Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Venuša v Kozorožcovi

Venuša dnes vstupuje do Kozorožca, kde ostane do 3. januára 2015. Bohyňa lásky, umenia a krásy sa svojou cestou znameniami prejavuje zakaždým inak. Ľudia však jej púť vnímajú rozdielne, a to podľa toho, v akom znamení sa narodili, teda v našom prípade, aký vzťah majú ku znameniu Kozorožca.

Venuša v Kozorožcovi

Znamenie Kozorožca je vo veciach lásky odmeranejšie. Vôbec zemské znamenia sú v prejave lásky zdržanlivé a obozretné, ale zato najviac verné. Väčšinou čakajú, aby prvý krok urobil ten druhý. Niekedy je to aj vypočítavosť z rozumu, aby mohli cúvnuť zo vzťahu. Nech sa však čitateľ s Venušou v Kozorožcovi neurazí, ak práve zistil, že píšem o ňom aj nepríjemnejšie veci. Každé znamenie má svoje svetlé stránky, ale aj tienisté. Treba ich poznať, aby sme sa pohli ďalej.

Seriózna Venuša v Kozorožcovi, respektíve ľudia, ktorí majú bohyňu lásky v tomto znamení, má teda rada istotu, určitú štruktúru, podľa ktorej sa bude vzťah riadiť. Preto sú títo jednotlivci v láske konzervatívni ale aj vlastnícki. Chcú vzťah naveky! Vyvolávajú niekedy u znamení, ktoré majú radi viac voľnosti (vzdušné znamenia), iskrivosti (ohnivé znamenia) a citlivosti (vodné znamenia) až dojem tzv. skostnateľnosti. Možno by si mali občas povedať, že láska sama o sebe nezväzuje, láska jednoducho ľúbi. Pod maskou Venuše v Kozorožcovi sa nachádza vášeň a ušľachtilý cit. Najprv sa však musí prelomiť saturnská škrupina, na čo asi nemajú ich partneri často dosť trpezlivosti. Preto niekedy taký človek zanevrie na vzťah, ktorý má byť založený z lásky a vrhne sa do partnerstva z rozumu. Veľakrát jeho partner niečo znamená v spoločnosti, alebo má veľký majetok.

Konvenčné správanie je pre Venušu v Kozorožcovi veľmi dôležité. Často vídať týchto ľudí na vernisážach rôznych výstav, koncertoch vážnej hudby a honosných večierkoch, kde získavajú styky s dôležitými ľuďmi, ktorí im pomôžu postúpiť v kariére. Pozor však, aby sme Venuši v Kozorožcovi nekrivdili! Jedinci, ktorí majú takto postavenú planétu lásky, hľadajú vlastne hlbokú oddanú lásku a naplnenie. Možno by bolo dobré, aby trochu poľavili zo svojich nárokov, a možno sa otvorili partnerovi skôr, pokým ho ešte nestratia. Samota je zlá aj pre nich, hoci oni tvrdia pravý opak.

Pôsobenie na jednotlivé znamenia

Pokiaľ je Venuša v Kozorožcovi, pôsobí všeobecne priaznivo na znamenia, ktoré sú v súlade s týmto zemským znamením. Všeobecne píšem preto, lebo osobný horoskop povie človeku oveľa viac. Záleží od postavenia Venuše v natívnom horoskope i od toho, aké sú jej aspekty k ostatným planétam. Tentoraz majú všeobecne viac šťastia v láske zemské znamenia.

Zemské znamenia

 • Kozorožec - Venuša je u nich v prvom dome osobnosti, čo tvrdých Kozorožcov zjemní a budú ochotní robiť kompromisy viac ako inokedy. Inak odmeranejší Kozorožci budú srdečnejší a šarmantnejší ako inokedy.

 • Býk - ak ste voľní, venujte sa viac umeniu, chodievajte na koncerty a do divadla. Ak už tam nestretnete svoju budúcu polovičku, možno vás múzy osvietia a nasmerujú vaše cesty tam, kadiaľ máte kráčať, aby ste neboli sami. Zadaní môžu zharmonizovať svoj vzťah tiež na spoločných potulkách za umením.

 • Panna - konečne začnite viacej oddychovať a užívať si života. Skúste sa uvoľniť na večierkoch, plesoch, ale aj v rodinnom kruhu. Možno sa mnohé Panny dočkajú prírastku do rodiny, alebo zažiaria v umeleckých kruhoch, kde vás známi nebudú spoznávať pre vašu spontánnosť a šarm.

Vodné znamenia

 • Rak - voda má síce rada zem, ale Rak je s Kozorožcom v opozícii. Venušanská opozícia však nie je nepríjemná, preto vám nehrozí nič zlé, pokiaľ dokážete urobiť kompromisy, ba naopak, môžu sa vám otvoriť nové dimenzie lásky, kedy sa spojíte s partnerom do jedného harmonického celku. Je to na vás!

 • Škorpión - krátkodobé cesty vám spríjemnia život. Zabehnite k susedom, vyfajčite si fajku mieru alebo si vymeňte recepty na koláčiky. Navštívte svojich súrodencov a spomínajte na vaše detstvo, utužia sa vaše vzťahy. Ak ste si ubližovali, odpustite si s vedomím, že vtedy ste obaja nevedeli konať inak. Ste už za vodou!

 • Ryby - voľné môžu naďabiť na budúceho trvalého partnera medzi priateľmi. Neodmietajte pozvania na večierky a plesy! Rozhnevaní partneri sa udobria a budú pokračovať ďalej buď ako dobrí kamaráti, alebo milenci či vzorní manželia. Dokážte sa povzniesť nad malicherné veci a pozrite s optimizmom do budúcna.

Ohnivé znamenia

 • Lev - venujte sa svojmu zdraviu, naštartujte po Vianociach zdravé stravovanie. Skúste menej snívať a viac sa postaviť na zem. Pomerte sa so svojimi kolegami v práci, s ktorými ste sa handrkovali o malichernosti. Upravte si svoje pracovisko podľa vášho spoločného vkusu.

 • Baran - v kariére môžete dosiahnuť veľa, ak sa dohodnete so spolupracovníkmi na určitom kompromise. Skúste zorganizovať spoločnú návštevu výstavy či divadelného predstavenia. Za bránami vašej firmy sa budete pozerať aj na nepríjemných kolegov úplne inak. V budúcnosti môžete byť dokonca priateľmi.

 • Strelec - Venuša vám v minulosti nadelila lásky dosť a teraz si ju zúročte tým, že budete štedrí na svojich blízkych, ktorých si ceníte. Pozor na míňanie peňazí na zbytočné „tretky“. Ak potrebujete požičať peniaze, pomôže vám váš šarm.

Vzdušné znamenia

 • Blíženci - Venuša vám pomáha v oblasti vzťahov, aby ste sa trochu ukotvili. Vedzte, že ak si teraz začínate sexuálny vzťah s niekým novým, len tak ľahko z neho nevykĺznete. Dobre pre tých, ktorí už nechcú lietať z kvetu na kvet. Vzťah vám prinesie transformáciu želaným smerom, ak budete jednať čestne!

 • Váhy - pozor na vašu domácnosť, ak chcete robiť skrášľovacie zmeny, urobte ich až neskôr. Ak ste už začali niečo pred Vianocami, smelo pokračujte.

 • Vodnár - čo sa týka lásky, budete mať potrebu viac dávať ako brať, čo je vynikajúce. Stiahnete sa trochu do úzadia a porozmýšľajte o tom, čo ste v minulosti pokazili. Priznajte si chybu a poproste o odpustenie. Je jedno, kto ju mal väčšiu. Stanú sa potom priam zázraky. Na konci zimy si budete ďakovať!