Veštenie a spirituálne poradenstvo

Odporúčame

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Rok Psa - čínsky horoskop 2018

Vláda roku 2018 je personifikovaná energiou a povahou Psa a silami elementu Zem. Pes je v Číne veľmi ceneným zvieraťom, známym svojou lojalitou voči rodine a útočnosťou voči cudzincom. Energický Pes urýchli iniciáciu všetkých vecí, no zároveň tým prinesie do každodenného života viac tlaku a stresu, no súčasne aj šťastie a rozpory.

Rok Psa - čínsky horoskop 2018

Čínsky kalendár je pravdepodobne najstarší na svete. Prvé zmienky o ňom sú staré 5000 rokov. Historicky prvý kalendár bol zostrojený v roku 2637 pred n. l. Nový rok začína v Číne vždy iným dátumom, ktorý je odvodený od lunárneho kalendára.

Čínsky rok 2018 začína v piatok, 16. februára, pričom oslavy čínskeho nového roku trvajú niekoľko dní. Rok Psa končí 4. februára 2019.

Vláda roku 2018 je personifikovaná energiou a povahou Psa a silami elementu Zem. Pes je v Číne veľmi ceneným zvieraťom, známym svojou lojalitou voči rodine a útočnosťou voči cudzincom. Energický Pes urýchli iniciáciu všetkých vecí, no zároveň tým prinesie do každodenného života viac tlaku i stresu, súčasne šťastie i rozpory. Bude to rušný rok, kedy sa prejaví aj sebectvo, chamtivosť a nevedomosť. Je potrebné premýšľať o krok dopredu. Použiť rozum pred pocitom či pri konfliktných alebo prekážkových situáciách.

 • Čínske znamenie roku: Pes
 • Element: Zem
 • Čínske meno: Gou
 • Šťastné čísla: 7, 10 a 11
 • Drahokam: diamant
 • Svetová strana: severozápad
 • Čas: večerné hodiny
 • Najlepšie ročné obdobie: koniec jesene
 • Najviac vhodné čínske znamenia pre znamenie Psa: Kôň, Tiger, Zajac a niektoý Pes
 • Najmenej vhodné čínske znamenia pre znamenie Psa: Drak a Kohút
 • Farba: žltá - je cisárskou farbou, pretože v minulosti bola určená výhradne pre cisára. Symbolizuje rast, slávu a úspech, spája sa aj s elementom Zeme, pretože pôda v mnohých úrodných oblastiach Číny má práve žltú farbu. Je to farba, ktorou sa pri mágii peňazí vizualizuje zlato a peniaze.

Mnohí zažijú veľmi intenzívny rok. Bude sa dariť tým, ktorí naskočia na vhodnú vlnu a budú pripravení vylepšovať svoj život podľa momentálnych možností. Potom bude perspektíva zlepšenia sociálnych, ekonomických i kultúrnych pomerov. Musíte však mať chuť, odvahu a snahu začať bez ohľadu na to, že sa vám v mysli bude točiť mnoho pesimistických obáv.

Je to rok, v ktorom keď vykročíte na správnu cestu, aj cieľ dosiahnete. Čestnosť, charakternosť a dobré úmysly sa dokážu presadiť. Budete vnímavejší k svojmu okoliu, a to bude citlivejšie na vás.

Začneme rozlišovať falošných priateľov od tých skutočných. Rok 2018, rok Zemného Psa, prepožičia vašim zámerom statočnosť a činom dobrý úmysel. Kým sa budete držať spravodlivosti, nemáte sa čoho báť.

Charakteristika čínskeho znamenia Psa

V tomto roku je človek zo znamenia Psa chránený pred veľkou nepriazňou osudu. Starostí a zdravotných ťažkostí ho v tomto roku čaká menej. Je zvýšená možnosť zvyšovať si vzdelanie, tráviť čas štúdiom, alebo meditáciami a opäť získať svoje postavenie a dôveru. Môže dosiahnuť nové úspechy vo svojej kariére, ale nečaká ho žiadny veľký zisk, veľká výhra, či návrat investícií. Skôr to bude rok skúšok a preverovania jeho charakteru.

Pozitívne energie

Rok Psa je dobou rovnosti a spravodlivosti. Diskutabilné otázky sa dočkajú patričnej pozornosti. Rozhodnosť a pevné odhodlanie Psa síce vyvoláva vzbury rôzneho druhu, ale jeho zdravý úsudok a veľkorysosť opäť všetko urovnajú.

Vcelku je Pes násilný iba vtedy, keď ho vyrušia alebo napadnú. Pripisujú sa mu základné vlastnosti ako sú vernosť, spoľahlivosť, poctivosť, lojálnosť, oddanosť, empatia, veľkorysosť, sila, obetavosť a otvorenosť.

Títo ľudia sú čestní, odvážni a pripravení biť sa za správnu vec, alebo brániť priateľa, ktorý sa ocitol v núdzi. Sú citliví a mávajú pochopenie aj pre potreby druhých. Ak sa niekomu krivdí, zareagujú, lebo majú pocit, akoby sa tá vec týkala priamo ich. Priatelia oceňujú najmä ich zodpovednosť a spoľahlivosť. Dokážu dodržať slovo a v čase krízy si zachovať chladnú hlavu.

Negatívne vrtochy

Najčastejšie sa im vyčíta uzavretosť, neistota, občasné sklony k agresivite a arogancii, náladovosť. Medzi negatívne vlastnosti Psov patrí aj tvrdohlavosť, domýšľavosť a prílišná popudlivosť.

Milostné vzťahy

Bozk pri západe Slnka

 • Muž - často býva považovaný za osamelého, niekedy i chladného, ale je zaujímavý. Býva vášnivým milencom, ktorý môže dať naozaj všeličo. Dokáže vyhovieť aj na objednávku. Rád nerozvážne vyhľadáva sex s ľuďmi, s ktorými by mohol mať problémy. Je to jeho masochistická tendencia.

  Jeho život zahrňuje všetky oblasti. Partnerka musí vedieť, ako ho uspokojiť. Musí byť šarmantná, citlivá a zhovievavá k jeho občasnej duševnej neprítomnosti, či dočasnej sexuálnej zdržanlivosti, alebo chúťkam. Láska, ale aj stabilné partnerstvo, znamená pre nich veľa. U žien hľadajú hlavne porozumenie. Hľadajú si partnerku, ktorá by bola ich dokonalou spriaznenou dušou. Nemusia byť rovnakí, no mali by sa vhodne dopĺňať, sú to romantici.

 • Žena - jej ušľachtilosť a potreba dávať, pomáhať a spôsobiť radosť, patria medzi jej najväčšie kvality. Jej ohľaduplnosť a zdržanlivosť môžu viesť k domnienke, že je hanblivá. Nie je. Je len viac obrátená sama do seba, než navonok. Je rojko. Je možné v nej vzbudiť vášeň veľmi rýchle, pretože jej sexualita je vyššia než je priemer. Ak ju partner nahnevá, alebo jej ublíži, vystrčí pazúry a zaútočí, alebo sa stiahne a bude odmietať všetko, aj sex. Pri chápajúcom partnerovi je takmer ideálna.

Vlastnosti v elementoch

 • Element Drevo - človek narodený v znamení Psa, v roku a elemente Dreva, zapôsobí na ľudí svojou odvahou, disciplinovanosťou, ochotou pomôcť, spolupracovať a byť stály a verný. Môže však pôsobiť aj nepríjemne, lebo sa im bude zdať odmeraný, málo komunikatívny a kritický.

 • Element Oheň - človek narodený v znamení Psa, v roku a elemente Ohňa, zapôsobí na ľudí svojou dobrosrdečnosťou, aktivitou a akčnosťou. Pre svoj okamžitý záujem pomôcť je ľahšie zneužiteľný. Môžu mu naložiť riešenie aj cudzích povinností.

 • Element Zem - človek narodený v znamení Psa, v roku a elemente Zeme, je inteligentný, ale opatrnejší. Ľudí si dlhšie preveruje a triedi. Preto sú z neho ľudia zmätení a považujú ho za nepochopiteľného samotára. Ak si získajú jeho dôveru, dokáže konať tak, aby ostatní konali pre vzájomný úžitok.

 • Element Kov - človek narodený v znamení Psa, v roku a elemente Kovu, je hrdý, ušľachtilý, noblesný a slušný. Môže však vyvolávať dojem, že je studený, tvrdý a trochu staromódny.

 • Element Voda - človek narodený v znamení Psa, v roku a elemente Vody, je hrdý a pôsobí nadradeným dojmom. Má však umocnené všetky pozitívne aj negatívne vlastnosti svojho znamenia. Na svoje okolie často pozerá zhora. Nevie však presne odhadnúť a rozlíšiť, kto to s ním myslí dobre a kto ho chce iba využiť.

Znamením tohto roku je zosilnený živel Zeme v jangovej forme

Pes v čínskom horoskope zodpovedá západnému znameniu Váh. Rovnováha misiek Váh je obdobou Psieho zmyslu pre spravodlivosť a fair play.

Čínsky horoskop

Vedeli ste, že aj v čínskom kalendári existuje priestupný rok? Bežný čínsky rok má dvanásť mesiacov. No priestupný rok má trinásť mesiacov a nastáva každé tri roky.

Pes je jedenáste znamenie a jedenásta vetva Zeme. Behom tejto fázy sa rastliny rozpadávajú a opadávajú, vracajú sa späť do zeme a zvieratá sa chystajú k zimnému spánku. Energia Zeme poskytne veľkú podpornú silu. Využite ju aj pre vaše, často nedocenené vlastné telo. Zamyslite sa nad jeho strasťami a potrebami, skúste mu aspoň trochu uľaviť. Neobyčajne rýchlo sa vám investície do vašej vitality zúročia.

Ako prvú základnú vlastnosť Zeme sme uviedli realitu a racionálnosť. Najdôležitejším aspektom elementu Zeme je premýšľanie. Pozor na opakované sa točenie akoby v kruhu. Opakovať si stále dokola kedy, kde, kto, čo a prečo nemá s rozumným prístupom nič spoločné.

Zem nemá rada zmeny, ale vie prijať a zabezpečiť rast. Nepodporuje riziká, ale vyžaduje zodpovednosť. Nedbá na argumenty o rozdiele medzi zodpovednosťou osobnou a kolektívnou.

Vlastnosťou elementu Zeme je rozumná skromnosť. V roku 2018 preto ohnivé reči nielenže nenájdu uznanie, ale môžu všetko ešte viac zhoršiť. Dôležitým prínosom tohto prvku Zeme je objektivita, ktorá sa postupne prepracuje ku koreňom vecí. Vyplávajú na povrch skutočnosti, v ktorých sme predtým prehliadli ich nezmyselnosť.

Rok vhodný na začatie nového podnikania

Súčasťou nášho bežného života sa skrátka musí stať realita a racionálnosť. Čínske znamenie Zemného Psa ovplyvní ekonomiku roku 2018.

Pes nie je závislý na peniazoch, je schopný sa ich vzdať v prospech druhých. Vidí do duše a vie, o čo dotyčnému skutočne ide. Vo finančnej sfére sa prejaví spokojnosť aj z projektov realizovaných v predchádzajúcom roku Ohnivého Kohúta. Ľudia sa zamerajú viac na nehnuteľnosti, poľnohospodárstvo, životné prostredie, územnú celistvosť, alebo náboženskú a duchovnú oblasť.

Povolania

Ťažšiu situáciu v roku 2018 možno očakávať na úradoch. Všetci, verejnosť aj úradníci, budú napätejší. Veľmi exponovaní a väčšiemu tlaku vystavení budú aj lekári a veterinári. Budú postavení pred problémy, s ktorými sa príliš často nestretávajú, zvlášť kvôli infekciám a financiám. Najproblémovejšie mesiace pre nich budú apríl, júl a október. Pozor by si mali dať aj stavbári.

Psychika

Dôležitým atribútom roku Psa bude starostlivosť o druhých, ale aj o seba. Niektorí môžu zažiť aj kratšie obdobia melanchólie. Mnohí v nej však objavia inšpiráciu, kreativitu a širšie pochopenie seba, svojho okolia, ale aj sveta a svojho života.

Pre ľudí s prevahou elementu Zeme sa podarí usporiadať si tento rok v profesionálnej, ale aj v osobnej sfére. Spoločnosti, ktoré myslia na blahobyt ostatných, budú odmenené extra výnosmi.

Veľký pozor si dajte na lenivosť. Je nebezpečnejšia, ako si myslíte.

Vzťahy

Vo vzťahoch sa prejaví v prvej polovici roka doznievanie ohnivého roku Kohúta. Doznievanie energie minulého roka nám prinesie silný sklon k flirtom na pracovisku, s ktorými budú viazané dosť veľké problémy.

Jednoduché nebudú tento rok vzťahy v rodine, či na pracovisku, teda na miestach, kde sa ľudia poznajú, kde môžu mať pocit, že k sebe patria. Vzťahy budete vnímať veľmi citlivo až alergicky. Zásadnú úlohu bude hrať aj sexualita. Tým, že všetko uvidíte ostrejšie, vám môže pripadať, že svoje okolie nespoznávame, že sa chová úplne inak než inokedy.

Zmocniť sa nás môže ťarcha reality a snáď ešte horšie - nepriateľ vzťahov - nuda. Mnohým, ktorým na tom bude záležať, prináša a poskytne čínsky rok Psa aj energie podporujúce vernosť a ochotu na ustálenie domácich pomerov.

Nezabúdajte, že naše vzťahy nekončia len pri ľuďoch. Naše okolie sa skladá zo živej i neživej prírody, zo zvierat, rastlín, z času i priestoru. Či sa nám to bude páčiť alebo nie, budeme sa musieť zaoberať vecami, ktoré možno s ľuďmi súvisia len okrajovo. Aj toto okrajové spojenie však vstúpi do nášho života ako predmet na zamyslenie, alebo dokonca závažnejší problém.

Viac šťastia aj v manželstvách

Bola by škoda zabiť dobrú myšlienku uponáhľanosťou, ale aj nerozhodnosťou. V roku 2018, v roku zemského Psa, prichádza aj väčšia vzájomná pomoc. Energie prinášajú malé, ale aj väčšie víťazstvá a úspechy. Môžete očakávať sériu šťastných náhod a udalostí. Najvhodnejšie je nechať sa unášať týmto tokom energií.

K deťom sa bude prejavovať väčší súcit, porozumenie a ochota vysvetliť a pomôcť.

Deti narodené v roku Psa sú priateľské, šťastné a vyrovnané

Rozumný a pomerne dôsledný Psík zvládne školské povinnosti bez väčších ťažkostí. Neodmieta pomoc pri domácich prácach a je ochrancom mladších členov rodiny. Je hravý, priateľský a nárokuje si istý stupeň nezávislosti.

Pes dokonca už ako šteniatko dokáže rozoznať dobrého človeka od zlého. A samozrejme, chce patriť medzi dobrých. Toto dieťa si získa meno a obľúbenosť pre svoj zmysel pre humor, dobrosrdečnosť a príjemné spôsoby. Chváľte ho a povzbudzujte, on sa vám štedro odmení. Veď v podstate je ochotný, netreba ho siliť do niečoho.

Bude preňho bezpečnejšie, ak mu už v ranom veku dáte istú zodpovednosť a dôveru. Má vysoký hodnotový štandard, domov a rodina stoja uňho vždy na prvom mieste. Nešetrite chválou.

Zdravie

Oproti predchádzajúcemu roku ohnivého Kohúta sa situácia so zdravím trochu viac stabilizuje. Problémom bude skôr ťarcha, ktorá na nás v priebehu roka môže dopadnúť. S ňou bude spojená väčšia únava, nechuť do činností, či aj nevôľa žiť. Mnohí budú voliť odborné vyšetrenia, či sa nejedná o nejaký väčší zdravotný problém.

V tomto roku 2018 zatúžime aj po väčšom uvoľnení a oddychu, lebo cynický Pes nám ustavične zavalí myseľ novými starosťami. Neistota, nerozhodnosť, neriešenie a odsúvanie problémov, nedostatok príjemného pohybu fyzického aj psychického by mohlo viesť k zablokovaniu energie. Prvými úkazmi môže byť bolesť v kolenách, či bolesť v hrdle.

Nezlepšia sa ani migrény. Kolísavý krvný tlak bude mať tendenciu pri emocionálnom vypätí stúpať. Zložitá hormonálna situácia môže priniesť aj nežiaduce prejavy na pokožke. Po následnom zvládnutí hormonálnych a psychických výkyvov bude koža schopná sa rýchlejšie hojiť.

Zdravotné dopady budú hlavne na hrubé črevo. Horšie na tom budú aj šľachy, väzy a kĺby. Ak budú namáhané, môžu sa ľahšie poraniť. Väčšie starosti nastanú, vzhľadom na zložitú hormonálnu situáciu, s pubertálnymi deťmi, s mužmi a ženami v prechode. Môže častejšie dochádzať k väčším výkyvom v správaní, k zdravotným problémom, k depresiám. Psychické komplikácie sa môžu prejaviť v oblasti trávenia, hrozí mentálna anorexia, alebo bulímia.

Energetické záťaže na živé organizmy sa prejavia v častejšom výskyte zápalov, oslabenosti na vírusy a baktérie. Zlepší sa však hojenie tkanív a bude lepšia tendencia zbaviť sa nadbytočného tuku.

Akýmkoľvek kontaktom so zemou a dobrým skutkom si podporíte zdravie. V každom vrecku by mal nájsť svoje miesto kamienok - či už polodrahokam alebo len obyčajný dlho ležiaci v potoku, prípadne na ceste.

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Čínska astrológia sa zakladá na 12 znameniach a 5 elementoch, ktoré spolu kombinuje, čím vznikajú veľké 60 rokov trvajúce cykly. Hoci sa teda každé čínske znamenie opakuje každých 12 rokov, špeciálne kombinácie znamení a prvkov sa vyskytujú iba raz za 60 rokov.

Potkan

RokElementObdobie
1900Kov31.01.1900 - 18.02.1901
1912Voda18.02.1912 - 05.02.1913
1924Drevo05.02.1924 - 23.01.1925
1936Oheň24.01.1936 - 10.02.1937
1948Zem10.02.1948 - 28.01.1949
1960Kov28.01.1960 - 14.02.1961
1972Voda15.02.1972 - 02.02.1973
1984Drevo02.02.1984 - 19.02.1985
1996Oheň19.02.1996 - 06.02.1997
2008Zem07.02.2008 - 25.01.2009
2020Kov25.01.2020 - 11.02.2021

Ste charizmatické a cieľavedomé znamenie. Rok 2018, rok Zemného Psa, budete mať dobrý s mnohými šancami, zvlášť v oblasti práce, priateľstva, vzťahov a osobného rozvoja. V ostatných oblastiach sa ľudom narodeným v tomto znamení povedie priemerne. Bude však ocenený váš dôvtip, šarmantnosť a ambicióznosť.

V zložitejších chvíľach by mali vaše kroky mieriť k rodine a najbližším kamarátom. Buďte k nim pozitívni a úprimní. Pokračujte v rozbehnutom. Stačí byť kreatívni a pracovití a budete neprehliadnuteľní. Začnite si plánovať detailnejšiu budúcnosť.

Najpriaznivejšie obdobie: apríl, august, december, január
Najmenej priaznivé obdobie: jún

Vzťahy

Láska je k vám tento rok naklonená a môže priniesť aj trvalejšie spojenia. V širšej rodine sa môže udiať aj krátkodobý skrat, čo naruší váš pokoj. Je potrebné si uvedomiť, čo je pravá láska a čo pominuteľná vášeň.

Romantické stretnutia budú príjemné, ale u mnohých, ale aj starších sa objaví aj silnejšia túžba po manželstve a rodine. Nové priateľstvá a stretnutia prinesú rozjasnenie každodenného života počas celého roka.

Peniaze, práca

Inteligentní ľudia zo znamenia Potkana by mohli zacítiť niektoré finančné “vrčanie”. Nevychvaľujte sa majetkom, neprovokujte cudziu závisť, ani zlodejov. Mali by ste byť prezieravejší ako predchádzajúci rok. Tento čínsky rok zemného Psa prináša viac možností pre financie a zmenu v doterajšom živote. Praje aj vzdelávaniu a sebazdokonaľovaniu.

Je veľmi dôležité klásť veľký dôraz na opatrnosť v podnikateľskej činnosti, preto si dávajte veľký pozor na majetky a investície. Môžete sa nečakane dostať do situácie, kedy nebudete mať úplnú kontrolu nad vlastným majetkom. Preto pozor na chybné kroky. Sústreďte sa na vašu kreativitu v nových projektoch, ktoré sa nakoniec ukážu prospešné pre vašu osobnú a rodinnú pohodu. Nenechajte si ujsť príležitosti profesionálneho života roztržitosťou a nesústredením sa.

Zdravie, kondícia

Aj keď sa budete cítiť plní energie, nezabudnite si nájsť čas na oddych. V odkazoch svojich predkov sa snažte nájsť ukrytú múdrosť. Mnohé javy a situácie sa donekonečna opakujú v rôznych verziách u mnohých ľudí.

Liečenie bylinkami, či inými „babskými„ receptami vám môže priniesť úľavu telesnú i psychickú. Často pod nátlakom povinností nestihnete, alebo aj zabudnete, odpočívať. Späť na nohy vás môže postaviť prechádzka, beh, joga alebo zaujímavá kniha. Budete mať tendencie sa prekonávať a aj to dokážete.

V roku 2018 si doprajte čo najviac azylu pred hlučným zvyškom sveta. Bude to mať na vás dlhodobo blahodárne účinky.

Byvol

RokElementObdobie
1901Kov19.02.1901 - 07.02.1902
1913Voda06.02.1913 - 25.01.1914
1925Drevo24.01.1925 - 12.02.1926
1937Oheň11.02.1937 - 30.01.1938
1949Zem29.01.1949 - 16.02.1950
1961Kov15.02.1961 - 04.02.1962
1973Voda03.02.1973 - 22.01.1974
1985Drevo20.02.1985 - 08.02.1986
1997Oheň07.02.1997 - 27.01.1998
2009Zem26.01.2009 - 13.02.2010
2021Kov12.02.2021 - 31.01.2022

Povaha je vždy smerodajná a podstatná pri životných postupoch, cieľoch, aj ich riešeniach. Vám určitá dávka tvrdohlavosti, ktorú máte v sebe, rozhodne pomôže. V tomto roku Zemného Psa bude cieľavedomosť a vaša konvenčná sebavedomosť vhodne ocenená.

Jar i leto budú pre vás výhodné. Ak vám však vaša intuícia bude brániť pustiť sa do niečoho závažného, tak ju poslúchnite. Ste však dosť dôverčiví, až naivní v ľúbostných záležitostiach. Niekedy prehliadnete nastavené pasce.

Najpriaznivejšie obdobie: marec, máj, september
Opatrnejší buďte v júli

Vzťahy

Medzi najviac kompatibilné znamenia patrí Potkan, Kohút alebo Drak. Budete pod vplyvom pre vás dosť hádavej energie. V domácnostiach sa môže stať, že bude chýbať viac porozumenia. Musíte sa naučiť zvládnuť svoj hnev. Dávajte si pozor, aby neprekročil hranice k príbuzným a blízkym.

Počas roku Zemského Psa 2018 pochopíte, že nie každý má rovnakú silu a odhodlanie ako vy. Starosti a úzkosti, ktoré vás niekedy posadnú, nezmiznú okamžite, ani násilím na druhých. Možný zdroj napätia s ostatnými členmi rodiny môžu vyvolávať diskusie o peniazoch a majetku.

Peniaze, práca

Vaše znamenie Byvola symbolizuje blahobyt, ktorý je však dosiahnutý systematickou, statočnou a usilovnou prácou. Tento rok Zemného Psa vám prinesie lepšiu finančnú stabilitu. Podporí prácu, nové veci a okolnosti. Tento ročný element Zeme môže vo vás vyvolávať hádavejšie sklony a túžbu po väčšom materiálnom zabezpečení. Pozor preto na väčšiu tohtoročnú lakomosť.

Máte šancu na upevňovanie pozície v práci a aj stúpanie po kariérnom rebríčku. V profesionálnej sfére je potrebná opatrnosť a diskrétne sústredenie sa na nové aktivity, ale s minimom vlastných investícií. S čo najmenšími emóciami vždy každý problém i plán dobre rozanalyzujte.

Zdravie, kondícia

Rok 2018 bude pre vás v mnohom podnetný, ak ho využijete aj na aktivity súvisiace so športom, či cvičeniami pre väčší duševný pokoj. Meditácia vám môže pomôcť dosiahnuť duševnú vyrovnanosť, ktorú veľmi potrebujete. Trpezlivosť, ktorú dokážete prejaviť a zotrvať v nej v občasných krízach, prinesie prospešné energie.

Skúsenosti, ktorými si v priebehu roka 2018 prejdete, môžu len upevniť vašu osobnosť. To sa prejaví nielen v psychickej, ale aj telesnej forme. Budete vyrovnaní nielen vo výraze vašej tváre, ale aj vo vystretejšom držaní tela. Nepodceňujte odpočinok a chuť do života.

Tiger

RokElementObdobie
1902Voda08.02.1902 - 28.01.1903
1914Drevo26.01.1914 - 13.02.1915
1926Oheň13.02.1926 - 01.02.1927
1938Zem31.01.1938 - 18.02.1939
1950Kov17.02.1950 - 05.02.1951
1962Voda05.02.1962 - 24.01.1963
1974Drevo23.01.1974 - 10.02.1975
1986Oheň09.02.1986 - 28.01.1987
1998Zem28.01.1998 - 15.02.1999
2010Kov14.02.2010 - 02.02.2011
2022Voda01.02.2022 - 21.01.2023

Už jar vám prinesie podnetné energie. Ste znamenie predstavujúce silu, preto si skratovým jednaním nenarobte nepriateľov z radov slabších. Bitku by ste síce mohli vyhrať, ale utajená a potlačená vojna by mohla v ich mysliach pretrvávať.

Celkovo je pred vami dobrý rok, ale vaše znamenie bude pod vplyvom napätejšej energie. Naučte sa dávať šancu tým, ktorí si to naozaj zaslúžia.

Ste v progresívnom, spojeneckom vzťahu so znamením Psa. To vám prináša ľahšie a lepšie zvládanie problémových situácii v tomto roku. Otvorenosťou voči druhým môžete zažiť naplnený rok aj mimo pracovnú sféru.

Najpriaznivejšie obdobie: Najpriaznivejšie obdobia: jún, október, november
Menej priaznivý bude mesiac august

Vzťahy

Potenciál pre šťastie v roku Zemného Psa máte i vy. V oblasti lásky sa musíte naučiť väčšej tolerancii a benevolencii voči malým chybám opačného pohlavia, inak sa veci nezačnú hýbať vo váš prospech. Vo vzťahoch by ste si mali usporiadať vzťah tak, aby bol seriózny a nikým nenarušený.

Lojalita, porozumenie a vzájomný obdiv - to všetko prinesie dieťa narodené v roku Psa do blaha rodiny, kde aspoň jeden z rodičov je v znamení Tigra. Deti narodené v tomto roku Psa, ktorý je logický a veľmi kompatibilný s Tigrom, budú s vami aj s ostatnými znameniami v budúcnosti dobre vychádzať.

Peniaze, práca

V tomto roku Zemného Psa sa predovšetkým inšpirujte cudzími skúsenosťami. Netreba sa učiť len na vlastnýchchybách, lebo sa práci bude musieť venovať viac ako doteraz. Ak pocítite, že je to nad mieru, nie je vôbec hanba priznať si, že je to na vás príliš, a trochu stlmiť. Lepšie je sa vopred vyhnúť extrémnemu vyčerpaniu a strate času s malichernejšími záležitosťami. Omnoho zásadnejšie veci bude treba riešiť prednostne. Vytrvalosť prinesie úspech.

V profesionálnej oblasti sa vyskytnú aj dobré správy, vrátane podpísania nových dohôd. V práci to bude skôr o obetavosti. Rok vám ale neprinesie nič absolútne zlé.

Zdravie, kondícia

Je toho pomerne dosť, čo ste v minulosti podcenili. Veľkou chybou je, že ste nebrali vlastné telo ako najväčší dar života. Neobídu vás ťažkosti s pohlavnými orgánmi. Táto oblasť je citlivá na akékoľvek komplikované vzťahové problémy.

Zdravotne a duševne sa dopracujete k stabilite a následne aj k úspechu. Dôležité je nájsť v roku Zemného Psa rovnováhu medzi relaxom a športom, aby vás to zbavilo zaťažujúceho stresu. V ťažkých situáciách nesmiete podľahnúť depresiám, alebo naopak agresivite, ale treba udržať pokoj. Ten vám pomôže prekonať všetko zložité.

Zajac

RokElementObdobie
1903Voda29.01.1903 - 15.02.1904
1915Drevo14.02.1915 - 02.02.1916
1927Oheň02.02.1927 - 22.01.1928
1939Zem19.02.1939 - 07.02.1940
1951Kov06.02.1951 - 26.01.1952
1963Voda25.01.1963 - 12.02.1964
1975Drevo11.02.1975 - 30.01.1976
1987Oheň29.01.1987 - 16.02.1988
1999Zem16.02.1999 - 04.02.2000
2011Kov03.02.2011 - 22.01.2012
2023Voda22.01.2023 - 09.02.2024

Rok 2018 budete mať pod vplyvom väčšieho napätia a nepohody. Rok Psa, aj keď Zemného - už kultivovaného, vášmu znameniu neprospieva. Pes vždy bude zajace naháňať a stresovať. Dokáže sa však svojou pohotovosťou úspešne vyhnúť krízovým situáciám a napätiu, aj keď predchádzajúce roky vás trochu zneistili. Dôležité bude správne načasovanie a stanovenie si skutočných priorít.

V tomto roku je dôležité zachovať dvojnásobnú toleranciu a trpezlivosť pre zachovanie harmónie vo vzťahu, hlavne ak partner nemá priaznivý rok.

Dieťa narodené v roku Psa sa pre Zajaca stane pomocným, hoci možno trochu viac utajovaným priateľom. Do budúcnosti to prinesie dobré a výhodné spojenie.

Najpriaznivejšie obdobie: marec, júl október, november
Menej priaznivý mesiac je september

Vzťahy

Vaše znamenie Zajaca sa zväčša správa dokonale. Zriedka používate ostré slová a nepresadzujete svoj zámer neslušne či až vulgárne. Ani to nepotrebujete, máte vlastné metódy a veľký osobný šarm.

V partnerstve si uvedomujete, čo je základom dobrého vyváženého vzťahu, čiže dôvera a kompromis. Dbajte na to, aby ste obaja venovali pozornosť tomuto faktu. Je dôležitá diskrétnosť a zdravá vzdialenosť medzi blízkymi a prípadne svojou novou láskou. Zachovajte určitú neprehľadnosť, aby vás nekomandovali.

Peniaze, práca

V pracovnej oblasti vám v roku Zemného Psa prinesú rozbehnuté projekty úžitok. Pokojne môžete začať plánovať, či pracovať na nových projektoch. Prekážky a spochybnenia v práci či doma zvládnete svojou už dobre umiestnenou pozíciou, ale aj posledným slovom a rešpektom.

Celkovo v roku 2018 vás trpezlivosť a dobrá organizácia privedú k splneniu vašich predstáv. Ak sa objaví šanca, neváhajte, bude to správny čas na získanie lepších príjmov. Úspech môže prísť v mnohých oblastiach, ktorým sa venujete.

Zdravie, kondícia

Pracujte na sebe aj z hľadiska zdravia, či v športe. Nevytvárajte si zbytočný stres a vychutnávajte si každú chvíľku života. Snažte sa nemať sklony k náladovosti a trudnomyseľnosti. Odpútali by ste sa od svojho prostredia a zľahostajneli k ľuďom.

Nedajte sa len tak ľahko zaskočiť. Odniesli by to problémy s nohami a sluchom. Udržujte si dobrú kondíciu a zmysel pre súlad a vyváženosť. To vám zabezpečí harmóniu nielen ducha, ale aj tela.

Drak

RokElementObdobie
1904Drevo16.02.1904 - 03.02.1905
1916Oheň03.02.1916 - 22.01.1917
1928Zem23.01.1928 - 09.02.1929
1940Kov08.02.1940 - 26.01.1941
1952Voda27.01.1952 - 13.02.1953
1964Drevo13.02.1964 - 01.02.1965
1976Oheň31.01.1976 - 17.02.1977
1988Zem17.02.1988 - 05.02.1989
2000Kov05.02.2000 - 23.01.2001
2012Voda23.01.2012 - 09.02.2013
2024Drevo10.02.2024 - 28.01.2025

Znamenie Draka je v čínskom horoskope v opozícii so znamením Psa. Budete sa tento rok naozaj vo všetkom veľmi snažiť. Na leňošenie a odpočinok vám neostane veľa času.

Ale rok 2018 je pod prvkom Zeme s jangovou polaritou. Tá je v súlade s prvom Draka. Preto Drak, zvlášť ten Zemný, dokáže čeliť aj negatívnym udalostiam s väčšou istotou. Musíte však mať na pamäti, že pozitívnosť je kľúčom k úspechu. Iba tak dosiahnete úspech.

Vyhnite sa oblastiam, ktoré by vám mohli v tomto roku Psa, ktorý vie byť aj pesimistický, uškodiť. Pokúste sa udržiavať len dobré vzťahy, ktoré vám doplnia pozitívnu energiu.

Najpriaznivejšie obdobie: apríl, august, september a december
Nepriaznivý bude október

Vzťahy

V tomto roku Zemného Psa pochopíte význam a užitočnosť priaznivých vzťahov. Budete odolnejší proti nepriaznivým vzťahom či súperom z minulosti, ktorí sa môžu aj v roku 2018 náhle objaviť. Zmiernite svoju pýchu a odťažitosť. Vyhnite sa kritike partnera, lebo sa môže otočiť proti vám.

Budete mať častejšie zážitky s krátkodobými vzťahmi. Nezadaní pozor aj na jednostrannú lásku, ktorá by vás mohla veľmi vyčerpať. Držte sa svojich blízkych a priateľov a trávte s nimi čo najviac času. Zvlášť deti by vás mohli všeličomu naučiť. Deti narodené v roku Zemného Psa budú milé, prítulné a obetavé. Treba na ne však dávať pozor, aby neboli za svoju ochotu a dobrosrdečnosť zneužívané.

Peniaze, práca

Peniaze v tomto roku vynakladajte opatrne. Každé euro bude tvrdo vydreté. Budú však celkom vhodné energie, aby ste sa preorientovali na seba a dali si efektívne do poriadku aj finančný život.

Nevenujte sa dlho nefunkčným projektom. Radšej venujte čas pre správne nasmerovanie sa. Pozor na nepremyslené investície, existuje zvýšenie riziko strát.

Zdravie, kondícia

Doprajte si aj pohodu na dovolenke v priaznivých mesiacoch. Predchádzajte akýmkoľvek rizikám. Opatrnosť bude veľmi dôležitá. Vyhnite sa nepríjemným situáciám, ktoré by vás vedeli nahnevať, uraziť, oslabiť, či dokonca aj telesne ohroziť. Neignorujte rady lekárov, ani svojich priateľov.

Máte veľkú schopnosť vyvinúť vlastnú hnaciu silu a rýchlejšie sa regenerovať. Cudzí obdiv a láska je schopná vždy vás postaviť na nohy. Väčšinou k tomu postačí kvalitná strava s kvalitnými ľuďmi v podnetnom prostredí.

Had

RokElementObdobie
1905Drevo04.02.1905 - 24.01.1906
1917Oheň23.01.1917 - 10.02.1918
1929Zem10.02.1929 - 29.01.1930
1941Kov27.01.1941 - 14.02.1942
1953Voda14.02.1953 - 02.02.1954
1965Drevo02.02.1965 - 20.01.1966
1977Oheň18.02.1977 - 06.02.1978
1989Zem06.02.1989 - 26.01.1990
2001Kov24.01.2001 - 11.02.2002
2013Voda10.02.2013 - 30.01.2014
2025Drevo29.01.2025 - 16.02.2026

Usporiadajte si svoj život, aby k vám prišiel väčší pokoj a mier. Celkovo tento rok 2018 bude pre vás zaujímavý. Diskrétne a dôkladné overovanie si opačného pohlavia bude vždy len prínosné, kým sa pevnejšie zaviažete. Bude potrebné, aj keď to nemusí byť príjemné, oddeliť sa od jednotlivcov či komplikácií a bŕzd, ktoré vám bránia v životnom postupe.

Tráviť čas s rodinou a priateľmi sa ukáže ako najplodnejšie využitý čas. Zostaňte čo najbližšie k svojej rodine a priateľom a strávte s nimi čo najviac aktivít.

Najpriaznivejšie obdobie: august, september a január
Nepriaznivé obdobie bude v novembri

Vzťahy

Vo vzťahoch je potrebné obnovovanie dôvery. Úprimnosť vo vzťahoch je ohromne dôležitá, nezabúdajte na to. Nesnažte sa nič meniť v domácnosti a konajte tak, ako vaša intuícia žiada.

Ľudia z vás majú obavy. Cítia, že ste múdri, až vychytralí, ale akoby studení. Ostatným viete poradiť, ale svoje problémy si až tak vyriešiť neviete. V roku Zemného Psa sa bude vyžadovať otvorenosť a jednoznačné dialógy a odpovede. Vy však sa snažíte kalkulovať a stáčať sa tak, ako sa to hodí vám. Rok 2018 bude preto pre vás zložitejší.

Nevyvolávajte napäté chvíle. Buďte tolerantnejší a neupozorňujte na cudzie prehrešky. Budete sa musieť naučiť vnímavejšie počúvať, chápať a zabúdať. Len tak sa vám v živote objavia noví priatelia, ktorí vás posunú ďalej. Osamelí môžu stretnúť novú lásku. Ak sa na spolužitie necítite, vyhnite sa sľubom, či unáhlenému záväzku.

Peniaze, práca

Pre ľudí zo znamenia Hada to bude pomerne pokojný rok, ak sa zameráte na činnosti, ktoré nevyžadujú stres a priveľké riziko. Dobré usmerňovanie užitočného v každodennom živote vás povedie k upevneniu svojej osobnosti i na pracovisku. Nič ale nepôjde zadarmo a všetky vaše budúce úspechy budú musieť byť vykúpené veľkým množstvom energie a usilovnosti.

Tento rok Zemného Psa nebude o veľkej zmene vo vašom živote a očakávaniach, ale viac o možnej, výhodnejšej zmene smeru a vhodnom prehodnotení osobných možností a ambícií. V tomto roku treba konať rozvážne a opatrne. Sústreďte sa na spôsob ako peniaze aj ušetriť.

Zdravie, kondícia

Každopádne myslite na svoje zdravie. Vyhnite sa emocionálnej nestabilite, ktorá by mohla priniesť nečakanú situáciu a následne aj ťažšie zotavovanie sa. Máte silnú intuíciu, preto si inštinktívne nevynechajte ani pomocnú, alternatívnu terapiu. Tráviace problémy sa síce vyskytnú, ale zvládnete ich.

Vyhovovať vám budú čaje z horkejších bylín, napríklad estragón. Akýkoľvek pohyb, zvlášť v prírode, vášmu znameniu veľmi prospieva, aj keď sa vám veľmi nechce. Na dovolenku si vyberajte radšej slnečné miesta.

Kôň

RokElementObdobie
1906Oheň25.01.1906 - 12.02.1907
1918Zem11.02.1918 - 31.01.1919
1930Kov30.01.1930 - 16.02.1931
1942Voda15.02.1942 - 04.02.1943
1954Drevo03.02.1954 - 23.02.1955
1966Oheň21.01.1966 - 08.02.1967
1978Zem07.02.1978 - 27.01.1979
1990Kov27.01.1990 - 14.02.1991
2002Voda12.02.2002 - 31.01.2003
2014Drevo31.01.2014 - 18.02.2015
2026Oheň17.02.2026 - 05.02.2027

Budete mať aktívny rok, ale vy taký máte v podstate každý. Skôr bude potrebné udržiavať správnu rovnováhu pre udržanie energie. Nepremárnite svoju silu na neplodných aktivitách, ktoré k ničomu podstatnému nevedú. Výkyvy a pády sú súčasťou života, ale dajte si pozor, nech vám ich nespôsobujú iní.

Počas roku Psa 2018 buďte pokornejší a viac zameraní na potreby svojho domova a rodiny. Lepšie byť viac oddaní rodine ako vlastným plánom. Nevyhroťte nejaký spor až do súdneho konania. Uchovajte si pre istotu všetky cenné dokumenty, aby sa okolnosti neotočili proti vám.

Rok 2018 je rokom pod vplyvom elementu Zem v jeho jangovej tvrdšej forme, ktorá si vyžaduje bezproblémovú organizáciu.

Najpriaznivejšie obdobie: február, jún, júl, október
Menej priaznivé obdobie je v decembri

Vzťahy

Ste náchylní vyvíjať nátlak na ľudí a prejavovať nespokojnosť, keď nekonajú tak rýchlo a schopne ako vy. Vyžadujete veľa, ale podceňujete vašu komplikovanejšiu časť povahy - impulzívnosť a tvrdohlavosť. To by ste mali obmedziť, lebo niekto, kto by sa cítil dotknutý, by vás mohol v tomto roku Psa „uhryznúť“. Obom by vám to bolo ľúto, lebo vy nechcete byť zámerne bezohľadní ani priečni. Jednoducho len nemáte dosť trpezlivosti vyčkávať na pomalších. Ani dlhé a spletité záväzky vás nelákajú. Intenzívne budú aj krátke zoznámenia sa v baroch.

Láska slobodných v tomto roku Psa, ktorý podporuje vzťahy, zastihne nečakane. Partnerov si však vyberáte takých, ktorí vás nemienia obmedzovať. Pre narodenie dieťatka bude rok 2018 priaznivý. Vaše znamenie Kôň so svojím prvkom Ohňa dokáže aktivovať záujem o poznanie a činorodosť. Dieťa v znamení Psa, s prvkom Zem, vytvorí ideálne spojenie rodiča a dieťaťa.

Peniaze, práca

Potrebujete rozvíjať svoju individualitu. Inak tomu nebude ani v roku 2018. Ste otvorení, len zriedka sa prejavujete sebecky vo vzťahu k peniazom alebo materiálnym veciam. Preto by pre vás bola dobrá až nevyhnutná maximálna podpora kompetentných a dôveryhodných partnerov.

Aby vás nezneužívali, nenechajte sa voľne unášať, ale presne si stanovte ciele a všetko si precízne naplánujte. Keď sa potom vaša energia spojí s ročnou energiou jangového Zemného Psa, vaša flexibilita, entuziazmus a intuícia vás s istotou dovedú do cieľa.

Zdravie, kondícia

Človek narodený v znamení Koňa rýchlo vzplanie a nabehne na najvyššiu rýchlosť, no podobne rýchlo aj stráca záujem. Často si toho na plecia zoberiete až príliš veľa, čo vedie k oslabeniu imunitného systému.

Potrebujete veľa pohybu, aby ste sa cítili telesne aj duševne v rovnováhe. Je to pre vás nevyhnutný ventil. Nezabúdajte však ani na kvalitný spánok. Venujte sa vytrvalostným športom, ako sú bicyklovanie, beh, plávanie, alebo skúste aj upokojujúcu jogu na odbúranie stresu.

Koza

RokElementObdobie
1907Oheň13.02.1907 - 01.02.1908
1919Zem01.02.1919 - 19.02.1920
1931Kov17.02.1931 - 05.02.1932
1943Voda05.02.1943 - 24.01.1944
1955Drevo24.01.1955 - 11.02.1956
1967Oheň09.02.1967 - 29.01.1968
1979Zem28.01.1979 - 15.02.1980
1991Kov15.02.1991 - 03.02.1992
2003Voda01.02.2003 - 21.01.2004
2015Drevo19.02.2015 - 07.02.2016
2027Oheň06.02.2027 - 25.01.2028

Rok 2018 bude zmiešaným obdobím. Budete odmenení za trvalé a vytrvalé úsilie. Musíte však dokázať dať prednosť svojim osobným cieľom pred komplikovanými želaniami svojich blízkych a naučiť sa povedať aj nie.

Rok Psa vás naučí spoliehať sa len na seba, aby ste v živote postúpili a uspeli. Musíte byť trpezlivejší a pokračovať v projektoch, ktoré ste už začali v predchádzajúcom roku 2017. Potrebná bude predovšetkým obozretnosť a ovládanie svojich impulzov.

Inštinktívne sa vyhýbajte chybám. Potom budete, podľa čínskeho roku Zemného Psa, pod vplyvom energie nebeského šťastia.

Najpriaznivejšie obdobie: marec, apríl, máj, jún a november
Menej priaznivé obdobie sa vám v tomto roku vyhne. Opatrnejší budete musieť byť až koncom čínskeho roku Psa, čiže v januári 2019.

Vzťahy

Slobodní môžu tento rok dostať príležitosť vážneho partnerského vzťahu. Buďte však opatrnejší a preverte si skutočné záujmy osôb, ktoré budete stretávať. Istejší budú ľudia zo znamenia Zajaca, Prasaťa, či Koňa. Ostatným sa radšej príliš nezdôverujte.

Výsledok vzťahov zadaných závisí od toho, ako sa rozhodnete prevziať zodpovednosť za súčasnosť i budúcnosť seba aj rodiny.

Rok psa 2018 je vhodný pre počatie dieťaťa, ktoré by v roku 2019 bolo v znamení Prasaťa, ktoré je kompatibilné so znamením Kozy.

Peniaze, práca

Znamenie Kozy je v poradí ôsme znamenie čínskeho horoskopu. Pre Číňanov symbolizuje číslica 8 blahobyt a pohodlie. Na začiatku svojej kariéry sa musíte spoliehať na svoju inteligenciu a odvahu. Pozor na informácie, ktoré majú ostať v tajnosti. Neprezrádzajte a neohovárajte, lebo by sa všetko mohlo vysvetliť inak a horšie.

Ste citliví, vnímaví, ale aj dôverčiví. Všetky informácie, ale aj investície, si preverte. Rok Zemného jangového Psa je síce pre vás výhodný, nájdete aj veľa dobrých poradcov a pomocníkov, ale i tak obozretnosti nie je nikdy dosť. Absolútne na dne vy nikdy nebudete. Vyhýbajte sa výdavkom na nepotrebné veci.

Zdravie, kondícia

Každému padne vhod obrniť sa trpezlivosťou a vedieť si ukradnúť chvíľky, kedy si nastolíte pocit pokoja. Ak budete mať na pamäti zdravotné riziká, ktoré tento rok 2018 so sebou prináša a dokážete sa im vyhnúť aj pomocou prírodnej medicíny, môžete sa tešiť na rok vitality.

Spomaľte, doprajte si upokojujúce čaje z byliniek, zvlášť tých voňavých ako je materina dúška, lipový kvet, mäta, či medovka.

Opica

RokElementObdobie
1908Zem02.02.1908 - 21.01.1909
1920Kov20.02.1920 - 07.02.1921
1932Voda06.02.1932 - 25.01.1933
1944Drevo25.01.1944 - 12.02.1945
1956Oheň12.02.1956 - 30.01.1957
1968Zem30.01.1968 - 16.02.1969
1980Kov16.02.1980 - 04.02.1981
1992Voda04.02.1992 - 22.01.1993
2004Drevo22.01.2004 - 08.02.2005
2016Oheň08.02.2016 - 27.01.2017
2028Zem26.01.2028 - 12.02.2029

Pre ľudí zo znamenia Opice to bude zaujímavý rok. Bude sa vám vyvíjať pozitívne. So šarmom, fantáziou, usilovnosťou a múdrosťou dosiahnete úspech. Je to však rok splácania dlhov. Podvedome sa môžete cítiť znepokojene.

Pozor na naivitu a možné zneužitie. Ak vás zaskočí nejaký problém, nedajte sa vyviesť z rovnováhy a urýchlene nájdite riešenie. Pre vás to nebude až taký veľký problém. Okrem toho, že ste bystrí až prefíkaní, ste aj praktickí. Ste rodeným stratégom.

Najpriaznivejšie obdobie: apríl, máj, november, december
Menej priaznivé obdobie bude v mesiaci február

Vzťahy

V roku Psa vás môžu nečakane prekvapiť osoby z minulosti. Narušia váš pokoj a istoty. Nepodceňujte to a zdvojnásobte svoje úsilie a pozornosť, aby ste si zachovali harmóniu v rámci svojho domova.

Vo vzťahoch s rodinou to môže byť rozporuplné obdobie, preto sa uistite, že riešite situáciu správne. Človeku narodenému v tomto znamení Opice nechýba presvedčivosť. Najväčším problémom je odolávať pokušeniu. Zadaní neočakávajte radikálne zmeny v priebehu roka 2018, hlavne ak ide o partnerské znamenia Psa, čiže Kôň, Tiger a Zajac.

Peniaze, práca

Rok 2018, rok starostlivého Zemného Psa, prinesie väčšiu finančnú stabilitu aj do vášho života. Ľahko vyriešite komplikované problémy a veľmi rýchlo sa učíte. To pre kariéru nie je málo. Spory alebo nedorozumenia môžu plynúť skôr od firiem, ako od vás.

Pozor na rizikové investície ponúkajúce rýchle a významné výnosy. Existuje riziko, že stratíte svoje úspory nedostatkom opatrnosti. Ak chcete prosperovať, treba zostať pokojní. Priateľskosť a intuícia vám pomôžu rásť v profesionálnej kariére.

Zamerajte sa na svoje koníčky, či nové kurzy. Nenechajte si ujsť nové, ale bezpečné príležitosti.

Zdravie, kondícia

Je potrebné sa vyhnúť drahému cestovaniu. V roku 2018 musíte zostať ostražití, pokiaľ ide o stravu, kvalitu spánku a zdravie. Nutné návštevy lekárov nepodceňujte, lebo tento rok bude pre vás aj rokom nových náznakov chorôb a oslabenia, od únavy až po častejšie opakované prechladnutia, či alergie.

Počas celého roka sa odporúča overený vitamín C, minerály a antioxidanty. Pravidelná dobrá a teplá strava spolu s ľahším cvičením vám dopomôžu nielen k zdravšiemu telu, ale i čistejšej mysli.

Kohút

RokElementObdobie
1909Zem22.01.1909 - 09.02.1910
1921Kov08.02.1921 - 27.01.1922
1933Voda26.01.1933 - 13.02.1934
1945Drevo13.02.1945 - 01.02.1946
1957Oheň31.01.1957 - 17.02.1958
1969Zem17.02.1969 - 05.02.1970
1981Kov05.02.1981 - 24.01.1982
1993Voda23.01.1993 - 09.02.1994
2005Drevo09.02.2005 - 28.01.2006
2017Oheň28.01.2017 - 15.02.2018
2029Zem13.02.2029 - 02.02.2030

Rok 2018 bude pre vás regeneračným a ochranným rokom. V podnikaní sa súkromné vzťahy môžu stať súčasťou obchodných rokovaní. Vaše znamenie Kohúta však môže očakávať aj krátke obdobia stagnácie a dočasnej neistoty. Bude však pre vás bez veľkých negatívnych udalostí.

Potrpíte si na pochvalu, ale ste alergickí na kritiku každého druhu. Viete byť veľmi sebeckí. Nápadný Kohút na každého určite vždy zapôsobí. V dobrom, či v zlom, rozhodne vás nikto neprehliadne.

Najpriaznivejšie obdobie: apríl, máj a január 2019
Menej priaznivý bude mesiac marec

Vzťahy

Aj v roku Zemného Psa, kedy sa výraznejšie prejaví solidárnosť, je dôležité, aby ste si včas uvedomili nedostatky. Chybičky povahy,vašej či vášho objektu sa môžu prejaviť v častejších hádkach a neporozumeniach. Užívajte si čas s rodinou a priateľmi, to vám prinesie pohodu a väčšiu spokojnosť.

Sú dva výrazné typy Kohútov. Prenáhlený, strašne zhovorčivý typ, a naopak smrteľne vážny pozorovateľ s röntgenovými očami. S jedným i druhým sa ťažko vychádza, preto sa snažte o väčšiu toleranciu.

Žena narodená v tomto znamení je prízemnejšia a vo svojom snažení nie je a ani nechce byť taká mnohostranná. Je veľmi výkonná, Všetko vybavuje s minimálnymi zmätkami.

Peniaze, práca

Rok Zemného Psa vás upozorní, že treba šetrnejšie a rozumnejšie zaobchádzať so svojimi financiami. Ak Kohút štedro míňa peniaze, tak jedine preto, aby vyhovel svojmu nadmernému egu a svojej ješitnosti.

Je vhodné urobiť čo najsprávnejšie rozhodnutia. Zvážte všetky pozitíva a negatíva a nič nenechajte na náhodu. A ak sa už rozhodnete, nenechajte sa nikým ovplyvniť. Premýšľajte pozitívne a urobte všetko preto, čo potrebujete. Projekt, o ktorom ste si mysleli, že je navždy stratený, sa môže znova rozbehnúť.

Je dôležité pre úspech v tomto roku vytvoriť jasný odstup medzi obchodnými záležitosťami a osobnými pocitmi. Pozor na výdavky, vhodnejšie sú dlhodobé investície, napríklad kúpa nehnuteľnosti.

Zdravie, kondícia

Vaše znamenie Kohúta má veľkú odolnosť. Do života ste dobre pripravení a dokážete skôr vyčerpať svoje okolie ako seba.

Tento rok jangového Zemného Psa vás trochu zdravotne preverí. Budete mať obdobia únavy a opakované prechladnutia. Poruchy spánku, bolesti hlavy, nervozita, črevné problémy, či poruchy srdcovo-cievnej sústavy budú často vyvolané stresom. Len ak sa spoznáte a ustálite, môžete sa opäť dostať do duševnej i telesnej rovnováhy a uzdraviť sa.

Pes

RokElementObdobie
1910Kov10.02.1910 - 29.01.1911
1922Voda28.01.1922 - 15.02.1923
1934Drevo14.02.1934 - 03.02.1935
1946Oheň02.02.1946 - 21.01.1947
1958Zem18.02.1958 - 07.02.1959
1970Kov06.02.1970 - 26.01.1971
1982Voda25.01.1982 - 12.02.1983
1994Drevo10.02.1994 - 30.01.1995
2006Oheň29.01.2006 - 17.02.2007
2018Zem16.02.2018 - 04.02.2019
2030Kov03.02.2030 - 22.01.2031

Po dvanástych rokoch sa čínsky zvieratník opäť dostal do vášho znamenia Psa. Po šesťdesiatich rokoch sa dostal do znamenia Zemného Psa.

Ste v tomto roku na vrchole svojej kapacity. Budete upevňovať svoje miesto v spoločnosti. Na mnohých bude padať šťastie. Niektorí ale pocítia jeho prečisťovaciu moc. Mnoho ľudí sa preto navždy vytratí z vášho života.

Rok 2018 je príležitosťou pre upevnenie úspechov a obnovenie motivácie. Veci začnú do seba zapadať. Roky blokov a úzkosti budú preč. Pozor na význam slov. Ak niečo budete tvrdiť, tak to musíte mať podložené. Ak niečo sľúbite, tak sa musíte snažiť, aby ste to splnili. Tolerovať sa dajú malé odchýlky, ale nie priame klamstvá a zavádzanie.

Najpriaznivejšie obdobie: február a jún
Menej priaznivý mesiac bude apríl

Vzťahy

Keďže ide o nový cyklus pre ľudí v pároch môžu byť vzťahy oslabené hádkami. Nedorozumenia z minulosti by sa mohli znovu objaviť, čo by mohlo viesť buď k obnoveniu pokoja, ak si veci vysvetlia, alebo naopak k rozchodu. Radi vychádzate ľuďom v ústrety do polcesty. Vždy sa dáte presvedčiť rozumnými dôvodmi a prispejete svojím podielom.

Človek narodený v tomto znamení stojí verne po boku svojho obľúbenca, aj keby to bol nehodný človek. Ľudí beriete na zodpovednosť, ale neviete nenávidieť.

Osamelí, ktorí si nájdete partnera v znamení Tiger, Kôň alebo Zajac pravdepodobne budete mať zásnuby už pred koncom roka 2018. Tento rok je priaznivým obdobím pre zasnúbenie a manželstvo. Pre plánovanie dieťatka sa odporúča až druhá polovica roka, kedy by sa dieťatko narodilo v roku 2019, v roku Prasaťa. To by vytvorilo kompatibilitu vzájomných vzťahov.

Peniaze, práca

Spravte si poriadok vo vlastných financiách, zhodnoťte svoju situáciu, určite ciele a spôsob, ako ich dosiahnete. Pracovne bude všetko v poriadku. Súdne spory sa ukončia vo váš prospech. Úspešne zvládnete súťaže, či skúšky, ak ste sa na ne pripravovali. Podnikanie bude tiež v poriadku.

Nepúšťajte sa však do nových profesií, ak na to nemáte. Vhodnejšie je zvoliť profesionálne obory, v ktorých je vaša skúsenosť a zručnosť prvoradá.

Zdravie, kondícia

Snažíte sa zo seba dostať čo najviac a niekedy pri tom strácate mieru. Keď ste pod veľkým tlakom, čo sa v tomto roku môže ľahko stať, zvyknete reagovať nahnevane a byť nekompromisní.

Dajte si pozor na problémy s dýchacími cestami, imunitným systémom, trávením a nervami. Budú na vás číhať nádchy, chrípky, zápaly pľúc, žalúdočné vredy, ochorenia pečene, žlčníka, bolesti v krku a chrbtici.

Prasa

RokElementObdobie
1899Zem10.02.1899 - 30.01.1900
1911Kov30.01.1911 - 17.02.1912
1923Voda16.02.1923 - 04.02.1924
1935Drevo04.02.1935 - 23.01.1936
1947Oheň22.01.1947 - 09.02.1948
1959Zem08.02.1959 - 27.01.1960
1971Kov27.01.1971 - 14.02.1972
1983Voda13.02.1983 - 01.02.1984
1995Drevo31.01.1995 - 18.02.1996
2007Oheň18.02.2007 - 06.02.2008
2019Zem05.02.2019 - 24.01.2020

Je to rok priznania chýb a prijatia kritiky s pokojom. Pre vás to bude rok obnovenia poriadku. Uvedomíte si svoje omyly z minulosti. Počas roka Zemného Psa sa zmierite so základnými hodnotami, rešpektom a pozornosťou ostatných. Snažte sa prežiť pokojný rok s bohatým spoznávaním nových veci.

Najväčšie problémy vám spôsobuje aj priveľká štedrosť. Keby každý vedel ovládnuť prirodzené nutkanie robiť priveľa pre iných a nesľubovať viac, len koľko môže splniť, ušetril by si mnohé budúce rozčúlenia. Zaobchádzajte opatrne s financiami, ale aj so svojím vzťahom.

Najpriaznivejšie obdobie: február, marec, júl, december
Menej priaznivý mesiac bude jún

Vzťahy

Ľútosť nad stratou priateľského vzťahu z minulosti vás prinúti uvedomiť si realitu. Máte možnosť zažiť nový, šťastný a vášnivý vzťah, pokiaľ zostanete dostatočne diskrétni v informáciách o sebe.

Šťastie sa usmeje na tých, ktorý majú zmysel pre reálny pohľad na život. Je veľmi dôležité, aby ste boli rozumní a chápajúci svojho partnera i ostatných členov rodiny. V rodine môže nastať nepokoj, preto sa uistite, že riešite situáciu správne. Zadaní pozor na staré rany, ktoré môžu vyvolávať zbytočné hádky. Odporúča sa odísť a nechať rozhovor na neskôr.

Peniaze, práca

Vaše znamenie Prasaťa miluje svoje pohodlie, a preto môže vo finančnej sfére nastať obdobie ťažkostí. Už na začiatku roka si podľa možností vytvárajte finančné rezervy. V pracovnej sfére, v profesionálnych a osobných vzťahoch môže nastať zrada, alebo podvod.

V práci si treba zachovať chladnú hlavu a vyhýbať sa každej možnej konfliktnej situácii, hlavne ak si nie ste istí výhrou. Pozor na veľké míňanie peňazí. Pre úspech je treba sa zamerať na zlepšenie svojich zručností. Nepoužívajte príliš veľa peňazí. To môže v neskoršej časti roka viesť k nežiaducej situácii. Budete ale schopní vyriešiť problémy, ktoré sa môžu v roku Zemného Psa vyskytnúť.

Zdravie, kondícia

Napriek určitému pocitu úzkosti, budete mať dostatok sily a vytrvalosti pre budúce ciele. Vlastná nekontrolovaná sila sa vám môže stať zhubnou. Prírodná medicína odporúča aj 15 minút ráno i večer na upokojenie uvedomelo dýchať.

Počas rušných dní si zabúdate robiť prestávky na načerpanie nových síl, a to oslabuje vašu koncentráciu. Duševná výdrž a rovnováha sú vaše slabé miesta, preto musíte v tomto dynamickom roku aj vy dbať na efektívnu regeneráciu a uvoľnenie tela i mysle.

Téma dňa Rituál na odstránenie citových problémov vo vzťahu a obnovenie stratenej lásky

Prečistite vás vzťah od negatívnych nánosov a vdýchnite mu novú energiu.

Zistiť viac