Odporúčame

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Aké čínske roky nás čakajú?

Čínska astrológia je prepracovaná do detailov, ale pre účely tohto priestoru až príliš podrobná. Čínsky nový rok je premenlivý a dátum prvého dňa pod meniacim sa ročným symbolom je rôzny.

Aké čínske roky nás čakajú?

Mnohí oponujú, že ľudia narodení v jednom roku nemôžu mať rovnakú povahu. Rozprávať by vám o tom mohli dlhoroční učitelia. Tí vycítia rozdiely v mentalite žiakov z rôznych ročníkov. V Číne sa tradične čas zaznamenáva pomocou 60-ročného cyklu, ktorý vzniká kombináciou 10-tich Nebeských kmeňov a 12-tich Pozemských vetiev a zachytáva cyklické opakovanie všetkých ľudských činností a prírodných javov. Každý rok uctievali jedno zo 60-tich božstiev.

Sme však v 21. storočí. Svet už nie je taký jednoduchý. Planéta Zem už nemá taký pokoj, ani pradávne energie. Je preťažovaná mnohými tajnými pokusmi, takisto ako jej ľudské deti. Opäť je to hlavne na vás, ako si vysúkate rukávy a začnete pracovať na sebe a svojej budúcnosti.

Rok Zajaca

22.1.2023 - 9.2.2024

ZajacPo roku 2022 v znamení Tigra prichádza čínsky rok Zajaca 2023. Zajac je podľa čínskej mytológie na štvrtom mieste v 12-ročnom cykle znamení čínskeho zverokruhu a je vyvoleným znamením.

Rok 2023 má pre vás prichystanú celú škálu príležitostí, ktoré sú väčšinou dobré. Bola by veľká škoda ich premárniť.

Uplynulé roky

Rok Tigra

1.2.2022 - 21.1.2023

TigerV Čine je znamenie Tiger symbolom sily a magickej ochrany proti zlu. Čínsky rok Tigra 2022 bude plný zmien. Pripravte sa na to, že sa situácia bude rýchlo a často meniť. Napätie a vzbury sa prenesú aj do bežného života.

Tento rok Vody bude odlišný oproti predchádzajúcim rokom Kovu. Toto by mal byť najdôležitejší aspekt. To znamená, že i pandémia bude pod kontrolou a svet sa opäť dá do pohybu.

Rok Byvola

12.2.2021 - 31.1.2022

ByvolČínsky rok Byvola 2021 je úzko spojený s prvkom Kov, ktorý je jedným z 5 dôležitých prvkov čínskeho horoskopu. Kovový Byvol vystriedal v roku 2021 znamenie Potkana. Čaká nás presne taký rok, akým je aj samotný charakter tohto zvieraťa, rok tvrdej práce, rešpektu a trpezlivosti.

Postupne však vyriešime svoje problémy s vytrvalým úsilím a chladnou hlavou. Musíme byť v strehu pred chamtivými, falošnými a nervóznymi ľuďmi v okolí.

Rok Potkana

25.01.2020 - 11.02.2021

Potkan - MyšRok nevyhubiteľného ľstivého Potkana, či čipernej Myši, je rok aktivít. Symboly zo zvieracej ríše sa preniesli i do energie tohto roku. Podľa legendy sa Potkan ku bráne doviezol na chrbte Byvola a keď sa otvorila brána paláca nefritového cisára, vbehol dnu prvý. Ľsťou získal prvenstvo. Preto si dajte pozor, aby ste v roku 2019 neskončili podobne.

Títo ľudia sú aktívni a inteligentní, rýchlo rozpoznajú možnosti, ktoré im daný okamih ponúka. Dokážu realizovať svoje vízie. V nepredvídateľných situáciách sú schopní zvážiť všetky pre a proti. Kým ostatní len uvažujú, čo by mali podniknúť, oni už ťažia z príležitosti, ktorá sa naskytla. Sú cieľavedomí a ctižiadostiví. Svoje predstavy často vnucujú ostatným. Viac ohľaduplnosti.

Rok Prasaťa

05.02.2019 - 24.01.2020

Prasa - KanecČínsky rok 2019 v znamení Prasaťa bude rokom plytvania, ľahkovážneho postoja k životu, rokom zábavy. Ľudia sa budú cítiť voľnejšie. Nebudú mať pochybnosti o svojej cene. V Číne prasa predstavuje šťastie a blahobyt. Pri financiách si dajte pozor, aby ste nedoplatili na svoju dôverčivosť, prípadne z lenivosti nepreverené fakty.

Ľudia narodení v tomto znamení sú všeobecne obľúbení pre svoju úprimnú a srdečnú povahu. Vo chvíľach, keď ostatní svojich priateľov opúšťajú, zostávajú a podajú pomocnú ruku. Voči neznámym ľuďom sa spočiatku správajú rezervovane. Postupom času, zároveň s tým, ako rastie dôvera, umožnia spoznať temperamentnejšiu a srdečnejšiu stránku svojej povahy. Majú mnoho známych, ale o svoje súkromné názory a pocity sa delia iba s blízkymi priateľmi. V ich povahe sa spája istá naivita a nevinnosť s túžbou po nových zážitkoch a skúsenostiach. Prudký temperament im niekedy môže spôsobiť problémy, najmä ak povedia či vykonajú niečo nevhodné. Takmer vždy im to prejde, lebo len zriedkakedy konajú s úmyslom ublížiť. Nie sú pomstychtiví. Keď ich niekto oklame, radšej sa stiahnu do ústrania, aby si všetko znovu prebrali.

Rok Psa

16.02.2018 - 04.02.2019

PesRok Psa 2018 prináša vernosť a ustálenie domácich pomerov. Prinesie do našich myslí i mnoho pesimistických obáv. Je to rok, v ktorom keď vykročíte na správnu cestu, aj cieľ dosiahnete. Čestnosť, charakternosť a dobré úmysly sa dokážu presadiť. Budete vnímavejší k svojmu okoliu a to bude citlivejšie na vás.

Títo ľudia sú čestní, odvážni a pripravení biť sa za správnu vec alebo brániť priateľa, ktorý sa ocitol v núdzi. Sú citliví a mávajú pochopenie aj pre potreby druhých. Ak sa niekomu krivdí, reagujú ihneď, lebo majú pocit, akoby sa tá vec týkala priamo ich. Ich priatelia oceňujú najmä ich zodpovednosť a spoľahlivosť. Dokážu dodržať slovo a v čase krízy zachovať chladnú hlavu.

Rok Kohúta

28.01.2017 - 15.02.2018

KohútEnergie aktivity z minulého roku neposednej Opice sčasti pretrvávajú i v čínskom roku Kohúta. Pozor však na prílišnú dôverčivosť, pýchu a preceňovanie vlastnej osobnosti. Nepokúšajte sa najmä o špekulatívne podnikanie. Rok sa síce prežije, ale zbytočných, prekomplikovaných maličkostí bude primnoho.

Ľudia narodení v tomto znamení radi bývajú stredobodom pozornosti, vedia zabávať svojich priateľov, milujú stretnutia s novými ľuďmi a dokážu byť očarujúcimi spoločníkmi. Na verejnosti sa len zriedkakedy ukazujú ledabolo oblečení alebo neupravení. Tí, ktorí sa narodili v znamení Kohúta, patria totiž vo všeobecnosti k najlepšie oblečeným a najlepšie upraveným ľuďom. Aktívne sa zaujímajú o šaty, farby, strihy a módne doplnky. K vlastnému zovňajšku vedia byť rovnako kritickí ako k zovňajšku ostatných. Radi vedú nezáväznú konverzáciu. Len výnimočne sa púšťajú do rozhovoru o vážnejších témach. Za touto fasádou povrchnosti skrývajú bystrý úsudok. Ostatní im môžu vyčítať, že sa radi predvádzajú a sú chvíle, keď im treba dať za pravdu. Nechýba im súcit, múdrosť a statočnosť. Sú to vlastnosti, ktoré prichádzajú k slovu vtedy, keď niekto potrebuje ich pomoc.

Rok Opice

08.02.2016 - 27.01.2017

OpicaČínsky horoskop na rok Opice 2016 predpovedá mnoho šancí. Bystrá a pohyblivá Opica prenesie na svoj rok nekončiacu aktivitu. To, čo sa doteraz nehýbalo z miesta, dostane šancu. Každý sa bude snažiť uchytiť si čo najviac. Pohotoví majú nekonvenčné šance na úspech. Napríklad Amerike dátum jej novodobých dejín začína v roku 1776, v roku Opice.

Títo ľudia sú obdarení prirodzenou inteligenciou, vedia sa rýchlo zorientovať v každej situácii a vhodne na ňu reagovať. Aj keď sú zaujatí rozhovorom, nikdy nestrácajú prehľad o tom, čo sa robí okolo nich, a to najmä vtedy, ak ide o ich osobu. V duchu komentujú výroky a činy ostatných a svoje postrehy si ukladajú do pamäti, aby ich neskôr mohli využiť. Sú veselí spoločníci a dobrí poslucháči. Ľudia sa s nimi často delia o svoje radosti i starosti. Dokážu zachovať zverené tajomstvo a konajú bez vedľajších úmyslov. V živote majú radi zmenu a cítite sa dobre v ich spoločnosti. Väčšina ľudí narodených v roku Opice vedie bohatý spoločenský život. Jednou z ich predností je aj schopnosť prispôsobiť sa a reagovať na najrozličnejšie situácie. Vedia dobre poradiť, ak ich o to požiadajú.

Rok Kozy

19.02.2015 - 07.02.2016

Ovca - KozaVláda roku Kozy, ktorá miluje harmóniu, by mala ochrániť od nečakaných zvratov. Cieľavedomí jedinci budú trochu spomalení. Mnohí budú donútení zamyslieť sa, hlavne nad sebou, svojimi skutkami a ich následkami. K slovu sa dostane umenie, kultúra a väčšia kultúrnosť.

Ľudia narodení v tomto znamení sú ohľaduplní. Každý krok, ktorý majú urobiť, si dôkladne premyslia. Znepokojuje ich myšlienka, že by mohli niekomu nevedome ublížiť. Ak niekomu nechtiac spôsobili problémy alebo niekoho neúmyselne sklamali, usilujú sa situáciu napraviť alebo obnoviť staré priateľstvo. Práve táto jemná a dôveryhodná stránka ich charakteru im nielenže získava mnoho priateľov, ale pomáha aj prekonávať životné ťažkosti. Sú citliví voči svojmu okoliu a niekedy až prehnane senzitívni. Často nesprávne interpretujú situácie, v ktorých sa nachádzajú. Ak sa dostanú do konfrontácie s nečakanou situáciou, váhajú. Zmocňuje sa ich nervozita, lebo majú miernu povahu a vyhýbajú sa zbytočným konfliktom.

Rok Koňa

31.01.2014 - 18.02.2015

KôňRok Koňa býva živý a plný zhonu. Budete prekvapení novými príhodami a zážitkami. Všetky rozhodnutia budú rýchle a efektívne. Nech si nevyčerpáte rezervy, ani seba. Nepodceňte zdravý rozum, hlavne vo finančných otázkach. Vládnuť bude sloboda a voľnosť pre nekonvenčných a odvážnych ľudí.

Ľudia narodení v tomto znamení sú nezávislí a sebaistí. Bývajú ústretoví nielen k dobrým priateľom, ale i k novým známym. Cítia sa dobre v spoločnosti, sú družnými spoločníkmi, ale aj výrečnými a duchaplnými rečníkmi. Robí im dobre, keď iní oceňujú ich schopnosti. Nebránia sa lichôtkam. Nepredstieraná vrúcnosť im získava veľa priateľov. Ľudia sa im často zverujú, lebo sa zaujímajú o ich názory a pocity. Odhalenie tajomstiev ich často natoľko rozruší, že ich len ťažko udržia v tajnosti. Nekonajú so zlým úmyslom alebo z pomstychtivosti, len sa niekedy nevedia ovládnuť.

Rok Hada

10.02.2013 - 30.01.2014

HadRok Hada je vhodným rokom na plánovanie a premýšľanie, ale i na nevyspytateľné kalkulácie tých druhých. Prezieravosť, ale i lišiackosť sa prejaví v malom i veľkom, i na politickej scéne. Had je nemilosrdný a nepozná súcit. Bude príliš mnoho špekulácií a hazardu. Ak nebudete obozretní, môžete dopadnúť veľmi zle. Môžu vás rafinovane podviesť.

Ľudia narodení v tomto znamení Hada majú ráznu a činorodú povahu. Radi sa zúčastňujú na duchaplných a zaujímavých debatách. Ak sa prestanú preberať nové témy, ich pozornosť rýchlo ochabuje. Nie je pravdepodobné, že by boli schopní viesť priveľmi dlho bezduchý rozhovor, či život. Dávajú prednosť inteligentným rozpravám o zaujímavých otázkach. Ak sa im nejaká téma zdá zaujímavá, vedia diskusiu obohatiť o nezvyčajné a podnetné názory.

Rok Draka

23.01.2012 - 09.02.2013

DrakPo relatívne pokojnom roku Zajaca nastúpil pompézny rok Draka. Mnohí ľudia dostali chuť riskovať a vsádzať všetko na jednu kartu. V Číne veria, že je to dobrý rok na uzatváranie manželstiev a narodenie detí. Bol to však aj rok akoby na veľkých vlnách. Mohol priniesť veľa šťastia, ale i veľa sklamaní.

Ľudia narodení v tomto znamení sú obdarení prirodzeným šarmom. Nie je veľmi pravdepodobné, že by v spoločnosti ostávali bokom, či unikali pozornosti ostatných. Bývajú družnými spoločníkmi, zaujíma ich, čo sa deje okolo. Vzrušujú ich nové perspektívy ktoré sa pred nimi otvárajú. Sú nabití energiou, nechýba im sebavedomie. Vedia zapôsobiť na svoje okolie. Mnohí ľudia narodení v znamení Draka sa radi predvádzajú, prekypujú činorodosťou a nadšením. Bývajú až priveľmi sebaistí, čo môže ich okolie vnímať ako aroganciu. Nikto nepochybuje o ich schopnostiach. Radi sú stredobodom pozornosti. Súčasťou ich povahy je aj odvaha a veľkodušnosť.

Rok Zajaca

03.02.2011 - 22.01.2012

Zajac - MačkaRok Zajaca (Mačky) bol pokojnejší a potrebný, aby sme si po divokom roku Tigra oddýchli a doliečili sa z modrín, ktoré sme utŕžili. Žiaľ, uvoľnila sa i morálka a disciplína. Leniví boli ešte lenivejší. Povinnosti sa odďaľovali a túžba po pôžitkoch vzrastala. Sexualita, šarm, nepolapiteľnosť, mäkký kožúštek s pripravenými pazúrikmi.

Ľudia narodení v tomto znamení majú na prvý pohľad tichú povahu a sú citliví na okolitý svet. Nedarí sa im v prostredí, v ktorom prevláda súťaživosť a agresivita a ak sú nútení riskovať, zmocňujú sa ich obavy. Ich duševnú rovnováhu môžu ľahko narušiť nepredvídané okolnosti, či situácie, ktoré sa vymykajú normálu. Inštinktívne sa usilujú vytvárať pokojnú a príjemnú atmosféru. Sú pozornými hostiteľmi, myslia na potreby iných, čím prispievajú k tomu, že sa necítia izolovaní alebo nepovšimnutí. Uvedomujú si, že pri vytváraní toho pravého prostredia zohrávajú dôležitú úlohu detaily, a tak venujú pozornosť všetkému.

Rok Tigra

14.02.2010 - 02.02.2011

TigerS príchodom roku Tigra sa stretáva žeravá vášeň s chladom ocele. Táto kombinácia znamená energicky začať každú činnosť a odhodlane ju doviesť až do konca. Treba sa preorientovať a zabudnúť na minuloročnú pomalosť a drinu roku Byvola. Udalosti, ktoré sú v pohybe, zvýšia svoju rýchlosť a budú pokračovať, kým nedosiahnu svoj cieľ. Dokončenie je nutné, lebo celé úsilie vyjde nazmar a zhorí.

Rok Byvola

26.1.2009 - 13.2.2010

ByvolPre tých, ktorí sa narodili v roku Byvola, si môžu spätne nalistovať články Nie je Byvol ako Byvol a Rok Byvola. Aspoň si môžte porovnať, ako ste ho prežili vy a aké vplyvy ste pocítili do februára daného roku.

Ľudia narodení v tomto znamení majú pokojnú a vyrovnanú povahu. Sú schopní vydržať i v tých najťažších podmienkach. Keď niečo sľúbia, vedia dodržať slovo. Potrebujú pokoj a dostatok času na premýšľanie, ale ak sa pre niečo rozhodnú, je ťažké presvedčiť ich, aby zmenili názor. Koncepcie a plány majú postavené na serióznych základoch. Je nepravdepodobné, že by sa dali zviesť lákavými, ale nerealistickými predstavami. Ich triezvy prístup k problémom sa v dlhodobej perspektíve zväčša ukáže ako správny. Pri posudzovaní sú uvážliví. Snažia sa byť zdržanliví.