Odporúčame

Veštec Sortierre

Veštec Sortierre

Rád vám pomôžem prekonať ťažké životné situácie. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Lenaras

Lenaras

Osobný kód 162

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Rozkvitnutá čerešňa

Moja mama zomrela v máji. Deň pred smrťou sa bola poprechádzať v našej záhrade, svoje chorobou ubolené kosti nechala oddýchnuť pod rozkvitnutou čerešňou.

Rozkvitnutá čerešňa

Sedela na lavičke a usmievala sa. Vtedy som ju pozorovala z kuchynského okna a ani vo sne by mi nenapadlo, že je to jej posledný deň na tomto svete. Koncom júna som ležala vo svojej posteli a mala som pocit, akoby sa ma niečo zmocnilo. Vystúpila som zo svojho tela. Bol to veľmi zvláštny pocit, pretože svoje fyzické telo som zreteľne videla ležať na posteli, a potom v jednom okamihu som zrazu stála pri kuchynskom okne a pozerala na lavičku pod čerešňou. Pomyslela som si: “Čo sa to deje?”, keď som začula, ako ma ktosi zdraví: “Ahoj, Nora!” Otočila som sa a stála tam moja matka. Nemohla som uveriť. Nezmohla som sa na nič, len na krátke “Mami!” Vyzerala o 20 rokov mladšia a neskutočne šťastná. Pohladila ma po vlasoch presne tak, ako keď som bola malá a povedala: “Prišla som sa rozlúčiť, ľúbim ťa a vždy budem na teba a tvoje deti dávať pozor.” Jemne sa usmiala, pozrela na svoj obľúbený strom, ktorý sama zasadila ešte ako dieťa a posledná veta, ktorú som zreteľne počula od svojej mamy bola: “Vedela som, že tento rok z mojich čerešní už neochutnám...” Pri týchto slovách jej z tváre žiaril ten najčarovnejší anjelský úsmev. Potom sa stratila…

Ani trochu nepochybujem, že sa to naozaj stalo. Bol to pre mňa dôkaz o živote po smrti a viem, že už sa svojho konca nemusím báť.

Čitateľka Nora