Odporúčame

Somezeda

Somezeda

Som tu pre vás, veď najväčšie umenie je uvidieť svet očami iného človeka, rozsvietiť svetlo v tme. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Adrianalin

Adrianalin

Osobný kód 153

Rozkvitnutá čerešňa

Moja mama zomrela v máji. Deň pred smrťou sa bola poprechádzať v našej záhrade, svoje chorobou ubolené kosti nechala oddýchnuť pod rozkvitnutou čerešňou.

Rozkvitnutá čerešňa

Sedela na lavičke a usmievala sa. Vtedy som ju pozorovala z kuchynského okna a ani vo sne by mi nenapadlo, že je to jej posledný deň na tomto svete. Koncom júna som ležala vo svojej posteli a mala som pocit, akoby sa ma niečo zmocnilo. Vystúpila som zo svojho tela. Bol to veľmi zvláštny pocit, pretože svoje fyzické telo som zreteľne videla ležať na posteli, a potom v jednom okamihu som zrazu stála pri kuchynskom okne a pozerala na lavičku pod čerešňou. Pomyslela som si: “Čo sa to deje?”, keď som začula, ako ma ktosi zdraví: “Ahoj, Nora!” Otočila som sa a stála tam moja matka. Nemohla som uveriť. Nezmohla som sa na nič, len na krátke “Mami!” Vyzerala o 20 rokov mladšia a neskutočne šťastná. Pohladila ma po vlasoch presne tak, ako keď som bola malá a povedala: “Prišla som sa rozlúčiť, ľúbim ťa a vždy budem na teba a tvoje deti dávať pozor.” Jemne sa usmiala, pozrela na svoj obľúbený strom, ktorý sama zasadila ešte ako dieťa a posledná veta, ktorú som zreteľne počula od svojej mamy bola: “Vedela som, že tento rok z mojich čerešní už neochutnám...” Pri týchto slovách jej z tváre žiaril ten najčarovnejší anjelský úsmev. Potom sa stratila…

Ani trochu nepochybujem, že sa to naozaj stalo. Bol to pre mňa dôkaz o živote po smrti a viem, že už sa svojho konca nemusím báť.

Čitateľka Nora