Veštenie a spirituálne poradenstvo

Odporúčame

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Rok Byvola - čínsky horoskop 2021

Nový čínsky rok 2021 začína oficiálne 12. februára a potrvá až do 31. januára 2022. Následne nás od 1.2.2022 čaká rok Vodného Tigra.

Rok Byvola - čínsky horoskop 2021

Rok trpezlivosti a tvrdej práce

Rok 2021 je v čínskej astrológii rokom bieleho, kovového Byvola. Po čínsky sa Byvol nazýva NIU. Čaká nás presne taký rok, akým je aj samotný charakter tohto zvieraťa, rok tvrdej práce, rešpektu a trpezlivosti.

Čínsky horoskop počas roku 2021 je úzko spojený s prvkom Kov, ktorý je jedným z 5 dôležitých prvkov čínskeho horoskopu. Kovový Byvol vystriedal v roku 2021 znamenie Potkana. Keďže jeden prvok trvá v čínskej astrológií 2 roky, obe znamenia sú zaradené do prvku Kov.

Každému znameniu sa v niektorých rokoch darí viac, v iných menej. Teraz pôsobí ženská sila Jin (negatívna). Rok Byvola je zaujímavým rokom pre Byvola, ale aj Hada, Kohúta Zajaca, s ktorým má s Byvolom veľa spoločné.

Znamenie Byvola má väčšinou dobré spojenie so znameniami: Zajac, Drak, Had, Opica, Kohút, Pes, Prasa. Nebezpečné spojenia sú so znameniami: Potkan, Tiger, Kôň, Koza. Ako pri všetkých horoskopoch, aj tu platí, že na vzájomné energie a podrobnejšie výpočty je treba doplniť aj mnoho dôležitých faktov a detailov.

Vplyv Byvola na rok 2021

Charakteristika Byvola je tichá, neaktívna, pracovitá, usilovná, zodpovedná, ale aj veľmi tvrdohlavá. Znesie naozaj veľa a ani nečaká chválu a uznanie. Keď sú však prekročené isté hranice, môže sa i trpezlivý a rozvážny Byvol zmeniť na nebezpečného tvora. Nesmie byť poháňaný do dramatických zmien, ani emocionálne zraňovaný od blízkych. Zle na neho pôsobia aj okázalé gestá lásky, či náklonnosti.

Neznáša hlučných a urečnených lenivcov. Nemá zmysel pre trápny humor. Je upätý a tvrdohlavý. Má prirodzenú autoritu a rešpekt. K jeho negatívnym vlastnostiam patrí aj výbušnosť, žiarlivosť, ambicióznosť, náročnosť a autoritatívnosť.

Byvol je v čínskom horoskope považovaný za symbol rodu a zeme. Je ochrancom rodinného šťastia a nových skúseností. Oceňujte preto rodinu ako základnú a nevyhnutnú. Venujte rodine viac času, lebo rodina bude na prvom mieste.

Byvol kvôli jeho stabilite a istej ťažkopádnosti mnohé z roku 2020 zachová. Racionálny pohľad na svet by mal vystúpiť viac do popredia, a to na úkor emócií. Kovový Byvol je precízny a cieľavedomý pragmatik a to je práve to, čo po roku zmätkov potrebujeme.

Postupne vyriešime svoje problémy s vytrvalým úsilím a chladnou hlavou. Musíme byť v strehu pred chamtivými, falošnými a nervóznymi ľuďmi v okolí.

Pozitíva kovového Byvola

Originalita, nezávislosť, úprimnosť, stálosť, odvaha a spoľahlivosť.

Negatíva kovového Byvola

Mlčanlivosť, tvrdohlavosť, až príliš veľké ambície, neústupnosť a popudlivosť.

Energia piatich prvkov

Teória piatich prvkov sa stáva základom čínskeho veštenia. Byvol je druhým zvieracím znamením z dvanástich. Celkovo patrí podľa skupiny čínskych piatich elementov, ktoré sú vzájomne prepojené, do skupiny Zem. V tomto roku patrí pod energiu Kov.

Element Kov

Kov je bielej farby a zodpovedá chladnému zimnému počasiu. V elemente Zeme vznikajú žily rúd, kovov. Kov umožňuje Vode, aby pretiekla štrbinami Zeme. Tak je v čínskom horoskope vysvetľovaná energia piatich prvkov.

Byvol, znamenie vysvetľované a nazývané aj ako Krava, obsahuje Jinovú, ženskú, jemnejšiu energiu Kovu. Zem je materinským prvkom Kovu.

Táto tohtoročná silná kovová kombinácia prinesie šťastie aj ľudom, ktorý majú vo svojej energii nedostatok sily Kovu.

Jinový Kov je zlato, perla, jadeit, diamant, alebo malé drahé kamene. Sú to ženské, mäkké, ladné a nádherné šperky. Sú mierne, trvalé, stále a úprimné. Preto aj farba roku 2021 je biela, zlatá alebo žltá. Svetlé farby budú nosiť šťastie a úspech. Podľa feng shui je potom vhodné bielu farbu doplniť ešte aj kovovými doplnkami.

Človek z elementu Kov

Človek narodený v elemente Kov je zhovorčivý, ale má mimoriadnu schopnosť vyvolávať nezhody. Musí sa pokúšať ju vyvažovať vytváraním súladu. Kov predstavuje v čínskom horoskope začiatok zimy a môže zosilňovať smútok a skľúčenosť. Jeho dvoma silami sú melanchólia a romantika, preto sa človek musí snažiť, aby príliš nepodliehal smútku a nostalgii.

Zamerajte sa zdokonaľovanie všetkého. Priťahujte kvalitných ľudí. Je čas vybudovať dobrú sociálnu sieť a lepší vzťah medzi ľuďmi.

Skrotenie vlastného ega

Všetci sme teraz priveľmi ovplyvňovaní, až “znásilňovaní” zásahmi zvonku, tým čo nedokážeme ovplyvniť. To, čo dokážeme zvládnuť, je naše uvedomenie, naše myslenie, vlastné ego. Odvaha, sebavedomie, vnútorné zdroje, to je to, čo potrebujeme k dosiahnutiu vlády nad sebou.

Majte väčšiu dôveru vo svoje schopnosti. Vzdorujte porazeneckým pocitom, kroťte emócie a nasmerujte ich správnym smerom. Máte v sebe viac, ako si myslíte.

Najlepšou cestou je stredná cesta bez extrémov. Vnútorné konflikty musíte riešiť v pokoji. Zmiernite sa a naučte sa byť trpezliví. Komunikujte, vymieňajte si pocity a dôkladne zvážte, čo vlastne naozaj chcete a cítite.

Svetové energie (koronavírus)

Nová situácia (koronavírus) prinesie sebareflexiu, možnosť transformácie, schopnosť odhaliť včas prekážky a problémy, spoznať ich význam a účel. Vďaka tomu budete ľahšie prekonávať prekážky.

Nechceme si pripustiť, že nebudeme žiť úplne slobodne a po starom. Čo bude silne zastúpené, bude naďalej manipulácia. Arogancia moci naberie také obrátky, aké sme ešte nezažili. Je preto potrebné si zachovať svoju tvár.

Neodporúča sa ani zbytočne riskovať, aspoň nie v prvej polovici roka. Jinový Kov Byvola má niečo, čo priťahuje kvalitných ľudí. Je čas vybudovať dobrú sociálnu sieť a vzťah medzi ľuďmi.

Práca

Ak vám bolo v minulosti v práci ukrivdené, máte možnosť mnohé otočiť vo váš prospech. Pozor na stresové zamestnanie i kontakt s ľuďmi a úradmi.

Rok kovového Byvola 2021 praje usporiadaniu finančných záležitostí. Mohli by ste sa dokonca aj uzmieriť s ľuďmi, s ktorými nie ste dlhodobo v kontakte. Všetko však musíte robiť vedome. Rozhodnúť sa, plniť úlohy a niesť za všetko zodpovednosť.

Vzťahy

Neveru odpúšťa Byvol naozaj veľmi ťažko. Trvalé vzťahy budú v roku 2021 komplikovanejšie. Pravdepodobne sa nevyhnete hádkam, ktoré budú z času na čas otriasať vašimi hlbokými emóciami.

Kovový Byvol je staromódny. Nenávidí zmeny a moderné výstrelky. Nebuďte unáhlení a nevyspytateľní. Všetko si dobre premyslite. Ak sa rýchlo zamilujete, nebude to mať zrejme dlhé trvanie.

Stráňte sa v každom prípade nevery a vzťahov na jednu noc. Mohlo by vám to skôr ublížiť. Nové milostné vzťahy nadväzujte veľmi opatrne. Možného partnera si najprv dôkladne preverte.

V dlhodobejších vzťahoch môžu prísť nedorozumenia. Mnoho párov bude na pokraji rozchodu. Mnohí budú musieť veľa tolerovať, ak sa spolu rozhodnú zostať. To sa týka najmä znamení, ktorí sa narodili v čínskom horoskope v roku Zajaca a Tigra.

Zdravie

Opatrnosť. Rok Kovového Byvola zdôrazňuje, aby sme sa zodpovedne starali o svoj zdravotný stav. Čínsky horoskop na rok 2021 dôsledne všetkých varuje. Ďalej hrozí zvýšené riziko nielen respiračných ochorení, ale tiež nehôd, či úrazov. Buďte na seba opatrní viac než kedykoľvek predtým. A to aj pri bežných činnostiach, ktoré bežne vykonávate.

Pod dohľadom lekárov by ste mali darovať krv. Bude ju potrebovať mnoho ľudí.

Nepreceňujte svoje sily. Buďte opatrnejší. Vážte slová, aby ste neskôr neľutovali niečo, čo ste úplne zbytočne a prekvapivo vyriekli.

Ak chcete, vypočujte si ľudí, ale nepreberajte žiadne negatívne energie, ani starosti ostatných. Nesnažte sa trhať rekordy. Doba neistôt a strachu pominie, ale len u tých, ktorí sa budú spoliehať sami na seba a na svoj zdravý rozum a logiku. Všeobecne budú ľudia viac smerovať svoju pozornosť na zdravie, energiu, alternatívnejší spôsob života, posilňovanie tela i ducha.

Prvok Kov dodáva znameniu Byvola v tomuto roku 2021 pevnosť a silu, ktorú budeme všetci teraz i v budúcnosti potrebovať.

Čo bude nasledovať

Kovový Byvol by mal v roku 2021 mnohé možné cesty zhodnotiť a rozhodnúť sa, ktorou cestou sa vydať. Toto pevné rozhodnutie potom musíte tiež aktívne zrealizovať. K tomu bude práve príhodný rok 2022, kedy zavládne čínsky silný Vodný Tiger, ktorý by mal rozhodne preraziť novú cestu do budúcnosti.

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Čínska astrológia sa zakladá na 12 znameniach a 5 elementoch, ktoré spolu kombinuje, čím vznikajú veľké 60 rokov trvajúce cykly. Hoci sa teda každé čínske znamenie opakuje každých 12 rokov, špeciálne kombinácie znamení a prvkov sa vyskytujú iba raz za 60 rokov.

Potkan

RokElementObdobie
1900Kov31.01.1900 - 18.02.1901
1912Voda18.02.1912 - 05.02.1913
1924Drevo05.02.1924 - 23.01.1925
1936Oheň24.01.1936 - 10.02.1937
1948Zem10.02.1948 - 28.01.1949
1960Kov28.01.1960 - 14.02.1961
1972Voda15.02.1972 - 02.02.1973
1984Drevo02.02.1984 - 19.02.1985
1996Oheň19.02.1996 - 06.02.1997
2008Zem07.02.2008 - 25.01.2009
2020Kov25.01.2020 - 11.02.2021

Čínske znamenie Potkan s Byvolom často vytvára vhodné spojenie vtedy, keď Byvol ocení novinky, ktoré vie Potkan vycítiť a nájsť. Ak však Byvol závidí aktivitu Potkana a nechce oceniť jej výhody, Potkan radšej zuteká a nechá Byvola jeho pomalosti. Pri vzájomnej úcte a tolerantnosti, môžu obe znamenia v roku Kovového Byvola prežiť úspešný rok.

Úspešnosť

Minulý rok bol pre všetkých dosť záťažový, dokonca i pre vás, hoci ste mali svoj rok Potkana. Ale Byvol si rozumie s vaším znamením, preto sa dá očakávať plodný rok hlavne v pracovnej oblasti.

Práca je Byvolova doména, preto energia Byvola pracovné úsilie podporuje. Viac síce prosperujete v rokoch Draka a Opice, ale ani teraz to, aj vďaka vašej vynaliezavosti, nebudete mať zlé.

Láska a vzťahy

Pokoj a uvoľnenie získavajú v tejto etape života dôležitosť. Znamenie Byvola nevie veľmi prejavovať citové nadšenie. To vaše aktívne znamenie Potkana nevie celkom dobre pochopiť.

V mnohých vzťahoch dôjde k prechodnému ochladeniu emócií. Tolerantnosť a nesebeckosť je v tomto roku 2021 mimoriadne dôležitá. Nemyslite len na seba.

Mnohí ľudia narodení v znamení Potkana, ktorí sa necítia vo vzťahu dobre, budú sa ho snažiť ukončiť a hľadať nové príležitosti.

Dieťa tohto znamenia je dosť agresívne a neposedné. Bude sa snažiť presadiť si svoju mienku i pozíciu. Rodičovská autorita v roku Kovového Byvola nakoniec prevládne. V tomto roku Byvola dokážu spolu vychádzať.

Práca a peniaze

Pokračujte v tom, čo ste začali vlani. Malo by sa vám dariť. Nadviažte nové a lepšie vzťahy. Vaša pracovná činnosť by mala vychádzať takmer tak, ako si predstavujete. Dariť sa vám bude v mesiacoch apríl a august.

V tomto roku 2021 vzniká väčšina hádok najmä z nepochopenia sa ľudí navzájom. Pozor na ľudí narodených v rokoch Kohúta, Opice a Zajaca. Čaká vás viac rôznych kríz, ale nevzdávajte sa, bojujte.

Šance

Cieľavedome choďte za svojím cieľom. V tomto roku Kovového Byvola ľahšie rozpoznáte možnosti, ktoré vám daný okamih ponúka. Ste výborní organizátori a máte radi prehľad o všetkých náhradných riešeniach pre prípad núdze. Ste nároční na seba i na druhých. Viac ohľaduplnosti a porozumenia váš život viac obohatí.

V partnerstve potrebujete cítiť istotu, ale neznášate akýkoľvek tlak a výčitky. Radi si užívate radosti života a dokážete byť zaujímavými spoločníkmi i v náhradných situáciách, cez telefón, skype, či internet.

Byvol

RokElementObdobie
1901Kov19.02.1901 - 07.02.1902
1913Voda06.02.1913 - 25.01.1914
1925Drevo24.01.1925 - 12.02.1926
1937Oheň11.02.1937 - 30.01.1938
1949Zem29.01.1949 - 16.02.1950
1961Kov15.02.1961 - 04.02.1962
1973Voda03.02.1973 - 22.01.1974
1985Drevo20.02.1985 - 08.02.1986
1997Oheň07.02.1997 - 27.01.1998
2009Zem26.01.2009 - 13.02.2010
2021Kov12.02.2021 - 31.01.2022

Byvol je skutočne výnimočné čínske znamenie z viacerých hľadísk. Aj keď by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že dve rovnaké znamenia si budú rozumieť, v tomto prípade a zvlášť v tomto roku, je opak pravdou. Byvol je priveľmi špecifické znamenie. Spojenie by bolo katastrofou - v živote aj v podnikaní. Zvlášť, keď je rok Kovového Byvola. Vyhnite sa spojeniu dvoch Byvolov. Najväčšiu zhodu partnerov podľa čínskeho horoskopu dosahuje so znameniami Potkan, Zajac, Had a Kohút.

Úspešnosť

Vaša vyrovnaná povaha zvládne vyvážiť aj náročné konflikty. Viete dodržať slovo, ale potrebujete pokoj a čas na dokončenie svojich záležitostí.

V snahe prispôsobiť sa akejkoľvek situácii pod maskou zdanlivého pokoja skrývate výbušnosť a tvrdohlavosť. Potrebujete byť často sami, aby ste opäť získali svoju vyrovnanosť. Ak cítite z okolia istotu, dokážete sa uvoľniť a byť spoločenskí.

Pre Byvolov sú úspešné roky v znamení Byvola, Hada a Kohúta.

Láska a vzťahy

V partnerstve, láske a manželstve len trpezlivosť prinesie svoje ovocie. Byvol si nebude rozumieť so znameniami Tiger, Drak, Kôň a Koza. S týmito znameniami sa bude hádať a škriepiť.

Prasa je podľa čínskeho horoskopu znamenie, ktoré vykazuje pre Byvola nebezpečie. Ak sa rozhádajú, môžu byť nepriatelia. Had je pre Byvola spojencom vo viacerých smeroch.

S Hadom a so Psom získa Byvol pracovných spoločníkov. Budú sa dopĺňať a dokážu nájsť chyby a nedostatky, ktoré vedia spoločne riešiť.

Dieťa tohto znamenia sa bude dosť vzpierať. Problémy v roku Kovového Byvola 2021 nastávajú s autoritou, no nakoniec sa, po zrelom uvážení si svojej situácie, radšej podriadi.

Práca a peniaze

Rok Byvola symbolizuje zodpovednosť, tvrdú prácu a trpezlivosť. Želá iba tým, ktorí budú veľmi pracovití, usilovní, disciplinovaní a trpezliví. Pre väčšinu bude tento rok veľká drina. Prebudia sa skryté ambície k vytýčeným cieľom.

Buďte dostatočne otvorení na prijímanie zmien, nových poznatkov a skúseností. Tí, ktorí boli vlani povýšení, budú v tomto roku 2021 cítiť prospešnosť. Pre mnohých ľudí z čínskeho horoskopu Byvola tento rok prinesie okrem práce aj úľavu.

Šance

Rok Byvola je výnimočne priaznivý pre Vodnárov. Budú obdivovaní vďaka inteligencii, priaznivému vplyvu vesmíru i svojmu svedomitému prístupu k práci.

Tento rok Kovového Byvola praje iba tým, ktorí majú dostatok síl na prekonanie prekážok a budú veľmi usilovní, trpezliví a pracovití.

Tiger

RokElementObdobie
1902Voda08.02.1902 - 28.01.1903
1914Drevo26.01.1914 - 13.02.1915
1926Oheň13.02.1926 - 01.02.1927
1938Zem31.01.1938 - 18.02.1939
1950Kov17.02.1950 - 05.02.1951
1962Voda05.02.1962 - 24.01.1963
1974Drevo23.01.1974 - 10.02.1975
1986Oheň09.02.1986 - 28.01.1987
1998Zem28.01.1998 - 15.02.1999
2010Kov14.02.2010 - 02.02.2011
2022Voda01.02.2022 - 21.01.2023

Náročnosť. Čínsky horoskop na rok 2021 vyložene varuje pred akýmkoľvek spojením Tigra s Byvolom. Pohádajú sa, budú sa nenávidieť. Rozhodne to nie sú dobré energie pre Tigra pre tento rok Byvola.

Úspešnosť

Pre čínske znamenia Tigra je rok Byvola najhorším rokom. Lepšie sa budete mať v rokoch Tigra, Koňa a Psa. Bude sa cítiť osamelý a nevrlý.

Vaše medziľudské vzťahy budú ochladnuté. Počas roka budete čeliť rôznym prekážkam. Mali by ste sa vyhnúť hádkam. Pozor by ste si mali dávať na ľudí narodených v rokoch Opice a Hada.

Viac sa vám bude dariť v mesiacoch marec, jún, október a november.

Láska a vzťahy

Pozor na blokády a nerovnováhu. Nie každú novú situáciu musíte dobre znášať. Počas roku 2021 by ste si mali dávať pozor na ľudí narodených v čínskych rokoch Draka, Koňa a Psa.

Máte však dobrý rok na uvážené založenie rodiny. Nesúlad v sexuálnej a citovej oblasti však môže vyvolávať frustráciu a nespokojnosť. Preto je treba dávať pozor vo vzťahoch, mohlo by dôjsť k rozchodu. Je nutné rýchlo odhaliť príčiny problémov, a vyriešiť ich. Nezvaľujte všetko na druhých.

Dieťa tohto znamenia sa bude chcieť čo najviac izolovať, alebo sa snažiť podľa možnosti aj osamostatniť. Vplyv rodiča nebude cítiť ako pozitívny, ale nátlakový.

Práca a peniaze

Rok Kovového Byvola zapriahne Tigra do práce. Bude sa vám to zdať nepríjemné a trochu aj ponižujúce. Čaká vás tvrdšia práca, ktorá ale časom prinesie úspech. Nakoniec budete zaslúžene žať plody svojej predchádzajúcej svedomitej činnosti.

Je to dobrý rok, rok nových nápadov. Mali by ste byť zodpovední a disciplinovaní. Treba si však poriadne prečítať každú zmluvu ešte pred jej podpísaním.

Najviac sa vám bude v práci dariť v mesiacoch máj a september.

Šance

Rok Kovového Byvola bude Tigra nútiť k veciam, ktorým bude chcieť Tiger vzdorovať. Ale ak sa podvolí, bude to k jeho prospechu.

Bude lepšie nič nové tento rok nezačínať. Snažiť sa udržať to, čo máte, inak hrozia problémy a sklamanie. Nová situácia (koronavírus) prinúti aj vznešených ľudí zo znamenia Tigra, aby si vzali ponaučenie.

Vernosť, dôvera, spoľahlivosť a cielený postup povedú k zaslúženému víťazstvu. Čo zasejete, to sa vám vráti.

Zajac

RokElementObdobie
1903Voda29.01.1903 - 15.02.1904
1915Drevo14.02.1915 - 02.02.1916
1927Oheň02.02.1927 - 22.01.1928
1939Zem19.02.1939 - 07.02.1940
1951Kov06.02.1951 - 26.01.1952
1963Voda25.01.1963 - 12.02.1964
1975Drevo11.02.1975 - 30.01.1976
1987Oheň29.01.1987 - 16.02.1988
1999Zem16.02.1999 - 04.02.2000
2011Kov03.02.2011 - 22.01.2012
2023Voda22.01.2023 - 09.02.2024

Pre znamenie Zajaca bude tento rok Kovového Byvola celkom úspešný. Zajac si vie vždy svoju nenáročnú obživu nájsť a zaobstarať.

Úspešnosť

Znamenia Zajac aj Byvol si môžu celkom dobre porozumieť. Ich spojenie bude pokojné a harmonické. Ak sa títo dvaja stretnú v práci, stanú sa z nich nielen kolegovia, ale aj dobrí priatelia.

Pozor by ste si mali dávať na ľudí narodených v rokoch Koňa, Kohúta a Potkana. Najviac sa vám bude dariť v mesiacoch júl, október a november. Najspokojnejší ale môžete byť v rokoch Zajaca, Kozy a Prasaťa.

Láska a vzťahy

Aj v roku Kovového Byvola budete citliví voči okolitému svetu. Zdržíte sa bokom od súťaží a hodnotenia. Budete sa cítiť pomerne bezpečne v pokojnej a príjemnej atmosfére. Radosť vám urobí aj pripravovať pre druhých prekvapenie aj s pohostením.

Máte veľkú predstavivosť, bystrý úsudok a otvorenú náruč. Nesúlad a rozpory u vás nemajú miesto. Nikomu nenútite svoje názory a aby ste predišli konfliktu, radšej ich potlačíte. V tejto napätej situácii mnohým hrozí vzťahová kríza, či rozchod. Mali by ste si lepšie strážiť partnera.

Dieťa tohto znamenia nemá rado autoritu, zvlášť nie rodičovskú. Má však rado svoj domov a svoje pohodlie. Je dostatočne inteligentné, aby si vedelo ohodnotiť, že bez rodičov by to nebolo možné, preto sa tvári, že vie poslúchať.

Práca a peniaze

Aj keď bude v tomto roku Kovového Byvola znamenie Zajaca v čínskom horoskope viac ustráchané ako obvykle, v pracovnej oblasti sa mu bude dariť. Je však potrebné počítať s ťažkosťami od tretích osôb - závistlivcov.

Je dobré zvážiť, s kým a prečo chcete konať tak, alebo onak. Opatrnosť a prezieravosť bude nutná, zvlášť vo finančnej oblasti. Je dobré počítať s občasným sklamaním, pretože nič nemusí ísť vždy hladko a podľa plánu.

V roku 2021 hrozí strata, hlavne finančná - nastať to však nemusí. Buďte preto v strehu.

Šance

Nová situácia (koronavírus) pre človeka v znamení Zajaca znamená rast, zdar a prospech. Kto poctivo a tvrdo pracoval, tomu sa blíži zber. Mnohí si vzali ponaučenie z uplynulého roka Potkana.

Energie budete mať v pomernej rovnováhe, čo sa začne teraz prejavovať. Hoci to tak na prvý pohľad nevyzerá, Zajac si s Byvolom rozumie. Aj keď môžu nastať ťažkosti kvôli druhým, Zajacovi všeličo nakoniec dopadne dobre.

Drak

RokElementObdobie
1904Drevo16.02.1904 - 03.02.1905
1916Oheň03.02.1916 - 22.01.1917
1928Zem23.01.1928 - 09.02.1929
1940Kov08.02.1940 - 26.01.1941
1952Voda27.01.1952 - 13.02.1953
1964Drevo13.02.1964 - 01.02.1965
1976Oheň31.01.1976 - 17.02.1977
1988Zem17.02.1988 - 05.02.1989
2000Kov05.02.2000 - 23.01.2001
2012Voda23.01.2012 - 09.02.2013
2024Drevo10.02.2024 - 28.01.2025

Rok 2021 Drakovi sľubuje zlepšenie finančnej situácie, ale aj životnú zmenu. Možno to bude nový partnerský vzťah, alebo zmena zamestnania. Drak je silná osobnosť. Prílišná disciplína roku 2021 vás len tak nevyvedie z cesty a cieľa. Draci síce robia väčšie pokroky v rokoch Draka, Opice a Potkana, ale aj tento rok Kovového Byvola praje aj príjemným zážitkom a uznaniu. Pozor by ste si mali dávať na ľudí narodených v rokoch Byvola, Psa, ale aj iného Draka. Najviac sa vám bude dariť v mesiacoch august, september a október.

Úspešnosť

Čínsky horoskop na rok 2021 bude aj o moci, čo pri spojení týchto dvoch znamení Draka a Byvola, môže byť problémom. Obaja chcú byť na vrchole, obaja chcú svojím spôsobom vládnuť. Ale nemusí to byť na prvý pohľad tak zlé, ako sa zdá. Väčšinou sa totiž dokážu dohovoriť a uvedomiť si možné riziko, škody i výhody.

Láska a vzťahy

Sily nebies a zeme sú u vás vyvážené, čo je zárukou vášho úspechu. V spoločnosti sa viete prispôsobiť, oplývate šarmom. Len niektorí sa môžu zľaknúť vašich kritických poznámok, ale vy jednáte vždy z dobrých pohnútok a veríte v úspech svojich plánov.

Vo vzťahoch sa bude tiež dariť, ale to bude viac závisieť od charakteru a povahy druhej strany.

Dieťa tohto znamenia, malý a dospievajúci Dráčik, bude dokazovať svoju moc. Rodičom i mnohým ľudom sa to bude zdať neúctivé a bez rešpektu. I takto na neho bude vplývať rok Kovového Byvola. Chce to čas a trpezlivosť, veď on časom zmúdrie. To len teraz má pocit, že je nedocenené a zaznávané.

Práca a peniaze

Znamenie Draka považuje Byvola za príliš pomalého. Byvol mu to vráti tým, že bude nútiť Draka pracovať viac, ako bol zvyknutý. Nielen preto budete žať plody svojej predchádzajúcej práce.

Drak nebude môcť toľko snívať. Aj vďaka zvýšenému pracovnému úsiliu a časovej investícii to bude progresívny a stabilný rok.

Šance

Draci si vzali ponaučenie z uplynulého roka, preto môžu dúfať v prírastok energie. Majú väčšie schopnosti získavať hlbší pohľad do celosvetových udalostí. Sledujú ich zo správneho uhla.

Vytrvalosť a sebadisciplína vás dovedú do cieľa, aj keď niektoré okolnosti svedčia o opaku. Jedným z posolstva novej energie je to, že sa budete musieť rýchlo rozhodnúť v niektorých záležitostiach, aj keď sa vás budú zmocňovať protichodné emócie pri zvažovaní alternatív.

Bude nutné si uvedomiť, že vždy je niečo za niečo. Ale dobré je, že môžete dôverovať svojej intuícii.

Had

RokElementObdobie
1905Drevo04.02.1905 - 24.01.1906
1917Oheň23.01.1917 - 10.02.1918
1929Zem10.02.1929 - 29.01.1930
1941Kov27.01.1941 - 14.02.1942
1953Voda14.02.1953 - 02.02.1954
1965Drevo02.02.1965 - 20.01.1966
1977Oheň18.02.1977 - 06.02.1978
1989Zem06.02.1989 - 26.01.1990
2001Kov24.01.2001 - 11.02.2002
2013Voda10.02.2013 - 30.01.2014
2025Drevo29.01.2025 - 16.02.2026

Vaša myseľ je mocnejšia, ako ste si mysleli. Vaše myšlienky majú silu. Tvoríte nimi vašu realitu bez ohľadu na to, či si to uvedomujete alebo nie. Najväčšiu moc majú myšlienky sprevádzané emóciami - pozitívnymi, či naopak negatívnymi. Pokúste sa napriek všetkému nájsť aj pozitíva, ktoré vám minulý rok priniesol. Využite novú energiu, ktorú ste vďaka nečakanej situácii v sebe potrebovali objaviť, nové riešenia i zvládnuté výzvy. Oceňte sa za všetko, čo ste dosiahli a poďakujte sa. Nemá zmysel sa obviňovať, ak ste niečo nezvládli. Doprajte si dosť času a predstavte si, ako by ste chceli, aby vyzeral váš život aj o pár rokov.

Úspešnosť

Kamaráti ako hrom. Čínsky horoskop na rok 2021 spojeniu Had a Byvol praje len to dobré. Rok Kovového Byvola pre nich bude ideálny nielen v živote, vzťahoch, ale aj v práci či podnikaní. Majú sa radi a vyjdú si všemožne v ústrety.

Ste pozornými partnermi a ak niekto zneužije vašu dôveru, neváhate s odplatou.

Láska a vzťahy

Had si s Byvolom veľmi dobre rozumie, preto bude tento rok 2021 úspešný. Len nie je dobré byť zanovitý a myslieť len na svoj prospech. Sebeckosť Byvol nemá rád. Keď budete robiť kompromisy, budete z toho mať prospech vy aj ostatní.

Skôr bude dobré sa zamerať na prácu. Ak budete tvrdšie pracovať, výsledky sa dostavia. Len psychickú záťaž by precitlivený Had nemal preháňať. Bude treba nájsť rovnováhu medzi záťažou a odpočinkom, inak hrozia psychické problémy a pocit vyhorenia.

Ak Had všetko ustojí, budú sa mu plniť sny a bude sa mu dariť v práci i vo vzťahoch.

Dieťa tohto znamenia je dostatočne múdre, aby poslúchalo, alebo aspoň vyvolávalo dojem, že poslúcha, aby všetci boli spokojní.

Práca a peniaze

Pre čínskeho Hada je tento rok, tak ako pre všetkých, náročnejší. Mal by sa vyvarovať konfliktného správania. Napriek tomu hviezda prosperity prinesie čínskemu znameniu Hada lepšie finančné vyhliadky a tiež úspech, hlavne v umeleckej práci.

Vaša zvedavosť a výborná pamäť vám v živote umožní viac príležitostí, ako sa uplatniť v zaujímavých činorodých profesiách. Máte ráznu povahu a radi sa zapájate do zaujímavých rozhovorov, v ktorých vytrvalo presadzujete svoje názory. Sami sa nenecháte príliš ovplyvniť, keďže ste úplne presvedčení o zdare svojich zámerov.

Šance

Nová situácia spôsobí, že prirodzený poriadok vecí bude narušený. Vďaka tomu môže byť schopnosť posudzovania obmedzená. Na to je treba dávať pozor.

Môže sa stať, že budete obklopení rôznymi formami zvodov a lákadiel a ľahko sa môžete stať ich obeťou. Preto keď zaznamenáte stratu orientácie, nedostatok fyzickej a psychickej energie, vedzte, že to sú príznaky, kedy je potrebná opatrnosť v rozhodovaní a konaní.

Mohlo by tiež ísť o karmickú podmienenosť, ktorá vás bude vystavovať skúškam a omylom. Je potrebné rýchlo nájsť svoj stred a zaujať iné stanovisko, iný uhol pohľadu, skôr, ako príde problém.

Kôň

RokElementObdobie
1906Oheň25.01.1906 - 12.02.1907
1918Zem11.02.1918 - 31.01.1919
1930Kov30.01.1930 - 16.02.1931
1942Voda15.02.1942 - 04.02.1943
1954Drevo03.02.1954 - 23.02.1955
1966Oheň21.01.1966 - 08.02.1967
1978Zem07.02.1978 - 27.01.1979
1990Kov27.01.1990 - 14.02.1991
2002Voda12.02.2002 - 31.01.2003
2014Drevo31.01.2014 - 18.02.2015
2026Oheň17.02.2026 - 05.02.2027

Rok kovového Byvola bude rokom rodiny, ktorej budete musieť podriadiť svoju energiu. Život ešte stále nebude taký ako predtým, ale vy sa viete obetovať. Nátlak už nebude tak radikálny. Všeličo sa začne posúvať rozumnejším, pre vás pochopiteľnejším smerom. Nové experimenty, začiatky a cestovanie už ale nebudú podľa vašich predstáv. Upriami vás však na to ale, aby ste seba i svojich blízkych sústredili na to, čo už máte, čo ste dosiahli. Vylepšite a prehĺbte to nielen po materiálnej stránke.

Úspešnosť

Spojenie znamení Kôň a Byvol je náročné, lebo máte rozdielne myslenie i plány. V žiadnom prípade spolu nezačínajte podnikať, mohlo by to skončiť fiaskom. Ani partnerské spojenie nebude ideálne, hoci sú tieto dve znamenia k sebe doslova magneticky priťahované.

Vaša impulzívnosť a podnikavosť vám odkrývajú nové príležitosti, ale hrozí, že vaše plány, zvlášť tento rok 2021, zostanú nedokončené.

Láska a vzťahy

Ste výbornými rečníkmi, ale buďte opatrní na šírenie falošných informácií. Držte sa svojich povinností a svojich blízkych, ktorí sú vo vašom aktívnom živote istotou a oporou.

Aj keď si Kôň s Byvolom dobre nerozumie, stále to bude v roku Byvola lepšie ako v minulom roku Potkana. Preto všeličo pôjde lepšie. Bolo by dobré krotiť svoj temperament, najmä vo vzťahoch. V oblasti vzťahov sa situácia zlepší až budúci rok.

Dieťa tohto znamenia nebude mať rado rodičovskú autoritu, vzoprie sa. Tí, ktorí budú mať na to príležitosť, domov opustia. Nebráňte im v štúdiu ďaleko od domova. Bude to vhodný kompromis. Nebojte sa, neodcudzia sa vám. Nie je to divý mustang, potrebuje svojho jazdca.

Práca a peniaze

Rok Byvola bude nútiť aj čínske znamenie Koňa k nezvykle ťažkej práci. To vás tešiť nebude. Tvrdohlavý Kôň by mal radšej slobodu. Rok Kovového Byvola vám však prinesie odmenu za svedomito vykonanú prácu.

Budete obdivovaní. Môžete očakávať šťastie pri skúškach, ale aj sklamania, ktoré vám spôsobia ľudia plní závisti.

Pozor by ste si mali dávať na ľudí narodených v rokoch Zajaca, Potkana, Kozy a Koňa. Najviac sa vám bude dariť v mesiacoch február, júl a október. Roky Koňa, Tigra a Psa prebehnete bez väčších problémov.

Šance

Situácia s koronavírusom môže znamenať viac nedorozumení a problémov, ktoré je nutné vyriešiť. Môžu sa objaviť staré záležitosti, ktoré ste považovali za vyriešené. Aj drobné problémy je nutné rýchlo riešiť, aby sa nerozšírili do väčších, horšie zvládnuteľných.

Čaká vás pravdepodobne strata energie, a preto je dobré sa aktivovať z náhradných zdrojov energií (voda, stromy, pohyb). Ak ste sebadeštruktívni, na niekom alebo niečom závislí, je nutné sa čím skôr závislosti zbaviť.

Koza

RokElementObdobie
1907Oheň13.02.1907 - 01.02.1908
1919Zem01.02.1919 - 19.02.1920
1931Kov17.02.1931 - 05.02.1932
1943Voda05.02.1943 - 24.01.1944
1955Drevo24.01.1955 - 11.02.1956
1967Oheň09.02.1967 - 29.01.1968
1979Zem28.01.1979 - 15.02.1980
1991Kov15.02.1991 - 03.02.1992
2003Voda01.02.2003 - 21.01.2004
2015Drevo19.02.2015 - 07.02.2016
2027Oheň06.02.2027 - 25.01.2028

Vy si s Byvolom, ani s okom Byvola nevytvoríte dobrý vzťah. Pozor na ľudí v narodených v rokoch Psa, Byvola a Koňa. Dariť sa vám bude v mesiacoch marec, jún a november. Čínske znamenie Kozy má viac úspechov v rokoch Kozy, Zajaca a Prasaťa, i s ľuďmi narodených v tých rokoch.

Úspešnosť

Byvol a Koza - tieto znamenia sú v opozícii. Rok Kovového Byvola bude podľa toho aj tak prebiehať, bude pre vás veľmi náročný.

Čínsky horoskop na rok 2021 však verí, že by sa tieto dve znamenia mohli aspoň tolerovať. Ale radšej sa s Byvolom, aspoň tento rok 2021, do ničoho spoločne nepúšťajte. Predídete zbytočnému sklamaniu.

Láska a vzťahy

Ste tvrdohlaví a radi sa nechávate viesť svojou vlastnou fantáziou a intuíciou. Pravidlá a obmedzenia vás dráždia. Najradšej hľadáte možnosti vlastných originálnych ciest.

Nemáte radi nečakané situácie. Problém vám môže robiť aj rýchle rozhodovanie. Pomyslenie, že by ste mohli niekomu ublížiť vás vnútorne zožiera. V akýchkoľvek vzťahoch si radšej v tomto náročnom roku Kovového Byvola všetko dopredu starostlivejšie premyslite.

Dieťa tohto znamenia je charakteristické aj tým, že už od detstva nie je nikdy spokojné so svojím osudom, a nebude ani v roku 2021. Potrápi celé svoje okolie. Autorita rodičov i roku Kovového Byvola je však tak silná, že bude musieť poslúchať. Veľa nasľubuje, málo splní.

Práca a peniaze

Peňazí bude v tomto roku menej a budú získané ťažšie. V roku 2021 bude potrebné byť opatrnejší a snažiť sa udržať to, čo máte. Tým pôjde dole aj psychika a v súvislosti s tým aj morálka. Bude nutné riešiť nudné, ale nutné záležitosti.

Väčšina ľudí v znamení Kozy má našťastie aj obchodný talent, tým by ste mohli kompenzovať prípadné straty. Nepúšťajte sa do ničoho so znamením Byvola, neladíte spolu. Využite šarm a eleganciu. nepoužívajte výhovorky, ale buďte sebakritickí, potom dôjde k osobnému posunu.

Šance

Nová situácia v súvislosti s pandémiou bude predstavovať pre zrodenca v znamení Kozy des. Zbavte sa zatvrdnutosti, straty orientácie a nedostatku tolerancie.

Ak nastanú problémy, je potrebné ich príčinu hľadať v sebe, nie zvádzať vinu na druhých. Nestresujte sa z vlády, ani z udavačov. Sebapoznanie a tolerancia sú prvé kroky k náprave a odbúrania nadmerného strachu.

Opica

RokElementObdobie
1908Zem02.02.1908 - 21.01.1909
1920Kov20.02.1920 - 07.02.1921
1932Voda06.02.1932 - 25.01.1933
1944Drevo25.01.1944 - 12.02.1945
1956Oheň12.02.1956 - 30.01.1957
1968Zem30.01.1968 - 16.02.1969
1980Kov16.02.1980 - 04.02.1981
1992Voda04.02.1992 - 22.01.1993
2004Drevo22.01.2004 - 08.02.2005
2016Oheň08.02.2016 - 27.01.2017
2028Zem26.01.2028 - 12.02.2029

Rok 2021 bude pre vás ťažšou skúškou. Všetko pôjde pomalšie a bude nutné vydržať dlhé pauzy. Trpezlivosť je to, čo hlavne mladí ľudia z čínskeho horoskopu Opice nemajú. Tento rok vás v tom precvičí. Ste však aj učenliví a máte dobrú šancu. Pracovať na sebe je to najťažšie. Máte sa na čo tešiť. Báť sa nemusíte.

Úspešnosť

Čínske znamenie Opice si s Byvolom veľmi nerozumie. Viac si rozumiete s Drakom a Hadom. Takže ani rok Kovového Byvola vám veľmi vyhovovať nebude, ale zvládnete ho.

Všeličo si budete kompenzovať svojou bezstarostnosťou a drzosťou. Viete byť väčšinou zábavný spoločník, tak sa vám všeličo odpustí. Ale na Byvola to neplatí, preto budete musieť obmedziť svoje ambície.

Láska a vzťahy

Predovšetkým v roku Kovového Byvola by ste sa nemali spájať so znamením Byvola. Snažte sa, aby bol rok pokojný a šťastný. Vyriešte aj rodinné nedorozumenia. Môže sa prihodiť všeličo.

Pozor na ľudí narodených v rokoch Tigra, Kozy a Prasaťa. Dariť sa vám bude v mesiacoch apríl, máj, september a november. Opice sú najspokojnejšie v rokoch Opice, Potkana a Draka.

Dieťa tohto znamenia je nevyspytateľné. Svojou aktivitou vie mnohých znervózniť, zabaviť i očariť. Rodičovská autorita tu veľmi nefunguje. Našťastie tieto malé Opíčatká sú natoľko múdre, že to nedajú veľmi najavo, aby si nepokazili to, čo dostávajú.

Práca a peniaze

Z pracovného úsilia, do ktorého ju bude rok Kovového Byvola nútiť, sa Opica, ako vždy, bude snažiť vykrútiť. Obísť to môžte tým, že sa napasujete do úlohy sprostredkovateľa.

Pre svoje všestranné nadanie a rýchle reakcie sa hodíte pre celý rad povolaní. Ste bystrí, obdarení prirodzenou inteligenciou a všeobecným rozhľadom.

Dokážete odhadnúť prípadné nebezpečenstvo a hoci ste čestní, v prípade problémov sa viete rýchlo vysporiadať s tými, ktorí sa k vám zachovali zle, alebo poškodili vašu povesť.

Šance

Aktuálna situácia by mohla narodenému v znamení Opice priniesť postup a rast, pretože Opice sa dokážu prispôsobiť novej situácii. Nová doba vám zlepší vašu užitočnú schopnosť byť v správny čas na správnom mieste.

Poznanie nemusí vždy pripadať ako pozitívne, ale niekedy prináša aj pohľad do hlbín vlastnej psychiky, hoci aj cez sklamanie. Preto je dobré sa riadiť skôr intuíciou, než rozumom.

Kohút

RokElementObdobie
1909Zem22.01.1909 - 09.02.1910
1921Kov08.02.1921 - 27.01.1922
1933Voda26.01.1933 - 13.02.1934
1945Drevo13.02.1945 - 01.02.1946
1957Oheň31.01.1957 - 17.02.1958
1969Zem17.02.1969 - 05.02.1970
1981Kov05.02.1981 - 24.01.1982
1993Voda23.01.1993 - 09.02.1994
2005Drevo09.02.2005 - 28.01.2006
2017Oheň28.01.2017 - 15.02.2018
2029Zem13.02.2029 - 02.02.2030

Rok Kovového Byvola bude pre čínske znamenie Kohúta rokom nových príležitostí. Musíte si výnimočne dávať pozor na zdravie, chrániť sa preventívne proti chorobám. Kohút si s Byvolom rozumie, preto to bude dobrý rok. Kohútovi sa po roku minulom uľaví a bude šťastný, že sa darí. To využije a bude tvrdo pracovať, čo sa mu oplatí, aj keď asi až neskôr.

Úspešnosť

Kohút je v niektorých horoskopoch nazývaný aj Fénix. Je pripodobňovaný symbolu Fénixa, ktorý vie vstať aj zo svojho vlastného popola.

V každej situácii ste okúzľujúcimi spoločníkmi a ste majstrami nezáväznej komunikácie. Nechýba ani súcit, múdrosť a statočnosť a s pomocnou rukou ste vždy pripravení.

Láska a vzťahy

Aj vo vzťahoch sa bude dariť a budú sa objavovať nové príležitosti. Kohúti nosia najviac hlavy vztýčené v rokoch Kohúta, Byvola a Hada.

Pozor by ste si mali dávať na ľudí narodených v rokoch Potkana, Zajaca a Kohúta. Najviac sa vám bude dariť v mesiacoch apríl, máj a jún.

Dieťa tohto znamenia je spokojné, keď si ho cenia, chvália a obdivujú. Keď sa mu dostáva pochvaly, nemá dôvod si neceniť domácu atmosféru a autoritu svojej “gazdinej”.

Práca a peniaze

Ste zvyknutí robiť si všetko po svojom, čo vám bráni v prijatí aj dobre mienenej rady. Ak môžete pracovať svojím stálym tempom, máte tie najlepšie predpoklady k úspešnej kariére.

Vyhovuje vám voľnosť a väčší priestor pre tvorivé a praktické námety, kde uplatníte svoju kreativitu a vytrvalosť.

Byvol vedie, Kohút sa nechá viesť. V živote je to spojenie úplne ideálne. Nakoniec aj v podnikaní si títo dvaja budú báječne rozumieť. Každý z nich vie niečo. Dohromady sú teda úplne ideálny pár.

Šance

Nová celosvetová situácia (koronavírus) pre človeka v čínskom znamení Kohúta bude znamenať novú energiu na potvrdenie svojich zámerov a plánov. Aj posilnení energiou roku Kovového Byvola sa poženú vpred za svojím cieľom.

Ak zostanete verní svojej veci so všetkou trpezlivosťou, vytrvalosťou a aj istou dávkou tvrdohlavosti, podarí sa vám prekonať mnohé prekážky a problémy, vrátane tých, ktoré vo vás vyvolávajú pochybnosti.

Svoje úspechy si však, ako vždy, musíte zaslúžiť tvrdou prácou.

Pes

RokElementObdobie
1910Kov10.02.1910 - 29.01.1911
1922Voda28.01.1922 - 15.02.1923
1934Drevo14.02.1934 - 03.02.1935
1946Oheň02.02.1946 - 21.01.1947
1958Zem18.02.1958 - 07.02.1959
1970Kov06.02.1970 - 26.01.1971
1982Voda25.01.1982 - 12.02.1983
1994Drevo10.02.1994 - 30.01.1995
2006Oheň29.01.2006 - 17.02.2007
2018Zem16.02.2018 - 04.02.2019
2030Kov03.02.2030 - 22.01.2031

Pes je rovnako lojálny ako Byvol, napriek tomu sa hádajú a nemajú dobré vzťahy. V roku Kovového Byvola sa vám bude dariť skôr v oblasti špekulácií, na ktoré Byvol nemá. Byvol je ťahúň, Pes je so všetkým rýchlo hotový. Byvol mu pripadá pomalý a tupý. Byvol bude mať tendenciu narušovať súkromie Psa za to, že ho Pes neuznáva. Takáto je pre vás symbolika tohto čínskeho roku Kovového Byvola.

Úspešnosť

Je dobré a výhodné sa snažiť v tomto roku čínskeho Kovového Byvola vyhnúť spoločným dlhodobejším prácam. V roku 2021 sú pre vás výhodnejšie krátkodobé pracovné činnosti a zákazky.

Môže prísť aj pracovné povýšenie. Bude to stáť viac energie a preto je dobré sa regenerovať častejšie, než ste boli zvyknutí.

Láska a vzťahy

Tento rok sa dôkladnejšie zamerajte na domácnosť a domáce vzťahy. Odbiehanie a nesústredenosť by mohli narobiť problémy.

Musíte si dávať pozor na prekážky, ktoré vás budú sprevádzať po celý rok Kovového Byvola. Nástrahy zvládnete veľmi dobre.

Pozor na ľudí narodených v rokoch Kozy a Draka. Dariť sa vám bude v mesiacoch marec a jún. Čínske znamenie Psa je najúspešnejšie v rokoch Psa, Koňa a Tigra.

Dieťa tohto znamenia je v ktoromkoľvek veku malý psík, čo túži ochraňovať i prejavovať svoju neustálu lásku a oddanosť. Kým do neho nebudete kopať, bude vás oddane milovať i s vašou rodičovskou autoritou.

Práca a peniaze

Ste vždy pripravení biť sa za správnu vec. Ste zodpovední, spoľahliví a viete dodržať slovo. Vaším heslom je: S poctivosťou najďalej zájdeš. Poctivosť a zodpovednosť vyžadujete i od svojho okolia.

Ľahko podliehate pesimistickej nálade, keď si pomyslíte na všetky ľudské nešťastia a katastrofy sveta.

Viac odpočívajte a držte sa v spoločnosti dobrých ľudí. Nepodceňujte ani telefonáty.

Šance

Je nutné sa zbaviť pocitu, že ste obeť a že ste nespravodlivo potrestaní. Práve v kríze sa nachádza šanca na záchranu pôvodnej predstavy o usporiadaní hodnôt a stratených spôsobov existencie a vnímania.

Uspejete za podmienky, že sa vám podarí dospieť k neutrálnemu a vyššiemu pohľadu na vaše i celosvetové problémy. Nová pandemická situácia nech svojou energiou prispeje v dôveru pôsobenia vyšších síl.

Prasa

RokElementObdobie
1899Zem10.02.1899 - 30.01.1900
1911Kov30.01.1911 - 17.02.1912
1923Voda16.02.1923 - 04.02.1924
1935Drevo04.02.1935 - 23.01.1936
1947Oheň22.01.1947 - 09.02.1948
1959Zem08.02.1959 - 27.01.1960
1971Kov27.01.1971 - 14.02.1972
1983Voda13.02.1983 - 01.02.1984
1995Drevo31.01.1995 - 18.02.1996
2007Oheň18.02.2007 - 06.02.2008
2019Zem05.02.2019 - 24.01.2020

K čínskemu znameniu Byvola vás to ťahá, ale nebude to navždy. Možno spolu chvíľu budete pracovať, podnikať alebo žiť, ale pravdepodobne to nebude mať dlhé trvanie. Nespoliehajte sa na to veľmi. Toto spojenie čínsky horoskop na rok 2021 neodporúča.

Úspešnosť

Rok 2021 je vďaka celosvetovej pandemickej situácii náročný. Pozor by ste si mali dávať na ľudí narodených v rokoch Hada, Tigra a Prasaťa.

Dariť sa vám bude v mesiacoch marec, júl a november. Pokojnejšie to budete mať v rokoch Prasaťa, Kozy a Zajaca.

Láska a vzťahy

Ste veselí rojkovia, ktorí sú obľúbení pre svoju srdečnú a úprimnú povahu. V ľuďoch hľadáte hlavne ich dobré stránky. Vaša povaha i dobrá nálada je nákazlivá. Aj preto si okolo seba ľahko udržíte veľa priateľov aj v tomto zložitom roku Kovového Byvola.

Nepodceňujte domáce nálady a problémy rodiny, potrebujú vás.

Dieťa tohto znamenia sa snažte uchrániť pred zlobou a náročnosťou tohto sveta. Aj vo vašej rodičovskej autorite cíti istotu a bezpečie domova.

Práca a peniaze

V tomto roku Kovového Byvola vás, ako aj väčšinu ľudí, čaká tvrdá práca. Nesmiete poľaviť, ani zlenivieť. Nepodarilo by sa vám to dohnať.

Byvol je rovnako ako Prasa lojálny vo vzťahoch, ale v pracovnej oblasti si úplne neporozumiete. Vy ste veľkodušný umelec, Byvol je ťahúň. Z toho vyplýva, že rok Byvola bude od vás chcieť, aby ste tvrdo pracovali, a nielen si užívali.

To bude pre vás aj užitočné, pretože vďaka zvýšenému pracovnému úsiliu sa objavia nové pracovné možnosti, možno aj povýšenie v zamestnaní. Vlastne budete aj spokojní.

Vyhovuje vám aj tímová práca. Milujete kontakt s druhými a so svojou trpezlivosťou a prívetivosťou ste ideálnymi spoločníkmi aj v pomáhajúcich profesiách.

Šance

Aj táto nezvyklá nová situácia (koronavírus) vás presvedčila, že nie všetky problémy zvládnete sami. Niekedy to však môžete prehnať a snažiť sa o násilné a samostatné riešenie. V takom prípade by však išlo o nedostatok sebakritiky, alebo príliš vysoké sebavedomie.

Ak nastanú problémy, znamená to, že je to dôsledok jednostranného postoja. Treba sa na všetko pozerať v celkovom kontexte. Na zmenu k lepšiemu je potrebná zmena myslenia, sebakritický pohľad do svojho vnútra, ale aj otvorenie sa navonok, ako aj viac tolerancie.

Téma dňa Rituál na odstránenie citových problémov vo vzťahu a obnovenie stratenej lásky

Prečistite vás vzťah od negatívnych nánosov a vdýchnite mu novú energiu.

Zistiť viac