Odporúčame

Wendy

Wendy

Pomôžem vám s riešením problémov tak, aby to bolo v súlade s vaším vnútorným nastavením. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Karla

Karla

Osobný kód 180

Veštica Adrianalin

Adrianalin

Osobný kód 153

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Rok 2009 - Rok v znamení Byvola

Pondelkovým novom dňa 26. januára sa odštartoval nový čínsky rok Byvola, ktorý sa ujíma vlády nad súčasným rokom 2009. Byvol je jedným z dvanástich znamení čínskeho lunárneho kalendára. Je to symbol, ktorý podľa starobylej ázijskej astrológie vyžaduje, ale aj odmeňuje mozole pracovitých.

Rok 2009 - Rok v znamení Byvola

Prináša generáciami overené výhľady. Je mocný, robotný, príčinlivý, zodpovedný a realistický. Žičí ľuďom, ktorí k svojim povinnostiam pristupujú realisticky, zodpovedne, vedia pracovať presne až puntičkársky. Zosobňuje prosperitu, ktorú ľudia môžu dosiahnuť len tvrdou prácou.

Vzťahy

Rok 2009 je rokom, keď sa dobré môže stať ešte lepším. Je to v podstate príležitosť pre každého urobiť v jeho živote niečo užitočné. Pocítime ťarchu jarma zodpovednosti. Bez svedomitého úsilia nikto nedosiahne úspech. Strasti a súženia, ktoré rok Byvola prináša, sa obmedzia zväčša len na domácu pôdu. Je to vhodný čas, aby ste si usporiadali rodinné záležitosti a urobili doma veľké upratovanie. Držať sa starej rutiny a podporovať konzervatívne snahy. Tento rok nepochybne prinesie svoje ovocie. Čas na nikoho nečaká. Ak sme prileniví, aby sme zasiali, nemôžeme nikoho viniť, že nemáme čo žať. Vyskytne sa veľa situácií, ktoré si budú vyžadovať pozornosť.  V tomto roku vzniká väčšina konfliktov najmä z nedostatku vzájomného porozumenia a neochoty ustúpiť v nepodstatných veciach.

Práca, robota, lopota, výkony – neleňošiť!

Zoznam toho, čo treba urobiť, zdanlivo nebude mať koniec. Sparťanský vplyv Byvola sa prejaví ako práskanie bičom nad našimi hlavami. Radšej sa poslušne podrobte, ako by ste zbytočne strácali čas škriepkami s vrchnosťou. Vydržte a zvíťazíte. Rok Byvola je priaznivo naklonený disciplíne a zaužívaným pravidlám. Výstrednej móde, prejavom abstraktného umenia i hypermoderným názorom venuje flegmatický byvol iba nezúčastnený pohľad. K politike a k diplomacii má jednoznačne ľahostajný prístup. Nežičí podfukom pri obchádzaní práce. Žiadne frivolnosti!

Rok zeme v nebeskom aj pozemskom

Zem symbolizuje stabilitu. Rok 2009 rok zemitého Byvola sľubuje mier a harmóniu a prospešnú vlnu úspechu, prosperity a narastajúceho šťastia, ktoré sa istotne objaví skoro u každého. To je preto, lebo všetky znamenia zvierat budú čerpať z niekoľkých pozitívnych vplyvov roka, ktoré prinesú vážny rok plný dobrých správ a očakávaní.

Pre veľa osôb to bude rok zbohatnutia, ale aj tvrdej práce. Pevný ťažko pracujúci Byvol, prinesie zvýšenú efektivitu a lepšiu produktivitu z práce všade naokolo. Je málo predpokladov na problémy, takže to bude veľmi dobre vyvážený rok. Posilní sa vplyv na ľudí vo vedúcich pozíciách. Tí, ktorí vstúpili do vyššieho postu a tí, čo boli minulý rok povýšení, či už vo vláde alebo komerčnom svete, budú cítiť dobrý prospech. Ľudia určite ocenia vplyv a pozitívny prúd prospešného nebeského šťastia. Budú čerpať zo špeciálnej vitality. Zo začiatku sa všetko bude zlepšovať pomaly, ale neskôr, keď sa rok prehupne do druhej polovice, prinesie šťastie. Je to čas, keď okrem práce príde aj zotavenie a úľava.

Dobré perspektívy majú všetci, ktorí k životu a všetkému, čo nesie, pristupujú realisticky, sú im blízke konzervatívnejšie názory a naopak. Ľahkomyseľníci a šašovia budú mať viac starostí.  Rebelom hodno pripomenúť, že hoci Byvol používa mierne slová, nosí veľkú palicu, a tou je práve jeho rok.

Tohtoročný zemný Byvol by mal potešiť všetkých, ktorí pracujú s pôdou. Ak budú v práci precízni, odmenou im bude dobrá a úspešne speňažená úroda.

Tvrdá práca a oči na stopkách budú indikátormi úspechu. Leňošenie v tomto roku nemá dobré základy. Vylepšiť vaše príbytky a aktualizovať ošetrenie vášho pracovného i domáceho priestoru hoci aj podľa Feng Shui.

Ľudia, ktorí sa, podľa ázijských horoskopov narodili v znameniach Tigra, Kozy a Psa majú problematickejší rok.

Ohnivý Byvol vládol v roku 1997. Byvol teraz vystriedal zemného Potkana a 15. 2. 2010 sa žezla chopí kovový Tiger, ktorého v ďalšom roku vystrieda vodný Drak…

Trochu z čínskej filozofie

Zviera vládnúce roku, v ktorom ste sa narodili, má veľký vplyv na váš život. Ako vravia Číňania : “Toto zviera sa ti skrýva v srdci”. V priebehu úplného šesťdesiatročného cyklu každé zo zvieracích znamení (niekedy nazývaných tiež dvanástimi časťami Zeme) sa spája s piatimi základnými živlami, a to sú:

 • drevo, ktorému vládne planéta Jupiter,
 • oheň ovládaný Marsom,
 • zem pod vládou Saturna,
 • kov - planéta Venuša,
 • voda ovládaná Merkúrom.

Známym zobrazením jin a jang je čínska monáda (dvojfarebný čierno-biely kruh). Jednotlivé živly čínskeho horoskopu sa navzájom ovlivňujú a pôsobia na seba rôznymi silami. Týchto päť základných živlov sa ďalej delí na magnetické polia pozitívne a negatívne. V ich prideľovaní je opäť pravidelnosť, teraz sa striedajú po dvoch rokoch. Jeden z tejto dvojice rokov je potom jin, druhý naopak protiklad jang. Toto rozdelenie možno jednoducho určiť podľa poslednej číslice roku:

 • rok končiaci na 0 - jang, kov
 • rok končiaci na 1 - jin, kov
 • rok končiaci na 2 - jang, voda
 • rok končiaci na 3 - jin, voda
 • rok končiaci na 4 - jang, drevo
 • rok končiaci na 5 - jin, drevo
 • rok končiaci na 6 - jang, oheň
 • rok končiaci na 7 - jin, oheň
 • rok končiaci na 8 - jang, zem
 • rok končiaci na 9 - jin, zem

Rok plný tvorivej práce a následne za ňu zaslúženej odmeny vám všetkým želá