Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Venuša, planéta lásky

Nádherná hviezda viditeľná na nebi! Síce menej ako Luna, ale zato obdivovaná pre svoje vyžarovanie a tajomnú krásu. Večernica alebo Zornička.

Venuša, planéta lásky

Krásny západ Slnka či zvodný Mesačný spln nám pomáha preciťovať práve ona, bohyňa krásy a umenia, Venuša. Spája ľudí tu na našej Zemi tým najúžasnejším citom nazvaným láska. Pod jej vplyvom píšu umelci básne a jej pričinením vznikajú nezabudnuteľné piesne. Ktosi múdry povedal, že ak človek nemiluje, má v živote peklo. Môžeme namietať, že však aspoň má pokoj a netrápi sa so sklamaniami v láske. Astrologicky bude mať taký človek silne poškodenú Venušu vo svojom natívnom horoskope.

Venerari je latinské slovo, z ktorého vznikol názov Venuša. Znamená uctievať.

Obdobie, kedy začíname viac vnímať krásu a rozvíjať si estetické cítenie, nastáva v puberte. Fyzické telo prechádza zmenami, neťahá sa už tak do výšky, menia sa proporcie. Na deťoch vidíme rozdiely medzi ženskou i mužskou postavou. Hlavne u dievčat sa zastavuje rast, a to ich prvým „kvitnutím“, ako nazývali staré mamy menštruáciu. Chlapcom sa zas poznateľne mení hlas, mutujú. Začínajú viac pozerať za dievčatami. Prejavuje sa zmena správania voči druhému pohlaviu. Uctievajú svojich idolov, hlavne umelcov spevákov, hercov a športovcov, hlavne tých, ktorí sa venujú pestovaniu krásy svojho tela, kulturistov .

Ľudia so silne postavenou Venušou

Zbožňovať môžeme všeličo, napríklad seba. Jednou z nekalých vlastností Venuše je totiž narcizmus, kedy je človek zahľadený do seba a nevníma krásu iného človeka. Preto by mali dospelí viesť tínedžerov citlivo k umeleckej tvorbe, ktorá rozvíja ušľachtilo dušu človeka. Ďalej k spoločenskému správaniu a umeniu vedieť sa ovládať na verejnosti, nebyť závislý na telesných pôžitkoch, nadmernom konzumovaní jedla a nápojov. Pod vplyvom venušanského obdobia ľahko vznikajú závislosti na fajčení a pití omamných nápojov.

Venuša je k nám blízko a tvarom i veľkosťou podobná našej Zemi. Podobné s podobným sa priťahujú. Ľudia so silne postavenou Venušou, alebo narodení v znamení Býka či Váh sú predstaviteľmi tejto bohyne či planéty. Pracujú viac na svojich vzťahoch a ak nie sú vyslovene krásni, majú aj tak svoje osobité čaro. Nenaliehajú na vás akčne ako napr. Barani, ale postupne si vás podmaňujú, až nakoniec zistíte, že je vám s nimi dobre - podľahli ste láske, harmónii a mierumilovnosti. Iste to netrvá večne, ale je to príjemné…