Odporúčame

Zuzana

Zuzana

Prostredníctvom tarotu a numerológie odhalím veci, ktoré sú pre vás skryté. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Čas kalendárov

Blíži sa koniec novembra a pomaly aj koniec roka. Na pultoch kníhkupectiev, či trafík sa objavilo množstvo kalendárov na budúci rok, či už v knižnej forme, nástenné, alebo tie známe, stolové.

Čas kalendárov

Mnohým padol, okrem iných, do oka i lunárny kalendár, ale zdráhali sa ho kúpiť, pretože nie sú si celkom istí, či by ho vedeli používať a využívať. Mnohých už oslovil i každodenne vydávaný Lunárny kalendár tu na Moneu.

V lunárnom kalendári nájdete východy a západy Slnka (vo väčšine je čas pre Bratislavu). Medzi východom Slnka pre Bratislavu a Košice je asi 15 minútový rozdiel. Nájdete v ňom i mesačnú fázu s uvedením času, čas vstupu Luny do konkrétneho znamenia zverokruhu v danom období roka, východ a západ Mesiaca, grafické zobrazenie ubúdajúceho a pribúdajúceho Mesiaca a v akom znamení zverokruhu sa práve nachádza. Na lepší prehľad sú tam jasne zobrazené ikonky, ktoré ukazujú na opakujúce sa vhodné a konkrétne činnosti podľa pohybu Luny. Týka sa to hlavne vplyvu na zdravie a jednotlivé orgány tela, ale i na poľnohospodárske práce, činnosti v domácnosti a výhodnejšie energie pre úpravy v oblasti skrášľovania a kozmetiky.

Len pre krátku a názornú informáciu vám prinášame zjednodušený vplyv Luny pri jej prechode na jednotlivé znamenia zverokruhu.

Baran

Baran

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, ovplyvňuje veci krátkodobé a premenlivé. Vplýva na vaše chovanie, city, pocity, nálady, postrehy, emócie. Prepožičiava Marsovskú autoritu a bojovnosť.

Peniaze a práca: V pracovnej oblasti razí nezávislé myslenie a vlastnú cestu aktivít, buď dobrú, alebo aj nesprávnu a tvrdohlavú. Ľudia začnú mať väčšiu výrečnosť, komunikáciu, elán, no len krátkodobo.

Zdravie: Zvýšené množstvo bolestí hlavy, očí, horúčky, mozgové príhody, hnev, agresia, podráždenosť, hádky, pracovné úrazy, havárie, autohavárie, športové úrazy sa zvyšujú ak je Luna v Baranovi.

Býk

Býk

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, pôsobí na oblasť nášho nevedomia, podvedomia. V lunárnom kalendári si treba zistiť jej vplyv, ktorý trvá 2,5 dňa v jednom znamení.

Peniaze a práca: Obdobie pôsobí veľmi kladne a doplňuje vytrvalosť a predvídavosť. Je nevhodný čas na zmenu finančnej, či pracovnej politiky. Jednať konzervatívne a seriózne. Neriskovať.

Zdravie: Luna v Býkovi predurčuje častejšie a silnejšie bolesti hrdla, mandlí, krčnej chrbtice, pliec a zmyslových orgánov. Nepodceňovať šály a prievan, zvlášť, až toto obdobie padne na piatok.

Blíženci

Blíženci

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, Luna vplýva aj na spätný vplyv okolia na nás. Napovedá nám, ako máme chápať a vnímať danú situáciu a odhaduje možnosti našich spontánnych reakcií.

Peniaze a práca: Aj v pracovnej oblasti vplyvu Luny v Blížencoch je podporovaný zdravý a čulý rozum s množstvom nápadov a nových variant. Môže však nastať až hektické obdobie a nestále zázemie.

Zdravie: Blíženci, zvlášť fajčiari sú v období prechodu Luny cez ich znamenie, zvlášť ohrození na dýchacom systéme (pľúca, priedušky). Pohrudnica a celkove nervový systém má ešte väčšie problémy.

Rak

Rak

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, nastáva obdobie vylepšenia medziľudských vzťahov, pohody, pohodliu a rodiny. Okolie býva nielen milé a vľúdne, ale aj precitlivené a prchké.

Peniaze a práca: Neustálené emócie nemusia pôsobiť dobre nielen na vás, ale aj na kolegov, šéfov, obchodných partnerov a akýkoľvek ľudský element. Dobre si pripravte fakty a vecné podklady!

Zdravie: Zo zlej, depresívnej nálady môže každé znamenie viac konzumovať jedlo. Kontrolujte si emócie, náladovosť, ale hlavne žalúdok. Neustálená je tvorba žalúdočnej kyseliny. Žalúdočná nervozita.

Lev

Lev

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, všetci ľudia sú viac otvorenejší, spoločenskejší, sebavedomejší. Nastáva viac zábavy, žartov, radosti zo života, ale i túžba ochraňovať slabších.

Peniaze a práca: Zvýšené sú organizačné schopnosti u pracovníkov, túžba po šéfovaní, vodcovstve a sebapresadzovaní sa v kolektíve i mimo neho. Každý chce ukázať svoje možnosti, hrdosť a vplyv.

Zdravie: Základná chyba Levov je ich nepoučiteľnosť. Preto na všetky znamenia v čase prechodu Mesiaca týmto znamením pôsobí silnejší tlak na srdce a celý srdcovo-cievny systém. Infarkty! Chrbtica.

Panna

Panna

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, prechádza z obdobia úspechov, do túžby po poriadkumilovnosti v citoch, pocitoch i vykonávaných činnostiach. Komunikácia nie je veľmi aktívna.

Peniaze a práca: Čas bilancovania, kompletizácie, upratovania a koncentrácie pozornosti. Vhodné dni na doriešenie detailov, drobných organizačných vylepšení, katalogizáciu, dopĺňanie spisov a materiálu.

Zdravie: Mesiac prechodom cez znamenie Panny ovplyvňuje činnosť orgánov v brušnej dutine, predovšetkým tenkého čreva. Hrozia častejšie koliky, zápaly, ale i depresie, zaťaženie nervov, neurózy.

Váhy

Váhy

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, je pravdepodobné, že nám náhoda pošle do cesty sponzora, priateľa z dávnych čias, či inú zaujímavú a vplyvnú osobnosť. Príjemný čas. Romantika.

Peniaze a práca: Hrozia žiarlivé scény, či majetkové spory. Treba si vo zvýšenej miere zachovať zmysel pre čestnosť a spravodlivosť a dištancovať sa od disharmonických problémov.

Zdravie: Obličky, bedrá, maternica, koža, močové ústrojenstvo, cukrovka sa môže vplyvom prechodu Luny týmto znamením oslabovať a zhoršovať zdravotný stav týchto orgánov. Piť viac tekutín!

Škorpión

Škorpión

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, tak sa ľudia začnú prejavovať odvážnejšie a nezávislejšie. Záujem o tajomno a rituály. Precitlivenosť a manželské krízy. Upodozrievanie z nevery.

Peniaze a práca: Pozor na kritickosť a podozrievavosť vo financiách. Krotiť nepodloženú odvahu, presadzovanie, mystifikáciu iných nereálnymi, iracionálnymi víziami o šťastnej budúcnosti firmy.

Zdravie: Mesiac v Škorpiónovi zapríčiňuje zhoršený stav a aktivitu pohlavných orgánov, močového mechúra a močových ciest, hrubého čreva, hemoroidov, prostate, sexualite, žlčníka, či obličiek.

Strelec

Strelec

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, prináša ľuďom viac aktivity, optimizmu a veselšieho pohľadu na svet. Je zvýšená túžba po slobode a vymanenia sa z každodennej šedivosti . Nepokoj v duši.

Peniaze a práca: Možné je opustenie rutiny, monotónnosti, stereotypov a zabehaných praktík a poriadkov. Dobrý býva v čase, keď je Luna v Strelcovi, i nový kontakt a obchodovanie s cudzinou.

Zdravie: Pohyblivosť sa viac prejaví aj na kvalitnejších športových výkonoch a túžbe po športe a pohybe. Žiaľ nastáva aj viac úrazov na cestách a autohavárii z roztopašnosti“. Oslabená pečeň.

Kozorožec

Kozorožec

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, aktivita z predchádzajúceho obdobia pohasína. Vplyvom Kozorožca nastáva spomalenie vlastných záujmov. Uplatňuje sa hrabivosť, tvrdosť a tradícia.

Peniaze a práca: V popredí záujmov nad pocitmi stojí obchodné rokovanie, zamestnanie, autorita a disciplína s presnými pravidlami činností. Napriek úspešnosti sa prejaví nespokojnosť a pesimizmus.

Zdravie: Ak si zvyknete sledovať aj lunárny kalendár, zistíte, že keď je Luna v období Kozorožca, mávate väčšie bolesti v kĺboch, kostiach, kolenách a krížoch. Pokožka je viac náchylná na alergie.

Vodnár

Vodnár

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, zo strohosti Kozorožca prechádza Mesiac do obdobia nových nápadov a predstáv Vodnára. Vtedy má intuícia veľkú silu v rozhodovaniach.

Peniaze a práca: Prevažuje družnosť, zdvorilosť, sociálna angažovanosť a racionálne myslenie i v obchodných a pracovných rokovaniach. Ideály a plány môžu byť nadsadené. Počúvnuť múdrosť žien!

Zdravie: Zvýšená chuť a túžba po alkohole! Nepokoj! Zvýšená citlivosť na výkyvy a vplyvy počasia a atmosférického tlaku. Bolesti v lýtkach, napätie v kŕčových žilách, bolesti v holennej kosti.

Ryby

Ryby

Vzťahy: Ak je Mesiac (Luna) v tomto znamení, plodí fantáziu a citlivosť. Ľudia môžu prepadávať malátnosti, nedbalosti, lenivosti a letargii. Ideálne obdobie , aby ste si v samote prehodnotili postoje.

Peniaze a práca: Ak chcete požiadať o pomoc, máte najväčšie šance, že vám pomôžu. Čas na prehodnotenie vašich schopností a možností. Nepodliehať nedôvere. Možnosť trapasov a znemožnenia.

Zdravie: Až si zvyknete pozrieť do lunárneho kalendára a je Luna v znamení Rýb, vysvetlí vám to vašu melanchóliu a sklony hľadať útechu, zabudnutie, či silu v alkohole. Oslabenie členkov a chodidiel.

Vplyv Merkúra

V niektorých lunárnych kalendároch je zobrazený i pohyb iných planét, napríklad Merkúra. Táto planéta je v astrológii symbol pohybu, cestovania, výmeny informácií, dorozumievania a štúdia. Pod jeho vplyvom sa zvýrazňujú slová, znaky a ľahšie vystihujú pojmy. Ovplyvňuje hlavne nervový systém. Je astrologický patrón znamenia Blížencov a Panny. Rok 2012 bude pod jeho hlavným vplyvom. Pohyb Merkúra si astrológia podrobne všíma a spojuje ho s rôznymi metaforami a podobenstvami. Najznámejší je ako posol bohov.

Nebojte sa nových informácií, hlavní tí, ktorých to zaujíma. V nasledujúcom roku vám nové informácie a vedomosti pôjdu do hlavy nielen ľahšie, ale budú vás i zaujímať.