Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Mars vo Váhach

Z pohyblivej, ale pokojnej Panny prešiel Mars, planéta boja, do kardinálneho znamenia Váh. Mimochodom, ak ste nečítali predchádzajúci článok o tejto ohnivej planéte, bol v Panne dlhodobo, a to od novembra 2011 až do začiatku júla 2012. Ako sa správa teda človek, ktorý má Mars v tomto znamení a ako sa cítia ostatní počas jeho pôsobenia na nebi?

Mars vo Váhach

Váhy sú na prvý pohľad jemné, ale nemenia svoj názor len tak, lebo sú kardinálnym znamením, a to neustúpi zo svojej cesty skoro nikdy. V starých historických filmoch vidíme, že kardináli tiež len tak ľahko neustupujú! Vládkyňou Váh je Venuša, planéta lásky a príťažlivosti. Ako vieme, medzi ňou a Marsom, planétou boja a odpudivej sily, je večný rozpor. Preto sa Mars vo Váhach nebude dobre cítiť. Mars ostane Marsom. Nemôžeme ho prerobiť na mäkké a milé masielko. Astrológia takému aspektu, kedy sa planéta do niektorého znamenia nehodí, hovorí, že je zničená. Taký názor moderná astrológia už celkom nezastáva, ale faktom je, že Váhy sú ženské znamenie, úplne odlišné od znamenia Barana, kde je planéta Mars doma.

Obrazne povedané, pobyt Marsu vo Váhach môžeme prirovnať k situácii, keď zrazu vtrhne muž do ženskej šatne. V miestnosti bude viac žien a tie sa budú správať tiež rôzne, ale génius loci čiže duch miesta je tam ženský, a tak sa ho bude snažiť odtiaľ vypudiť či zničiť! 

Neprirodzené správanie

Bojovnosť má v sebe, ale bude sa ju najprv snažiť predsa len prispôsobiť, keď sa už teda na venušanskej pôde nebojuje. Bude tu aspoň odmeraný, formálne zdvorilý a bez vášní. Ak však príde na posledné lámanie chleba, jeho správanie bude nekompromisné. Pri hľadaní a dobývaní svojej polovičky, sa môže rozohniť, ale nebude to vášeň lásky, skôr agresivita. Výbojnosť si teda Mars vo Váhach zanechá a použije ju hlavne vtedy, ak cíti, že má fyzickú prevahu nad tým človekom, s ktorým má rozpor. Vzdušne a marsicky povedané, budú lietať aspoň facky!

Najhoršie toto obdobie Marsu vo Váhach, alebo ľudí s takto postaveným Marsom, znášajú Raci a Kozorožci, lebo spolu s Váhami tvoria povestný kvadrát a opoziční Barani, u ktorých je, ako bolo vyššie spomenuté, Mars doma. Samotné Váhy môžu mať zmiešané a rozporuplné pocity, ale Mars im môže dodať aspoň viac smelosti a rozhodnosti. Na druhej strane však podporí ich nenápadnú, ale istú neústupčivosť, ktorú niekedy šikovne skryjú za tú svoju nerozhodnosť.

Tento rok odchádza Mars do znamenia Škorpióna 23. augusta.

Na záver chcem podotknúť, že nie všetci ľudia s Marsom vo Váhach sa správajú tak negatívne, ako som opísala. Záleží na postavení ostatných planét v horoskope narodenia a ich stupni vývoja, cítení a chcení prekonať úskalia svojej karmy.