Veštica Eliška

Eliška

Osobný kód 311

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Malý kurz archetypológie

Keď sme začínali s touto novou vedou, ešte sme nevedeli, že ju práve takto pomenujeme. TAROT nás oslovil ako základ a univerzálna filozofia so všetkými svojimi hádankami, múdrosťami a poučeniami.

Malý kurz archetypológie

Nádherný príbeh o bielych bratoch, ktorí pomocou tajomstiev veľkých arkán vychovávali nové generácie tých, ktorí roznášali po svete múdrosť, etické zásady, učili ľudí, čo je láska, vychovávali ich k zdravému sebavedomiu a oceneniu zmyslu ich života, nemôže nechať ľahostajným nikoho, kto chce dôjsť vo svojom živote k nejakému poznaniu. A tak sme začali hľadať svojráznu cestu, v ktorej sme prepojili múdrosť tohto sveta a vytvorili sme špeciálnu filozofickú sadu 101 arkán (tajomstiev), ktorú sme po zrelej úvahe nazvali archetypológia.

Naše arkána sa delia na tri časti:

  • Veľké arkána, ktorých je 22 a 0, majú dominantné filozofické postavenie, môžeme ich chápať ako 22 životných príbehov, alebo jeden život, v ktorom sme prešli 22 skúškami
  • Malé arkána, ktorých je 56 a rozdeľujeme ich na mince (materiálny základ), kalichy (citová vyrovnanosť), palice (naše ambície) a meče (náš intelekt)
  • Obrátené veľké arkána predstavujú naše negatíva a zákernosti či skúšky, ktoré nám môžu, ale aj nemusia, vytvárať náš takzvaný osud

Zásadné myšlienky jednotlivých arkán sú i v našom každodennom živote. Ak ho žijeme zo dňa na deň, bez hlbšieho skúmania a tvorenia, vytvárame takzvaný osud, ktorý nechceme prijať. Čo nám teda bráni zmeniť ho? - Strach? Nevedomosť? Lipnutie na neochote niesť za svoj život zodpovednosť? K rozuzleniu týchto otázok je hĺbka archetypológie a filozofia jednotlivých arkán asi najrýchlejšia cesta. Naším cieľom na tomto svete je objavovať stránky niektorého pocitu, tvoriť a poznávať. Ak si niečo z tohto nevložíme do zmyslu nášho života – obávam sa, že len vegetujeme, prežívame, ale neplníme nič, čo by sme mohli nazvať životným plánom.

Archetypológia objavuje úskalia našej životnej cesty, pomáha pochopiť klady i nedostatky, učí teda univerzálnej láske ako tej jemnej hmote, ktorá jediná drží celé Univerzum pohromade (W. Lübeck). Ak teda chcete trošičku nazrieť pod pokrievku múdrosti a naučiť sa vytvárať si osud, aký chcete, prečítajte si aj články o umení archetypológie veľkých arkán zverejnené v tejto sekcii.