Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Archetyp Pútnik

Putujeme do neznáma celým svojím životom. Všetko smeruje k uvedomeniu si seba, ako vodcu svojich veľkých snov a myšlienok. Človek je zocelený, používa intuíciu, rozum a prezieravosť na to, aby šiel neustále dopredu, aby tvoril svoje dielo a nestagnoval. Všetko je dobrou školou, i samotný život.

Archetyp Pútnik

Arkánum: Pútnik, veliteľ, uzavretosť
Archetyp: SAMOSTATNOSŤ / úlet
Matrica archetypu:
Pozitívum: Vypočuj si názory iných, no nikdy nechoď proti svojej intuícii!
Negatívum: Ak zradíš svoju intuíciu, zradíš seba i Boha!

Pozitívny význam arkána:
Skúška neznámymi silami, osamotenosť, zrieknutie sa určitých materiálnych výhod, obeta v prospech neznámeho, lepšieho.

Negatívne vplyvy:
Zbabelosť napredovať, odvracanie sa od spoločnosti, ukážkové martýrstvo

Šiel sám, no vedel,
že na cestu mu svetlo svieti.
Šiel ťažko skúšaný,
vľavo padala lavína
a sprava hrozil hurikán.
On však vedel, KAM.
Keď spadol, zdvihol sa.
Množstvo rán
do tmy neodletí.
On šiel, bol sám.
MAL ISTÝ CIEĽ,
ODVAHU
A DVERE DOKORÁN...

Zmysel arkána

Putujeme do neznáma celým svojím životom. Všetko smeruje k uvedomeniu si seba, ako vodcu svojich veľkých snov a myšlienok. Človek je zocelený, používa intuíciu, rozum a prezieravosť na to, aby šiel neustále dopredu, aby tvoril svoje dielo a nestagnoval. Všetko je dobrou školou, i samotný život. Pútnikmi sme všetci, dokonca i vtedy, keď si myslíme, že nikam nejdeme. Každé ráno sa zobudíme s novou myšlienkou, ktorá nám dá impulz k ceste večného tvorenia. Preto si ju treba všímať a s ľahkosťou myšlienky nasledovať svoj cieľ.

Archetyp

Vypočuj si názory iných, no nikdy nechoď proti svojej intuícii. Archetyp nás učí byť samými sebou. Môžeme si vypočuť, čo nám radia iní, ale v zásade by sme sa mali sústrediť na svoje vnútro, lebo to vie najlepšie, čo nám prospieva a čo nám škodí. Intuícia obyčajne vie, ktorá cesta je tá najlepšia, čo je pre nás najvyhovujúcejšie, najoptimálnejšie, čo nás drví, ničí…

Ak zradíš svoju intuíciu, zradíš seba i Boha naznačuje naše protichodné tendencie, nepochopenie podstaty, stratu vlastnej tváre. Za tieto straty sa obyčajne platí, a to je vždy nepríjemná vec. Totiž, neplatíme peniazmi, to je najmenej, možno však až stratou sebaúcty, čo je zásadne povážlivá vec. Treba teda nabrať odvahu a pozrieť PRAVDE do očí.

Východisko

Archetyp naznačuje i východisko: naber odvahu, konaj! Hoď na hlavu „kapucňu“, teda nerieš minulosť, tú už nezmeníš, v ruke drž mocnú palicu vedomostí, ktoré si nazbieral životnými skúsenosťami, ale i v škole, výchovou a iným spôsobom, a skús nazrieť, aké prekážky vidíš pred sebou (svetlo lampáša). Nehľaď veľmi dopredu, lebo ťa môže zložiť malý kamienok priamo pred sebou. Ak dokážeš prekonať sám seba, svoje slabosti, obavy, neistotu a pochybnosti, východisko nájdeš vo všetkom, do čoho sa pustíš. Je možné, že nájdeš pochopenie hlbšieho charakteru, ktoré ti pomôže „prekročiť múr“ zaujatosti a neprimeranej kritiky. Uvedom si, že vždy budeš mať v sebe moc meniť nevyhovujúce na vyhovujúce; tak ju cvič, trénuj, brús, a keď treba, používaj. To, čo dosiahneš, bude mimoriadnym úspechom, i keď zdanlivo pôjde o nepatrnú vec.

Cvičenie

Posaďme sa do kresla, pustime si príjemnú hudbu, do aróma lampy pridajme niekoľko kvapiek NIRVÁNY.

Zavrieme oči a predstavme si, že sa nachádzame na fialovom koberci v lotosovom sede a vciťujeme sa do svojho podvedomia. Všeličo nám pripadá zvláštne, nejedna myšlienka nás núti zamyslieť sa nad rozličnými vecami, ktoré nám dosiaľ boli ľahostajné. Odpovedzme si vo svojom vnútri na otázky: čoho sa bojíme? Čo nám spôsobuje neistotu a narúša vnútornú rovnováhu?

Uvedomíme si, že iba vtedy dosiahneme druhý breh, ak niečo preto obetujeme, ak nájdeme sami seba a neuhneme pred ostrým šľahom biča, ktorým manipuluje osud a všetky jeho „skratky“. Nedajme sa ovplyvniť náhodnými stretnutiami a nedajme sa na ceste k dosiahnutiu absolútna odstrčiť planými sľubmi, ktorých je všade ako smetí. Pozrime sa na seba kritickým, ale zato pohľadom lásky. Neironizujme svoje JA, nebuďme k nemu cynickí. Neodpúšťajme mu nesplnené sľuby, ale neobmedzujme ho nezmyselnými trestami. Láskavo mu povedzme, že ak sa nepohne z miesta, ďalej sa nedostane. Nezľavujme z jeho záväzkov, ale hľadajme cestu, ktorou prekoná úklady, nástrahy, záskoky…

Potom pohýbeme špičkami na nohách, rukami, otočíme hlavou z jednej strany na druhú a otvorenými očami pozrime na okolitý svet… vidíme, ako sa to všetko zmenilo!?