Odporúčame

Alžbeta

Alžbeta

Nič nie je náhoda – všetko okolo nás sa deje za určitým cieľom, všetko má svoj dôvod a správny čas. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Pôsobenie Venuše počas leta

Z pohľadu Venuše je toto leto trochu výnimočné. Do 18. júla bola planéta Venuša v znamení Leva. Jej správanie a vzťah k jednotlivým znameniam zverokruhu v tomto období sme popísali v článku Venuša v Levovi.

Pôsobenie Venuše počas leta

Retrográdna Venuša

Teraz si na pár dní bohyňa lásky odskočila do znamenia Panny, kde odhodila svoje rozmary a začala sa správať rozumne, trochu chladne, čo jej nie je prirodzené. Nečudujme sa, lebo Venuša je v znamení Panny v páde. Rozum a ozajstná láska veľmi nejdú dohromady. Nezabúdajme, že Venuša má spájať ľudí. Je rada, keď si my ľudia vychutnávame život, tešíme sa zo vzájomnej prítomnosti, dávame lásku, ale ju aj prijímame.

Keďže sa nedeje nič náhodne, z času na čas nás Venuša na nebi prekvapí a začne mierne cúvať, aby nás vyskúšala. V astrológii voláme takú planétu retrográdna. V piatok 31.7. sa vracia z Panny do Leva a postupne prejde polovicu tohto znamenia. Jej retrogradita sa končí až 6. septembra, pričom v Levovi pobudne až do 9. októbra.

Návrat do minulosti

Astrológia je zložitá, preto tieto informácie sú ozaj všeobecné. Pozorujte, čo sa u vás deje, ako na vás vplýva cúvajúca Venuša. Záleží na vás, čomu prikladáte význam a ako korešponduje Venuša s vašim horoskopom narodenia. Niekto vníma pohyb retrográdnej Venuše ako návrat do minulosti. Spomína na staré lásky, čo mu dali i vzali… Nemal by pritom zabudnúť na dôležitú „maličkosť“, a to ako prispel on sám k tomu, aby bol vzťah obojstranne naplnený a šťastný. Môžete sa ozaj stretnúť s bývalým priateľom či milencom, alebo sa vám s ním bude snívať. Pozorujte samých seba, ako sa budete správať, respektíve vnímať danú situáciu. Vyplávajú možno na povrch staré krivdy, zlosti, bolesti a sklamania. Deje sa to vtedy, ak nemáte tento vzťah s dotyčným doriešený. Snažte sa s tým niečo robiť, napríklad vyrozprávať niekomu blízkemu alebo psychológovi, ktorý je viazaný mlčanlivosťou. Postupne vaše emócie ochladnú.

Dajte si záležať na tom, aby ste sa mali dostatočne radi, pestovali v sebe harmóniu a krásu. Tak si pritiahnete k sebe príjemných ľudí a ak ste voľní, dokonca novú lásku.

Moralisti budú asi riešiť iných, starať sa viac o susedov ako o seba. Dajú si napríklad otázku, prečo sa ten sused Jano nehnevá na svoju ženu, hoci ho podviedla. Zabudnú pritom na to, že je to vec dotyčnej dvojice. Samotnému moralistovi však nevadí, že pritom používa urážlivé slová na účet zmierených susedov.

Kto miluje majetok nadovšetko, ten bude rátať materiálne hodnoty, napríklad, čo všetko by mal, keby..., pritom si do hrobu nič neodnesie.

Ľudia, ktorí prikladajú veľmi veľkú dôležitosť telesnej láske, by si mali dať pozor, aby sa nepošmykli a nevyrobili škandál. Poučte sa z minulosti, alebo ešte lepšie na chybách druhých. Podotýkam však, že normálny, zdravý sex má svoju úlohu v živote, veď je jednou z potrieb človeka.

Ak ste sa sklamali, dokonca si myslíte, že láska medzi mužom a ženou nemá zmysel, vedzte, že máte vlastnosti, kvôli ktorým vás môžu mať ľudia radi, medzi ktorých patrí aj partner.

Nový začiatok

15. augusta bude Venuša v Levovi posilnená samotným Slnkom, lebo budú spolu v konjunkcii, a dokonca bude tesne po nove Luny. Výzva na nový začiatok v láske, umeleckej tvorbe, ale aj práci na sebe! Nečakajte, že vás bude niekto nosiť na rukách, radšej rozvíjajte tie stránky osobnosti, ktoré z vás urobia milého a príjemného človeka. Ak nemáte svojho koníčka, bude na čase si priznať svoje záľuby a venovať sa niečomu, čo vás naplní. Spokojný človek nie je nervózny, má pochopenie pre ostatných a harmonizuje okolie.

Najmä Vodnári, Škorpióni a Býci, ktorí tvoria s Levom kríž, by si mali dať pozor na prejavy márnivosti a nadmernej sebelásky. Nachádzať potešenie len v samom sebe, prináša napokon osamelosť. Ak práve prežívate krízu vo vzťahu, skúste aspoň miestami ustúpiť. Pozrite sa na seba z pohľadu pozorovateľa, možno sa vám otvoria oči a zbadáte, kde robíte chybu.