Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Čas kalendárov

Blíži sa koniec novembra a pomaly aj koniec roka. Na pultoch kníhkupectiev, či trafík sa objavilo množstvo kalendárov na budúci rok, či už v knižnej forme, nástenné, alebo tie známe, stolové.

Čas kalendárov

Mnohým padol, okrem iných, do oka i lunárny kalendár, ale zdráhali sa ho kúpiť, pretože nie sú si celkom istí, či by ho vedeli používať a využívať. Mnohých už oslovil i každodenne vydávaný Lunárny kalendár tu na Moneu.

V lunárnom kalendári nájdete východy a západy Slnka (vo väčšine je čas pre Bratislavu). Medzi východom Slnka pre Bratislavu a Košice je asi 15 minútový rozdiel. Nájdete v ňom i mesačnú fázu s uvedením času, čas vstupu Luny do konkrétneho znamenia zverokruhu v danom období roka, východ a západ Mesiaca, grafické zobrazenie ubúdajúceho a pribúdajúceho Mesiaca a v akom znamení zverokruhu sa práve nachádza. Na lepší prehľad sú tam jasne zobrazené ikonky, ktoré ukazujú na opakujúce sa vhodné a konkrétne činnosti podľa pohybu Luny. Týka sa to hlavne vplyvu na zdravie a jednotlivé orgány tela, ale i na poľnohospodárske práce, činnosti v domácnosti a výhodnejšie energie pre úpravy v oblasti skrášľovania a kozmetiky.

Len pre krátku a názornú informáciu vám prinášame zjednodušený vplyv Luny pri jej prechode na jednotlivé znamenia zverokruhu.

Baran

Baran

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, ovplyvňuje veci krátkodobé a premenlivé. Vplýva na vaše chovanie, city, pocity, nálady, postrehy, emócie. Prepožičiava Marsovskú autoritu a bojovnosť.

Peniaze a práca: V pracovnej oblasti razí nezávislé myslenie a vlastnú cestu aktivít, buď dobrú, alebo aj nesprávnu a tvrdohlavú. Ľudia začnú mať väčšiu výrečnosť, komunikáciu, elán, no len krátkodobo.

Zdravie: Zvýšené množstvo bolestí hlavy, očí, horúčky, mozgové príhody, hnev, agresia, podráždenosť, hádky, pracovné úrazy, havárie, autohavárie, športové úrazy sa zvyšujú ak je Luna v Baranovi.

Býk

Býk

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, pôsobí na oblasť nášho nevedomia, podvedomia. V lunárnom kalendári si treba zistiť jej vplyv, ktorý trvá 2,5 dňa v jednom znamení.

Peniaze a práca: Obdobie pôsobí veľmi kladne a doplňuje vytrvalosť a predvídavosť. Je nevhodný čas na zmenu finančnej, či pracovnej politiky. Jednať konzervatívne a seriózne. Neriskovať.

Zdravie: Luna v Býkovi predurčuje častejšie a silnejšie bolesti hrdla, mandlí, krčnej chrbtice, pliec a zmyslových orgánov. Nepodceňovať šály a prievan, zvlášť, až toto obdobie padne na piatok.

Blíženci

Blíženci

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, Luna vplýva aj na spätný vplyv okolia na nás. Napovedá nám, ako máme chápať a vnímať danú situáciu a odhaduje možnosti našich spontánnych reakcií.

Peniaze a práca: Aj v pracovnej oblasti vplyvu Luny v Blížencoch je podporovaný zdravý a čulý rozum s množstvom nápadov a nových variant. Môže však nastať až hektické obdobie a nestále zázemie.

Zdravie: Blíženci, zvlášť fajčiari sú v období prechodu Luny cez ich znamenie, zvlášť ohrození na dýchacom systéme (pľúca, priedušky). Pohrudnica a celkove nervový systém má ešte väčšie problémy.

Rak

Rak

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, nastáva obdobie vylepšenia medziľudských vzťahov, pohody, pohodliu a rodiny. Okolie býva nielen milé a vľúdne, ale aj precitlivené a prchké.

Peniaze a práca: Neustálené emócie nemusia pôsobiť dobre nielen na vás, ale aj na kolegov, šéfov, obchodných partnerov a akýkoľvek ľudský element. Dobre si pripravte fakty a vecné podklady!

Zdravie: Zo zlej, depresívnej nálady môže každé znamenie viac konzumovať jedlo. Kontrolujte si emócie, náladovosť, ale hlavne žalúdok. Neustálená je tvorba žalúdočnej kyseliny. Žalúdočná nervozita.

Lev

Lev

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, všetci ľudia sú viac otvorenejší, spoločenskejší, sebavedomejší. Nastáva viac zábavy, žartov, radosti zo života, ale i túžba ochraňovať slabších.

Peniaze a práca: Zvýšené sú organizačné schopnosti u pracovníkov, túžba po šéfovaní, vodcovstve a sebapresadzovaní sa v kolektíve i mimo neho. Každý chce ukázať svoje možnosti, hrdosť a vplyv.

Zdravie: Základná chyba Levov je ich nepoučiteľnosť. Preto na všetky znamenia v čase prechodu Mesiaca týmto znamením pôsobí silnejší tlak na srdce a celý srdcovo-cievny systém. Infarkty! Chrbtica.

Panna

Panna

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, prechádza z obdobia úspechov, do túžby po poriadkumilovnosti v citoch, pocitoch i vykonávaných činnostiach. Komunikácia nie je veľmi aktívna.

Peniaze a práca: Čas bilancovania, kompletizácie, upratovania a koncentrácie pozornosti. Vhodné dni na doriešenie detailov, drobných organizačných vylepšení, katalogizáciu, dopĺňanie spisov a materiálu.

Zdravie: Mesiac prechodom cez znamenie Panny ovplyvňuje činnosť orgánov v brušnej dutine, predovšetkým tenkého čreva. Hrozia častejšie koliky, zápaly, ale i depresie, zaťaženie nervov, neurózy.

Váhy

Váhy

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, je pravdepodobné, že nám náhoda pošle do cesty sponzora, priateľa z dávnych čias, či inú zaujímavú a vplyvnú osobnosť. Príjemný čas. Romantika.

Peniaze a práca: Hrozia žiarlivé scény, či majetkové spory. Treba si vo zvýšenej miere zachovať zmysel pre čestnosť a spravodlivosť a dištancovať sa od disharmonických problémov.

Zdravie: Obličky, bedrá, maternica, koža, močové ústrojenstvo, cukrovka sa môže vplyvom prechodu Luny týmto znamením oslabovať a zhoršovať zdravotný stav týchto orgánov. Piť viac tekutín!

Škorpión

Škorpión

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, tak sa ľudia začnú prejavovať odvážnejšie a nezávislejšie. Záujem o tajomno a rituály. Precitlivenosť a manželské krízy. Upodozrievanie z nevery.

Peniaze a práca: Pozor na kritickosť a podozrievavosť vo financiách. Krotiť nepodloženú odvahu, presadzovanie, mystifikáciu iných nereálnymi, iracionálnymi víziami o šťastnej budúcnosti firmy.

Zdravie: Mesiac v Škorpiónovi zapríčiňuje zhoršený stav a aktivitu pohlavných orgánov, močového mechúra a močových ciest, hrubého čreva, hemoroidov, prostate, sexualite, žlčníka, či obličiek.

Strelec

Strelec

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, prináša ľuďom viac aktivity, optimizmu a veselšieho pohľadu na svet. Je zvýšená túžba po slobode a vymanenia sa z každodennej šedivosti . Nepokoj v duši.

Peniaze a práca: Možné je opustenie rutiny, monotónnosti, stereotypov a zabehaných praktík a poriadkov. Dobrý býva v čase, keď je Luna v Strelcovi, i nový kontakt a obchodovanie s cudzinou.

Zdravie: Pohyblivosť sa viac prejaví aj na kvalitnejších športových výkonoch a túžbe po športe a pohybe. Žiaľ nastáva aj viac úrazov na cestách a autohavárii z roztopašnosti“. Oslabená pečeň.

Kozorožec

Kozorožec

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, aktivita z predchádzajúceho obdobia pohasína. Vplyvom Kozorožca nastáva spomalenie vlastných záujmov. Uplatňuje sa hrabivosť, tvrdosť a tradícia.

Peniaze a práca: V popredí záujmov nad pocitmi stojí obchodné rokovanie, zamestnanie, autorita a disciplína s presnými pravidlami činností. Napriek úspešnosti sa prejaví nespokojnosť a pesimizmus.

Zdravie: Ak si zvyknete sledovať aj lunárny kalendár, zistíte, že keď je Luna v období Kozorožca, mávate väčšie bolesti v kĺboch, kostiach, kolenách a krížoch. Pokožka je viac náchylná na alergie.

Vodnár

Vodnár

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, zo strohosti Kozorožca prechádza Mesiac do obdobia nových nápadov a predstáv Vodnára. Vtedy má intuícia veľkú silu v rozhodovaniach.

Peniaze a práca: Prevažuje družnosť, zdvorilosť, sociálna angažovanosť a racionálne myslenie i v obchodných a pracovných rokovaniach. Ideály a plány môžu byť nadsadené. Počúvnuť múdrosť žien!

Zdravie: Zvýšená chuť a túžba po alkohole! Nepokoj! Zvýšená citlivosť na výkyvy a vplyvy počasia a atmosférického tlaku. Bolesti v lýtkach, napätie v kŕčových žilách, bolesti v holennej kosti.

Ryby

Ryby

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, plodí fantáziu a citlivosť. Ľudia môžu prepadávať malátnosti, nedbalosti, lenivosti a letargii. Ideálne obdobie , aby ste si v samote prehodnotili postoje.

Peniaze a práca: Ak chcete požiadať o pomoc, máte najväčšie šance, že vám pomôžu. Čas na prehodnotenie vašich schopností a možností. Nepodliehať nedôvere. Možnosť trapasov a znemožnenia.

Zdravie: Až si zvyknete pozrieť do lunárneho kalendára a je Luna v znamení Rýb, vysvetlí vám to vašu melanchóliu a sklony hľadať útechu, zabudnutie, či silu v alkohole. Oslabenie členkov a chodidiel.

Vplyv Merkúra

V niektorých lunárnych kalendároch je zobrazený i pohyb iných planét, napríklad Merkúra. Táto planéta je v astrológii symbol pohybu, cestovania, výmeny informácií, dorozumievania a štúdia. Pod jeho vplyvom sa zvýrazňujú slová, znaky a ľahšie vystihujú pojmy. Ovplyvňuje hlavne nervový systém. Je astrologický patrón znamenia Blížencov a Panny. Rok 2012 bude pod jeho hlavným vplyvom. Pohyb Merkúra si astrológia podrobne všíma a spojuje ho s rôznymi metaforami a podobenstvami. Najznámejší je ako posol bohov.

Nebojte sa nových informácií, hlavní tí, ktorých to zaujíma. V nasledujúcom roku vám nové informácie a vedomosti pôjdu do hlavy nielen ľahšie, ale budú vás i zaujímať.