Veštica Veronika

Veronika

Osobný kód 302

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Večernica

Večernica

Osobný kód 304

Mars, planéta boja

Mars a Venuša. Muž a žena. Večné protiklady, bez ktorých by nebol život tu na našej Zemi. Venuša nám v astrológii stelesňuje silu, ktorá spája svojou príťažlivosťou ľudí v jeden celok. Mars vyjadruje teda niečo úplne iné. Rozdeľuje, aby dosiahol svoju samostatnosť, mal svoju voľnosť a priestor na uskutočnenie svojich plánov.

Mars, planéta boja

Tieto princípy nám pomôžu pochopiť rozdiel medzi mužským a ženským jednaním a tak odstrániť zbytočné naťahovačky medzi opačným pohlavím. Mars má vo svojom prívlastku názvy ako planéta boja, dokonca vojny, ale aj vôle, akčnosti, prvotnej energie a sily, ďalej chcenia, presadenia sa, napätia a napokon aj ega.

Vlastnosti tejto planéty potrebujeme však všetci, lebo nás naštartuje k pohybu a pomôže dosiahnuť svoj cieľ. Myslím tým nielen prácu, ale aj uskutočnenie svojich snov a túžob. Novodobá astrológia už nepozerá na planétu Mars ako na nepriateľa, boha vojny, ktorý pustoší všetko, čo mu príde do cesty.

Ohnivá planéta Mars stelesňuje aj samotný pud sebazáchovy a vôbec vôľu žiť.

Ľudia so silne postaveným Marsom v horoskope narodenia sú dominantní. Nemusia byť práve panovační, môže ísť z nich akási prvotná radosť, entuziazmus, sila, ktorá je čistá. Keď natrafí taký človek na prekážky, letí ako ohnivá guľa dopredu, nepozerajúc na dôsledky. Základné Marsické kvality nie sú teda vypočítavé a zákerné. Je v nich radosť z pohybu vpred. Tak ako keď dieťa športuje a vy vidíte, že ho to baví. Predstavte si chlapcov pri futbale, ako zápasia, kričia, dokonca sa aj pobijú. Po skončení hry si podajú ruky, ako keby sa nechumelilo, čo dievčatá nechápu…

Ak sa k čistej marsickej sile pridá zlý aspekt, vyvoláva prudkosť, zlosť, horkosť, nenávisť a ničenie. Predstaviteľmi Marsu sú Barani, ale i Škorpióni, ktorí majú svojho ďalšieho patróna planétu Pluto. K planéte Mars je priradený archanjel Samael.