Odporúčame

Večernica

Večernica

Moje karty vám ukážu, kadiaľ sa vydať, aby ste boli šťastní. Viac »

Ďalšie veštice online
Astropsychologička Miška

Miška

Osobný kód 154

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

29. február

Čo sa opakuje len raz za 4 roky? Predsa 29. február, ktorý doplňuje priestupný rok. Tento mimoriadny deň je v tomto roku v pondelok a meniny oslavujú Radomírovia. Blahoželáme!

29. február

Blahoželáme i všetkým Rybičkám, ktoré majú tento výnimočný dátum ako deň a mesiac narodenia. 29.2. - sú to veľmi vnímavé, mystické a duchovné čísla. Zvlášť blahoželáme tým, ktorí budú oslavovať sladkých 17. Čo na tom, že v skutočnosti už majú 68. Tam, kde iní končia, vy začínate a preto, navzdory zložitosti sveta, naozaj začínajte.

Priestupný rok

Aj rok 2016 je priestupným - má 366 dní. Rok má v skutočnosti 365 dní 5 hodín 48 minúť a 45 sekúnd, čiže 365,2422 dní. Ale ani to nie je absolútne presný čas tropického roku. Každých 1000 rokov by i tak ostávalo navyše 7,81 dňa. Už v starom Egypte v roku 238 pred Kristom používali systém priestupného roku. V našom kalendári, od roku 1582. Náš kalendár má pôvod v starom Egypte a patrí do solárnych kalendárov, teda je odvodený od pohybu Zeme okolo Slnka. Priestupný rok sa používa pre zladenie obežnej dráhy Zeme okolo Slnka. Základnou požiadavkou je, aby striedanie ročných období nastávalo vždy počas rovnakého dňa v roku.

My všetci sme dostali 29. februárom navyše deň života (aj keď len v takomto prenesenom zmysle slova). Snažme sa ho využiť čo najkrajšie a najlepšie, pretože každý deň sme vlastne dostali ako dar, ktorý už nemusel prísť. Aj keď život je v celku ťažký, príjemnými detailami si ho môžeme vylepšiť a prichutiť.