Odporúčame

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Stella

Stella

Osobný kód 160

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Malý kurz archetypológie

Keď sme začínali s touto novou vedou, ešte sme nevedeli, že ju práve takto pomenujeme. TAROT nás oslovil ako základ a univerzálna filozofia so všetkými svojimi hádankami, múdrosťami a poučeniami.

Malý kurz archetypológie

Nádherný príbeh o bielych bratoch, ktorí pomocou tajomstiev veľkých arkán vychovávali nové generácie tých, ktorí roznášali po svete múdrosť, etické zásady, učili ľudí, čo je láska, vychovávali ich k zdravému sebavedomiu a oceneniu zmyslu ich života, nemôže nechať ľahostajným nikoho, kto chce dôjsť vo svojom živote k nejakému poznaniu. A tak sme začali hľadať svojráznu cestu, v ktorej sme prepojili múdrosť tohto sveta a vytvorili sme špeciálnu filozofickú sadu 101 arkán (tajomstiev), ktorú sme po zrelej úvahe nazvali archetypológia.

Naše arkána sa delia na tri časti:

  • Veľké arkána, ktorých je 22 a 0, majú dominantné filozofické postavenie, môžeme ich chápať ako 22 životných príbehov, alebo jeden život, v ktorom sme prešli 22 skúškami
  • Malé arkána, ktorých je 56 a rozdeľujeme ich na mince (materiálny základ), kalichy (citová vyrovnanosť), palice (naše ambície) a meče (náš intelekt)
  • Obrátené veľké arkána predstavujú naše negatíva a zákernosti či skúšky, ktoré nám môžu, ale aj nemusia, vytvárať náš takzvaný osud

Zásadné myšlienky jednotlivých arkán sú i v našom každodennom živote. Ak ho žijeme zo dňa na deň, bez hlbšieho skúmania a tvorenia, vytvárame takzvaný osud, ktorý nechceme prijať. Čo nám teda bráni zmeniť ho? - Strach? Nevedomosť? Lipnutie na neochote niesť za svoj život zodpovednosť? K rozuzleniu týchto otázok je hĺbka archetypológie a filozofia jednotlivých arkán asi najrýchlejšia cesta. Naším cieľom na tomto svete je objavovať stránky niektorého pocitu, tvoriť a poznávať. Ak si niečo z tohto nevložíme do zmyslu nášho života – obávam sa, že len vegetujeme, prežívame, ale neplníme nič, čo by sme mohli nazvať životným plánom.

Archetypológia objavuje úskalia našej životnej cesty, pomáha pochopiť klady i nedostatky, učí teda univerzálnej láske ako tej jemnej hmote, ktorá jediná drží celé Univerzum pohromade (W. Lübeck). Ak teda chcete trošičku nazrieť pod pokrievku múdrosti a naučiť sa vytvárať si osud, aký chcete, prečítajte si aj články o umení archetypológie veľkých arkán zverejnené v tejto sekcii.