aký bol náročný. Tí starší majú pocit, že roky sú čím ďalej ťažšie a zložitejšie. Je to v podstate pravda. Energie sveta sú naozaj stále zložitejšie a ťažšie a naša vitalita je viac a viac oslabovaná a namáhaná. Súvisí to s toľkými novými tlakmi a faktormi, na ktoré sme doteraz neboli zvyknutí. Je to všeobecné, ale v mnohom to záleží i na našom správaní. Za mnohé sme si zodpovední aj sami. Mnoho zadaných si dovolí flirtovanie, ale i milostné dobrodružstvá mimo trvalý vzťah. Je veľmi dôležité nedať dôvod na podozrenie z nevery, pretože dôsledky by boli zlé. Ľudia narodení v roku Kozy sa stávajú aj politikmi, podnikateľmi, umelcami a hercami. Mnohí môžu v tomto roku získať slávu a uznanie.

Práca

Rok Kozy prinesie v podnikaní mnoho inovatívnych nápadov pre tých, ktorí sa túžia posunúť vpred. S príchodom roku Kozy dôjde aj k mnohým pozitívnym pracovným a podnikateľským zmenám, pretože Koza (Ovca) si dokáže nájsť potravu aj tam, kde ju ostatní podceňujú. V prenesenom zmysle slova tí, ktorí sa v minulých rokoch nedokázali presadiť, nájdu konečne svoje “miesto na Slnku” a začne sa im dariť. Buďte však opatrní pri práci s ohňom, v strehu sa tiež majte pri riadení motorových vozidiel. Prvok Dreva, pod ktorý tento rok 2015 patrí, pôsobí takým spôsobom, že zaručuje v roku Kozy úspechy ľuďom pracujúcim v oblastiach vied a umeleckých smerov. Prináša významné vedecké objavy vedúce k pokroku celého ľudstva, a to najmä v chémii a medicíne. Veľa práce vám dá správne zatriedenie vecí. Napovie, ako si uľahčiť prácu, ale zarobiť pritom viac peňazí. Dôležité je zachovať si v pracovných záležitostiach motiváciu a povzniesť sa nad veci, ktoré vás otravujú, ale musíte ich zvládnuť. Tak si zachováte serióznu profesionálnu povesť.

Zdravie

Rok 2015 nám dáva nové šance. Otočili sme novú, čistú stránku v našom zošite života, i v našej, akoby zdravotnej karte. Začnime sa znova učiť písať krajšie písmenká nášho životného učenia. Nerobme staré chyby, ani tie, o ktorých vieme, že škodia nášmu psychickému i telesnému zdraviu. Majte chuť sa učiť, aby ten náš životný rukopis bol čitateľnejší a krajší. Potom i náš chorobopis bude prijateľnejší. Zamerajme sa na to, aby sme boli čitateľnejší pre našich blízkych a tým pokojnejší a šťastnejší i my sami, bez ohľadu na to, aké sme znamenie. Nerobte staré chyby, ale hľadajte krásu, účelnosť i užitočnosť aj tam, kde to bolo doteraz veľmi ťažké. Čo sa týka zdravia, mal by rok Kozy pôsobiť pozitívne. Má však i dosť silný dopad zákernej planéty Mars, ktorí zosilňuje možnosť úrazov. Preto treba byť veľmi opatrní pri práci s ohňom, dodržovať všade bezpečnostné pravidlá, i tie na vozovkách.

Vplyv roku Kozy na čínske znamenia

Prvok Drevo je symbolom roku 2015. Zvýrazňuje sily vytrvalosti, rastu, rozvoja a rozšírenia priestoru okolo seba. Symbolizuje flexibilitu, diplomaciu, komunikáciu a udržateľnosť. Graficky sa znázorňuje stromom. Strom má tiež hlboké korene, čo znamená ctenie si tradícií a rešpekt ku zvykom. Ľudia narodení v tomto živle sú zväčša pracovití.

V rámci jednotlivých čínskych znamení sa vyskytujú sily jednotlivých elementov: Kov (tvrdý), Voda (citlivý), Drevo (stabilizujúci), Oheň (výbušný) a Zem (praktický, tvorivý).

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Potkan

Máte výborný pozorovací talent a viete dávať dobré rady, či byť i dobrí novinári. Viete byť hnacím motorom diania. Využite to tento rok Kozy aspoň na svoje súkromné zápisky, denník. Ste vždy tam, kde sa niečo zaujímavé deje. Druhá polovica roku začne priať zamilovaným, hlavne z vášho znamenia. Pozor na vašu povahu, aby ste si nové vzťahy nepokazili. Nebuďte unáhlení, pretože ľudia majú z vás pocit, že v skutočnosti nemáte záujem. Koncom roka sa budete snažiť dohnať zameškané, ale môžete si vyrobiť aj nové problémy, hlavne zdravotné. Rok Kozy nie je s Potkanmi v úplnom súlade. Zažijete preto i dosť chaosu a zhonu. Prichádza akési obdobie pravdy, kedy si máte uvedomiť, čo vám skutočne vyhovuje a čo je len zvyk, alebo nejaká prežitá norma. V druhej polovici roka môže vo vás prerásť pocit osamelosti.

Byvol

V roku 2015 by bolo vhodné, keby ste svoju tvrdohlavosť krotili, lebo bez pomoci druhých by ste zvládli len málo vecí. Nepreceňte svoje sily, lebo sa vám nemusia snahy v čínskom roku Drevenej Kozy vydariť. Pri fyzickej práci, precenení síl a chválenkárstve, že všetko zvládnete sami, môžete prísť k úrazu. Možná je i ponuka zmeny zamestnania. Zmena by vám síce možno prospela, ale nové pracovné situácie nemusia. Ste konzervatívni, novoty vás znervózňujú, preto si vytvorte také ciele, ktoré sami chcete a aj zvládnete. Pre aktívnych ľudí zo znamenia Byvola bude tento rok prínosný, pre tých miernejších by mal byť pokojný a bez dramatickejších zmien. V prvej polovici roku budete mať viac šťastia v láske.

Tiger

Ste znamením reprezentujúcim silu, ktorú budete chcieť využiť i v novom roku Kozy. Hneď na jar by ste mali využiť svoju energiu. Budete si chcieť doriešiť problémy z minulosti. Tieto planetárne konštelácie nebudú pre vás vždy ideálne, preto nepodceňujte diplomaciu. Aj keď by ste vyhrali násilím, ľudia by si to zapamätali a chystali odvetu, čo by mohla byť i vaša prehra, zvlášť v pracovných sporoch. Aj ako šéfovia budete musieť byť tolerantnejší. Vaše sebavedomie by mohlo byť nakoniec aj vaším slabým miestom. Samoľúbosť a nedostatok pochopenia by vás mohli zničiť. Radšej sa poraďte s dôveryhodnými ľuďmi. Omyly by sa mohli ukázať aj po rokoch. Ak sa zbytočne nebudete rozčuľovať, tak vás čaká pekný rok. V druhej polovici roku máte väčšie šance na lásku a uplatnenie šarmu.

Zajac

Aj v roku Drevenej Kozy budete veľmi obľúbení, ale aj nerozhodní. Komplikované planetárne konštelácie tohto roku sa postarajú o zmätok cez zimu a na jar. Nebudete vždy schopní svoj náhly sľub dodržať. V apríli sa objavia pracovné a v júni aj citové starosti. Zvažovanie pre a proti vás bude vyvádzať z miery, keď sa budete musieť rýchlo rozhodnúť. Budú mnohé rozhodovania aj vo vzťahoch. Nebudete mať život ani fádny, ani zlý. Z bludného kruhu si vždy, aj keď pomalšie, nájdete cestu von. Nebuďte nervózni, ani impulzívni. Budete mať dobré nápady v duševnej oblasti. Pri relaxácii, v kruhu blízkych, vám prídu najlepšie nápady. Dostanete väčšiu energiu, elán a dynamiku. Prekážky z minulého roka sa budú v mnohých oblastiach života strácať.

Drak

Vy ste osobnosti, ktoré zvládnu aj nečakané situácie. Pamätajte na blízkych, aj keď vy to budete mať momentálne ťažšie. Spoločenský život vám prospeje. Držte sa toho, čo ste už začali a čo ste sa už naučili. Ste progresívni a máte talent, ktorý nebýva celkom bežný. Budete pokojnejší, ak nebudete musieť v tomto čínskom roku Drevenej Kozy pracovať v tímovej práci, ale samostatne. Zamerajte sa na zarábanie peňazí. Aj keď prídu prekvapenia, zvládnete ich. Viac čítajte a buďte na čerstvom vzduchu, aby ste si odventilovali preťaženú myseľ. Jeseň bude podnetná. Buďte ostražití a trpezliví, aj keď niečo na prvý pokus nevyjde. Neriskujte zbytočne.

Had

Chytrí Hadi vedia ostatným poradiť dobre. Neradi majú nátlak a nutnosť rýchlych rozhodnutí. V tomto roku Kozy však budete k tomu často nútení. Vezmite si, od prípadu k prípadu, ponaučenie. Na tento rok bude aj v budúcnosti v dobrom spomínať. Zlí ľudia budú nadávať a vyhovárať sa na životnú smolu. Zabudnú na to, čo zlé sami urobili. Nevyvolávajte napäté situácie, ani nikoho nerozčuľujte. Udržujte si svoju obľúbenosť a schopnosť urobiť veci užitočné. Potrpíte si na záujem a úctu ľudí, tak sa im snažte pomôcť naozaj. Nesnažte sa problémy odbaviť len slovami a sľubmi, zvlášť nie na jeseň. Znamenie Hada nie je totiž s energiou roku Kozy tak úplne v súlade.

Kôň

Kôň si potrpí na svoj vzhľad, aby upútal záujem ľudí, zvlášť tých z opačného pohlavia. Debaty majú byť na úrovni. Vaša bystrosť vám pomôže získať cudzí záujem už pri prvých vetách, najmä u žien. Potrebujete voľnosť, slobodu, priateľov a dovolenku. Obnovte priateľstvá i s ľuďmi, s ktorými ste sa dlho nevideli. Nebojte sa, keď sa prečistí vzduch. Učenie bude ťažšie, lebo planetárne konštelácie nebudú podporovať sústredenosť. V láske to nebudete mať najľahšie. Tohtoročné konštelácie k vám budú prísnejšie. V roku 2015 bude pre znamenia Koňa nadovšetko dôležitá kariéra a spoločenské postavenie. V mnohých prípadoch dostanete dôveru a zodpovednosť väčšiu, než ste schopní uniesť. Nedajte sa zlomiť, radšej prezieravo cúvnite.

Koza

Len ak sa zameriate na detaily a na dokončenie práce, môžete sláviť vo vašom roku Kozy úspechy. Máte veľmi veľkú fantáziu, ale vesmír vám veľmi priať nebude. Budete trochu nekonfliktní. V láske sa tiež budete ma pocit menšieho bezpečia. Vzťahy medzi ľuďmi sa stanú napätejšie a viac sa bude klamať. Budete však vedieť poradiť iným, ale raďte len tým, ktorí si to budú priať. Neraďte všetkým a za každú cenu. Sú obdobia, kedy sa aj vy, intuitívne stvorenia, zmýlite. V druhej polovici júna sa stanú planéty milosrdnejšie a vzťahy budú vzájomne milšie. Veľmi šťastný bude koniec júla a celý august. Počas tohto roka bude pre Kozy akosi dôležitejšia celková harmónia a vyváženosť všetkých zložiek patriacich k spokojnému životu, môžete tomu hovoriť napríklad vnútorné bohatstvo. Viac dbajte na svoj zovňajšok, buďte kreatívni aj činorodí. Majte radi svoj šarm, pokoj a životný priestor.

Opica

V roku Kozy sa na oblohe objavujú aj planetárne aspekty, ktoré medzi ľuďmi vyostrujú vzťahy. Opiciam sa podarí niekoho naštvať. Je to dané aj vašou povahou. Niekedy to urobíte naschvál, niekedy nechtiac. Máte dar slova, v dobrom i zlom a priveľa emócii, ktoré vám nie vždy pomáhajú. Nenechajte problémy prerásť do obrovských rozmerov. Planetárne komplikácie budú vypäté, bude väčšia nervozita. Len dobré partnerské vzťahy a meditácie vám dodajú vyrovnanosť. Ste predsa najvšestrannejším znamením v čínskom horoskope, bystré a aktívne Opice, neradi si však priznávate chybu. Viac dôverujte svojej intuícii, ktorá bude prevyšovať vaše logické úsudky.

Kohút

Vaše planetárne konštelácie budú pestrofarebné. Budete sláviť aj úspechy, lebo ich budete vedieť využiť vo svoj prospech. Pozor na nečestné chovanie, v živote sa často všetko zlé vráti ako bumerang. V tomto roku Drevenej Kozy sa to bude diať takmer pravidelne. Môžete si nájsť lepšie uplatnenie v práci. Dopomôže vám k tomu aj ohromujúca sebaistota. Pozor na dotiahnutie detailov. Následky by sa objavili okamžite v dobrom i v zlom. Dostanete šancu na zviditeľnenie, ale nezabúdajte na priateľskosť a mieru, kam až budete chcieť ísť vo svojom vystupovaní. Pozor na exhibicionizmus. Skúste sa viac sústrediť na eliminovanie nervozity a úzkosti. Je vhodné šetriť energiu, vyhýbať sa dramatickým udalostiam i zmenám v živote a viac dbať na svoje zdravie a životný štýl všeobecne.

Pes

Rok 2015 bude pre mnohých ľudí z čínskeho znamenia Psa nepríjemný. Vernosť, hlavná prednosť Psov, nebude dosť ocenená. Mnohí budú sklamaní, preto svoju zlú náladu neprenášajte na ostatných. Vyrozprávajte sa, aj keď sa vám nebude chcieť. Pozor, nech vám to nepoškodí v práci. Rýchle však budete vedieť dať všetko do poriadku a získať tak nové skúsenosti. Neznesiete kanadské žartíky a komplikované milostné vzťahy. Pozor na intrigy, nespravodlivosť a zradu. Viac vsádzajte na istotu. Naložte si na seba len toľko, koľko unesiete. Vaše rady sú cenné, ale nevnucujte ich nehodným. Nie je dobré v tomto roku vyvíjať nadmernú činnosť či útočnosť. V septembri budú planéty pre všetkých vysielať príjemnejšie energie.

Prasa

V pohnutých dobách, ktoré na nás čakajú, to s úprimnosťou nebudete mať v roku Kozy ľahké. Nehovorte pravdu priamo do očí. Urobili by ste si nepriateľov. Lenivosť vám výsledky neprinesie. V láske, vďaka vypätým situáciám, sa môžete rozísť s partnermi len preto, že vás to prestane baviť. Nie ste diplomati, môže vás to neskôr mrzieť. V druhej polovici roku 2015 budete chcieť milostné problémy naprávať, a mnohým sa to i podarí. Ste gurmáni, čo vám pomôže mať lepší pocit zo života. Pozor si dajte na unáhlené jednania, lebo vás to môže dostať do kritických psychických i zdravotných situácií. Z maličkostí sa môžu stať veľké problémy. Je na vás spoľahnutie, ale niekedy príliš veríte v ľudskú dobrotu. I tak ostaňte dôveryhodní a priateľskí, ale viac predvídaví. Dôverujte, ale preverujte!