Veštica Viktória

Viktória

Osobný kód 172

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Komunikácia vo vzťahoch (2. časť)

Vo vzťahoch sa nachádzajú extroverti, ale aj introverti. Extroverti sa musia stále predvádzať, ukazovať sa (akože v tom krásnom svetle), stále na seba poukazovať a hlavne majú potrebu, aby boli stále obdivovaní. Vidia len sami seba.

Komunikácia vo vzťahoch (2. časť)

Nechcú vidieť, že ten ich partner alebo partnerka bez slov vykonajú pre vzťah oveľa viac ako oni a pochvalu by si zaslúžili určite oveľa viac. Potom sú introverti, nechcú zdieľať svoje pocity, alebo zhovárať sa o veciach, ktoré je potrebné spoločne riešiť. Opakom zdieľania je mlčanie. Môže to byť prejav egoizmu. Mlčanie je niekedy predzvesťou zlej zbrane. Mlčaním môže trestať toho druhého, je to aj prejav pomsty. Je to veľmi nerozumné riešenie, lebo tým, že neprejavíte svoje city a svoje úmysly, začne sa vytvárať priepasť medzi partnermi a to časom môže byť začiatok konca.

Muži vo vzťahoch radi kritizujú za rôzne maličkosti, reagujú tvrdo, prípadne zablokujú rozhovor, alebo najhoršie, čo môžu urobiť je, že sa zoberú a odídu počas debaty preč. Ženy - zatrpknú a zmĺknu, citovo sa zablokujú, upadajú do depresií, alebo sa postavia proti neústupčivosťou.

Na to, aby sme náš vzťah udržiavali stále v ladnom chode, nesmieme používať neprimerané hrubé slová, nadávky, prípadne ponižovať urážkami. Čo teraz vidíme hlavne u mladých nezrelých párov. Oni škaredé výrazy používajú len preto, aby sa ukázali, že sú čosi viac ako tí druhí, hlavne chcú nejakým spôsobom poukázať na seba. Pravdepodobne v detstve sa im nedostávalo toľko lásky, koľko by potrebovali a teraz ani nevedia, ale ani sa nesnažia dávať ju druhým.

Mali by sme sa vždy dívať jeden druhému do očí, je to prejav slušnosti, ale aj úcty. Počúvajme sa navzájom a zistíme, či niektorý z nás nemá problémy. Vyriešme ich spoločne. Aj to je prejav lásky.  Nesúďme druhých, neskáčme im do reči, snažme sa ich pochopiť. Pokiaľ môžeme - pomôžme, ak nie, tak aspoň poraďme, niekedy aj to pomôže. Nikdy nepripisujme chybu len tomu druhému, sme len ľudia a každý z nás je omylný. Keď je treba, požiadajme o prepáčenie, napravme tú chybičku a choďme ďalej. Veď život je taký nádherný, využime každú minútu na to, aby sme si ho vychutnali. Žijeme na tomto svete tak krátko a my si budeme ubližovať? Prejavme viac lásky, viac súcitu a hlavne si pomáhajme na každom kroku, nikdy totiž nevieme, kedy tú pomoc budeme potrebovať práve my.

Musíme sa o seba starať aj po vzhľadovej stránke a je jedno, či sme doma alebo niekde v spoločnosti. Počula som od mnohých žien názor, že keď už je vydatá, nemusí sa o seba starať. To je hrubá chyba. Práve preto sa musí stále o seba starať, aby stále viac a viac priťahovala svojho muža. To isté platí aj pre mužov. Majú byť primerane upravení, aby boli pre svoju polovičku príťažliví.

Ešte by som rada zdôraznila, aby komunikácia medzi partnermi vždy prebiehala mimo spálne. Všetko, čo si potrebujete povedať, vykonzultovať medzi sebou, všetko nech prebieha mimo spálne! Tam nepatrí nič, okrem prejavov lásky a jemnosti. Nepatrí tam ani televízor. Môže tam byť iba CD prehrávač na jemnú hudbu. To je totiž jedna jediná miestnosť vo vašom dome, kde si máte vyznávať lásku. Iba vtedy budete mať šťastný a láskavý život.