Veštica Petra

Petra

Osobný kód 310

Veštica Večernica

Večernica

Osobný kód 304

Archetyp Pútnik

Putujeme do neznáma celým svojím životom. Všetko smeruje k uvedomeniu si seba, ako vodcu svojich veľkých snov a myšlienok. Človek je zocelený, používa intuíciu, rozum a prezieravosť na to, aby šiel neustále dopredu, aby tvoril svoje dielo a nestagnoval. Všetko je dobrou školou, i samotný život.

Archetyp Pútnik

Arkánum: Pútnik, veliteľ, uzavretosť
Archetyp: SAMOSTATNOSŤ / úlet
Matrica archetypu:
Pozitívum: Vypočuj si názory iných, no nikdy nechoď proti svojej intuícii!
Negatívum: Ak zradíš svoju intuíciu, zradíš seba i Boha!

Pozitívny význam arkána:
Skúška neznámymi silami, osamotenosť, zrieknutie sa určitých materiálnych výhod, obeta v prospech neznámeho, lepšieho.

Negatívne vplyvy:
Zbabelosť napredovať, odvracanie sa od spoločnosti, ukážkové martýrstvo

Šiel sám, no vedel,
že na cestu mu svetlo svieti.
Šiel ťažko skúšaný,
vľavo padala lavína
a sprava hrozil hurikán.
On však vedel, KAM.
Keď spadol, zdvihol sa.
Množstvo rán
do tmy neodletí.
On šiel, bol sám.
MAL ISTÝ CIEĽ,
ODVAHU
A DVERE DOKORÁN...

Zmysel arkána

Putujeme do neznáma celým svojím životom. Všetko smeruje k uvedomeniu si seba, ako vodcu svojich veľkých snov a myšlienok. Človek je zocelený, používa intuíciu, rozum a prezieravosť na to, aby šiel neustále dopredu, aby tvoril svoje dielo a nestagnoval. Všetko je dobrou školou, i samotný život. Pútnikmi sme všetci, dokonca i vtedy, keď si myslíme, že nikam nejdeme. Každé ráno sa zobudíme s novou myšlienkou, ktorá nám dá impulz k ceste večného tvorenia. Preto si ju treba všímať a s ľahkosťou myšlienky nasledovať svoj cieľ.

Archetyp

Vypočuj si názory iných, no nikdy nechoď proti svojej intuícii. Archetyp nás učí byť samými sebou. Môžeme si vypočuť, čo nám radia iní, ale v zásade by sme sa mali sústrediť na svoje vnútro, lebo to vie najlepšie, čo nám prospieva a čo nám škodí. Intuícia obyčajne vie, ktorá cesta je tá najlepšia, čo je pre nás najvyhovujúcejšie, najoptimálnejšie, čo nás drví, ničí…

Ak zradíš svoju intuíciu, zradíš seba i Boha naznačuje naše protichodné tendencie, nepochopenie podstaty, stratu vlastnej tváre. Za tieto straty sa obyčajne platí, a to je vždy nepríjemná vec. Totiž, neplatíme peniazmi, to je najmenej, možno však až stratou sebaúcty, čo je zásadne povážlivá vec. Treba teda nabrať odvahu a pozrieť PRAVDE do očí.

Východisko

Archetyp naznačuje i východisko: naber odvahu, konaj! Hoď na hlavu „kapucňu“, teda nerieš minulosť, tú už nezmeníš, v ruke drž mocnú palicu vedomostí, ktoré si nazbieral životnými skúsenosťami, ale i v škole, výchovou a iným spôsobom, a skús nazrieť, aké prekážky vidíš pred sebou (svetlo lampáša). Nehľaď veľmi dopredu, lebo ťa môže zložiť malý kamienok priamo pred sebou. Ak dokážeš prekonať sám seba, svoje slabosti, obavy, neistotu a pochybnosti, východisko nájdeš vo všetkom, do čoho sa pustíš. Je možné, že nájdeš pochopenie hlbšieho charakteru, ktoré ti pomôže „prekročiť múr“ zaujatosti a neprimeranej kritiky. Uvedom si, že vždy budeš mať v sebe moc meniť nevyhovujúce na vyhovujúce; tak ju cvič, trénuj, brús, a keď treba, používaj. To, čo dosiahneš, bude mimoriadnym úspechom, i keď zdanlivo pôjde o nepatrnú vec.

Cvičenie

Posaďme sa do kresla, pustime si príjemnú hudbu, do aróma lampy pridajme niekoľko kvapiek NIRVÁNY.

Zavrieme oči a predstavme si, že sa nachádzame na fialovom koberci v lotosovom sede a vciťujeme sa do svojho podvedomia. Všeličo nám pripadá zvláštne, nejedna myšlienka nás núti zamyslieť sa nad rozličnými vecami, ktoré nám dosiaľ boli ľahostajné. Odpovedzme si vo svojom vnútri na otázky: čoho sa bojíme? Čo nám spôsobuje neistotu a narúša vnútornú rovnováhu?

Uvedomíme si, že iba vtedy dosiahneme druhý breh, ak niečo preto obetujeme, ak nájdeme sami seba a neuhneme pred ostrým šľahom biča, ktorým manipuluje osud a všetky jeho „skratky“. Nedajme sa ovplyvniť náhodnými stretnutiami a nedajme sa na ceste k dosiahnutiu absolútna odstrčiť planými sľubmi, ktorých je všade ako smetí. Pozrime sa na seba kritickým, ale zato pohľadom lásky. Neironizujme svoje JA, nebuďme k nemu cynickí. Neodpúšťajme mu nesplnené sľuby, ale neobmedzujme ho nezmyselnými trestami. Láskavo mu povedzme, že ak sa nepohne z miesta, ďalej sa nedostane. Nezľavujme z jeho záväzkov, ale hľadajme cestu, ktorou prekoná úklady, nástrahy, záskoky…

Potom pohýbeme špičkami na nohách, rukami, otočíme hlavou z jednej strany na druhú a otvorenými očami pozrime na okolitý svet… vidíme, ako sa to všetko zmenilo!?