Odporúčame

Zuzana

Zuzana

Prostredníctvom tarotu a numerológie odhalím veci, ktoré sú pre vás skryté. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Wendy

Wendy

Osobný kód 173

Veštica Janka

Janka

Osobný kód 174

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Rok Hada - čínsky horoskop

Rok 2013 je podľa čínskeho horoskopu rokom čierneho Hada. Začína 10. februára 2013 a končí 30. januára 2014. Vystrieda tak čierneho Draka.

Rok Hada - čínsky horoskop

Čínska astrológia

V čínskom astrologickom systéme sú veľké 60 rokov trvajúce cykly, ktoré obsahujú menšie 12 ročné cykly. Hoci každé zviera (znak) sa opakuje každých 12 rokov, špeciálne kombinácie zvierat a prvkov sa vyskytujú iba raz za 60 rokov. I ostatné chronologické prvky vrátane mesiacov, dní a hodín sú tiež priradené k týmto 12 symbolom zvierat - Myš (Potkan), Byvol, Tiger, Mačka (Zajac), Drak, Had, Koza (Ovca), Opica, Kohút, Pes, Prasa (Kanec). Okrem uvedeného aspektu, rovnováha teórie Yin-Yang, Wu Sing učenia a piatich prvkov - kov, drevo, oheň, zem a vzduch sú tiež hlavnou súčasťou tejto disciplíny. Čínska astrológia pracuje i s teóriou piatich prvkov, a teda každé zviera môže byť prevedené do týchto prvkov.

Čínska astrológia pracuje s personifikáciou, nie vplyvom planét.

Had obsahuje hlavne Oheň, ale aj Kov a Zem. Živel Vody roku 2013 a Oheň Hada sú elementy proti sebe. Preto väčšina ľudí, hlavne tí zo znamenia ohňa v čínskom horoskope, budú mať veľkú zmes dobrých aj zlých situácií. Farba vody je v čínskej astrológii čierna, preto je rok čierneho vodného Hada. Hada volali i malý Drak a je 6. v poradí čínskeho horoskopu. Šesť je párne číslo. Párne čísla predstavujú Yin, čiže ženský princíp. Had však obsahuje veľa Ohňa a Kovu, čiže i mužského princípu Yang. Aj preto budú energie tohto roku veľmi zložité. Vodný Had je Oheň pod Vodou. Ak Oheň nie je váš obľúbený prvok, potom by ste mali udržiavať odstup od Ohňa v roku 2013. Vďaka tohoročnej dobre vyváženej kombinácií prvkov, by sme mali vidieť aj zlepšujúci sa trend.

Aký bude rok Hada?

Had je zviera bez končatín, ale o to s dominantnejším jazykom. Ubližovať si budú ľudia hlavne slovne. Spája sa so záhadnosťou, rafinovanosťou a intuitívnosťou. Had však nebude napádať ľudí, pokiaľ nebude vyrušený, alebo nebude mať hlad.

Had predstavuje duchovné znovuzrodenie, prchavosť a prieskum životných záhad.

V tomto roku budú zvýraznené štandardné spôsoby, ako robiť veci, ktoré budú aj v prospech všeobecného dobra. Je dôležité, aby si každý zachoval chladnú hlavu. Frustrácia môže viesť k akcii, ktorú budete neskôr ľutovať. Pozor na impulzívnosť. Neprenášajte romantiku a záväzky na niekoho, koho dobre nepoznáte. Udržujte si svoj zmysel pre humor a odmietajte sa vzdať svojich snov.

Energie

V každom roku sú ako vzostupy, tak i pády. Tento rok niektoré plusy budú pomerne vysoké a pády len nízke. Prírodné, alebo človekom spôsobené katastrofy sa výrazne znížia. Rok Hada je rok starých duší. Bez ohľadu na to, v akom čínskom znamení ste, je to rok veľkých intelektuálnych vibrácií, myslenia, štúdia a úvah. Vaša myseľ bude aktívna a ostražitá. Tento rok je najhlbšie myslenie z 12 - ročného cyklu. Nič sa neudeje náhodou a všetko bude mať zmysel. Všetci budú mať ľahší tok energie od polovice júla. Obdobie tohto roku nám dáva múdrosť, krásu, karmické energie, štýl, kreatívne vibrácie a intelektuálne interakcie.

Karma

Kolesá karmy sa otáčajú bez prestania a odpočinku. Pohyb našich životov sa nám môže zdať únavný, keď sa staráme o bezmocnejších ľudí, ktorých milujeme a ktorí potrebujú našu podporu. Takouto aktivitou si však riešime a čistíme našu osobnú karmu. Vaše obavy, stres a strach nenechajte zájsť až tak ďaleko, aby boli nezvládnuteľné. Obráťte sa k vnútornému rastu, spiritualite a objavovaniu dôvodov.

Vzťahy

Chladné vibrácie skrývajú hlboké a tajomné spôsoby energie Hada. Mali by ste mať odvahu čeliť ťažkým emocionálnym pravdám. Stále platí to, čo vám vaše srdce napovie. Každý dobrý vzťah vyžaduje kompromis a vy aj váš partner musíte prejaviť ochotu. Pokoj nie je slovo súvisiace s týmto rokom. Múdrosť vám pomôže dostať sa cez ťažké časy. Dajte si pozor na falošné lásky, žiarlivosť a udržanie tajomstva. Pokúšať vás môže nádherný začiatok, sladký ako medové týždne, kde sa s partnerom zdá všetko perfektné a neporovnateľne. Skutočný svet vám môže prekĺznuť. Musíte byť pripravení vykonať v prípade potreby aj úpravy. Ak plánujete dieťa, tak sa vám ho podarí počať ku koncu roka 2013.

Zdravie

Heslom tohto roku je: Udržať si rovnováhu a nestrácať energiu! Ak vôbec nerelaxujete, hrozí vám vyčerpanie. Je čas na odpočinok a uvedomiť si, že vy sami ste to, čo budete doživotne potrebovať. Je možné, že sa vám objaví alergia, tak ju nepodceňujte. Alergie majú pôvod i v tom, že na niečo, alebo niekoho ste alergickí psychicky. Vymazávanie starých spôsobov myslenia, mení váš vonkajší vzhľad, vytvára nový, krajší a zmyselnejší vzhľad. Očakáva sa vzrušujúci rok, ale nie nevyhnutne pre ľudí so slabým srdcom! Kardiovaskulárny systém môže priniesť problémy, najmä pre ľudí so sedavým zamestnaním. Sexualita je povýšená na novú úroveň a mnohí začnú i v tejto sfére viac experimentovať. Taktiež sa aspoň snažte obmedziť alkohol a cigarety. Záťaže budú i v obličkách, močovom mechúre a celom urologickom systéme. Venujte pozornosť aj bezpečnosti potravín a hygiene. Tak sa dá vyhnúť problémom s črevami a žalúdkom.

Práca

I na pracoviskách bude emocionálne silný rok. Opatrnejšie a menej vážne. V prípade nutnosti sa vráťte o krok naspäť. Možno to nakoniec ani neostane také vážne, ako sa to v zložitej situácii vám mohlo zdať. Had je taký veľký mediátor, vie doviesť rozhádané strany k dohode. Má záujem, aby sa doriešili hlavne vzťahy. Ziskom tohto roku je obnoviť svoju energiu a načerpať vnútornú rovnováhu. Vyhnite sa práci nadčas alebo akékoľvek prekročenia, ktoré budú nasledovať s depresiou. Nechoďte v ničom príliš ďaleko ani príliš rýchlo. Tohtoročný vplyv prvku Vody bude spoločensky prospešný, upokojujúci a prispeje k rozjímaniu a medziľudským kontaktom. Pozor však na ostrý a útočný hadí jazyk.

Kariéra bude pre mnohých dôležitá natoľko, že sa rozhodnú pre štúdium. Nebude sa v nej však v tomto roku postupovať tak rýchlo, ako by chceli, pretože tento rok nie je o kariérnych ambíciách a výsledkoch z tvrdej práce, ale o diplomatických vyjednávaniach. Ak ste odhodlaní dostať to, čo chcete, aj keď budete musieť začať trochu pod vašu úroveň odbornej spôsobilosti, musíte sa o to zaujímať rýchlo. Umenie sa dostáva do popredia záujmu v mnohých kruhoch. Ľudia pracujúci s financiami, ako je bankovníctvo, obchodovanie alebo účtovníctvo, ich investície majú lepšiu príležitosť. Investície založené na možnom veľkom návrate a riskantné podnikanie sa neodporúčajú, hlavne nie Mačkám (Zajacom).

Peniaze

Všetky alternatívy budú možné. Úspora peňazí a šetrnosť by mala byť vaša hlavná priorita. Peniaze budú veľké, ale výdavky budú ešte väčšie. Dezilúzie a podvody budú bežné. Zostaňte stále pozorní! Ak chcete získať čo najväčší prínos z tohto roku, je potrebné kontrolovať výdavky a používať svoje schopnosti múdro. Ak plánujete sobáš, alebo začať obchodné partnerstvo, uistite sa. Dôkladne dopredu preskúmajte osoby, financie a zázemie. Na začiatku roka radšej veľa nemíňajte. Splácajte dlhy, budete mať pokojnejší spánok. Rozhodne si neberte žiadnu pôžičku, pretože tak dlhy vôbec nevyriešite. V druhej polovici roku môžete očakávať, že vám v práci pridajú, čo sa vám bude ohromne hodiť.

Variabilita

Bude veľa zmien, na celom svete i na politickej scéne. Rok Hada však prináša pomalšie tempo, oproti uplynulým rokom. Napriek tomu, trpezlivosť je najdôležitejšia cnosť tohto roku, pretože pokoja v tomto roku bude i tak pramálo. Múdrosť nám pomôže dostať sa cez ťažké časy. Bez ohľadu na to, čo sa stane, a veľa sa stane, neodsudzujte sa sami, ani neprepadajte pochmúrnym náladám. Verte si viac, že ste schopní. Cudzí ľudia každého vidia automaticky v negatívnejšom svetle. Vaše odhodlanie bude potrebné.

Dôležité zlomy v roku

Pre všetky znamenia platí, že je dôležité si uvedomiť, že sa treba prispôsobiť meniacej sa dobe. Len flexibilita môže viesť k zvýšeniu nádeje na lepšiu budúcnosť.

  • Po splne a čiastočnom zatmení Mesiaca, 25. apríla, je zlomový čas, najmä pre Drakov so silnou vôľou, ale aj ich najlepší priatelia, ľstivú Krysu (Myš) a vynaliezavú Opicu. Je to ale príležitosť pre všetkých nastaviť si konkrétne a ambiciózne ciele.

  • Máj je najsilnejší mesiac pre znamenie Hada. Tento rok zväčší všetky ich vlastnosti, dobré aj zlé, hlavne podozrievavosť. 10. mája je nov a zatmenie Mesiaca. Je to silný čas na nový začiatok, a to najmä pre ambiciózneho Hada, praktického Byvola a dôverčivého a fantáziou nabitého Kohúta.

  • Od 18. októbra prináša rok Hada šťastie lojálnemu Psovi, energiou prekypujúcemu Tigrovi i dobrodružnému Koňovi. To je čas na sociálne kontakty, čas otvorených dverí a príležitostí. Podeľte sa o veci, ktoré vás obšťastňujú.

  • Od novu a zatmenia Mesiaca, 3. novembra 2013, nastane priaznivý vplyv najmä pre citlivejšie, zmyselné a mierumilovné Svinky, umelecké Kozy a diplomatických Zajacov. Ľahko môžu vymiesť staré a priniesť do života aktivity nové. Môžu si tak urobiť život jednoduchší a viac funkčný.

Čínsky rok Hada bude výhodný rok pre ľudí narodených v znameniach Myš, Byvol, Had, Koza a Kohút. Viac vlastnej snahy budú musieť vyvinúť ľudia v čínskych znameniach Tiger, Mačka, Drak, Kôň, Opica, Pes a Prasa. Ak sa ľudia chopia svojej vytrvalosti, vložia do tohto roku viac úsilia a nestratia dôveru v seba, potom môžu uspieť a zažiariť aj uprostred ťažkostí. Nechajte rok vodného Hada, aby podporil dobrý zlom vo vašom živote.

Charakteristika Hada

Znamenie Hada je symbolom temnoty, prispôsobivosti a vnútornej transformácie. Vie si poradiť s nečakanou situáciou a improvizovať. Potrpí si na drámu. Dokáže si počkať na momenty prekvapenia a zažiariť úspechom. Ženy vedia svojich partnerov hypnotizovať a postrčiť kam potrebujú. Hady majú uhrančivé kúzlo osobnosti. Dostávajú sa pomerne rýchlo na vedúce miesta a snažia sa získať čo najväčšiu moc. Ich sebavedomie stojí a padá na schopnosti posilňovať prestíž, pocit potrebnosti a neskôr i závislosť iných na nich. Majú silné majetnícke sklony a doslova potrebujú fyzicky i psychicky vlastniť. Málokedy si služby iných vedia vážiť a málokedy sú naozaj spokojní. V partnerstve sužujú žiarlivosťou a v profesijnom živote ctižiadosťou. Okolie ani netuší, že pod dobromyseľným tichým vzhľadom je racionálne šikovný, dobre maskovaný manipulátor. Beda tomu, kto prehliadne ich tajné zámery, lebo dokážu nemilosrdne uštipnúť obeť a nenávidieť ju ticho až za hrob. Znepokojuje ho predstava, že by mohol byť usvedčený z omylu. Veľmi nerád si nechá poradiť. Je však trpezlivým pomocníkom a radcom, tých, ktorí ocenia jeho schopnosť pozrieť sa na vec z iného uhla pohľadu. Pri riešení vážnych problémov si zachováva chladnú hlavu, rozhodnosť a odstup. Nevenuje pozornosť veciam, ktoré podľa neho nemajú pevný a seriózny základ. Had sa však veľmi ľahko rozhnevá, ak má pocit, že jeho dôvera bola zneužitá, alebo ak niekto ranil jeho blízkych, vtedy neváha s odplatou. Inštinkt mu pomáha vyhnúť sa nebezpečenstvu. Býva veľmi opatrný, čo sa prejavuje až lakomosťou. Hadi mávajú i mimomanželské vzťahy.

Nie je ľahké byť v centre ich záujmu v láske ani v práci. Dokážu si udržať dobré vzťahy len s tými, ktorých si úplne vážia a majú k nim dokonalý rešpekt a úctu. Magicky ich priťahujú otvorení, družní Draci ako symbol protipólu yin a yang. Tiež si rozumejú s čestnými a lojálnymi Psami. Na život a na smrť bojujú s Tigrom a nenávidia šikovné Opice.

Aké čínske roky nás čakajú?