Veštenie a spirituálne poradenstvo

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Večernica

Večernica

Osobný kód 304

Rok Koňa - čínsky horoskop 2014

V tomto roku podľa čínskeho lunárneho kalendára Kôň nahrádza Hada. Čínsky rok Koňa začína 31. januára 2014 a trvá do 18. februára 2015. Podľa elementov bude roku 2014 vládnuť drevený Kôň. Drevo je pokrmom ohňa, aby viac a dlhšie horel, takže sa bude jednať svojím spôsobom o dosť energický rok.

Rok Koňa - čínsky horoskop 2014

Novom Mesiaca vo Vodnárovi odštartuje koncom januára v ázijských krajinách nový rok, ktorého symbolom bude Kôň. Je to najvýznamnejší sviatok, ktorý nazývajú aj Sviatok jari.

Podľa čínskeho kalendára vládne Kôň nasledujúcim rokom: 1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966 1978, 1990, 2002, 2014, 2026, ... V našom článku sa tiež dozviete, aké čínske roky nás čakajú po roku Koňa.

Čínska astrológia

Veštba podľa čínskych znamení je prezieravá. Neprogramuje ľudí na určité situácie, iba pripomína nástrahy, ktoré sú v istom časovom úseku pre jednotlivcov nachystané. Vždy všetko závisí predovšetkým od našej povahy, doterajších dobrých i zlých skúseností, ale i od toho, v ktorom ročnom období, pod akými numerologickými vibráciami, vyplývajúcimi z nášho dátumu, hodiny a minúty narodenia, územného pásma, v akej rodine, s akou karmou, čiže osudovou záťažou, a v ktorom znamení aj slnečného horoskopu sme sa narodili. Čo však je vždy najdôležitejšie, sme my sami. Ako sa nám chce, ako vládzeme bojovať, či tešiť sa zo života a jeho možností. Rozvaha, zrelé zhodnotenie situácie a následné múdre konanie prinášajú úspech v každom roku. Nech sa vám darí i v čínskom roku Koňa, v roku 2014!

Čínska astrológia sa zakladá na piatich živloch - Oheň, Drevo, Voda, Zem a Kov. Tieto živly majú svoje významy a ďalej sa kombinujú so znameniami čínskeho horoskopu. Kôň predstavuje jinové aj jangové kvality. Pre tento rok živlu prvku Dreva prevažuje jangový princíp. Jang je princíp horúci, silný a aktívny, silnejúci s narastajúcim letom. Koňovi je priradená, podľa východnej astrológie, južná strana zeme. Je spájaný s hodinami okolo poludnia. Dáva sa i do súvislosti so stredom leta, a teda s obdobím, kedy jangový princíp dosahuje zenit. Koňovi je pripisovaná červená farba, tradične symbolizujúca šťastný osud. Je zároveň dominantnou farbou čínskeho Nového roku.

Čo nás čaká v roku Koňa

Rok 2014, rok Koňa, bude rýchly, expanzívny a plný výziev. Má v sebe skrytý potenciál. Váš vzťah postúpi na vyššiu úroveň. Manželstvá uzavreté v roku Koňa budú šťastné a stabilné.

Pri riešení problémov nezabudnite na praktickosť, flexibilnosť, kreativitu a disciplínu, lebo to má Kôň rád, ale i to, že šťastie praje pripraveným. Tvrdá práca a kreatívne inovácie budú mať dlhodobý pozitívny vplyv. Nepreceňte však svoje sily. Ak na niečo nestačíte, nebojte sa požiadať o pomoc. Pre relaxáciu je ideálne stráviť voľný čas v prírode, utiecť z pretechnizovanej civilizácie. Môžu sa objaviť i rôzne tajomstvá a temné stránky ľudskej povahy. Ak však zostanete úprimní a otvorení vo svojich citoch, dočkáte sa odmeny vo forme slobody duše a uzdravenia.

Vzťahy

Rok Koňa bude vhodný i na cestovanie, večierky a spoločenské podujatia. Budete mať cit i pre romantiku, zvádzanie, dokážete byť veľmi okúzľujúcim a vášnivejším partnerom. Kôň je aj veľmi sexi znamenie. Vzťahy, ktoré nadviažete, nebudú nudné. Striedať sa vám budú búrlivé chvíle s intímnymi, i tie vyplnené šťastím. Kôň má rád i širšie rodinné vzťahy. Ak sa vrhnete do akcií i so svojou rodinou, môže vám to priniesť zaujímavé výsledky a to nielen na poli osobných vzťahov. V prostredí domácnosti nebýva však až tak dôsledný. Je však milujúcim a oduševneným partnerom, čo prekoná aj jeho záporné stránky. Vie pochopiť a vycítiť pocity a myšlienky svojho partnera, ešte predtým, ako ich ten druhý vyjadrí.

Práca

Ak sa chcete presadzovať, robte to v tíme, inak nebudete tak úspešní. Väčšina ľudí narodených v znamení Koňa má dobré a pevné zdravie, je teda predpoklad, že zvládne aj manuálnu aj duševnú prácu. Unáhlenosť by vám však mohla spôsobiť problémy. Keď si vytýčite nejaký cieľ, naozaj sa aj usilujte o jeho dosiahnutie. Pozor na prílišnú dôverčivosť. Nepredpokladajte, že aj iní budú automaticky považovať vaše riešenie za to najlepšie a najvhodnejšie. Uplatní sa bystrosť, činorodosť, nevšednosť. Zdokonaľujte si svoje znalosti a vydržte až do konca. Nevyhýbajte sa problémom a radšej ich efektívne vyriešte. Usilovnosť, iniciatívnosť a samostatnosť budú docenené, zvlášť, ak ste schopní žiť a pracovať aj v kolektíve. Presadia sa zvlášť ľudia extrovertní, ktorí potrebujú aktívnych ľudí okolo seba. Mnohí ľudia sa budú zdráhať prijímať nezmyselné príkazy vedúcich.

Zdravie

Pozor! Kôň je silné, vytrvalé zviera, ale bez predchádzajúcej prípravy sa veľmi rýchlo vysilí, a keď preceníte svoje schopnosti, môžete prísť k zraneniam. Tak na to v nasledujúcich dvanástich mesiacoch myslite, nebojte sa hrnúť dopredu, ale neprekračujte zdravú mieru. V podstate sú Kone veľmi zdravé, i preto, že majú k životu pozitívny prístup. Priveľká zodpovednosť v práci, stres i ťažký nátlak ich oslabuje a ničí. Preto by ste nemali príliš často pracovať nadčas a chodievať domov neskoro. V suchých obdobiach by mali mať na pamäti prevenciu chorôb dýchacích ciest a pokožky. Vyvážená a pravidelná strava a pitný režim je pre vás, po každej stránke, veľmi prospešná.

Energie

Ak je vaša prvá asociácia drevený kôň = “trójsky kôň”, potom sa majte na pozore. Podvedomie vám možno naznačuje, aby ste si v tomto roku dávali väčší pozor na niečo, čo je síce na prvý pohľad lákavé, ale obsah by mohol byť zradný. To sa týka vzťahov, dohôd, hlavne tých ústnych, bez písomných dokladov, veľkých pôžičiek, braných i tých dávaných ľuďom, ktorí sú buď neseriózni, ľahkovážni, alebo dlhodobo a perspektívne nesolventní…

Vplyv roku Koňa na slnečné znamenia

 • Baran - ste veľmi aktívni. Dosiahnete svoj cieľ, no musíte si vedieť zachovať predovšetkým chladnú hlavu a mať väčšiu trpezlivosť a toleranciu k druhým, pomalším. Nežeňte svojho ”koňa” prirýchlo, neužeňte ho, potom vám vydrží dobre slúžiť celý rok, v ktorom Kôň vládne.

 • Býk - skúste byť menej egoistický a robiť i menšie ústupky. Pre váš šarm, ktorý vám podporuje vaša vládnuca planéta, Venuša, vám mnohé drobné prehrešky v roku Koňa odpustia, zvlášť opačné pohlavie.

 • Blíženci - v tomto aktívnom roku Koňa vám vaša nepokojná a mierne roztrieštená povaha nebude veľmi prospešná. Neobstojíte na mieste, preto vám hrozí, že nič nedotiahne do konca a nepretrhnete pásku víťazov v cieli.

 • Rak - ste veľmi citliví. Nemajte už pocit, že stagnujete, alebo sa točíte v kruhu.  Túžite po lepšom živote, a preto sa vám to za podporných aktívnych energií roku Koňa môže ľahšie podariť. Kôň miluje cukor, doprajte si nejakú sladkosť i vy.

 • Lev - ak budete veľmi egoistickí, myslieť iba na seba a byť schopní všetkého, môže vás v tomto roku Kôň nejako kopnúť. Ak pochopíte energie života, budete mu môcť vysadnúť na chrbát a vyhrať nejednu bitku.

 • Panna - ste usilovní, pracovití, dôslední, no aj zbytočne náladoví. Pri väčšej duševnej harmónii sa v roku Koňa vyhnete viacerým nepríjemnostiam a zdravotným komplikáciám. Na múdrom Koni sa ponesiete vpred.

 • Váhy - mnohým z vášho okolia sa zdá, že si robíte len to, čo chcete vy. Rok Koňa však praje hlavne tímovej práci, nielen na pracovisku, ale i doma, v rodine.

 • Škorpión - viete byť zaujímaví, strhujúci a vášniví. Viete zájsť do všetkých extrémov. Váš rok Koňa, slobodného mustanga, čaká len na vaše skrotenie.

 • Strelec - zdatný lovec, bojovník a kôň patria k sebe, len dokážte ovládnuť svoju energiu, lebo i kôň pocíti kvality majiteľa. Potom vám i tento rok Koňa veľmi poslúži.

 • Kozorožec - ste statoční, spoľahliví, alebo sa o to celý rok snažte. Nebudete to mať jednoduché, ak však budete vzácny druh človeka, dostanete vzácnu posilu v dobrom, pracovitom a silnom pomocníkovi, Koňovi.

 • Vodnár - ste ako vietor, veď i ste v živle vzduchu. Mnohí vás budú chcieť skrotiť, tak ako sa to stáva mladým divokým koňom, mustangom. Mnohí z vás sa v roku Koňa budú musieť dať skrotiť.

 • Ryby - vy veľa premýšľate, vybúrite sa najmä vo svojej fantázií. Osedlajte si v tomto roku Koňa svojho bájneho Pegasa a zadarí sa vám. Využite sny a fantázie vo svoj praktický prospech a úspech.

Vplyv roku Koňa na čínske znamenia

Kôň sa zhodne s Tigrom, Koňom, Ovcou (Kozou), Psom a Kohútom, preto sa aj týmto znameniam bude dariť v tomto roku najlepšie. Naopak, nezhodne sa s Byvolom, Zajacom, Drakom, Hadom, Opicou a Prasaťom, preto budú tieto znamenia čínskeho horoskopu pociťovať zhoršené energie a vibrácie.

 • Králik, Koza, Prasa - v tomto roku Koňa ľudia ocenia, ak prejavíte vašu láskavosť. Hráte síce tichú, ale veľmi významnú úlohu v každej tímovej aktivite. Nebojte sa čeliť svojmu životu naplno a rok Koňa pre vás bude obdobím spokojnosti, po ktorej stále tak túžite.

 • Tiger, Pes, Kôň - pocítia dobrý vplyv čínskeho roku Koňa. Budete činorodí a aj mimoriadne úspešní. Podporí vám zábavu s priateľmi, cestovanie a nové príležitosti. Nebojte sa podeliť o svoje nápady, myšlienky a úspechy. Svoj vplyv môžete šíriť aj prostredníctvom internetu.

 • Byvol, Had, Kohút - vy sa radšej obrňte vytrvalosťou, trpezlivosťou a väčším odhodlaním. Máte skvelú intuíciu a nemali by ste sa báť podľa nej i riadiť. Tento rok Koňa je pre vás ideálny, ak sa venujete vede alebo výskumu. Upriamte sa na svoje pozitíva, dokážete sa zviditeľniť.

 • Krysa (Myš), Drak, Opica - môžete si dopriať viac radosti a menej sa stresovať náročnou prácou. V roku Koňa budete hýriť dobrými nápadmi a to vás bude lákať k prevzatiu oprát nad okolím i osudom. Radšej však nepreberajte vedenie a pracujte v tíme. Tak budete oveľa viac úspešní.

Charakteristika Koňa

Povahové vlastnosti

Detstvo prežije znamenie Koňa dosť nepokojne. Veľmi skoro opúšťa rodičov a to sa nezaobíde bez problémov. Jeho nevyvážená a nerozvážna povaha mustanga mu dá v láske tiež poriadne zabrať. Až poslednú časť, jeseň života, prežije mierne. Spomeňme tiež výrazné znamenie Ohnivého Koňa, ktorý sa objavuje každých 60 rokov - sú to roky 1906, 1966, 2026, ...

Osobnosť

Kôň je siedme znamenie čínskeho zverokruhu. Ľudia, ktorí sa narodili v roku Koňa, sú veľmi živí, aktívni a energickí. Majú zväčša priateľské, tolerantné a bezstarostné myslenie a povahu. Milujú koncerty, divadlá, stretnutia, športové akcie a večierky. Majú zmysel pre humor a pohotové odpovede. Niekedy sú trochu sebeckí, ale to neznamená, že nemajú záujem o problémy druhých. Vaša dobrá nálada a priateľské zaobchádzanie s nimi sú im zvlášť príjemné. Majú schopnosť okamžite vytvoriť neformálnu atmosféru. To im zaručuje popularitu a pokračovanie priateľstiev. Nejeden Kôň je však i egoista a ľahko stratí trpezlivosť. Kto mu stojí v ceste toho jednoducho rozdupe.