Odporúčame

Somezeda

Somezeda

Som tu pre vás, veď najväčšie umenie je uvidieť svet očami iného človeka, rozsvietiť svetlo v tme. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Dala

Dala

Osobný kód 161

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštec Krištof

Krištof

Osobný kód 166

Veštica Lenka

Lenka

Osobný kód 164

Mars, planéta boja

Mars a Venuša. Muž a žena. Večné protiklady, bez ktorých by nebol život tu na našej Zemi. Venuša nám v astrológii stelesňuje silu, ktorá spája svojou príťažlivosťou ľudí v jeden celok. Mars vyjadruje teda niečo úplne iné. Rozdeľuje, aby dosiahol svoju samostatnosť, mal svoju voľnosť a priestor na uskutočnenie svojich plánov.

Mars, planéta boja

Tieto princípy nám pomôžu pochopiť rozdiel medzi mužským a ženským jednaním a tak odstrániť zbytočné naťahovačky medzi opačným pohlavím. Mars má vo svojom prívlastku názvy ako planéta boja, dokonca vojny, ale aj vôle, akčnosti, prvotnej energie a sily, ďalej chcenia, presadenia sa, napätia a napokon aj ega.

Vlastnosti tejto planéty potrebujeme však všetci, lebo nás naštartuje k pohybu a pomôže dosiahnuť svoj cieľ. Myslím tým nielen prácu, ale aj uskutočnenie svojich snov a túžob. Novodobá astrológia už nepozerá na planétu Mars ako na nepriateľa, boha vojny, ktorý pustoší všetko, čo mu príde do cesty.

Ohnivá planéta Mars stelesňuje aj samotný pud sebazáchovy a vôbec vôľu žiť.

Ľudia so silne postaveným Marsom v horoskope narodenia sú dominantní. Nemusia byť práve panovační, môže ísť z nich akási prvotná radosť, entuziazmus, sila, ktorá je čistá. Keď natrafí taký človek na prekážky, letí ako ohnivá guľa dopredu, nepozerajúc na dôsledky. Základné Marsické kvality nie sú teda vypočítavé a zákerné. Je v nich radosť z pohybu vpred. Tak ako keď dieťa športuje a vy vidíte, že ho to baví. Predstavte si chlapcov pri futbale, ako zápasia, kričia, dokonca sa aj pobijú. Po skončení hry si podajú ruky, ako keby sa nechumelilo, čo dievčatá nechápu…

Ak sa k čistej marsickej sile pridá zlý aspekt, vyvoláva prudkosť, zlosť, horkosť, nenávisť a ničenie. Predstaviteľmi Marsu sú Barani, ale i Škorpióni, ktorí majú svojho ďalšieho patróna planétu Pluto. K planéte Mars je priradený archanjel Samael.