Veštenie a spirituálne poradenstvo

Veštica Viktória

Viktória

Osobný kód 172

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Rok Tigra - čínsky horoskop 2022

V Čine je znamenie Tiger symbolom sily a magickej ochrany proti zlu. Nový čínsky rok Čierneho Vodného Tigra začína 1. februára 2022 a skončí 21. januára 2023.

Rok Tigra - čínsky horoskop 2022

Buďte v roku 2022 pripravení na to, že sa situácia rýchlo pozmení. Môže priniesť aj nečakané dobré správy. Niektorí ľudia sa môžu spáliť, iní vystúpia.

 • Znamenie: Tiger
 • Pozícia v čínskom horoskope: 3
 • Smer: Sever
 • Paralela so slnečným, západným horoskopom: Vodnár
 • Polarita: Jang (mužský princíp)
 • Element: Voda
 • Sila: Jang (pozitívna)
 • Dobré spojenia: Zajac, Drak, Kôň, Pes, Prasa
 • Nebezpečné spojenia: Potkan, Byvol, Tiger, Had, Koza, Opica, Kohút

Rok Potkana (2020) bol o základnom prežití. Bol rokom jangovej kovovej Myši = Potkana. Jangový kov preniesol i silný vietor na šírenie vírusu COVID-19.

Rok Byvola (2021) bol o ukotvení a prispôsobení sa v novej realite. V roku 2021 svet prechádzal sériami obmedzení, zákazov a príkazov. Nikoho to nebavilo, nikoho to netešilo, ale tak nejako sme sa to snažili akceptovať, pretože sme mali dojem, že je to potrebné. Toto sú energie čínskeho znamenia jinového kovového Byvola. Predstavovalo to i pomalé prúdenie vzduchu a pomáhalo vírusu mutovať.

Rok plný zmien

Pocítite energiu a sebadôveru symbolickej veľkej mačky, ale aj temperamentnú ohľaduplnosť a súcit, ktoré nám prináša živel Vody. Všeobecne sa predpokladá, že sa všetky znamenia budú ochotnejšie púšťať do nových výziev a nebudú sa priveľmi báť zmien. Energia vodného živlu rozvinie podvedomie, inteligenciu aj talent. Ľudia tiež častejšie prejavia vzájomnú empatiu a porozumenie.

Rok, ktorému zavládne Tiger, bude plný zmien. Voda sa v čínskej astrológii označovala čiernou farbou. Zosilňuje citlivosť, kreativitu a otvorenosť k zmenám. Voda je extrémne silná prírodná sila. Dokáže meniť svoje skupenstvá, od pary cez ľad, poraziť oheň a obísť akúkoľvek prekážku v ceste.

Tigre sú rýchle vo svojom jednaní a počínaní, preto sa v roku 2022 pripravte na to, že sa situácia bude rýchlo a často meniť. Napätie a vzbury sa prenesú aj do bežného života. Nezriedka to môže znamenať aj horúcu hlavu a drámu doma alebo v práci. Tento nebojácny bojovník však predstavuje znamenie, ktoré odháňa od domu tri najväčšie zlá - oheň, zlodejov a duchov.

Výrazne sfarbenú srsť Tigra vidí len človek. Zvieratá vo voľnej prírode, jeho potenciálne obete, svojimi očami tak jasne nevidia, splýva im s okolitou prírodou. Tiger uloví len slabé a starnúce zvieratá. I vy buďte preto silnejší a obozretnejší.

Paralela Tigra so slnečným, západným horoskopom je znamenie Vodnár. Majú najväčšiu silu vo februári. Preto už február, začínajúci mesiac čínskeho roku, ukáže, s čím môžeme viac-menej počítať celý rok 2022. Február bude so silnou energiou Jang, ako je aj energia Čierneho Vodného Tigra.

Vodný prvok však trochu mierni všetky Tigrove divoké a spontánne energie. Je to najcitlivejší a tiež najviac ohľaduplný zástupca tohto znamenia. Máva tiež veľký zmysel pre morálnu zodpovednosť. Býva oveľa miernejší ako ostatné Tigre (drevený, ohnivý, zemný a kovový). Je empatický a dokáže sa vcítiť do druhých. Je tiež otvorený komunikácii a spolupráci s ostatnými ľuďmi. V tomto roku znamená opatrnosť, rýchlosť, rozvoj, výzvu, tvorbu, plánovanie a dôkladnú prípravu.

Vplyv na ľudí

Dôležité bude skrotenie vlastného ega a posilnenie osobnosti. Tiger vo februári má veľa spoločných čŕt s Vodnárom. Majú veľa fanúšikov. Často zakladajú rodiny neskoro, milujú zmeny, flirtovanie a nehľadajú vážny vzťah. Spárovanie s nimi je dosť ťažké. Deti Tigríčatá potrebujú pochopenie, pokoj a opatrnosť. Vyrastú z nich ambiciózni ľudia.

Nový čínsky rok praje budúcim rodičom, pokiaľ sa však nenarodili aj v roku Tigra. Matka alebo otec Tiger by dieťa považoval za agresívne, arogantné a drzé. Pôrodom by sa tiež mali vyhnúť ženy z čínskeho znamenia Opice. Medzi týmito znameniami sa objavuje nedorozumenie a manipulácia.

Zrodenci v čínskom znamení Tigra

Pozitíva Čierneho Vodného Tigra sú veľké. Má hrdosť, charizmu, sebestačnosť a schopnosť riešiť náročné situácie.

Ľudia narodení v tomto znamení vedia všetko dopredu prehodnotiť, majú silné zmysly a inštinkty. Nechýba im múdrosť, ani statočnosť. Majú intuíciu, schopnosť rozpoznať, čo sa stane a čo prichádza. Vďaka tomu dokážu riešiť aj neočakávané a nezvyklé situácie. Majú vodcovské schopnosti, ale svoje pracovné tempo. Najradšej pracujú bez cudzej pomoci.

Vplyv energie živlov

Kovový Byvol vystriedal v roku 2021 znamenie Potkana. Keďže jeden prvok trvá v čínskej astrológií 2 roky, obe znamenia sú zaradené do prvku Kov.

Rok 2022 je rokom jangového Čierneho Vodného Tigra. Celkovo je znamenie Tigra z astrologického hľadiska prvkom Dreva, predstavuje prichádzajúcu jar, nový štart.

Tento rok Vody bude odlišný oproti predchádzajúcim rokom Kovu. Toto by mal byť najdôležitejší aspekt. To znamená, že i pandémia bude pod kontrolou a svet sa opäť dá do pohybu.

Pocítime však nedostatok elementu Ohňa, čo v roku 2022 znamená zdroje a inteligenciu. Prejaviť sa to môže zlými rozhodnutiami urobenými v zhone. Preto nereagujte impulzívne a doprajte si dostatok času a premýšľania pre ďalšie konanie. Je potrebné si dávať pozor a byť ostražitejší.

Voda je najmocnejším prvkom zo všetkých. Je to mimoriadne silná prírodná sila. Dokáže uhasiť oheň, obísť akúkoľvek prekážku a vrátiť sa do pôvodného tvaru. Voda je element, ktorý sa spája s emóciami. Je tiež dosť nepredvídateľná, teda sa v budúcom roku dá očakávať menší chaos. Je tu však aj šanca vydať sa do neznáma a robiť konečne to, po čom ste vždy túžili.

Tohtoročná jangová Voda nie je maličký potôčik, či ranná rosa, ale oceán, ktorý nielen odplaví nepotrebné, ale zároveň prinesie veľa novej, čistej “vody”, čiže nové úlohy, možnosti i príležitosti.

Keďže voda sa vie dostať všade, aj zmeny sa môžu týkať rôznych oblastí nášho života, pretože to bude silný tok energií. Musíme sa pripraviť, aby sme chytili tú správnu vlnu, ktorá nás plynule zanesie, kam potrebujeme. Nenechajte sa zmiesť zo svojej cesty, ani zaplaviť.

Jinové znamenia, ako sú Byvol, Zajac, Had, Koza, Kohút a Prasa by sa nemali nechať odradiť prvými neúspechmi.

Čínsky horoskop

Vzťahy v roku Tigra

 • Tiger môže mať dobrý život po boku Prasaťa. Čestné a dobromyseľné Prasa alebo Sviňa, ako ho niekedy nazývajú, kompenzuje Tigrovu nerozvážnosť, dodáva mu ustálenosť a istotu.

 • Tigrovi sa vynikajúco vodí aj s realistickým a praktickým Psom. Lojálny Pes vždy stojí Tigrovi po boku a navyše ho vie nielen krotiť, ale sa s ním aj rozprávať.

 • Mnohostranný Kôň, ktorý však stojí pevne na zemi, je tiež skvelým partnerom pre Tigra. Majú spoločnú radosť zo života a lásku k aktivite. Rýchly a pohotový Kôň však vycíti nebezpečenstvo skôr než svojhlavý Tiger. Okrem toho sú Tigrovi nesmierne na úžitok citlivé reflexy a triezvosť Koňa.

 • Ani osobám narodeným v roku Potkana, Kozy, Kohúta alebo iného Tigra nerobí ťažkosti dobre s ním vychádzať.

 • Tiger by si však mal dávať pozor, aby neprovokoval niekoho narodeného v roku Byvola. Tento vážny a nekompromisný typ nemáva pochopenie pre Tigrove finty. Keby došlo ku konfrontácii, Byvol ho môže ľahko dobodať na smrť.

 • Takisto sa neodporúča spojenie Hada s Tigrom. Títo dvaja majú spoločné iba jedno - podozrievavú povahu. Had však prejavuje nevôľu pokojne, chladne a nebezpečne, kým Tiger kričí a obviňuje. Nenájdu spolu harmóniu.

 • Napokon je tu ešte Opica, Tigrov najzaťatejší nepriateľ. Tá prešibaná, bystrá potvorka, ktorej to dobre a rýchlo myslí, nikdy neprestane dobiedzať do Tigra a ten napokon stratí nervy a prejaví svoju neslávnu zúrivosť, čím sa iba zosmiešni. Neprekonateľná ľstivosť Opice je naňho priveľa, styk s Opicou mu môže priniesť iba trápenie.

Rok Tigra nepraje romantickým vzťahom, ktoré sú často nestabilné.

Taoistické učenie, ktoré je základom východnej astrológie, hovorí, že vesmír má dve polarity, dve rôzne stránky, ktoré sa navzájom podporujú - ženskú a mužskú, jinovú a jangovú energiu. Obe tieto sily alebo aj protiklady sa dopĺňajú a neustále premieňajú a tvoria tak vyvážený celok. V každej je i zárodok toho druhého. V grafickom znázornení to bývajú dve protichodné farby. Najčastejšie modrá a červená, alebo biela a čierna, ale aj Tiger a Drak.

Tieto dve silné a pôvabné zvieratá majú veľmi odlišný pohľad na život, rovnako ako ľudia narodení v ich príslušnom roku. Energia medzi Tigrom a Drakom v čínskej astrológii má skutočnú mocenskú dynamiku. Vždy to bude živé, ale vždy aj láskyplné.

Práca

Rok 2022 prinesie všetkým ľuďom väčšiu bojovnosť, túžbu po moci, úspechu a dramatizovanie situácií. Dodá však odvahu tým, ktorí ju zatiaľ nemali, aby si konečne presadili svoje záujmy a spravodlivosť. Ak sa vám podarí dostať sa do vedenia, potom sa ho bez váhania ujmite. Ak neurobíte nejakú zbytočnú chybu z nepozornosti, potom vám to prinesie úspechy a uznanie. Je potrebné zamerať sa na svoje silné stránky. Šťastie bude priať pripraveným a vytrvalým.

Prebúdza sa energia tvora, ktorý vie byť sebestačný, snaží sa, a preto nikdy nehladuje. Skúste sa naučiť prispôsobiť sa situácii, to vám veľmi pomôže. Nevrhajte sa do radikálnych zmien. Spoliehajte sa na overené a tradičné postupy. Nastane vhodné obdobie viacej na plánovanie budúcnosti a investícií, ako na dramatické činy.

Mali by ste si uvedomiť, v čom ste šikovní a ako získať viac peňazí. Práca a nový spôsob zarábania peňazí je téma, v ktorej by ste si mali urobiť jasno. Kto má dlhy, bude ich musieť uhradiť.

Treba preverovať, skoncentrovať sa, zvažovať a do ničoho sa nevrhať po hlave. Dajte na dobré rady, na poriadok, presnosť, bdelosť a opatrnosť pri finančných záležitostiach. Budete dosť zaneprázdnení. Nebudete sa nudiť, ak budete vedieť využiť nielen pracovný, ale aj voľný čas.

V tomto roku silnej šelmy sa aj na medzinárodnej politickej scéne odohrá pár kľúčových udalostí, bojov i porážok. Mnoho politikov bude nútených odstúpiť kvôli podozreniu z korupcie. Napätie a vzbury sa prenesú aj do bežného života.

Psychické a fyzické zdravie

Aj temné energie, ku ktorým patria i choroby, je možné neutralizovať, transformovať pozitívne, každodenným rovnovážnym prístupom k životu. Trestáme sa hlavne sami. Treba si to stále uvedomovať, hlavne pri spätnom pohľade do osobnej minulosti. Prehodnoťte si svoje chyby, minulé i prítomné. Pozor na rôzne slabosti, závislosti, klamstvo, intrigy, sklon k alkoholizmu a podobne.

Len usilovať sa o úspech vždy nestačí. Je tiež potrebné nájsť rovnováhu medzi zamestnaním a odpočinkom. Vďaka nej vám sily vydržia dlhšie. Môžu sa stať udalosti, ktoré budú prekvapujúce. Budete sa musieť zamerať na psychiku, pretože tá je základ dobrého zdravia. Nenechajte sa zničiť stresom a napätím, s ktorým sa budete mnohí stretávať. Doprajte si dostatok terapie na jeho odstránenie. V roku Čierneho Vodného Tigra by sa vám mala dostávať fyzická, aj mentálna energia. Pravidelne cvičte a udržujte sa v kondícii, aj vďaka zdravšej výžive. Nechajte si na vychutnanie jedla viac času a pohody.

Využívajte svoju intuíciu a venujte pozornosť svojim nočným snom, ktoré často vedia navigovať. Ľudia nebývajú vždy spokojní s prítomnosťou, ani s tým, čo sa dozvedia o svojej možnej budúcnosti. Veľa závisí na tom, ako ku všetkému pristupujete, aký je stav vašej mysle, duše, intelektu, súcitu, logiky, vnímavosti, pochopenia a citlivosti.

V otázke zdravia by sa mali všetky znamenia začať starať o zdravie obličiek. Dávajte si pozor na zranenia spôsobené hlavne kovom.

Nikdy nespálite svoje mosty, kým sa na druhej strane nezabezpečíte. Pokiaľ nie je minulosť riešená a vyriešená, stáva sa budúcnosťou!

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Čínska astrológia sa zakladá na 12 znameniach a 5 elementoch, ktoré spolu kombinuje, čím vznikajú veľké 60 rokov trvajúce cykly. Hoci sa teda každé čínske znamenie opakuje každých 12 rokov, špeciálne kombinácie znamení a prvkov sa vyskytujú iba raz za 60 rokov.

Potkan

RokElementObdobie
1900Kov31.01.1900 - 18.02.1901
1912Voda18.02.1912 - 05.02.1913
1924Drevo05.02.1924 - 23.01.1925
1936Oheň24.01.1936 - 10.02.1937
1948Zem10.02.1948 - 28.01.1949
1960Kov28.01.1960 - 14.02.1961
1972Voda15.02.1972 - 02.02.1973
1984Drevo02.02.1984 - 19.02.1985
1996Oheň19.02.1996 - 06.02.1997
2008Zem07.02.2008 - 25.01.2009
2020Kov25.01.2020 - 11.02.2021

Nemajte pocit, že vám šťastie od energií vodného Tigra v roku 2022 nepraje. Dôležité je, aby ste mysleli pozitívne. V každej kríze sa snažte hľadať príležitosť, veď to máte v povahe. Máte dar prispôsobivosti, tak ho využite, začne sa vám potom lepšie dariť.

Nemusíte sa báť vážnejších problémov ani v zamestnaní, ani doma. Bude to výsledok práce a všetkého, čo sa v tomto živote naučíte, čo si osvojíte a o čo bojujete. Dobré správy nadobudnú prevahu nad tými zlými.

Čínske znamenia Tiger a Potkan majú málo spoločných záujmov. Bývajú k sebe skôr chladní.

Láska a vzťahy

To, čomu sa máte viac venovať, sú vzťahy. Ste výreční, tak vyberajte slová, ako sa vyjadrovať k svojej rodine. Snažte sa nerušiť ani dlhoročné priateľské a partnerské vzťahy. Neodmietnite pomoc iným, aby pomohli aj vám, keď to budete potrebovať.

Dávajte si pozor na unáhlené rozhodnutia. Predtým, než poviete konečné slovo, poriadne a v pokoji si všetko premyslite.

Práca a peniaze

Budete hľadať nové cesty, nové príležitosti a možnosti a aj ich nájdete. Mnohým sa splní túžba robiť to, čo robia radi.

Samostatnosť vám prinesie úspech. Pocítite závan slobody v pracovnej činnosti a konečne nájdete v sebe harmonické myslenie. To vám pomôže využiť možnosti uplatnenia sa.

Nenechajte sa ovplyvniť svojou tvrdohlavosťou, nájdite kompromisy a pracujte s optimizmom. Ste síce inteligentní, ale často nepresní vo svojich odhadoch.

Zdravie a kondícia

Opatrní by ste mali byť na úrazy alebo nehody. Vaše zdravie bude vcelku stabilné. Môžu sa objaviť náhle komplikácie, poranenia, alebo nečakaný šok.

Budete si musieť uvedomiť, že aj hádky a emočné výbuchy vás oslabujú.

Opatrní by ste mali byť na svoje ??oči. Môžu sa prejaviť zápaly, drobné poranenia, alebo sa môže zhoršiť zrak. To sa stáva hlavne ľudom, ktorí pred niečím v živote zatvárajú oči, niečo nechcú vidieť. Tento rok čínskeho vodného Tigra vám oči otvorí dokorán. Budete musieť všeličo chybné opustiť.

Paralela s európskym horoskopom

Čínske znamenie Potkan sa prepája so sangvinickou osobnosťou znamenia Strelca. Sledujte si preto i znamenie Strelca, lebo tých horoskopov býva viac a sú častejšie. Najsilnejšie energie máte v mesiaci december.

Byvol

RokElementObdobie
1901Kov19.02.1901 - 07.02.1902
1913Voda06.02.1913 - 25.01.1914
1925Drevo24.01.1925 - 12.02.1926
1937Oheň11.02.1937 - 30.01.1938
1949Zem29.01.1949 - 16.02.1950
1961Kov15.02.1961 - 04.02.1962
1973Voda03.02.1973 - 22.01.1974
1985Drevo20.02.1985 - 08.02.1986
1997Oheň07.02.1997 - 27.01.1998
2009Zem26.01.2009 - 13.02.2010
2021Kov12.02.2021 - 31.01.2022

Partnerstvo čínskych znamení Byvola a Tigra býva náročné. Problémy tieto dve znamenia neriešia pokojne a mierumilovne. Držia si však primeraný odstup. Napriek tomu bude pre vás tento rok 2022 výhodný. Do čoho sa pustíte, to dopadne dobre.

Láska a vzťahy

V láske, či v rodine, sa bude výrazne celkom dariť. Zažijete nové vzťahy a priateľov, ktorí sa k vám radi prihlásia. Nezabúdajte rozdávať svoju radosť ostatným. Keď ostane čas, vzdelávajte sa a rozširujte si svoje obzory. Bude sa vám to v budúcnosti hodiť.

Čas vám bude prinášať diskusie, napätie, egoizmus, obmedzenia, ale aj vášeň, pochopenie a harmóniu. Mnohí sa môžu vrhnúť do milostných sexuálnych dobrodružstiev.

V existujúcich vzťahoch sa bude predovšetkým preverovať pevnosť, spoľahlivosť a stabilita. Z tých, ktoré nemajú byť trvalé, sa niečo vytráca. Nastanú dookola sa opakujúce komplikácie, napätie a v konečnej fáze sa začnú rozpadať.

Práca a peniaze

V pracovnej oblasti prichádzajú aj náhle zvraty. Viac na svetlo sa budú dostávať aj intrigy, hektickosť a stres. Mnohé vaše rozhodnutia dostanú možnosť zmeny.

Aj vy budete dostávať nové šance, možnosti aj príležitosti, ktoré vám k vysnívanému cieľu dopomôžu. Prídu aj pracovné rozhovory, debaty a podnetné rady.

Svojou húževnatosťou a vytrvalosťou dosiahnete úspech a uznanie. Nesmiete sa nechať oslabiť, aby ste sa nestali obeťou šelmy.

Zdravie a kondícia

V oblasti zdravia sa môžu ozvať karmické zdravotné ťažkosti z minulosti. Naučia vás zvládať neprehľadné životné situácie. Uvidíte veci jasnejšie a inak ako predtým.

Zdravie bude vcelku stabilné, len by ste si v náročnom období mali dať pozor na úbytok energie. Pokiaľ budete trpieť nešťastnou láskou, podpíše sa to na ochorení pľúc, hrudníka, ťažkosťami s dýchaním alebo srdcovej slabosti.

Vystavovaní tiež môžete byť určitým zdravotným šokom. Venovať pozornosť by ste mali krvnému aj obehovému systému, chrbtici i platničkám. Ak budete čokoľvek prehliadať a nevenovať tomu pozornosť, prísť môžu nehody, či choroby, ktoré vám prinesú zastavenie s pobytom v nemocnici.

Paralela s európskym horoskopom

Vaše čínske znamenie sa prepája so solídnym znamením Kozorožca. Sledujte si preto i znamenie Kozorožca, lebo týchto horoskopov býva viac a sú častejšie. Najsilnejšie energie máte v mesiaci december, ktorý z prevažnej časti patrí práve tomuto znameniu.

Tiger

RokElementObdobie
1902Voda08.02.1902 - 28.01.1903
1914Drevo26.01.1914 - 13.02.1915
1926Oheň13.02.1926 - 01.02.1927
1938Zem31.01.1938 - 18.02.1939
1950Kov17.02.1950 - 05.02.1951
1962Voda05.02.1962 - 24.01.1963
1974Drevo23.01.1974 - 10.02.1975
1986Oheň09.02.1986 - 28.01.1987
1998Zem28.01.1998 - 15.02.1999
2010Kov14.02.2010 - 02.02.2011
2022Voda01.02.2022 - 21.01.2023

Traduje sa, že čínske znamenie Tigra nie je schopné dôverne vychádzať takmer zo žiadnym znamením, že sú to lovci, ktorí potrebujú svoje teritórium a neznesú v ňom žiadneho soka. Do istej miery sa dokážu tolerovať a zniesť, avšak ich vzťah sa vždy pohybuje na hranici nezáujmu a výhrad.

Láska a vzťahy

Rok 2022 konečne po dvanastich rokoch patrí vám, milí Tigri. Vyťažte z neho maximum. Je to skvelý čas na rekvalifikáciu, ďalšie štúdium i akýkoľvek začiatok. Budete však oveľa viac skúšaní ako po iné roky. Pri premyslenom jednaní sa vám bude veľmi dariť.

Aj v milostnom živote na vás čaká šťastie, avšak buďte k svojmu partnerovi tolerantní a úprimní. Rôzne problémy, prekážky a nezdary však potrápia vašu trpezlivosť a ak chcete hlasno protestovať, čaká vás problém. Osobný život by potom mohol zaostávať. Snažte sa všetko viac tolerovať.

Práca a peniaze

Bojovní Tigri potrebujú v tomto živote dosiahnuť svetský úspech, obklopiť sa uznaním, peniazmi a hmotnými statkami. I tak musíte pomáhať aj druhým, a nielen myslieť na seba.

Rýchle tempo, ktoré bude po celý rok, vás neunaví, ale nabije novou silou. Naučíte sa vysporiadať sa so životnými prekážkami, nástrahami alebo neprehľadnými situáciami.

Zvolíte si kariéru, v ktorej budete zachraňovať životy ľudí. Osudy blízkych ľudí, či dokonca kolegov na pracovisku, budú často vo vašich rukách. Bude silní, skúsení, ochotní. Výsledkom vašej tvrdej práce bude uznanie. V priebehu roku sa mnohé zlepší.

Zdravie a kondícia

Váš životný štýl a spôsob života bude v roku 2022 viac-menej stabilný, až na pár drobných výkyvov. Môžu sa prejaviť skryté alebo staré rany. Nie sú vylúčené ani operácie, či drobnejšie chirurgické zákroky.

Tieto komplikácie vás postihnú, aby ste sa zastavili a prehodnotili svoje minulé chybné kroky, čo ste v živote prehliadali alebo naopak, čomu ste až príliš venovali pozornosť.

Všemožne a ak sa bude dať aj športom, vybite svoju zbytočnú energiu a stlmte temperament.

Paralela s európskym horoskopom

Vaše čínske znamenie má veľa spoločných čŕt so znamením Vodnára. Sledujte si preto i toto znamenie, lebo týchto horoskopov býva viac a sú častejšie. Najsilnejšie energie máte vo februári, ktorý z prevažnej časti patrí práve tomuto znameniu.

Zajac

RokElementObdobie
1903Voda29.01.1903 - 15.02.1904
1915Drevo14.02.1915 - 02.02.1916
1927Oheň02.02.1927 - 22.01.1928
1939Zem19.02.1939 - 07.02.1940
1951Kov06.02.1951 - 26.01.1952
1963Voda25.01.1963 - 12.02.1964
1975Drevo11.02.1975 - 30.01.1976
1987Oheň29.01.1987 - 16.02.1988
1999Zem16.02.1999 - 04.02.2000
2011Kov03.02.2011 - 22.01.2012
2023Voda22.01.2023 - 09.02.2024

Máte za sebou náročné roky. Teraz máte šancu, že sa uplatní stabilita a zavládne väčšia harmónia. Tento rok pocítite výhody spojenia s niekým z okruhu priateľov.

Začiatok roka nebude až tak ideálny, ako by ste očakávali. Napriek tomu nie je všetko tak hrozné, ako by sa zdalo. Nestrácajte odvahu.

Už v tomto roku 2022, v roku silného čínskeho vodného Tigra, hľadajte a nájdite výzvy na prekonávajte seba samých. Naučte sa, ako poraziť strach a vystúpte z tieňa.

Láska a vzťahy

Začnite pomaly, zbierajte skúsenosti, prejavte svoj názor. Nevadí, ak vás v konflikte niekto porazí, alebo vás na prvý raz odmietnu. Ak nechcete, aby vás strach prenasledoval, musíte svoju dušu oslobodiť.

Čakajú vás aj zaujímavé chvíle, ak budete mať odvahu prežiť ich naplno. Neskrývajte sa pred ľuďmi a neuprednostňujte samotu. Ak sa vám podarí svoj strach prekonať, získate neuveriteľnú odvahu.

Čínske znamenia Tiger a Zajac necítia k sebe žiadne veľké sympatie a rozhodne sa navzájom nezverujú. Tolerujú však spoločnosť toho druhého, aj keď ju nijako aktívne nevyhľadávajú.

Práca a peniaze

V roku 2022 zožnete plody svojej usilovnej práce. Máte šancu zvýšiť svoje príjmy a dobre zhodnotiť úspory. Dynamika a vášeň, ktorú so sebou tento rok prináša, rozprúdi krv každému, čiže aj vám. Plánovanie a rozvrhnutie každodenného pracovného života bude pre vás nevyhnutné.

Celkovo vás bude sprevádzať aj šťastie a energickosť. Budete schopní dokázať viac, na ako vás neprajníci odhadujú. Hlavne zostávajte opatrní voči svojim spoločníkom a kolegom, preverujte si ich dôveryhodnosť.

Zdravie a kondícia

V oblasti zdravia sa môžu vyskytnúť menšie problémy s odolnosťou. Najčastejšie môže byť narušené hádkami, horúčkami, ale aj karmickými zdravotnými ťažkosťami, pochádzajúcimi z minulosti. Zachovajte pokoj a zdravý rozum. Treba si nevyčerpať energiu a chuť žiť, veď budú po tomto nasledovať i ďalšie roky.

Dívajte sa ľudom do stredu čela, keď hovoríte. Váš pohľad bude sugestívnejší a reč presvedčivejšia.

Paralela s európskym horoskopom

Vaše čínske znamenie Zajac sa prepája so znamením Ryby. Sledujte si preto i znamenie Rýb, lebo týchto horoskopov býva viac a sú častejšie. Najsilnejšie energie máte v mesiaci marec, ktorý z prevažnej časti patrí práve tomuto znameniu.

Drak

RokElementObdobie
1904Drevo16.02.1904 - 03.02.1905
1916Oheň03.02.1916 - 22.01.1917
1928Zem23.01.1928 - 09.02.1929
1940Kov08.02.1940 - 26.01.1941
1952Voda27.01.1952 - 13.02.1953
1964Drevo13.02.1964 - 01.02.1965
1976Oheň31.01.1976 - 17.02.1977
1988Zem17.02.1988 - 05.02.1989
2000Kov05.02.2000 - 23.01.2001
2012Voda23.01.2012 - 09.02.2013
2024Drevo10.02.2024 - 28.01.2025

Čínske znamenia Tiger a Drak sa rešpektujú. Sú ochotní spoločne pracovať, prípadne aj žiť. Občas môžu súperiť o vedúce postavenie, ale vedia svoje rozpory vyriešiť. Preto sú znázorňované ako súčasť monády, kruhu, kde sa prelínajú dve protichodné sily, znázorňované ako dve kontrastné farby, napríklad biela čierna, či modrá a červená. V každej je i zárodok tej opačnej.

Veľa vecí sa môže v živote pokaziť, to však neznamená, že by to mal byť nutne zlý rok. Vždy záleží na tom, ako k veciam pristúpite. Správna komunikácia je aj kľúčom k riešeniu problémov s kýmkoľvek.

Láska a vzťahy

Toto znamenie verí, že existuje karma a že sa mu zúročí to, čo koná tu a teraz. Aj tak ale žije skôr v prítomnosti, bez obáv, čo ho čaká v ďalšom živote. Má dar slova, takže sa mu darí aj po finančnej stránke.

Znamenie Draka síce chápe, že naše životy sa navzájom ovplyvňujú a pokračujú, on však ide na istotu a snaží sa využiť a získať všetko, čo sa dá. Vďaka tejto vlastnosti sa vám zadarí.

Máte skvelé komunikačné schopnosti, budete úspešní, ale mali by si osvojiť aj empatiu a nezištnosť. Snažte sa komunikovať jasne, nech nehrozí nedorozumenie v rodinnom kruhu.

Práca a peniaze

Toto obdobie roku Tigra znamená pre znamenie Draka obratnosť a vysoký výkon. Nezľaknite sa žiadneho problému. Budete ho môcť hravo vždy vyriešiť bez pocitov preťaženia.

Mnohým z vás sa naskytne nová príležitosť. Chuť ku kreativite dostane zelenú. Upevňovať budete svoju pracovnú pozíciu a objavovať silu na zvládnutie všetkých pracovných povinností.

V závere roka však uberte plyn a vyhýbajte sa zbytočným konfrontáciám. O vaše finančné záležitosti sa bude treba postarať. Radšej robte aj preventívne opatrenia, aby sa zabránilo zbytočným nákladom. Hlavne dobre hospodárte s rodinným rozpočtom.

Zdravie a kondícia

Aj keď bývate málokedy chorí, dávajte si pozor na signály svojho tela. Zabráňte stresu z každodenného života, aby sa vás zmocňoval. Kroťte svoju húževnatosť, naučte sa relaxovať a robiť prestávky.

Tento rok môžu hroziť náhle pády a poranenia nôh. Opatrní by ste mali byť na svoj zrak, na pohybový aparát, členky, kolená a močové cesty. Môžu sa vynoriť aj určité karmické zdravotné problémy z minulosti ohľadom chrbtice, platničiek a chrbta.

Vďaka vitamínom a minerálom tak zvládnete aj stres, ktorý podľa čínskeho horoskopu môže potrápiť predovšetkým Drakov.

Paralela s európskym horoskopom

Vaše čínske znamenie Draka sa prepája so znamením Barana. Sledujte si preto i znamenie Barana, lebo týchto horoskopov býva viac a sú častejšie. Najsilnejšie energie máte v mesiaci apríl. Ten z prevažnej časti patrí práve tomuto znameniu.

Had

RokElementObdobie
1905Drevo04.02.1905 - 24.01.1906
1917Oheň23.01.1917 - 10.02.1918
1929Zem10.02.1929 - 29.01.1930
1941Kov27.01.1941 - 14.02.1942
1953Voda14.02.1953 - 02.02.1954
1965Drevo02.02.1965 - 20.01.1966
1977Oheň18.02.1977 - 06.02.1978
1989Zem06.02.1989 - 26.01.1990
2001Kov24.01.2001 - 11.02.2002
2013Voda10.02.2013 - 30.01.2014
2025Drevo29.01.2025 - 16.02.2026

Čínske znamenia Had a Tiger majú pocit, že sa na seba nemôžu spoľahnúť a neustále sa podozrievajú. Bývajú k sebe veľmi chladní a niekedy sa netaja hlboko zakorenenou vzájomnou antipatiou. Ak majú dôvod na nepriateľstvo, sú nezmieriteľní.

Zo začiatku roku nepôjde všetko jednoducho, ale požiadajte niekoho, pomôže vám. Nepleťte sa do sporov, ktoré sa vás netýkajú. Hľaďte si svojich vecí a záležitostí a choďte svojou cestou krok za krokom. Neberte si na svoje plecia viac, ako zvládnete. Bude sa vám dariť čím ďalej viac a rozbehnete sa.

Láska a vzťahy

Nezadaní, túžiaci po vážnom vzťahu nájdu svoju spriaznenú dušu. Zadaným to bude v partnerstve lepšie fungovať.

Máte schopnosť vystúpiť z davu, ľudia si vás všimnú. Je to aj vďaka estetickému cíteniu, vďaka ktorému ste iní ako ostatní. Snažte sa v tomto roku venovať tomu, v čom ste dobrí, teda umeniu alebo móde.

Práca a peniaze

Čaká vás ľahko stresujúci rok, ale pokojnou povahou všetko zvládnete. Dariť sa vám bude. Hľadajte príležitosti, ako vhodne zhodnotiť peniaze.

Rok 2022 vám prinesie nečakané okolnosti, ktorým sa budete musieť prispôsobovať a budete pod tlakom. Budete musieť zvládať niekoľko úloh naraz. Čakajú vás však isté posuny, či zmeny a nové začiatky. Budete hľadať a dostávať nové možnosti aj príležitosti, ktoré budete chcieť vylepšovať.

Dosiahnete lepšie výsledky než v minulosti. Dosiahnete úspech, ak využijete svoje poznatky a schopnosti práve v tom, v čom ste najlepší. Mali by ste mať väčšiu opatrnosť a prehľad, kam svoje peniaze budete investovať.

Zdravie a kondícia

Zdravie, sila i energia sa vám bude prejavovať po celý rok. Neznamená to však, že váš život bude pokojný a vyrovnaný, práve naopak, viac sa bude prejavovať vaša vnútorná nestabilita. Čeliť budete musieť životným prekážkam.

Ak budete pod priveľkým tlakom, vaša energia môže byť častejšie blokovaná, nastúpi únava a túžba po odpočinku. Nepodceňujte silu spánku a nočných snov, ktoré vám budú veľa napovedať.

Paralela s európskym horoskopom

Vaše čínske znamenie Hada sa prepája so znamením Býka. Sledujte si preto i znamenie Býka, lebo týchto horoskopov býva viac a sú častejšie. Najsilnejšie energie máte v mesiaci máj, ktorý z prevažnej časti patrí práve tomuto znameniu.

Kôň

RokElementObdobie
1906Oheň25.01.1906 - 12.02.1907
1918Zem11.02.1918 - 31.01.1919
1930Kov30.01.1930 - 16.02.1931
1942Voda15.02.1942 - 04.02.1943
1954Drevo03.02.1954 - 23.02.1955
1966Oheň21.01.1966 - 08.02.1967
1978Zem07.02.1978 - 27.01.1979
1990Kov27.01.1990 - 14.02.1991
2002Voda12.02.2002 - 31.01.2003
2014Drevo31.01.2014 - 18.02.2015
2026Oheň17.02.2026 - 05.02.2027

Poľa čínskej astrológie čaká vaše znamenie Koňa veľmi dobrý rok. Len by ste sa mali držať bokom od konfliktov, zvlášť v práci.

V tomto roku Čierneho Vodného Tigra sa bude čínske znamenie Koň neustále stretávať s výzvami, niektoré aj prijmete. Nájdete však duševnú rovnováhu a budete si ceniť ľudí, ktorých máte okolo seba.

Láska a vzťahy

Ste trochu nestáli a to platí aj o vašich vzťahoch. V duši vám ostal potlačený pocit skroteného mustanga. Nepríjemné správy sa môžu objaviť v širšej rodine, ale to sa vás až tak nedotkne.

Čínske znamenie Koň je pre Tigra vhodným partnerom. Priťahuje ho svojím rýchlym životným štýlom a sexualitou. Manželstvá týchto ľudí bývajú šťastné. Trochu to môže škrípať v partnerskom vzťahu, do ktorého by sa mohli začať miešať iní rodinní príslušníci.

Práca a peniaze

Nezabúdajte byť tvoriví, vaša usilovnosť nezostane bez povšimnutia. Dokonca môžete očakávať náhlu odmenu v nejakej netradičnej forme. Nečakané úspechy vás povzbudia. Užite si ich.

Tiež sa stretnete s nespoľahlivosťou, komplikáciami, alebo zistením, že vám niečo nesedí. Aj zásahom osudu môžete byť dotlačení do určitých fáz rozhodovania sa. Viac budete musieť zapojiť svoju pracovnú všestrannosť.

Zdravie a kondícia

Hrozbou vám môžu byť častejšie úrazy, drobné poranenia, či bolesť zubov a ďasien. Opatrní by ste tiež mali byť na cestách alebo pri cestovaní. Viac sa zamerajte na signály tela. Pozor by ste si mali dávať na nesprávne podané lieky, alkohol, alebo častejšie prejavy nachladnutia, horúčok, či zápalov.

Aj keď bude vaše zdravie pomerne stabilné, neznamená to, že vás nebude zväzovať vnútorná izolácia, predchádzajúce sklamanie, alebo prežité bolesti. Aj preto sa môžu dostaviť ťažkosti s obehovým systémom.

Je potrebné dávať si pozor na prerozdelenie dobrých a zlých energií na začiatku každého roka, aby ste mohli prijať potrebné opatrenia, ak by sa nejaká zlá energia náhodou dostala na dôležité miesta vášho bydliska alebo kancelárie.

Paralela s európskym horoskopom

Vaše čínske znamenie Kôň sa prepája so znamením Blížencov. Sledujte si preto i toto znamenie, lebo týchto horoskopov býva viac a sú častejšie. Najsilnejšie energie máte v mesiaci jún, ktorý z prevažnej časti patrí práve tomuto znameniu.

Koza

RokElementObdobie
1907Oheň13.02.1907 - 01.02.1908
1919Zem01.02.1919 - 19.02.1920
1931Kov17.02.1931 - 05.02.1932
1943Voda05.02.1943 - 24.01.1944
1955Drevo24.01.1955 - 11.02.1956
1967Oheň09.02.1967 - 29.01.1968
1979Zem28.01.1979 - 15.02.1980
1991Kov15.02.1991 - 03.02.1992
2003Voda01.02.2003 - 21.01.2004
2015Drevo19.02.2015 - 07.02.2016
2027Oheň06.02.2027 - 25.01.2028

Znamenia Koza a Tiger sa nemajú príliš o čom rozprávať. Nedokážu sa dohodnúť na žiadnych pravidlách, ktoré by ich k sebe pútali. Nehádajú sa, ale tiež nenachádzajú dôvod na vzájomný obdiv, priateľstvo, či dokonca lásku.

Čaká vás dobrý rok, pokiaľ pôjde o vaše financie. Podľa čínskeho horoskopu nebudete trpieť finančnou núdzou. Pozor len na okázalé míňanie. Nebolo by múdre peniaze “rozhádzať”.

Láska a vzťahy

Rok 2022 je výhodný aj pre vzťahy. Nezadaní nájdu svoju spriaznenú dušu, zadaní budú chcieť svoj vzťah s partnerom posunúť na ďalšiu úroveň.

Toto znamenie čínskeho horoskopu dopraje svojim blízkym aj na úkor seba. Mali by ste sa naučiť povedať aj rázne nie, aby vás druhí nezneužívali. Mali by ste konať rozhodne, bez strachu a tiež si uvedomiť, čo naozaj chcete. To vám môže robiť problémy.

Práca a peniaze

Vláda Tigra môže tomuto znameniu priniesť zmeny a preverovania, ktoré nemusia byť príjemné. Kozy sa môžu stretávať vo zvýšenej forme s veľkými nárokmi svojho okolia, ktoré môže vygenerovať viac problémov a stresových situácií.

Rok je síce namáhavý a plný práce, ale tiež sa môžete tešiť na zaslúžené úspechy. Nebojte sa mať pocit, že sa vám skutočne darí.

V pracovnej oblasti sa budú riešiť kolegiálne väzby a pracovné rozhovory. Mali by ste pochopiť, že aj v tejto oblasti sa niečo osudovo alebo karmicky uzatvára a završuje. Dozrieva čas presunu, ale tiež zber toho, čo bolo zasiate v predchádzajúcich rokoch.

Dôležité je však aj opatrnejšie zaobchádzanie s finančnými zdrojmi, pretože môžete očakávať zvýšené výdavky. Buďte pozorní pri každom dôležitom rozhodnutí. Dohody a podpisy dôležitých obchodných zmlúv radšej riešte s odborníkmi.

Zdravie a kondícia

Nepríjemnosti sú zanedbateľné, zdravotné problémy liečiteľné a minimálne. Len sami si môžete škodiť svojím pesimizmom. Odpájať sa budete od potreby dôležitých životných istôt. Opatrní by ste mali byť na svoj?? pohybový aparát, zuby, náhle bolesti, či trávenie.

Nepreťažujte si psychiku. Potlačované problémy a emócie môžu vyvolať koliky, či žlčníkové záchvaty.

Paralela s európskym horoskopom

Znamenia Rak a Ovca majú oveľa viac spoločného, než len mesiac júl. Sledujte si preto i znamenie Raka, lebo týchto horoskopov býva viac a sú častejšie. Najsilnejšie energie máte v mesiaci júl, ktorý z prevažnej časti patrí práve tomuto znameniu.

Opica

RokElementObdobie
1908Zem02.02.1908 - 21.01.1909
1920Kov20.02.1920 - 07.02.1921
1932Voda06.02.1932 - 25.01.1933
1944Drevo25.01.1944 - 12.02.1945
1956Oheň12.02.1956 - 30.01.1957
1968Zem30.01.1968 - 16.02.1969
1980Kov16.02.1980 - 04.02.1981
1992Voda04.02.1992 - 22.01.1993
2004Drevo22.01.2004 - 08.02.2005
2016Oheň08.02.2016 - 27.01.2017
2028Zem26.01.2028 - 12.02.2029

Rok Tigra nebude dobrý pre čínske znamenie Opice. V priamom konflikte s Tigrom je práve Opica. Tieto strety zvyčajne spôsobia pohyby, nehody alebo zmeny, ktoré vám nebudú príjemné, lebo budú vynútené nátlakom. Bude treba venovať zvýšenú pozornosť pri riskantných športoch, alebo sa im radšej vyhnúť.

Láska a vzťahy

Čínske znamenie Opica si nedokáže s Tigrom ani pozrieť do očí, nieto ešte s ním riešiť vzájomné rozpory. Nehodia sa k sebe. Obaja vytvárajú problematickejší vzťah a sú alergickí na snahy druhého o podmanenie. Ani jeden nechce ustúpiť dobrovoľne. Neustále sa o niečo sporia. Je to život plný bojov, ale oboch to vlastne aj takto spolu baví.

Tiger zbožňuje adrenalín a nevie v sebe potlačiť večnú túžbu po vzrušení a nových zážitkoch. Musia dávať pozor, aby s nimi jednali uvážlivejšie. Manželstvo ľudí zo znamenia Opice bude čeliť skúškam.

Práca a peniaze

Čaká vás náročný rok, ale aj tak sa dá povedať, že vesmír je vám stále naklonený, hlavne čo sa týka kariéry. Budete zarábať primerané peniaze, len si ich hneď nerozhádžte.

Dá sa povedať, že vás netrápia žiadne problémy. Nie je to však tak, že by sa vám vyhýbali, ale máte šťastnú povahu, vďaka ktorej si to až tak veľmi nepripúšťate. Ak už vás niečo naozaj trápi, dokážete si nájsť osobu, ktorá pomôže. Ťažkosti vás nezastavia, práveže vás posúvajú vpred.

Zaujímavá energia bude pre vás najmä v polovici obdobia, v neskorom lete.

Zdravie a kondícia

Váš životný štýl a spôsob života bude v roku Tigra viac-menej stabilný, až na pár drobných výkyvov.

Môžu sa prejaviť skryté alebo staré rany. Nie sú vylúčené ani operácie, či drobnejšie chirurgické zákroky. Tieto komplikácie vás postihnú, aby ste sa zastavili a prehodnotili svoje minulé chybné kroky. To, čo ste v živote prehliadali alebo naopak, čomu ste až príliš venovali pozornosť.

Paralela s európskym horoskopom

Levovi a Opici patrí august. Vaše čínske znamenie sa prepája so znamením Lev. Sledujte si preto i znamenie Leva, lebo týchto horoskopov býva viac a sú častejšie. Najsilnejšie energie máte v mesiaci august, ktorý z prevažnej časti patrí práve tomuto znameniu.

Kohút

RokElementObdobie
1909Zem22.01.1909 - 09.02.1910
1921Kov08.02.1921 - 27.01.1922
1933Voda26.01.1933 - 13.02.1934
1945Drevo13.02.1945 - 01.02.1946
1957Oheň31.01.1957 - 17.02.1958
1969Zem17.02.1969 - 05.02.1970
1981Kov05.02.1981 - 24.01.1982
1993Voda23.01.1993 - 09.02.1994
2005Drevo09.02.2005 - 28.01.2006
2017Oheň28.01.2017 - 15.02.2018
2029Zem13.02.2029 - 02.02.2030

Čínske znamenia Kohút a Tiger sa správajú k sebe rezervovane. Nevedia, ako by spolu hovorili, aby to nevyvolalo na jednej alebo druhej strane podráždenie.

Ľudom z čínskeho znamenia Kohúta sa v roku 2022, roku Čierneho Vodného Tigra, bude dariť najviac zo všetkých znamení, aj po mnohých stránkach.

Láska a vzťahy

Ak ste sa narodili v tomto čínskom znamení, charakterizuje vás inteligencia, ale tiež prehnané očakávania, ktoré vám škodia. V tomto roku sa máte snažiť očakávaní zbaviť, aby ste neboli sklamaní. Táto lekcia sa odrazí v tom, že dokážete žiť v prítomnom okamihu a všeličo si viac užívať.

Len málo ľudí vyhovie vašim náročným kritériám, preto mávate často pocit osamelosti. Nebojte sa uvoľniť a užívať si prítomnosť a spoločnosť ľudí.

Ak to vo vzťahoch trochu zaškrípe, nech vás to nezdeprimuje a nevyčerpá. Nesmiete prepadať zúfalstvu, pretože si tým ešte viac uškodíte. Pritom nie je všetko tak hrozné. Záleží na vás, ako sa ťažkostiam podvolíte.

Nečakajte na osudového partnera, ktorého ste si vysnívali. Všímajte si aj obyčajných ľudí, ktorí sa pohybujú vo vašom okolí. Aj keď nie sú dokonalí, môžu vás urobiť šťastnými.

Svojim nekompromisným konaním môžete prísť o partnera aj o náklonnosť blízkej rodiny. Nemusí byť predsa všetko po vašom. Môžete sa tešiť na pozitívne podnety. Nezadaní Kohúti majú šancu stretnúť niekoho veľmi zaujímavého a primeraného. Zadaní Kohúti si vhodne užijú čas strávený s partnerom.

Práca a peniaze

Výhodou ľudí z čínskeho znamenia Kohúta je, že sú inteligentní a zodpovední. Obmedzujú vás však veľké očakávania. Budete chcieť vlastniť a mať, budete viac egoistickí. Mnohí vás budú chcieť obmedzovať, alebo sa sami budete cítiť obmedzovaní.

Pozor na spory a vašu neústupčivosť. Rešpektujte viac dobré a premyslené rady iných. Zvlášť buďte opatrní pri nových dohodách. Overujte si informácie, inak vám hrozia nesprávne závery, finančné ťažkosti a neúspechy.

Zdravie a kondícia

V tomto dynamickom roku Čierneho Vodného Tigra je potrebné postarať sa o zdravie, aby ste si uchovali dostatočné množstvo energie. Rozhodne vám neuškodí preventívna prehliadka u lekára.

Pozor by ste si mali dávať na manipuláciu so všetkým, čo je pod elektrinou. Je tu hrozba drobných popálenín alebo úrazu.

Budete nútení viac dbať o seba, nájsť si čas na odpočinok, aby ste boli schopní tempo tohto variabilného roku zvládnuť.

Paralela s európskym horoskopom

Vaše čínske znamenie sa prepája so znamením Panny. Panna by nemohla nájsť lepšieho spoločníka ako je Kohút. Sledujte si preto i toto znamenie, lebo týchto horoskopov býva viac a sú častejšie. Najsilnejšie energie máte v septembri, ktorý z prevažnej časti patrí práve tomuto znameniu.

Pes

RokElementObdobie
1910Kov10.02.1910 - 29.01.1911
1922Voda28.01.1922 - 15.02.1923
1934Drevo14.02.1934 - 03.02.1935
1946Oheň02.02.1946 - 21.01.1947
1958Zem18.02.1958 - 07.02.1959
1970Kov06.02.1970 - 26.01.1971
1982Voda25.01.1982 - 12.02.1983
1994Drevo10.02.1994 - 30.01.1995
2006Oheň29.01.2006 - 17.02.2007
2018Zem16.02.2018 - 04.02.2019
2030Kov03.02.2030 - 22.01.2031

Čínske znamenia Tiger a Pes sú tí najlepší partneri. Majú mnoho spoločných vlastností a môžu spolu dosiahnuť partnerské i pracovné úspechy.

V tomto roku Čierneho Vodného Tigra sa budete musieť oveľa viac snažiť. Vaša finančná situácia však bude pomerne stabilná. S pomocou vytrvalosti a odhodlania dokážete veľa. Ak sa budete niekedy cítiť osamelo, nemali by ste sa báť s týmito pocitmi zveriť rodine, či blízkemu človeku.

Láska a vzťahy

Nie nadarmo sa hovorí „verný ako pes“, čo mnohí aj zneužívajú. Skúste odhaliť takýchto ľudí a pomáhať len tým, ktorí by sa rovnako zachovali aj k vám. Ak to v tomto roku zvládnete, budete pomáhať ľuďom už na vyššej úrovni. Budú vás kontaktovať dôležití ľudia a stretnete nových priateľov.

Všetko sa javí príjemne, ale hekticky. Nemíňajte energiu na sebcov, ktorí by vás nepodržali. Aj finančná prezieravosť je vo vašom prípade nevyhnutná.

Práca a peniaze

Prichádzajú k vám dobré správy, vo väčšej miere sa aktivujte. Pravdepodobná je aj väčšia zmena. Preukazovať budete svoju úspešnosť aj na pracovnom poli.

Bude sa k vám vracať úspech a uznanie. Budete však konfrontovaní aj s prekážkami. Do života vám môžu vstúpiť nové ponuky nečakane a úplne z iných zdrojov, či smeru. Buďte schopní sa chytiť nových príležitostí a šancí. Snažte sa vyťažiť z každej situácie to najlepšie, čo skrýva a nenechajte sa ničím odradiť.

Všetko, čo sa vám podarí v roku 2022 dosiahnuť, vám bude na úžitok ešte mnoho ďalších rokov.

Zdravie a kondícia

V tomto roku sa vám môže oslabiť psychika, ak budete pod príliš veľkým tlakom a záťažou. Opatrní by ste mali byť na pohlavné orgány, oblasť hrudníka, srdca, pľúc, ale aj na svoj urologický systém. Dopĺňať by tiež mali pravidelne vitamíny, minerály.

Hlavne však vyhadzujte staré deprimujúce spomienky a z tela hlieny. Častejšie sa môžu prejavovať poruchy spánku. Duša bude akoby v nerovnováhe. Nahlodávať zdravie tiež môžu dlhotrvajúce starosti, osudové lekcie a skúšky.

Paralela s európskym horoskopom

Vaše čínske znamenie sa prepája so znamením Váh, ktoré vám dodávajú nepochybnú rovnováhu. Sledujte si preto i znamenie Váh, lebo týchto horoskopov býva viac a sú častejšie. Najsilnejšie energie máte v mesiaci október, ktorý z prevažnej časti patrí práve tomuto znameniu Váh.

Prasa

RokElementObdobie
1899Zem10.02.1899 - 30.01.1900
1911Kov30.01.1911 - 17.02.1912
1923Voda16.02.1923 - 04.02.1924
1935Drevo04.02.1935 - 23.01.1936
1947Oheň22.01.1947 - 09.02.1948
1959Zem08.02.1959 - 27.01.1960
1971Kov27.01.1971 - 14.02.1972
1983Voda13.02.1983 - 01.02.1984
1995Drevo31.01.1995 - 18.02.1996
2007Oheň18.02.2007 - 06.02.2008
2019Zem05.02.2019 - 24.01.2020

Obe znamenia, Tiger aj Prasa, si navzájom poskytujú bezpečie. V partnerstve aj práci sa dopĺňajú. Sú predurčení žiť v porozumení a spokojnosti. V roku Čierneho Vodného Tigra vás čaká pomerná istota. Otvoria sa vám nové príležitosti v kariére. Môže to byť rok, kedy sa celkovo stretnete s väčším pochopením.

Láska a vzťahy

Zadaní, narodení v tomto znamení, budú v partnerskom vzťahu pomerne spokojní. Je to dobrý rok aj na založenie rodiny. Vaše znamenie vyhľadáva spoločnosť druhých, lebo zle znášate samotu. Potrebujete spoločnosť primeraných a bezproblémových ľudí. V tomto roku by ste sa však mali naučiť byť aj sami, pretože všetko pramení len z vás.

Snažte sa o rovnováhu. Ak sa to naučíte, bude vám odmenou to, že nebudete na nikom závislí a pocítite skutočnú slobodu.

Rok 2022 bude uspokojivý. Neudeje sa síce nič zlé, len rodinné starosti vás trochu znervóznia. Zamerajte sa na priateľov a pomoc druhým. Vo vzťahoch hľadajte nové cesty, kompromisy alebo ústupky, inak budete zraniteľní a ohrození. Naučte sa užívať svoje vnútorné bohatstvo a dosiahnete väčší úspech. Budúce roky vám to pripočítajú k dobru.

Práca a peniaze

Toho, čo sa vám v plnej výške nedostáva, sú financie. Pomôže vám myšlienka, že peniaze sú užitočné a príjemné, ale neprinášajú vždy len šťastie.

Dočkáte sa uznania, komunikácie, ale aj pracovných mrzutostí, hlavne v spojení s financiami. Veľkú úlohu zohrá aj osud, ktorý vás bude tlačiť do iných aktivít, prinášať vám rôzne znamenia a smerovať vás k životnému poslaniu, úspešnosti, perspektíve a istote.

Zdravie a kondícia

Spoliehate sa na fakt, že sa vám, hlavne mladším, veľké zdravotné komplikácie vyhýbajú. Ale aj prežitý šok alebo náhla strata vás môže oslabiť. Zdravotnej prevencie nikdy nie je dosť.

V tomto roku Čierneho Vodného Tigra si uvedomíte, že najlepšou spoločnosťou pre seba ste vy sami. Hľadajte príležitosti, kedy môžete len tak meditovať, premýšľať, vyčistiť si hlavu a aj telo. Je to dobrý spôsob, ako byť sami a zároveň v pohode. Odmenou vám bude vaša vyrovnaná, zdravšia a sebavedomejšia osobnosť.

Paralela s európskym horoskopom

Vaše čínske znamenie Prasaťa sa prepája so znamením Škorpióna. Sledujte si preto i znamenie Škorpióna, lebo týchto horoskopov býva viac a sú častejšie. Najsilnejšie energie máte v mesiaci november, ktorý z prevažnej časti patrí práve tomuto znameniu.