Odporúčame

Veštica Gabriela

Veštica Gabriela

Pomôžem vám uvoľniť energie v napätom stave a odblokovať hlboko zakorenené bloky. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Somezeda

Somezeda

Som dostupná, zavolajte mi

Veštica Sadia

Sadia

Som dostupná, zavolajte mi

Veštec Krištof

Krištof

Som dostupný, zavolajte mi

Veštica Reja

Reja

Obsadená, zavolajte neskôr

Keltské liečiteľstvo - sila myšlienok

Všetko začína v mysli. Keltské liečiteľstvo by sme mohli nazvať i mentálnym, pretože úzko súvisí so samotným vedomím a mysľou človeka, má teda i duchovné aspekty.

Keltské liečiteľstvo - sila myšlienok

V tých časoch sa vždy prihliadalo na celistvosť človeka, teda nielen na fyzické prejavy ochorenia a ich potieranie, ale i samotný prvotný činiteľ ochorenia, myseľ človeka, či je vnútorne harmonický a otvorený životu. Liečiteľ, druid, musel patriť k najsilnejším duchom v komunite, inak by bol sám v ohrození. Vedeli svoj duševný potenciál a schopnosti optimálne využívať. Dnes žijeme vo svete, kedy sú cenené skôr materiálne hodnoty a duchovné prežívanie ide bokom. K lekárovi ideme až keď je zle a cítime bolesť a chceme rýchle a bezbolestné riešenie na počkanie. To však nie je rozumný prístup, nie sme bioroboty, ale živé cítiace bytosti. Ak neodstránime i prvotný impulz ťažkostí, budú sa periodicky vracať a zhoršovať. Každá choroba a bolesť sa nám snažia niečo povedať, je to znak nerovnováhy v mysli alebo v tele. A to je neprirodzený stav. Potrebujeme rovnováhu so všetkým, čo existuje, a teda i mimo svojho tela. Samozrejme znečistené životné prostredie a strava taktiež vykonajú svoje dielo skazy. Bolo by ale dobré nepriťažovať si vlastnou krutosťou a nezodpovednosťou k sebe samému.

Neutíchajúci sled myšlienok

Druidovia vedeli, že človek môže byť pánom svojich myšlienok, môže kontrolovať svoju myseľ tvorivým spôsobom a tak tvorivo a cielene konať, čo sa odrazí v realite človeka. Naučiť sa myslieť oboma hemisférami mozgu bola prvou úlohou v dlhých rokoch prípravy na liečenie. Väčšina z nás má myseľ v jednom kole ako rútiaci sa revúci lev, ktorý nedá chvíľu pokoja. Prebieha v nás neutíchajúci neplodný monológ, myšlienky neutíchajú a sú požadovačné, alebo len tak hodnotia všetko a všetkých, len aby nebolo chvíľu ticho. Keď nás myšlienky so svojím virvarom ovládnu, beda nám. Myslenie netrénovaného človeka je trhový pestrofarebný papagáj, ktorý nespí ani v noci, ešte i vo snoch škrieka svoje vízie. Myšlienky nás môžu doviesť k smútku i veselosti a to okamžite. Tvoria našu realitu i zdravie. To ako po celý deň myslíme, to sme. Kto si to uvedomí, bude s myšlienkami zachádzať obozretnejšie a zbaví sa určitých mentálnych návykov. Väčšina z nás myslí v mentálnych vzorcoch, nevedomky, zo zvyku, dokonca sa tvoria i konkrétne neutrónové cestičky v mozgu, po ktorých určitý typ myšlienkových vzorcov “beží”. Trvá okolo 40 dní, kým sa vytvorí nová cestička v mozgu a vaša nová prirodzenosť. Preto, ak máme s niečím problém, je dobré venovať tomu pozornosť a odvádzať ju iným smerom deň čo deň, vydržať a nakoniec si na to mozog zvykne. Okrem iných činiteľov. Svoje miesto tu má i vaša vôla a to, s čím sa stotožňujete. Máte vôľu k životu? Prejaví sa to v krízových časoch, v tom, ako rýchlo hádžete “flintu do žita” a či máte nejaké zlozvyky, ktoré systematicky ničia vaše zdravie i city. Zlozvyky môžu byť i psychické, napríklad citové vydieranie a melanchólia pri každom poryve vetra.

Prvý krok predstavuje zbaviť sa negativity v živote. Ak vidíte veci v prvom rade skôr v čiernom odeve, nie je to dobré. Ak očakávate skôr kopanec, ako pochopenie, asi ho naozaj dostanete. Niekedy je lepšie nečakať nič a s trochou tréningu si vybrať to lepšie pre seba. Prečo nie? Kto iný vám to dá, ak nie vy sami? Chcite pre seba niečo lepšie, uverte tomu a myseľ začne pracovať pre vás. Konečne.