Rok Zajaca - čínsky horoskop 2023

Nový čínsky rok 2023 začína oficiálne 22. januára prvým novom po zimnom slnovrate a končí 9. februára 2024.

Rok Zajaca - čínsky horoskop 2023

V Číne, Kórei, Vietname, Japonsku a ďalších východných krajinách sa oslavuje lunárny Nový rok, ktorý je známy aj ako jarný festival. Dátum čínskeho Nového roka je pohyblivý. Označuje prechod medzi znameniami zverokruhu. Jeho oslavy začínajú tradične prvým dňom lunárneho mesiaca čínskeho kalendára a vyvrcholia Sviatkom lampiónov dňa 5. februára, ktoré trvajú dva týždne, až do príchodu splnu Mesiaca.

Bohyňa Mesiaca Chang’e má v čínskej legende králika ako svojho domáceho maznáčika. To zvýrazňuje, že toto stvorenie je natoľko prívetivé, aby sa vyrovnalo jej vznešenej kráse.

Vplyv roku Vodného Zajaca

Po roku 2022 v znamení Tigra prichádza rok Čierneho Vodného Zajaca. Zajac je podľa čínskej mytológie na štvrtom mieste v 12-ročnom cykle znamení čínskeho zverokruhu a je vyvoleným znamením.

V roku 2023 prevláda energia živlu Vody. Voda je v čínskej astrológii spájaná s čiernou farbou, preto tiež niekedy hovoríme o roku Čierneho Vodného Zajaca. Vodná energia je veľmi empatická, láskavá, jemná, ale aj silná.

Vesmír teraz od vás žiada, aby ste preukázali, ako veľmi ste ochotní sa o svoju prítomnosť postarať. Už na jar sa rozčerené vody upokoja a vy sa budete môcť pustiť do budovania i zlepšovania. V správny čas mnohé pochopíte a novými skúškami prejdete.

Nové príležitosti

Rok 2023 má pre vás prichystanú celú škálu príležitostí, ktoré sú väčšinou dobré. Bola by veľká škoda ich premárniť. Za tým všetkým ale nestoja len sily zhora. Je za tým hlavne vaša odvaha, trpezlivosť, vytrvalosť a usilovná práca. Vy si dobré príležitosti právom zaslúžite. Ukážte svoju kreatívnu stránku. Zamerajte sa na vzdelávanie, rekvalifikáciu a získavanie nových informácií.

Najlepší mesiac v roku 2023 je marec - patrí Zajacovi, Rybám a energiám planéty Neptún.

V roku 2023 sa, aj pod vplyvom energií Zajaca, napätie uvoľní. Slobodnejší sa budete cítiť predovšetkým v nastavení mysle. Nenecháte sa len tak ľahko zmanipulovať, či ovplyvňovať. Sami sa rozhodnete, kto bude ten šťastlivec, čo bude mať vo vašom živote stále miesto.

Veľkosť a sila vašej osobnosti sa naplno ukáže viac v druhej polovici roka, kedy sa statočne postavíte čelom k situáciám, ktoré pre vás môžu byť kompromitujúce. Aj toto zvládnete. Dodá vám to uistenie, že kráčate správnym smerom. K opatrnosti vás energie vyzývajú hlavne pri naivite, dôverčivosti a spravovaní majetku.

Energia Zajaca má tendenciu ovplyvňovať ľudí, ktorí majú radi pohodlie, preto nezabúdajte na zodpovednosť. Lenivosti nesmiete v žiadnom prípade podľahnúť. Aj napriek tomu, že sa vám niekedy do rôznych vecí nebude chcieť, bude treba sa prekonať. Neprestávajte byť v kontakte s tým, čo potrebujete vedieť, aby sa vám darilo robiť správne rozhodnutia. Dajte si pozor na podvodníkov.

Vzťahy

Tento rok 2023 je aj karmickým rokom, je pasívnejší a citlivejší, ale mnohé vyrieši. Preferuje hlavne inštinkty a zosilnenú intuíciu. Jeho energie nebudú vždy, všade a ku každému len milé. Zajac i mačka zavetrí nebezpečie už z diaľky. Dokáže brilantne vykĺznuť z väčšiny nebezpečných situácií. Obe sú milé zvieratká, ale majú svoje pazúriky. Sú prítulné, ale len keď chcú. Majú radi svoje súkromie a sex.

Lásky budú romantické i vášnivé, ale netreba nosiť ružové okuliare. Vplyv tohto čínskeho roku 2023 môže byť dobrý pre tých, ktorí sa majú chuť zasmiať sa a tvoriť. Mnohí budú i neverní, ak budú mať pocit, že ich doma nemajú veľmi radi. Objaví sa i viac skrytej falošnosti. Romantika nemusí trvať tak dlho, ako by ste chceli, napriek tomu zostaňte optimistom.

Najzraniteľnejším faktorom vždy a v každom roku zostáva ľudská duša

Aj keď sa posnažíte, v priebehu roka 2023 sa budete cítiť trochu osamelí, nedocenení a braní ako samozrejmosť. Síce vás to zamrzí, ale takýto prístup budete radšej prehliadať, ako vyvolávať spory. Ku koncu roka ale už nervy na uzde neudržíte, a tak dôjde aj na potrebné účtovanie s nevďačnými ľuďmi. Nakoniec sa vám uľaví a vráti do správnych koľají.

Môžu vás tiež prenasledovať spomienky z minulosti. Bude treba vyvinúť isté úsilie, aby ste sa s nimi dokázali vysporiadať, raz a navždy. Potom už môžete svoj život začať žiť plnšie a s čistým štítom.

Neprehliadajte signály

Či už budete potrebovať poradiť, alebo len naznačiť, či robíte dobre alebo nie, všímajte si situácie okolo seba. Vaša jedinečnosť a sila spočíva práve v tom, držať sa toho, o čo vám ide a čo vám ide. Odpadne tak množstvo problémov, ktoré by vás stáli veľa energie.

V mnohých oblastiach nebude dôležitá kvantita, ale kvalita. Stanovte si predsavzatia, ktoré nielen dokážete dodržať, ale predovšetkým budú mať pozitívny vplyv na vašu psychickú pohodu.

V roku 2023, v roku čínskeho znamenia Vodného Zajaca, bude veľmi dôležité to, ako bude každý človek pristupovať sám k sebe. Ako sa budete vnímať a posudzovať.

Tým, že za svojimi neúspechmi budete hľadať druhých ľudí a viniť ich, pohodu nedosiahnete. Radšej sa pozrite pravde do očí. Prestaňte riešiť neustále minulosť a rozhodnite sa odpúšťať. Začnite s čistým štítom. Urobte tento ťažký krok. Prinesie pohodu a naučíte sa vážiť si seba a svoje rozhodnutia.

Deti

Rok Zajaca 2023 praje rodine. Zvýši sa populácia. Deti, narodené v tomto roku mäkkého kožúška, bývajú úspešné a obdarené talentom.

Každý vzťah prechádza fázami, ktorým sa nemožno vyhnúť. Patria sem hádky, ale aj pochopenie. Niekedy je to jednoduché, väčšinou však nie. Detstvo, založené na dobrých vzťahoch s rodičmi, môže viesť k správnemu vývoju a dobrému zdraviu. Deti sa v priebehu vývoja krôčik po krôčiku osamostatňujú. Rodičia by im tieto kroky mali dopriať a podporiť ich, zvlášť v tomto jemnejšom čínskom roku Vodného Zajaca.

Vyhnite sa stresom

Obavy, stresy a starosti prinášajú len novú nervozitu. Ak sa stresujete dlhodobo, má to vplyv na rôzne choroby, psychický stav, oslabenie tela a imunity i vnímanie seba samého. Nájdite v sebe odvahu čeliť novinkám, ktoré do života prichádzajú a neobávajte sa ich dopredu. Nie vždy je to jednoduché. Permanentným stresovaním však nepomôžete ani sebe, ani svojej rodine.

Pokúste sa negatívnym správam zámerne vyhýbať a zamerať sa na informačný detox. Sociálne prostredie utvára ľudí oveľa viac, ako si to uvedomujeme. Pozvoľna čoraz viac ľudí začína preberať dávnu filozofiu východu, že nechcú len niečo mať, ale radšej niekým byť. Rešpektujte však spoločenské pravidlá. Obmedzte čas, ktorý trávite na sociálnych sieťach, či pred televízorom.

Práca

V roku 2023, roku Vodného Zajaca i energií Mačky, budú mať ľudia (zamestnanci) skôr sklony prácu a povinnosti z pohodlnosti odkladať. Disciplína má skôr tendenciu sa uvoľňovať.

Musíte byť veľmi opatrní pri slovách, podpisovaní čohokoľvek, hlavne zmlúv, vystavovaní i prijímaní dokladov. Potrápia aj rôzne technické problémy. Počúvajte svedomie, vedomie i rozum. Odhoďte predsudky a strážte si svoje životné podmienky.

Popustite uzdu všetkým vašim schopnostiam. Pomôžu vám presadiť sa a dosiahnuť vyššie méty. Budete mať veľmi dobré intuitívne cítenie. Riaďte sa ním čo najviac. Dávajte si však pozor a nešpekulujte priveľa, pretože váš chybný úsudok by vás mohol stáť stratu.

Budúcnosť nie je vždy len v našich rukách

Venujte pozornosť aj kariére svojho manžela, či manželky. Inšpirujte sa a vzájomne motivujte na profesionálnej ceste. Mnohí z vás si užijú postup, sociálne siete a finančné zisky. Buďte však opatrní pri investovaní a míňaní.

Nadmerné výdavky by mohli byť prekážkou, ktorú musíte v nasledujúcom roku zvládnuť. Buďte tými, ktorí pomáhajú. Čo odíde, často sa vráti, často v inej forme.

Naivita

Nepreceňujte sa. Nepodceňujte vašu neskúsenosť. Vynachádzavosť podvodníkov rôzneho druhu sa priveľmi rozmáha. V tomto čínskom roku mierumilovného a dôverčivého zvieratka Zajka, sa enormne rozrastú podvody a následné sklamania a plač. Podvodníci prídu s novými nápadmi, ako vás obrať o peniaze, či inak ukrátiť. Dávajte si pozor! Neotvárajte, ani zo zvedavosti, podozrivé maily, či SMS a MMS, neprijímajte neznáme telefonáty, či oslovenia na ulici.

Nikto vám nič nedá zadarmo, aj keď sa to na prvý pohľad tak môže zdať. Dozrite častejšie na deti a starších ľudí.

Zdravie

V roku čínskeho Čierneho Vodného Zajaca 2023 sa odporúča mať prehľad o svojom zdraví, zodpovednosť a nevykonávanie činností, ktoré by mohli viesť k zraneniu.

Budú vás viac lákať zábavy a prejedanie sa. Preto si nezaťažujte žalúdok. Z pokazeného trávenia sa objavujú na pokožke fľaky. Celkovo bude koža oslabenejšia.

Všetko je spojené s nervami. Budete precitlivení a tým sa vám všeličo zhorší. Psychosomatické problémy pramenia z vášho trápenia. Podarí sa vám uzdraviť. To platí i na alergie a pokožku pohlavných orgánov, lebo Zajac nemá problémy s nekontrolovanou sexualitou. Z náhodných sexuálnych stykov je zvýšená možnosť prenosu pohlavných chorôb.

Bude sa vám žiadať viacej odpočinku a spánku. Koniec roka bude spojený so zažívacími problémami.

Zajace i Mačky väčšinou vyzerajú zdravo a energicky, ale majú určité príznaky fyzickej slabosti. Tak bude pôsobiť i tohoročná energia. Močový a vylučovací systém spolu s nevyváženou stravovacou preferenciou jedál prispieva k oslabeniu imunitnému systému. V dôsledku toho môžete mať častejšie nádchu alebo horúčku a trpieť oslabením tráviaceho systému.

Sladké nápoje vymeňte za čistú vodu a čaje. Nájdite si aktivitu alebo cvičenie, ktoré vás bude baviť.

Zabrať dostane najmä vaša hlava, nemožno vylúčiť ani jej bolesti. Nepodceňujte jazmínový čaj, polodrahokam ruženín, pitný režim, a komplikácie z dehydratácie. Budete sa musieť obrniť. Aj vaši blížni totiž môžu mať zdravotné problémy, ktoré si budú vyžadovať intenzívnejšiu liečbu. Už aj samotné počúvanie ich problémov, pre vás môže byť zaťažujúce.

Aby ste ich podporili, musíte zostať silní, pretože takých vás budú potrebovať. Môže vás vystrašiť i činnosť nevyspytateľnej prírody.

Čínske znamenie Zajaca

Je optimistický, láskavý, veľkorysý, dobrosrdečný, vtipný a ostražitý, ale trochu ješitný.

Muži majú sklony byť gentlemanmi, ale sú tiež dobrí v predstieraní. Môžu predstierať, že im na niečom nezáleží, ale hlboko vo vnútri im na tom záleží. Aktívne myslenie im umožňuje vynikajúce vyjednávacie schopnosti. Sú dosť rodinne založení a sa zhostia sa aj domácich prác.

Ženy sú veľmi rozumné a inštinktívne. Vždy zanechávajú v ľuďoch dojem elegantnosti a šarmu. Nemajú radi akékoľvek neslušné správanie. Sú talentované aj na podnikanie a ohľaduplnosť. Ľahko zistia, v čom spočíva ťažisko. Istota a harmónia sú pre ne nevyhnutné. Ľahko sa rozplačú, ale rovnako rýchlo ich slzy vyschnú. Melanchólia žien im pridáva na zaujímavosti a dodáva im šarm osobnosti. Uprednostňujú ľudí, ktorých si môžu vybrať.

Ako vychádzať s ľuďmi z čínskeho znamenia Zajaca

Väčšina túži po teplej a stabilnej rodine. Je dôležité sprevádzať ich v dobrých aj zlých časoch a ich náladovosti. Až keď spolu prejdete vzostupmi a pádmi, môžete dosiahnuť vzájomné porozumenie.

Chcú sa starať o svojich partnerov, preto im dajte vedieť, že vám na nich veľmi záleží. Majú radi jednoduchý a útulný život, ale romantické prekvapenia sú vítané. 

Podľa Tibetského horoskopu ste narodení v znamení:

 • Myš - 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020
 • Byvol - 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021
 • Tiger - 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022
 • Zajac - 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023
 • Drak - 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012
 • Kobra - 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013
 • Kôň - 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014
 • Ovca - 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015
 • Opica - 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016
 • Nebeský vták - 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017
 • Jazerná korytnačka - 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018
 • Divá sviňa - 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Nech sa dobré energie tohto roku prenesú i na vás. Nech každý z nás má šarm, eleganciu, pružnosť a ušľachtilosť tohto krásneho znamenia.

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Čínska astrológia sa zakladá na 12 znameniach a 5 elementoch, ktoré spolu kombinuje, čím vznikajú veľké 60 rokov trvajúce cykly. Hoci sa teda každé čínske znamenie opakuje každých 12 rokov, špeciálne kombinácie znamení a prvkov sa vyskytujú iba raz za 60 rokov.

Potkan

RokElementObdobie
1900Kov31.01.1900 - 18.02.1901
1912Voda18.02.1912 - 05.02.1913
1924Drevo05.02.1924 - 23.01.1925
1936Oheň24.01.1936 - 10.02.1937
1948Zem10.02.1948 - 28.01.1949
1960Kov28.01.1960 - 14.02.1961
1972Voda15.02.1972 - 02.02.1973
1984Drevo02.02.1984 - 19.02.1985
1996Oheň19.02.1996 - 06.02.1997
2008Zem07.02.2008 - 25.01.2009
2020Kov25.01.2020 - 11.02.2021

Ľudia z čínskeho horoskopu Potkana sú inteligentní vyjednávači s bystrým postrehom, prispôsobiví a schopní rýchlo uvažovať. Sú duchaprítomní, priateľskí, v spoločnosti očarujúci a mávajú aj umelecké nadanie.

V roku 2023 sa musí čínske znamenie Potkana spoľahnúť na silu svojho charakteru, ako aj na snahu svojich blízkych. Vo všeobecnosti bude šťastie na vašej strane. Predstavitelia tohto východného znamenia by sa mali skôr riadiť znakmi, ktoré predchádzali problémom.

Tento rok bude dôležitý na to, aby ste sa udržali nad vodou napriek občasnej búrke. V práci a záležitostiach na začiatku roka stojí aj dočasné pozastavenie vývoja, či nových nápadov. Kreativita sa zvýrazní v marci a apríli. Bude to nielen vďaka šikovnosti, ale i preto, že iní príležitosť nepostrehnú, alebo ju nevyužijú. Potkan si vždy potravu i to, čo potrebuje, nájde.

Vplyv roku Vodného Zajaca

Je pravdepodobné, že sa vám splní niečo, po čom už dlhšie túžite a čo si želáte. Dariť sa vám bude v mnohých oblastiach života. Pozitívnejší prístup k životu je výhodnejší. Všeličo potom bude pracovať vo váš prospech, prídu nové možnosti.

Rok 2023 bude rokom kedy uspejete. Pripravte sa na zmeny. Budú ale k dobrému, takže sa neobávajte. Dariť sa vám bude aj v láske, ale pozor na naivné vzťahy. Ak plánujete spoločnú budúcnosť alebo bábätko, je najlepší čas urobiť k vytúženému cieľu nejaký výraznejší krok.

Práca a peniaze

Pracovne je tiež možný posun. Môžete povýšiť a rozšíriť svoje podnikanie. Budete mať šancu si splniť aj nejaký pracovný sen.

Po finančnej stránke je rok 2023 možným rokom prosperity. Ak budete kalkulovať, môžete získať. Napriek tomu by ste nemali utrácať veľké peniaze za veci, ktoré nie sú dôležité.

Vyhnite sa aj riskantným finančným špekuláciám. Investuje iba tam, kde viete, že je to rozumné.

Zdravie a kondícia

Čínsky horoskop na rok 2023 hovorí, že sa bude tešiť po celý rok vyhovujúcemu zdraviu. Avšak nezanedbávajte sa. Venujte pozornosť predovšetkým svojmu duševnému zdraviu, vašej vyrovnanosti a stabilite. A neuškodí ani ozdravenie vášho životného štýlu. So znamením Potkana sa rozhodne nikto nudiť nebude.

Bude sa vám žiadať viacej odpočinku. Niektorí z vás podľahnú až lenivosti. Pozor na to, aby sme si neprepásli dobré príležitosti.

Znamenie podľa elementov

5 elementov

Kovový Potkan

28.01.1960 – 14.02.1961
25.01.2020 – 11.02.2021

Sledujte si zdravie, lebo podľa toho sa vám vydarí rok. Bude to pre vás obdobie prekvapení. Ak sa budete cítiť vo forme, budete k neuťahaniu. Opačne to bude pre vás horšie. Môžete sa i bezhlavo zamilovať. V láske sa síce orientujete pomerne dobre, ale horšie by ste mohli dopadnúť vo finančných aktivitách. Meňte len to, čo vám napovie váš inštinktívny ”ňufáčik”.

Zemný Potkan

10.02.1948 - 28.01.1949
07.02.2008 - 25.01.2009

Čínsky rok Zajaca sa vám vydarí, ak začnete zlepšovať svoje obydlie. Mnohí si dotiahnu a rozšíria aktivity začaté v minulom roku. Doprajte si čas na seba a premyslenie si nasledujúcich krokov do budúcnosti. Nenechávajte si riešenia zložitejších situácií na poslednú chvíľu, znervózneli by ste. Vydarí sa vám nejedno premyslené rozhodnutie vďaka vášmu rozumnému pohľadu. Ste najrealistickejší z vášho čínskeho znamenia Potkana.

Ohnivý Potkan

24.01.1936 – 10.02.1937
19.02.1996 – 06.02.1997

Starší ľudia z tohto znamenia by sa mali viac spoliehať na rodinu a snažiť sa s ňou vychádzať čo najlepšie. Môže vám vytvoriť to správne zázemie. Prihláste sa i starým známym, či bývalým láskam, s ktorými by ste si našli spoločnú reč. Rozhodne sa nevyraďujte zo života. Ohnivé Potkany majú oveľa viac energie, ako si chcú priznať, zvlášť mladší ľudia z tohto znamenia. Tým sa však ťažšie bude aklimatizovať v profesii a kolektíve. Začnete špekulovať a v nečakanom okamžiku nespravte žiadnu hlúposť.

Drevený Potkan

05.02.1924 – 23.01.1925
02.02.1984 – 19.02.1985

V roku 2023 si sledujte hlavne peniaze a kariéru. Zvlášť mladší by sa nemali držať len svojich nápadov, ale sa i dôkladnejšie poradiť so skúsenejšími alebo rodinou. S premysleným rozhodovaním môžete mať totiž tento rok väčšie problémy. Vám druhej polovici roka viac prajú energie vzťahov. Tu sa však treba viac držať hlasu srdca a intuície, ako cudzích rád. V zamestnaní môžete mať rôzne pripomienky, ale mali by si ich viac nechať pre seba a veľmi na seba neupozorňovať. Prechádzky všetkým prevetrajú hlavy a dodajú inšpiráciu.

Vodný Potkan

18.02.1912 – 05.02.1913
15.02.1972 – 02.02.1973

Pozíciu máte po mnohých stránkach výhodnú v tomto roku plnom náhod. Bleskové rozhodnutia môžu byť rizikové. Spolupracujte so svojím okolím, vypytujte sa a až potom si spravte vlastné závery. Aj keď to tak nechcete, nechtiac si viete narobiť zbytočných nepriateľov. Nezamotajte sa do vlastných výčitiek svedomia, veď mnohé celkom nezávisí od vás, ale i od šťastia, politiky a rôznych energií roku 2023.

Byvol

RokElementObdobie
1901Kov19.02.1901 - 07.02.1902
1913Voda06.02.1913 - 25.01.1914
1925Drevo24.01.1925 - 12.02.1926
1937Oheň11.02.1937 - 30.01.1938
1949Zem29.01.1949 - 16.02.1950
1961Kov15.02.1961 - 04.02.1962
1973Voda03.02.1973 - 22.01.1974
1985Drevo20.02.1985 - 08.02.1986
1997Oheň07.02.1997 - 27.01.1998
2009Zem26.01.2009 - 13.02.2010
2021Kov12.02.2021 - 31.01.2022

Ste verní, spoľahliví, silní, starostliví, rozumní, stáli, odhodlaní, mlčanliví a trpezliví ľudia, ktorí toho v živote, aj v roku Vodného Zajaca 2023, veľa dokážu.

Hoci občas nastane malá stagnácia v práci, ale v láske naopak prežijete aj príjemné chvíle. Všeličo z predchádzajúceho roku v oblasti vzťahov dokážete uviesť do poriadku.

Vplyv roku Vodného Zajaca

Rok 2023 je rokom, keď sa dobré môže stať ešte lepším. Máte príležitosť pre každého urobiť niečo užitočné.

Ľudia z čínskeho znamenia Byvola sú výhodní pre tých, ktorí zháňajú pomoc vo vážnej situácii. Váš zmysel pre humor však môže byť trochu obmedzený. V spoločnosti sa javíte predovšetkým ako vážni a pokojní ľudia.

Neuponáhľajte sa v rozhodovaní. Každý, kto túži po vzťahu, neostane sám. Máte vysokú šancu na prírastok do rodiny.

Práca a peniaze

V pracovnej oblasti sa vaše aktivity budú rozbiehať. V tomto roku Vodného Zajaca vyniknete.

Ľudia narodení v znamení Byvola sú zvyčajne trpezliví a vo všeobecnosti považovaní za dôveryhodných i v pracovnej pozícii. Pôsobíte inšpirujúco na ostatných okolo seba.

Hoci ste konzervatívni a metodickí, oplývate šikovnosťou a talentom aj pre ručné a manuálne práce. Vyžadujete, aby sa všetko konalo podľa vašich predstáv a plánov.

V tomto roku 2023 sa váš profesijný život bude vyvíjať stabilnejším spôsobom. Nemusíte mať strach z vážnych, neriešiteľných a nečakaných problémov. Akýkoľvek úspech však bude priamo závislý na množstve úsilia vo vašej každodennej práci.

Zdravie a kondícia

Nie je to nič ideálne, ale lepšie ako minulý rok. Môžete byť pokojnejší. Pri troche snahy budete v tomto roku schopní vyvinúť väčšiu fyzickú aktivitu.

Dostatočné množstvo tekutín nielen prečistí vaše telo, ale aj zvýši vašu energiu, pomôže proti zápche, ale aj proti ľadvinovým kameňom. Okrem toho zvyšuje aj v roku čínskeho Vodného Zajaca funkciu mozgu.

Aj bylinkové čaje vám pomôžu očistiť telo a trochu schudnúť. Radikálne schudnutie v tomto roku pôjde veľmi, preveľmi ťažko, takže sa radšej veľmi netrápte a doprajte si.

Znamenie podľa elementov

5 elementov

Kovový Byvol

15.02.1961 - 04.02.1962
12.02.2021 – 31.01.2022

Aj keď nebudete veriť, máte pred sebou rok, v ktorom môžte jednať podľa vášho momentálneho presvedčenia. Ponúk budete mať viac, ale nie je všetko zlato, čo sa zablyští. Preverujte si priateľov a spýtajte sa ich na radu. I spätné, nostalgické kontakty na dávne lásky nebudú na škodu. V druhej polovici roku 2023 môže prísť románik, alebo upravenie vášho vzťahu. V tomto čínskom roku Čierneho Vodného Zajaca máte veľa šancí, tak si neničte zdravie, aby ste to zvládli a mali dosť síl na veľké činy.

Zemný Byvol

29.01.1949 - 16.02.1950
21.01.2009 - 14.02.2010

Vlani ste nemali dobrý rok. Niečo ste si skomplikovali i sami. Aktivitu života si ešte musíte trochu upraviť. Už túto jeseň dostanete viacero príležitostí zrekapitulovať a doriešiť si svoje doterajšie životné nezrovnalosti. Viete, čo by ste chceli ešte zvládnuť, len vám to trvá dlhšie. Ste však precíznejší. Vydržíte veľa, ale niekedy si i vy poviete dosť. Pobyt v prírode vám vyhovuje, tak si ho doprajte pre vaše vlastné i telesné dobro a kondíciu. Nepodceňujte vzťah. Pre tých, čo ho nemajú, príde. Neprepásnite si príležitosť a neohundrite ho hneď na začiatku.

Ohnivý Byvol

11.02.1937 - 31.01.1938
07.02.1997 - 27.01.1998

Vy mladí ste doteraz dosť riskovali, jednak preto, že to patrí k mladosti a jednak bol rok Tigra, ktorý vás k tomu zvádzal. Na jeseň sa už vaše starosti zmiernia. Budete sa vedieť viac skoncentrovať, aj vy študenti. Konštelácie v druhej polovici roku 2023 vás vženú do dramatickejších situácií. Ani starší sa tento rok pod vplyvom tohtoročných energií citom nevyhnú. Noste na výlety fotoaparát. S ním budete mať iný pohľad na prírodu a okolitý svet.

Drevený Byvol

24.01.1925 – 12.02.1926
20.02.1985 – 08.02.1986

Aktivity tohto roku sa vám začali už minulý rok, v roku Tigra. Nie ste ten typ, čo by vedel všetky starosti naraz hodiť za hlavu. Musíte všetko dolaďovať hneď za horúca. Tí, ktorí ste mali vlani šťastie (problémy odbudli a ochotní priatelia pribudli), snažte sa byť priebojnejší. Šance v láske i v zamestnaní máte dobré. Nikto vás ale nebude hýčkať, ani držať nad vami ochrannú ruku. Musíte si vedieť pomôcť sami a spoliehať sa hlavne na seba.

Vodný Byvol

06.02.1913 – 25.01.1914
03.02.1973 - 22.01.1974

V tomto roku Zajaca by mladým vodným Byvolom mohla narobiť väčšie problémy vlastná ctižiadosť. Šťastie býva vrtkavé a méty dosiahnuté v tomto roku aroganciou, by nemali dlhé trvanie. V budúcnosti by sa vám zlo, ktoré ste spáchali, začalo vracať. Najviac by sa to prejavilo v partnerských vzťahoch. V závere jesene dostanete najviac príležitostí z celého roku. Tam treba počúvať svoj vnútorný hlas. Nezaprite svoju mentalitu a problémy rozmotávajte pomaly, tak ako ste zvyknutí.

Tiger

RokElementObdobie
1902Voda08.02.1902 - 28.01.1903
1914Drevo26.01.1914 - 13.02.1915
1926Oheň13.02.1926 - 01.02.1927
1938Zem31.01.1938 - 18.02.1939
1950Kov17.02.1950 - 05.02.1951
1962Voda05.02.1962 - 24.01.1963
1974Drevo23.01.1974 - 10.02.1975
1986Oheň09.02.1986 - 28.01.1987
1998Zem28.01.1998 - 15.02.1999
2010Kov14.02.2010 - 02.02.2011
2022Voda01.02.2022 - 21.01.2023

Ste smelá a výrazná osobnosť. Pozornosť na seba pútate istou výstrednosťou, odvahou, trúfalosťou a živou energiou. Tým, že ste dosť nekonvenční, môžete mať v živote problémy s rešpektovaním autorít a dodržiavaním cudzích pravidiel.

Svojou nezvyčajnou silou ste si vo svojom roku Tigra spôsobili nejednu nepríjemnosť, ktorú budete musieť doriešiť. Môžete mať však v tomto roku Vodného Zajaca skratové jednanie a ešte viac si problémy zhoršiť.

Zajac proti vám nič nemá a nebude prekážať, ani rušiť. Celkovo si môžete vydýchnuť a oddýchnuť.

Vplyv roku Vodného Zajaca

Tí, ktorí sa narodili v znamení Tigra sú mystickí, senzitívni a schopní sa zamilovať. Vo svojej emocionalite sa však ľahko v tomto čínskom roku Vodného Zajaca necháte uniesť svojou fantáziou.

Budete sa snažiť presadiť svoj cieľ, pričom pričasto zabodnete na realitu.

Tiger je často vnímaný ako rebel, ktorý nedodržuje konvenčné metódy. Je náladový a nevie sa rozhodnúť len na základe zvažovania faktov.

Rozhodne stojíte za spoznanie i pekné využitie tohto pre vás zaujímavého roku.

Práca a peniaze

Aj na pracovisku ste ambiciózni, sebaistí a vyžarujete charizmu. Kolegovia z vás cítia akýsi odstup a chlad. V spoločnosti aj zamestnaní je vaše znamenie Tigra rado v pozícii vedúcej osobnosti.

V tomto čínskom roku pohodového Vodného Zajaca môžete mať aj vy sklony k pohodlnosti a laxnosti. Musíte si svoje výdavky a investície plánovať múdrejšie a zodpovednejšie s cieľom zabezpečiť sa v dlhodobejšom horizonte.

Keď si nedáte v roku 2023 pozor na jazyk, neoplatí sa vám to. Často a pravidelne budete ľudí nepríjemne šokovať. Neúmyselne môžete uraziť aj tých, na ktorých vám záleží.

Čaká vás úspešný rok v kariére, ale pozor na zneužitie moci. Zvíťazíte, ale ľudia, ktorých poškodíte, si to v budúcnosti budú pamätať. Zvlášť opatrní a nanajvýš diplomatickí by mali byť šéfovia k svojim podriadeným. Platí to v celom roku, ale obzvlášť to bude zložité na jeseň.

Zdravie a kondícia

Ak nebudete dodržovať pitný režim, budete mať dehydrované telo a budete sa cítiť často unavení. Skoncentrovanie na mandaly, či motlitby vám pomôže, aby by ste sa prestali hnevať. Začnite prejavovať svoju nápaditosť aj v živote, nielen vo svojom vnútri.

Občasné konflikty doma si samozrejme vyberú svoju daň na vašej duševnej pohode.

Pre vás môže rok 2023 znamenať výzvu. Zamerajte sa na milujúcich ľudí okolo vás a prejavte im porozumenie, či lásku. Poteší ich to, veď ani oni to nemajú vždy ľahké.

Znamenie podľa elementov

5 elementov

Kovový Tiger

17.02.1950 - 05.02.1951
14.02.2010 - 02.02.2011

Najúspešnejšia oblasť v tomto roku je pracovisko. Samoľúbosť a málo tolerancie by vám mohla spôsobiť väčšie problémy na pracovisku. Chýb sa budete vyvarovať, ak svoje kroky najprv prekonzultujte s niekým, komu veríte. Omyly by vám mohli vyplávať na povrch až za niekoľko rokov. V spoločnosti ste a budete obľúbení. Hlavne v druhej polovici roku zažiarite a mnohým sa pritrafí i láska. Nepokazte si sami vaše dobré energie tohto mäkšieho roku Čierneho Vodného Zajaca.

Zemný Tiger

31.01.1938 - 18.02.1939
28.01.1998 - 15.02.1999

V tomto roku Vodného Zajaca túžite po zaujímavých zážitkoch. Skúste častejšie vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a vyskúšať nové činnosti. Tí starší by sa mali venovať rodine a viac chodievať spoločne na výlety. Mladší majú tento rok dosť veľké sklony k lenivosti a pohodliu. Rodičmi boli poväčšine dosť rozmaznávaní. Netreba im tolerovať nedostatky v škole. Výhovoriek vedia mať dosť. Treba ich pevnejšie upriamiť na nejaký šport, alebo hobby. Títo Tigri musia mať bezpodmienečne nejaký pevný cieľ, inak stratia pôdu pod nohami.

Ohnivý Tiger

13.02.1926 - 01.02.1927
09.02.1986 - 28.01.1987

Máte dobrodružnú povahu. Vaša nespokojnosť s citovým životom vás ovplyvní aj v tomto roku 2023. Mnoho mladých sa v ich roku Tigra zamilovalo. Ak im vzťah vydržal, budú sa cítiť spokojní a vitálni. Tí, ktorí sa rozišli, budú zúriť a vezmú to ako porážku. Neznesú ten pocit. Ráňa to ich sebavedomie. Viac budete dávať prednosť zábave a kamarátom ako štúdiu alebo práci. Zbytočnú energiu by ste mali investovať do športu alebo fyzickej práce. Starších ohnivých Tigrov posilňuje pobyt medzi mladými, zvlášť, ak si od nich nechajú pomôcť, či poradiť.

Drevený Tiger

26.01.1914 - 13.02.1915
23.01.1974 - 10.02.1975

Starší si musia v tomto roku strážiť zdravie a byť čo najviac na čerstvom vzduchu - ak sa dá, tak v prírode, ktorá dodáva silu. V druhej polovici jari začnú mať mladí problémy v citových vzťahoch. Leto budete mať rušné a plné aktivít. Vaše životné výhry prevládnu nad prehrami, ale ani tak nebudete úplne spokojní. Radi zveličujete a neznesiete ani jednu porážku. Mnohí budú prechádzať komplikovaným obdobím vo vzťahu. Hľadajte spoločnú reč, či spoločný oddych. Nie je nutné situáciu riešiť príliš rázne.

Vodný Tiger

05.02.1962 - 24.01.1963
01.02.2022 - 21.01.2023

Z čínskeho znamenia Tigra ste najviac prezieraví a premýšľajúci. Využívate viac svoj intelekt, ako hrubú silu. Mali by ste si rozdeliť aktivity medzi prácu a rodinu. Bleskové rozhodovanie vám môže uškodiť. Obmedzovanie druhých vám neprinesie nič dobré. Čím sa budete menej rozčuľovať, tým budete úspešnejší v práci i vo vzťahoch. Nie je to ideálne, ale lepšie ako minulý rok. Až na jeseň máte najlepšie obdobie tohto roku 2023. Duševne pracujúci budú mať výborné nápady.

Zajac

RokElementObdobie
1903Voda29.01.1903 - 15.02.1904
1915Drevo14.02.1915 - 02.02.1916
1927Oheň02.02.1927 - 22.01.1928
1939Zem19.02.1939 - 07.02.1940
1951Kov06.02.1951 - 26.01.1952
1963Voda25.01.1963 - 12.02.1964
1975Drevo11.02.1975 - 30.01.1976
1987Oheň29.01.1987 - 16.02.1988
1999Zem16.02.1999 - 04.02.2000
2011Kov03.02.2011 - 22.01.2012
2023Voda22.01.2023 - 09.02.2024

Tí ľudia, ktorí v Číne podľa dátumu narodenia spadajú pod znamenie Zajaca, budú v tomto svojom roku obľúbení, aj keď mierne nerozhodní.

Toto znamenie má tendenciu byť sentimentálnejšie i ambiciózne, ale často povrchnejšie a pohodlnejšie.

Zmätky budú častejšie na konci jari a v druhej polovici leta 2023, vášho roku Vodného Zajaca. Občas sa vyskytnú problémy v pracovnej sfére a v zime pravdepodobne v citovej. Najviac problémov vznikne pri rozhodovaní.

Z bludného kruhu sa však dostanete, aj keď vám to bude trvať dlhšie.

Vplyv roku Vodného Zajaca

Ste milé osobnosti, ktoré budú v spoločnosti obľúbené. Ľudia naokolo majú z vašej prítomnosti príjemný pocit. Máte však aj tendenciu byť sentimentálni a často aj povrchní a viac dôverčiví. Ste vnímavé a jemné osobnosti so vzťahom ku kráse.

Je pre vás veľmi dôležitý pocit bezpečia, domova a istoty. V láske ste verní a romantickí. Tieto citlivé osoby majú vyvinutú empatiu a jemnocit.

Vaše znamenie Zajaca v čínskom horoskope bude mať aj v tomto roku 2023 svoj pokoj a pohodu. Dramatickým situáciám sa preto radšej vyhýbajte. Vďaka svojim silným stránkam viete ovplyvniť okolie. Niektorí to môžu využiť a aj využijú.

Práca a peniaze

Ľudia narodení v čínskom znamení Zajaca sú aj ambiciózni a pracovne úspešní, zvlášť v kultúrnej a umeleckej sfére. Možno v tomto pomerne senzitívnom roku 2023 zistíte, že vo vás drieme umelecký alebo športový talent, o ktorom ste nemali ani tušenie.

Snažte sa byť pozornejší, nech zle nevyhodnotíte situáciu, čo je v danej chvíli vhodné a čo nie. Vo všeobecnosti sa tvrdí, že vaše znamenie má šťastnú ruku a preto môžete mať nečakané šťastie.

Pri zvýšenej opatrnosti sa mnohí z vás uplatnia ako dobrí šéfovia, obchodníci, právnici alebo herci.

Zdravie a kondícia

Hoci pre vás nebude rok 2023 veľmi hektický, nevyhnete sa určitej miere stresu. A práve naň by ste si mali dať pozor. Spánok tvorí veľkú časť života, ale relaxujte, tak ho nezanedbávajte.

Telo i myseľ si potrebuje odpočinúť. Môžete začať tým, že prestavíte svoju izbu tak, aby sa vám v nej lepšie spalo. Vyraďte zrkadlá a sušené kvety. Aj vďaka tomu budete môcť zaspať rýchlejšie a budete sa menej budiť v priebehu noci.

Znamenie podľa elementov

5 elementov

Kovový Zajac

06.02.1951 - 26.01.1952
03.02.2011 - 22.01.2012

Tí, ktorí zvládli minulý rok rôzne komplikácie, budú na tom teraz podstatne lepšie. Planetárne konštelácie vo vás často vyvolajú väčší zmätok a preto sa nebudete vedieť správne rozhodnúť. Obklopte sa príjemnými ľuďmi a deťmi. Tí vám nalejú optimizmus do duše. Zbytočne nepremárnite šťastie, ktoré vám tento čínsky rok prinesie. Nezaspite na vavrínoch. 

Zemný Zajac

19.02.1939 - 07.02.1940
16.02.1999 - 04.02.2000

Vo vašom čínskom roku Vodného Zajaca, nič nebráni, ani vám starším, aby ste viac cestovali. Budete sa však skôr vyhovárať. Nebuďte príliš konzervatívni. Tých mladších musia držať rodičia nakrátko, lebo vedia vynaliezavo špekulovať. To sa týka i štúdia. Nechajte im umelecký rozlet. Nebuďte na ne veľmi prísni, ale systematicky ich veďte k dôslednosti. Oceňujte ich pokroky v štúdiu, i rozmanitých aktivitách.

Ohnivý Zajac

02.02.1927 - 22.01.1928
29.01.1987 - 16.02.1988

Ste veľmi bystrí a variabilní. To by ste mali využiť, zvlášť v tomto vašom čínskom roku Vodného Zajaca. Tí starší môžu ešte veľa vykonať a je len na nich, aký si zvolia cieľ. Majú zmysel pre detail, takže môžu dokončiť i veci odkladané. Ak mladších nepochytí nevhodná nálada, budú mať dobré pracovné výsledky. Zneisťovať vás môžu citové problémy, alebo problémy v rodine. Celkovo je druhá polovica roka 2023 na lásku ideálnejšia. Aj keď mnohí budú mať rozcitlivené srdce z minulých rozchodov, neuzatvárajte sa do seba.

Drevený Zajac

14.02.1915 - 02.02.1916
11.02.1975 - 30.01.1976

Priveľké problémy mať nebudete. Planetárne konštelácie budú niekedy vypätejšie a preto sa stanú napäté vzťahy i medzi ľuďmi. Zamyslite sa nad minulosťou a nájdite v nej príčiny súčasných neúspechov. Starší by sa mali stretávať s mladými ľuďmi. Zdvihne im to náladu, zvlášť, keď ich rady ocenia. Čaká vás dosť príjemných prekvapení. Viete byť šarmantní. To zvýrazní i váš rok čínskeho Zajaca.

Vodný Zajac

25.01.1963 - 12.02.1964
22.01.2023 - 09.02.2024

Ste najcitlivejší zo všetkých Zajacov v čínskom znamení. Druhá polovica roku 2023 je pre vás vhodná na lásku, porozumenie a šťastie. V ostatných obdobiach sú to skôr starosti, najčastejšie s rodinou. Predstieranie, zatajovanie, ani klamstvá vám nepomôžu. Všetko rozhodne vaša duševná psychická forma. Nechajte si veci uležať v hlave, kým sa rozhodnete. Energie vášho znamenia vám budú naklonené. Mnohé problémy a vzťahy sa vyjasnia.

Drak

RokElementObdobie
1904Drevo16.02.1904 - 03.02.1905
1916Oheň03.02.1916 - 22.01.1917
1928Zem23.01.1928 - 09.02.1929
1940Kov08.02.1940 - 26.01.1941
1952Voda27.01.1952 - 13.02.1953
1964Drevo13.02.1964 - 01.02.1965
1976Oheň31.01.1976 - 17.02.1977
1988Zem17.02.1988 - 05.02.1989
2000Kov05.02.2000 - 23.01.2001
2012Voda23.01.2012 - 09.02.2013
2024Drevo10.02.2024 - 28.01.2025

V čínskej tradícii je znamenie Draka symbolom energie, veľkoleposti a sily. Ľudia v znamení Draka sú energickí a múdri, ale aj popudliví.

Ste populárna osobnosť, ale často nepochopená. V tomto roku Zajaca budete mať so znamením Zajaca celkom srdečné a korektné vzťahy. Obaja ste aj dosť romantickí. Budete sa vedieť vzájomne podržať.

Rozumiete svojim plánom i snom a dokážete za nimi ísť s plným nasadením. Energia roku 2023 - Voda - to je aj domov. Prejaví sa veľmi silná túžba po jeho vytváraní.

Vplyv roku Vodného Zajaca

Mnoho ľudí z čínskeho znamenia Draka dostane v tomto roku 2023, roku čínskeho Vodného Zajaca, príučku.

Ani ako vedúci v zamestnaní, či manželský partner nie ste ideálni. Keď sa vám však bude dariť, všetci ostatní budú mať z toho prospech. Doporučuje sa vám čulejší spoločenský život a to i vtedy, keď nebudete mať na ľudí náladu.

Všeobecne však pre vás platí, že to bude celkom vyrovnaný rok. Nečakajú vás veľké finančné straty, ani zlé správy, ale príjemný priaznivý vietor. A celkovo nastane upokojenie. 

Práca a peniaze

Závidia vám mimoriadnu silu a energiu i šťastie vo finančnej oblasti. Aj v roku Vodného Zajaca, keď mnohí budú mať chuť leňošiť, vás poženie túžba získať spoločenskú prestíž a vedieť viac než ostatní.

Vidina ziskov, ako vám ju načrtne niekto mladší z okruhu priateľov, bude iba iluzórna, preto vyčkávajte. Čo máte podniknúť, aby ste nestúpili vedľa, vám bude úplne jasné až v lete.

Ste inteligentní a perfekcionistickí, ale horší vyjednávači pri jednaní s ostatnými. Vaša nátura vás predurčuje k občasnej náladovosti a tvrdohlavosti.

Mnohí z tohto čínskeho znamenia Draka bývajú dobrými umelcami, psychológmi, alebo aj politikmi.

Zdravie a kondícia

V tomto čínskom roku Vodného Zajaca bude vaše zdravie pomerne stabilizované. Nebudú vás trápiť priveľké neduhy. Určite to bude aj preto, že si ho môžte aj sami ovplyvniť.

Podstatný pre telo je i horčík = magnézium. Uľahčuje produkciu melatonínu (spánkového hormónu), ktorý reguluje spánok a znižuje svalové napätie, ktoré môže spánok rušiť. Spánok a jedlo bude teraz pre vás liečivé a upokojujúce.

Mali by ste si užiť všetky stretnutia, na ktoré vyrazíte.

Znamenie podľa elementov

5 elementov

Kovový Drak

08.02.1940 - 26.01.1941
05.02.2000 - 23.01.2001

Tí starší dostanú v lete zaujímavý nápad, alebo začnú niečo nové robiť, čoho by sa mali držať i v budúcnosti. Radšej viac premýšľate ako robíte. Mladí sa budú musieť prinútiť do školských povinností a vyťažiť aj z toho, čo už vedia. Žijete svoju dôležitú životnú etapu. Zo všetkých Drakov ste najprogresívnejší. Starší a skúsenejší by nemali ignorovať svojich najbližších. Tí ich pomoc potrebujú, aj keď sa navonok tvária, že ich to zaťažuje a otravuje.

Zemný Drak

23.01.1928 - 09.02.1929
17.02.1988 - 05.02.1989

Mladší budú mať ešte plnú hlavu zmätkov z minula, hlavne s láskou. Cez prázdniny sa pripravte na zvýšené milostné trápenia, ktoré sa na jeseň zmiernia. Na toto obdobie budú mladší ešte dlho spomínať. Starší sú spätí s prírodou, preto im doporučujeme prechádzky, hlavne v jesennej prírode. Tešte sa zo života a nepremýšľajte nad finančnými otázkami. V nasledujúcom roku Draka budete mať vhodnejšie konštelácie, aj na financie. V rodinách urovnajte drobné problémy.

Ohnivý Drak

03.02.1916 - 22.01.1917
31.01.1976 - 17.02.1977

Celý tento rok je pre ohnivých Drakov vyhovujúci. Ste najbojovnejší z tohto čínskeho znamenia. V prvej polovici roku vám to prinesie ovocie. Starší nech si vychutnávajú, čo im ešte život dá. Mladší si musia dávať pozor, aby sa zbytočne nerozčuľovali a nenarobili si ešte väčšie starosti. Mali by ste ľuďom dávať energiu, a nie im ju ničiť svojimi výbuchmi zlosti. Čakajú vás ešte mnohé pekné dni. Môžete byť neodolateľnými a príjemnými spoločníkmi. Držíte svoj osud v pevných rukách.

Drevený Drak

13.02.1964 - 01.02.1965
10.02.2024 - 28.01.2025

V oblasti financií si tento rok dajte pozor na finančnú stratu. Bude to nepríjemné, ale dobrou správou je, že stratené peniaze zase rýchlo zarobíte. Dokonca nájdete spôsoby, ako generovať ešte viac príjmov. Snažte sa veľa vecí urobiť do leta. Potom vám to nemusí ísť už tak od ruky. Buďte trpezlivejší, nehádžte flintu do žita, keď vám niečo hneď na prvý pokus nevyjde. Opakujte ho a buďte opatrnejší, lebo vy porážky nesiete dosť ťažko. Máte pozitívne vyhliadky. Vo vašom živote hrajú veľkú rolu náhody. Ste dobrí ľudia, aj keď hundravejší.

Vodný Drak

27.01.1952 - 13.02.1953
23.01.2012 - 09.02.2013

Ste trochu éterická bytosť. Zväčša nevyužívate svoje psychotronické schopnosti. Tento rok 2023 sa zamerajte na zarábanie peňazí. Nedoporučuje sa vám meniť zamestnanie, alebo budovať extrémnu kariéru. Niektorí však takéto šance dostanú. Rozhodne sa v tomto roku čínskeho Čierneho Vodného Zajaca obklopujte ľuďmi, ktorí vám prinášajú len to najlepšie. Nestretávajte sa s tými, ktorí hýria negativitou. Mali by ste sa venovať svojím partnerom. Môže vás prekvapiť nečakaná láska, pri ktorej omladnete. Už závisí len od vás, ako dlho s novým partnerom vydržíte.

Had

RokElementObdobie
1905Drevo04.02.1905 - 24.01.1906
1917Oheň23.01.1917 - 10.02.1918
1929Zem10.02.1929 - 29.01.1930
1941Kov27.01.1941 - 14.02.1942
1953Voda14.02.1953 - 02.02.1954
1965Drevo02.02.1965 - 20.01.1966
1977Oheň18.02.1977 - 06.02.1978
1989Zem06.02.1989 - 26.01.1990
2001Kov24.01.2001 - 11.02.2002
2013Voda10.02.2013 - 30.01.2014
2025Drevo29.01.2025 - 16.02.2026

Ľudia narodení v čínskom horoskope Hada sú inteligentné, premýšľavé a hĺbavé osobnosti. Máte dobre vyvinutú intuíciu, a ste pozorní a rozhodní. Vyžaruje z vás múdrosť, tajomnosť, ale často aj márnomyseľnosť a zmyselnosť.

Svoje problémy sa snažíte riešiť sami. Zvlášť vy starší viete poradiť ostatným. Ste dobrými rečníkmi, ale niekedy si aj vymýšľate, hlavne keď máte problémy.

V kútiku vašej zabarikádovanej duše ste tichý romantik a hlboký mysliteľ, často sa spoliehajúci na svoju intuíciu.

Vplyv roku Vodného Zajaca

Hoci neradi prijímate rýchle rozhodnutia, tento rok budete k nim nútení, ale bravúrne ich zvládnete. Nehlásajte nahlas do sveta, že sa vám len lepí smola na päty.

V roku čínskeho Čierneho Vodného Zajaca vám vaša myseľ bude našepkávať, aby ste boli láskavejší, intuitívnejší a prezieravejší. Hoci oplývate životnou múdrosťou, bývate v očiach druhých často sebeckí a pichľaví. Vašim súcitom s inými prekonáte množstvo prekážok.

V tomto roku pomôžte tým, ktorí to skutočne potrebujú. Máte zmysel pre humor, no keďže veľa nehovoríte, prejaví sa to iba v určitých situáciách. Smiech tiež lieči.

Práca a peniaze

Pri ceste za úspechom by ste sa mali vzdať svojej typickej záhaľčivosti. Viete pracovať aj v kolektíve, takže túto schopnosť často využijete aj v profesii. Viete sa ľahšie dostať do vedúcej, či výhodnej pozície.

V roku Vodného Zajaca vás ľudia budú blokovať svojimi nárokmi. Vytrvajte a choďte svojou cestou krôčik po krôčiku. Neudeje sa nič prevratné.

Budete cítiť, že je potrebné postarať sa o svoju finančnú budúcnosť. To nemôže byť vykonané tým, že splníte sebe alebo niekomu inému každý rozmar. Vaša peňaženka bude pomaly, ale neustále zmenšovať svoj objem.

Had nájde najlepšie uplatnenie, keď chce, tak vždy.

Zdravie a kondícia

Venujte väčšiu pozornosť tomu, čo je na tanieri a to najmä v popoludňajších a večerných jedlách. Nestačí sa venovať iba tomu fyzickému telu, musíte si uvedomiť aj to, že máte duševnú stránku. Keď je dlhodobo v neuspokojivom stave, začnú sa problémy prenášať aj do fyzického tela.

Nebuďte impulzívny vo svojich rozhodnutiach a vždy sa uistite, že idete správnou cestou. Harmónia vám uvoľní negatívno.

Znamenie podľa elementov

5 elementov

Kovový Had

27.01.1941 - 14.02.1942
24.01.2001 - 11.02.2002

Ani v tomto roku nevyvolávajte napäté situácie, buďte viac diplomatickí a pokojnejší. Starší dostanú chuť robiť viac a niečo užitočnejšie. To nemusí súvisieť len s peniazmi. Môže to byť hoci aj charitatívna činnosť, alebo pomoc blízkym. Budete mať pocit dôležitosti a ocenenia. Mladí budú špekulovať, až to okoliu nemusí byť príjemné. Mali by si uvedomiť, že i umeniu lásky a spolužitia sa treba učiť. V práci budú chcieť trochu švindľovať.

Zemný Had

10.02.1929 - 29.01.1930
06.02.1989 - 26.01.1990

Vaše čínske znamenie, uvážlivý Zemný Had, prežije dobrý rok. Jediné nebezpečie môže byť láska. Prázdninové lásky zanechajú stopy do budúcnosti. Ak váš vzťah, vy mladší, prežije aj druhú polovicu roku, budete spokojní. S tými, čo sa rozídu, bude na nevydržanie. Neuzatvárajte sa potom do seba. Máte dar reči, tak komunikujte. Aj vám starším komunikácia s ostatnými bude veľmi pomáhať. Neleňošte doma a vidíte si na čerstvý vzduch, hoci len na krátko.

Ohnivý Had

23.01.1917 - 10.02.1918
18.02.1977 - 06.02.1978

Vy, narodení v čínskom znamení Ohnivého Hada, ste z tohto znamenia najdivokejší. Nedajte sa v tomto roku rozčúliť. Niektoré jesenné planetárne konštelácie vás k tomu budú provokovať. Už aj do polovice marca môžete zaznamenať menšie problémy v partnerstvách, alebo odmietnutia. Tých starších už tak nič veľmi nerozhnevá. Buďte však všetci opatrní pri manipulácii s peniazmi, hlavne, keď ste rozčúlení.

Drevený Had

02.02.1965 - 20.01.1966
29.01.2025 - 16.02.2026

Tento rok máte ovplyvnený rokom minulým. Ak sa vám doteraz darilo, nemáte sa čoho báť. V citovej oblasti príde na jeseň menšia, ale zvládnuteľná kríza. Robte len to, čo je najnutnejšie, lebo pod nátlakom si viete všeličo zhoršiť. Ste veľmi progresívni a dokážete spraviť i veci, o ktorých sa väčšine ľudí ani nesníva. Niektorí z vás budú až príliš taktizovať, zvlášť, keď si nebudete vedieť pomôcť. Neznížte sa ku klamstvám, ani planým rečiam. Nemusíte mať na všetko hneď odpoveď.

Vodný Had

14.02.1953 - 02.02.1954

Najviac špekulujete zo všetkých ľudí z čínskeho znamenia Hada. Práve vašimi myšlienkami môžete byť priamo ohrození v tomto roku 2023, roku čínskeho Čierneho Vodného Zajaca. Z napätých konštelácií môžete mať chmúrne myšlienky.

Dramaticky nezveličujte svoje problémy a nezaoberajte sa finančnými transakciami. Vaša roztržitosť by mohla zapríčiniť vážnu chybu, ktorá by vás neskôr mohla veľmi mrzieť.

Držte sa v rodinnom kruhu. Ak sa v práci nepohádate, alebo vás nezavalia povinnosťami, máte dobré vyhliadky.

Kôň

RokElementObdobie
1906Oheň25.01.1906 - 12.02.1907
1918Zem11.02.1918 - 31.01.1919
1930Kov30.01.1930 - 16.02.1931
1942Voda15.02.1942 - 04.02.1943
1954Drevo03.02.1954 - 23.02.1955
1966Oheň21.01.1966 - 08.02.1967
1978Zem07.02.1978 - 27.01.1979
1990Kov27.01.1990 - 14.02.1991
2002Voda12.02.2002 - 31.01.2003
2014Drevo31.01.2014 - 18.02.2015
2026Oheň17.02.2026 - 05.02.2027

Ľudia narodení v čínskom znamení Koňa sú vitálni, veselí, inteligentní a priateľskí, hoci majú často sklony k sebeckosti. Chcú byť nezávislí. Pri komunikácii s inými by ste mali druhých viac sledovať, aby ste sa vyhli problémom.

Čínsky rok Čierneho Vodného Zajaca zvýrazní spojenie, ktoré máte s vašimi blízkymi. Bude vám pripomínať, aby ste si verili a neukazovali svoju zraniteľnosť. Bude ukazovateľom vašej potreby preorientovať svoje hodnoty a dôverovať viac svojmu inštinktu.

Rok 2023 vás poženie vpred k spoločným cieľom.

Vplyv roku Vodného Zajaca

Vy si dáte záležať na svojom zovňajšku a budete mat záujem o priazeň ľudí. Nemajte strach, že ľudia strácajú o vás záujem. Ani osoby opačného pohlavia vás nenechajú ľahostajnými. V krajnej núdzi nadviažete viac výhodných priateľstiev.

Viete si poradiť aj v dobe, keď iní majú starosti. Viete získať priazeň aj na konkurzoch, už pri prvých vetách. Zvlášť ženy sú v tomto vynikajúce.

Nenechajte sa obmedzovať. Doprajte si relaxáciu a koníčky, pretože to v tomto roku budete potrebovať.

Najdôležitejším nepriateľom úspechu je pre vás pomsta. Netreba plytvať energiou a časom na prázdne urážky. V oblasti lásky treba venovať väčšiu pozornosť, ktorú vydávate, najmä, ak chcete prilákať spriaznenú dušu.

Práca a peniaze

Tento čínsky rok Čierneho Vodného Zajaca môže pôsobiť vnútorným volaním po potrebe tvorivosti a sebavyjadrenia, ale aj pohodlia. Ak sa dá na niekoho poukázať v zmysle, že “drie ako kôň”, je to práve človek narodený v čínskom znamení Koňa.

Pracovné nasadenie bude obdivuhodné. Ste silní ľudia so zmyslom pre povinnosť, intelektom a “sedliackym rozumom”. Ľahko sa prispôsobíte situácii a bývate aj dobrí vodcovia. Môžete však byť nestáli a aj, keď sa pre niečo nadchnete, neznamená to, že to aj dokončíte.

Tento rok 2023 môže byť pre vás stimulom chopiť sa novej šance. Dokážete sa všestranne uplatniť.

Zdravie a kondícia

Ľuďom narodeným v roku Koňa prináša čínsky horoskop na rok 2023 aj zmysel pre zodpovednosť, príjemnosť a rozumnosť. Posilní vás aj uspokojivejší zdravotný stav.

Počas nasledujúcich dvanástich mesiacov budete cítiť dosť životnej energie a pomernej vitality. Ľahšie však môžu nastať problémy s nohami a žalúdočné ťažkosti.

Dôležité bude prestať sa rozčuľovať kvôli každej hlúposti. Keď vás niekto naštve, hneď nekričte, nenechajte váš tlak stúpnuť. Radšej sa zhlboka nadýchnite a povedzte dotyčnému svoj názor.

Vaša myseľ vás vyzýva začať pracovať na vašich cieľoch.

Znamenie podľa elementov

5 elementov

Kovový Kôň

30.01.1930 - 16.02.1931
27.01.1990 - 14.02.1991

V tomto roku by ste sa mali rozptýliť medzi priateľmi a na návštevách. Spravte si náladu tak, ako vám to vyhovuje, či už doma alebo na výletoch. Prípadná ostrejšia výmena názorov len prečistí vzduch a mnohé sa upraví. Mladí, nepodceňujte svoje vzdelanie, aj keď vám učenie veľmi nepôjde, snažte sa sústrediť. Cvičte sa vo výrečnosti. V partnerstve to nebudete mať ľahké. Mnohí si starosti s láskou prenášajú ešte z minulosti. Urovnávacie rozhovory budú najúčinnejšie v druhej polovici roku. Športujte, aby ste si udržali dobrý pocit a kondíciu.

Zemný Kôň

11.02.1918 - 31.01.1919
07.02.1978 - 27.01.1979

Krása a poriadok vás upokojí. Zamerajte sa na to, lebo tento rok 2023 môže vypuknúť menší chaos a príjemná pohoda by bola podcenená. Sami budete vedieť, ako zvládnuť krušné chvíle. Ste ľudia konzervatívnejší s túžbou po slobode. Neradi improvizujete, ale komplikované chvíle viete zvládnuť. Nezaujímajte sa veľmi o finančné transakcie a neprovokujte svojich nadriadených. Mladší by v láske mali byť spokojní. Pre istotu však nedajte najavo svoju nervozitu.

Ohnivý Kôň

21.01.1966 - 08.02.1967
17.02.2026 - 05.02.2027

Ste najaktívnejší a najrozhodnejší z tohto znamenia Koňa. Býva s vami najväčšia zábava. Hoci zažijete napäté chvíle, často ste strojcami svojho nešťastia. Ohnivý živel vo všeobecnosti zvádza k neuváženým rozhodnutiam. Nenarobte si nepriateľov, ani na pracovisku nie. Uplatnite radšej svoj šarm a humor. Zabránite mnohým problémom, ak niečo radšej nepoviete. Často až neskoro poznáte svoje chyby. Športovanie prospeje vášmu telu a duši, svalom i mozgu.

Drevený Kôň

03.02.1954 - 23.01.1955
31.01.2014 - 18.02.2015

V tomto roku väčšinu problémov vyriešite povznesenou eleganciou. Nebudete mat pocit spokojnosti, ale partnerskú krízu vyriešite. Starosti vám môžu spraviť deti. Emócie neduste v sebe, radšej sa vyrozprávajte, alebo aj nakričte. I s deťmi rozprávajte otvorene. Mnohé problémy vyriešite, alebo sa vyriešia časom samé. Veľké zmeny so sťahovaním radšej odsuňte. Nemajte pocit, že ste už starí a nepotrební.

Vodný Kôň

15.02.1942 - 04.02.1943
12.02.2002 - 31.03.2003

Ľudia narodení v čínskom horoskope Koňa sú ambiciózni a odvážni, ale môžu byť často netrpezliví. Nepodceňujte svoje prirodzené inštinkty. Aj keď niekedy budete mať pocit, že vás prirodzená intuícia sklamala. Ale ak by ste to neskúsili, tak by ste boli sklamaní ešte viac. Vy starší neupadajte do melanchólie. Žiadny hmatateľný dôvod k tomu mať nebudete. Nebojte sa budúcnosti. Realizujte sa v nejakom hobby. Oživte staré zvyky. Dobrá zábava je účinná na všetky problémy. Mladí by sa mali učiť diplomatickej výrečnosti.

Koza

RokElementObdobie
1907Oheň13.02.1907 - 01.02.1908
1919Zem01.02.1919 - 19.02.1920
1931Kov17.02.1931 - 05.02.1932
1943Voda05.02.1943 - 24.01.1944
1955Drevo24.01.1955 - 11.02.1956
1967Oheň09.02.1967 - 29.01.1968
1979Zem28.01.1979 - 15.02.1980
1991Kov15.02.1991 - 03.02.1992
2003Voda01.02.2003 - 21.01.2004
2015Drevo19.02.2015 - 07.02.2016
2027Oheň06.02.2027 - 25.01.2028

Ste zvyčajne elegantní a uhladení, s umeleckými sklonmi, hoci často hanbliví a pesimistickí. Doprajte si jemnosť, vkus i zmysel pre krásu. Pri nadväzovaní nových známostí ste ostražití, čo vyplýva z vašej nedôverčivosti.

Priatelia sa môžu na vás spoľahnúť. Upriamenie na riešenie detailov vám pomôže, aj v práci. Viete dokončiť veci až v závere, vďaka vašej fantázii. Ste dosť nepokojní, preto sa radšej zamerajte na rutinné činnosti.

V láske sa nebudete cítiť veľmi bezpečne. Budete sa báť klamstva. Obávate sa, že sa stanú aj planéty nemilosrdnejšie. Doprajte nejakú realizáciu i vašej fantázii.

Vplyv roku Vodného Zajaca

Ste ľudia s dobrým vkusom, intuíciou, eleganciou a empatiou. Ste pozorní a citliví, väčšinou skôr nepokojní ako rozvážni. Vďaka svojej jemnej povahe vás však vo vnútri trápi celý rad neistôt, ktoré pred okolím maskujete neochvejnú sebaistotou.

Rok bude aj o vašej potrebe posilniť spojenie s ľuďmi vo vašom blízkom okolí. V tomto roku počúvajte aj srdce. Osoba s odlišnou mentalitou bude presne to, čo potrebujete - bude totiž vyvažovať vaše nedostatky.

Práca a peniaze

Ste zruční a radi niečo vytvárate. Aj na kolegov pôsobíte vrelým a príjemným dojmom. Ste závislí na materiálnych statkoch a preto môže byť v tomto roku 2023 váš život komplikovanejší.

Mali by ste sa spoliehať na vlastné schopnosti. Rozmyslite každé slovo! Neuváženým výrokom by ste sa mohli pripraviť o víťazstvo.

Ak zvažujete ďalšie vzdelávanie, konečne nájdete odbor, ktorý vás tak nadchne, že sa do učiva priamo ponoríte. Najvhodnejšie povolanie je to, čo vás bude baviť.

Zdravie a kondícia

Energia v tomto roku poukazuje na to, že môžete byť v napätí. Preto zatúžite po harmonickejších myšlienkach, súzvuku vašej mysle a tela. Rovnako, ako po tom túžia ľudia okolo vás.

Nové skutočnosti vám umožnia jasnejšie a transparentne myslieť. Vzťah mysle s telom je vám dobre známy a vy viete, s akými účinkami môžete počítať.

Len tak si osamote, v pokoji a tichu pohovieť, aj to je účinný spôsob relaxácie. Prospeje to telu i mysli.

Mali by ste sa viac sústrediť na krásu a pohodu okolo vás, ale aj vo vašom vlastnom vnútri. Potom môžete vytvoriť niečo krásne, prospešné, chvályhodné a zdravé.

Znamenie podľa elementov

5 elementov

Kovová Koza

17.02.1931 - 05.02.1932
15.02.1991 - 03.02.1992

Intuícia a neblahé tušenia vás budú tento rok znervózňovať. Mnohé z vašich strachov sa nepotvrdia, ale i tak buďte opatrnejší pri finančných operáciách. Vyhnite sa tomu, že by vás podviedli. Deti tohto znamenia by mali byť vedené k samostatnosti. Aj keď sa im to teraz nebude páčiť, ocenia to až za niekoľko rokov. Nemali by ste ich ale nútiť robiť veci, ktoré ich nebavia, pretože by rýchlo stratili zápal a náladu. Dbajte na to, aby sa nezlajdáčili. S vitamínmi prírody v podobe ovocia budete ľahšie odolávať stresom a chorobám.

Zemná Koza

01.02.1919 - 19.02.1920
28.01.1979 - 15.02.1980

Musíte aspoň navonok vyzerať pokojne, len tak si vzbudíte rešpekt okolia. Rozčuľovaním by ste rešpekt len strácali. Pobyt v prírode a jej plody vás upokoja. Tomu by sa nemali vyhýbať ani mladšie ročníky tohto čínskeho znamenia Kozy. Menším problémom v zamestnaní sa v roku 2023 nevyhnete. Mnoho starostí si budete musieť vyriešiť bez pomoci ostatných. Ak vám hrozí rozchod, riešte to s rozvahou, pokojne a v mieri. Z roztržitosti môžete strácať veci, kľúče, bankomatové karty, alebo peňaženky.

Ohnivá Koza

09.02.1967 - 29.01.1968
06.02.2027 - 25.01.2028

V tomto roku si vďaka vašej prostorekosti alebo nevhodným výberom slov môžete spraviť menšie rodinné problémy. Zdá sa, ako keby vám tento rok prerástol cez hlavu. Jednoduché to nebudú mať ani tí vo vedúcich pracovných pozíciách. Na dovolenku je vhodnejšia druhá polovica prázdnin. Nerobte žiadne veľké rozhodnutia, lebo by ste mohli niekedy zbytočne zlyhať.

Drevená Koza

24.01.1955 - 11.02.1956
16.02.2015 - 08.02.2016

Finančné starosti vám zoberú chuť rozčuľovať sa nad maličkosťami. Na mizine neostanete, ale stále ich na niečo potrebovať budete. Vaše hlavné problémy budú prameniť zo všetkého materiálneho. Môže sa to týkať bytu, či auta, ale hlavne detí, ktoré si budú peniaze pýtať. Buďte v tomto smere opatrnejší. Nikomu nedávajte, či nepožičiavajte veľa. Všetko si potvrďte zmluvami s podpisom. A každého si radšej poriadne preverte. Uvoľnia vás kultúrne podujatia.

Vodná Koza

05.02.1943 - 24.01.1944
01.02.2003 - 21.01.2004

Najšťastnejší ste vtedy, keď ste milovaní. Ste veľmi citliví a potrebujete podporu iného človeka, aby ste mohli žiť tak, ako si predstavujete. Starší už vedia ovládať svoje nálady tak, aby to na nich ich okolie nepoznalo. Dokončite veci dávnejšie začaté. V partnerstve to bude neisté, hlavne preto, že neistí ste vy sami. Nepúšťajte sa do pochybných a riskantných podnikov, hlavne nie finančných. Bude vám chýbať pokoj a inštinkt pre nebezpečie. V náročnejších obdobiach je dôležité vedieť si chrániť svoju energiu, pretože ľudia môžu začať vašu situáciu využívať.

Opica

RokElementObdobie
1908Zem02.02.1908 - 21.01.1909
1920Kov20.02.1920 - 07.02.1921
1932Voda06.02.1932 - 25.01.1933
1944Drevo25.01.1944 - 12.02.1945
1956Oheň12.02.1956 - 30.01.1957
1968Zem30.01.1968 - 16.02.1969
1980Kov16.02.1980 - 04.02.1981
1992Voda04.02.1992 - 22.01.1993
2004Drevo22.01.2004 - 08.02.2005
2016Oheň08.02.2016 - 27.01.2017
2028Zem26.01.2028 - 12.02.2029

Ľudia narodení v čínskom znamení Opice sú vitálni, veselí, inteligentní a priateľskí, hoci majú často sklony k sebeckosti. Sú nezávislí.

Vyostrujúce vzťahy vo všemocnosti dokáže povaha niektorých ešte viac vyostriť. Keď majú dobrú náladu, provokujú nemiestnym humorom. Keď sú nahnevané, chcú schválne nahnevať aj ostatných. Máte veľkú výrečnosť, ktorá dokáže ľuďom náladu pokaziť, ale i napraviť.

Mali by ste byť ostražití, aby ste nepodliehali svojim oportunistickým predstavám, kvôli ktorým môžete vzbudzovať u ostatných nedôveru. Ste plní emócií a nie je ľahké vás skrotiť. Aj tie najťažšie problémy však dokážete vyriešiť s ľahkosťou, preto budete žiadaní i v tomto roku čínskeho Čierneho Vodného Zajaca.

Vplyv roku Vodného Zajaca

Ste osobnosť inteligentná, originálna a inovatívna. Vaše schopnosti niekedy hraničia s genialitou, ale ste rodený voľnomyšlienkar. Vďaka svojej príťažlivej osobnosti ste takmer vždy a všade obľúbení.

Hlavne nepanikárte a pamätajte, že sa väčšinou všetky problémy dajú vyriešiť. V tomto roku sa zamerajte len na svoje záležitostí. Naučte sa ovládať svoje emócie, pohyb a gestá. Bude to chcieť trochu cviku a tolerancie.

Práca a peniaze

Aj tie najťažšie problémy dokážete vyriešiť s ľahkosťou, preto ste žiadaní takmer v každej profesii, zvlášť, kým ste mladí. Viete sa zabávať tým, že riešite najzáhadnejšie problémy a vymýšľate si nové finty.

Nie je pre vás problém uplatniť sa všade, kde sa vyžaduje inovatívny a kreatívny prístup k práci. Môže to pre vás znamenať, že by ste sa mali menej sústreďovať na konečný cieľ svojich úloh a vašu pozornosť by ste mali upriamiť na aktuálnu situáciu. Jednoducho povedané: prežívajte to, čo je tu a teraz a nepremýšľate nad tým, ako sa to skončí.

Zdravie a kondícia

Rok 2023 bude pre vás obdobím prestavby fyzických i psychických síl. V prvých týždňoch roka sa môžete cítiť slabší a trochu bezmocný. To je výsledkom ťažšieho prelomu a prechodu roka a celkovou únavou po zime.

Počas tohto obdobia môžete cítiť napätie spojené s pohlavnými orgánmi, zažívacím traktom a trávením. Nepreťažujte príliš ani žalúdok. Snažte sa jesť ľahšie, zdravšie jedlá v pravidelných intervaloch.

Sledujte svoje telo. Bude vám dávať jasné signály o svojich potrebách a problémoch.

Znamenie podľa elementov

5 elementov

Kovová Opica

20.02.1920 - 07.02.1921
16.02.1980 - 04.02.1981

Ťažšie sa sústreďujete a v tomto roku to úplne ľahké mať nebudete. Ovládajte si premenlivé nálady a zvládnete aj náročnejšie planetárne energie. Vynechajte práce, kde sa treba sústrediť a snažte sa o samostatnosť. Spolupracovníci by si nemuseli zvyknúť na vaše nevyspytateľné chovanie a provokujúce poznámky. Mohlo by sa to zvrhnúť na otvorený konflikt. Prejavujte sa profesionálne nielen v práci, ale aj doma. Vy starší, čo ste prežili mnoho “kopancov” v živote, skúste o nich poučiť tých mladších.

Zemná Opica

30.01.1968 - 16.02.1969
26.01.2028 - 12.02.2029

Premôžte rezignáciu a pohodlnosť. Výhovorkami neodsúvajte domáce, či pracovné povinnosti, ani zavinené chyby. Ostatní vás môžu prekuknúť. Mnoho výhovoriek a klamstiev vyjde totiž tento rok 2023 na povrch. Aj v láske buďte opatrní. Nerobte svojim partnerom zbytočné ťažkosti. Ťažšie časy by mali dať ľudí dohromady. Vaša nepochopená improvizácia by všetko ešte viac a zbytočne skomplikovala.

Ohnivá Opica

12.02.1956 - 30.01.1957
08.02.2016 - 27.01.2017

V tomto roku budete mať zlepšenú psychickú a fyzickú kondíciu, ale nemusíte si ju udržať. Ste najneprehľadnejší zo všetkých ľudí čínskeho znamenia Opíce - bystrí, s talentom, bez zábran. Tak nebuďte zbytočne nervózni. Najlepšie prežijú toto obdobie čerstvo zamilovaní, alebo tí, ktorí dlhodobo žijú v pokojnom a harmonickom partnerskom vzťahu. Viete sa rýchlo vyrovnať a zahnať depresívne myšlienky. Doma i ku kolegom a šéfom sa chovajte slušne a korektne.

Drevená Opica

25.01.1944 - 12.02.1945
22.01.2004 - 08.02.2005

Detičky tohto znamenia budú živé a nezvládnuteľné. Budú si vynucovať to, čo si zaumienia, aj zlosťou, plačom, alebo citovým vydieraním. Starší sa tiež budú musieť krotiť v nevhodných poznámkach, pretože tie by im možno ich okolie neodpustilo. Nepreneste svoju zlú náladu na ostatných. Neničte si tak súžitie. Bleskové víťazstvo môže byť do budúcnosti skôr na škodu. Radšej ľuďom dobre poraďte. Vašu múdrosť v tomto roku 2023 preneste na ostatných.

Vodná Opica

06.02.1932 - 25.01.1933
04.02.1992 - 22.01.1993

Tohtoročné lásky zatemnia mnohým mladým mozog. Nenarobte priveľa starostí ani sebe, ani rodičom. Na učivo sa nebudete vedieť sústrediť, hlavne na jeseň, pretože budete mať plnú hlavu prázdninových zážitkov. Tento rok čínskeho Čierneho Vodného Zajaca máte takmer zlomový. Nech vás sklamania v láske nezavedú k alkoholu, alebo k drogám. Športujte, majte koníčky a veselú myseľ. Ani tí starší by si nemali pripúšťať zbytočné problémy. Žite vyskúšaným životným štýlom, medzi knihami, priateľmi a energiami prírody.

Kohút

RokElementObdobie
1909Zem22.01.1909 - 09.02.1910
1921Kov08.02.1921 - 27.01.1922
1933Voda26.01.1933 - 13.02.1934
1945Drevo13.02.1945 - 01.02.1946
1957Oheň31.01.1957 - 17.02.1958
1969Zem17.02.1969 - 05.02.1970
1981Kov05.02.1981 - 24.01.1982
1993Voda23.01.1993 - 09.02.1994
2005Drevo09.02.2005 - 28.01.2006
2017Oheň28.01.2017 - 15.02.2018
2029Zem13.02.2029 - 02.02.2030

Kohút je čínske znamenie, v ktorom sú energickí a flexibilní ľudia. Sú inteligentní a sebaistí so sklonmi k okázalosti.

O pocity druhých sa príliš nezaujímate, napriek tomu tajne túžite po uznaní. Ľudia narodení v čínskom znamení Kohúta sú zvyčajne premýšľaví, bystrí a talentovaní. Niekedy sa však správate pre iných nepochopiteľne, a preto mávate problémy pri komunikácii s ostatnými.

Pri rozhodovaní uprednostňujete logické zhodnotenie faktov. Svoje rozhodnutie zdôvodňujete argumentami. Niekedy sa však necháte uniesť fantáziou.

Vaša panovačnosť a nevyspytateľnosť prináša do rodinného hniezda znateľný nepokoj. Naučte sa improvizovať, plánovať a prakticky organizovať aj chod domácnosti.

Vplyv roku Vodného Zajaca

Tento rok čínskeho Čierneho Vodného Zajaca bude pre vás pestrofarebný, tak ako sú v prenesenom význame pestrofarebné vaše pierka.

Môžete žať úspechy z predchádzajúceho obdobia všeobecnej nervozity, ktorú využijete vo svoj prospech. Nečestné chovanie by sa vám však vrátilo ako bumerang naspäť.

Mnohí nájdu lepšiu prácu, alebo si v zamestnaniach polepšia. Sebavedomím ohúria svojich šéfov. Nesmiete však zabúdať na detaily.

Ľudom z čínskeho znamenia Kohúta sa bude v roku 2023 viac dariť ako ostatným a ľudia to vycítia. Bude to platiť nielen na pracovisku, ale aj všeobecne.

Práca a peniaze

Ste pracovití a húževnatí, radi pracujete aj nad rámec svojich možností a tak posúvate svoje hranice. Tak to bude aj v tomto roku 2023, roku čínskeho Čierneho Vodného Zajaca, keď iní budú mať sklony k lenivosti a pohodlnosti.

Mali by ste osloviť prípadných dlžníkov, ktorí sa teraz nebudú ponáhľať so splácaním. Nenechajte sa obalamutiť výhovorkami.

Starostlivejšie počúvajte seniorov. Ich názory a životné skúsenosti vás budú motivovať a inšpirovať. Vďaka ich nápadom si vyslúžite obdiv aj rešpekt nadriadených a upevníte si svoju pracovnú pozíciu. Viete manažovať, ale kvôli nereálnym predstavám môžete zbytočne sekírovať svoje okolie.

Zdravie a kondícia

Nutnosť byť stále v strehu vás psychicky unaví. Bolesti chrbtice, či problémy s dýchaním, hrdlom a hlasivkami. Rozsah zlých faktorov, ktoré sa môžu vyskytnúť v prípade neexistujúcej kontroly nad svojimi emóciami, je veľmi široký.

Relaxujte v úzkej skupine blízkych. Prijmite sa ako súčasť ich pozitívnych, podporných energií. Ak máte v súčasnosti nejaký nevyriešený konflikt, možno sa budete musieť pripraviť na to, že vyriešiť ho môže iba súcit a zodpovednosť. Vaše pocity hovoria aj o vašej vnútornej potrebe ukázať vašu odvahu.

Znamenie podľa elementov

5 elementov

Kovový Kohút

08.02.1921 - 27.01.1922
05.02.1981 - 24.01.1982

Hoci starší sa nebudú v tomto roku 2023 chcieť zviditeľňovať, predsa by to mali párkrát skúsiť. Sami, aj tí ostatní, zazrú ešte ich duševnú silu a dlhodobé skúsenosti. Mladší by mali obmedziť frajerinu a nájsť na všetko správnu mieru. Len málo ľudí bude zvedavých na ich exhibicionizmus. Budú od nich skôr čakať seriózne výsledky. Môžete sa však pustiť aj do zložitých záležitostí. Šance máte v roku 2023 celkom veľmi dobré.

Zemný Kohút

17.02.1969 - 05.02.1970
13.02.2029 - 02.02.2030

Hoci môžete byť v tomto roku vnútorne smutní, navonok to nedáte najavo. Často sa brzdíte v kariére, zbytočne. Neuzatvárajte sa pri prvom neúspechu a neprestávajte si veriť. Celkovo vám vaše čínske znamenie Kohúta dáva mnohé šance dosiahnuť nový úspech. Nestojte zbytočne bokom od diania. Jeseň je vaše dobré, pokojnejšie obdobie v pracovnom i v súkromnom živote.

Ohnivý Kohút

31.01.1957 - 17.02.1958
28.01.2017 - 15.02.2018

Bojujte, vrele sa vám to doporučuje tento rok čínskeho Čierneho Vodného Zajaca. Stačí len, keď udržíte emócie pod rozumnou a logickou kontrolou. Aj keď niektoré dni budú viac napäté, nerozhadzujte jedovaté poznámky, lebo vám zhatia plány. Partneri vám budú veriť. Nezničte ich dôveru. Serióznejšie vystupovanie vám dopomôže k novej láske i príležitostiam. Nedajte sa vyprovokovať. Nechajte v roku 2023 novým udalostiam voľnejší priechod.

Drevený Kohút

13.02.1945 - 01.02.1946
09.02.2005 - 28.01.2006

V tomto roku mnohým, zvlášť deťom, prospejú rodinné výlety na čerstvom vzduchu, hlavne v jesennom počasí. Starším to v tomto roku 2023 bude výborne myslieť, To by mali všestranne využiť. I na pracovisku budú oveľa progresívnejší ako ich kolegovia. Nepoužívajte však tvrdý humor, pretože mnoho ľudí je naň, a sčasti i na vás, alergických. Nezabúdajte na príjemný odpočinok spolu s tými, čo sú vám milí.

Vodný Kohút

26.01.1933 - 13.02.1934
23.01.1993 - 09.02.1994

V tomto roku môžu mať, zvlášť mladší, starosti s disciplínou. Svoje sebahodnotenie nesmú prehnať, inak sa dostaví doma aj v škole nejeden problém. Rodičia by mali dozrieť, aby si mnohé nepokazili. Talent by mohol v tomto prípade vyjsť navnivoč. Ani starší by nemali hádzať flintu do žita, keď sa zdravotne nebudú cítiť najlepšie. Základ úspechu je, aby sa cítili po každej stránke čo najspokojnejšie.

Pes

RokElementObdobie
1910Kov10.02.1910 - 29.01.1911
1922Voda28.01.1922 - 15.02.1923
1934Drevo14.02.1934 - 03.02.1935
1946Oheň02.02.1946 - 21.01.1947
1958Zem18.02.1958 - 07.02.1959
1970Kov06.02.1970 - 26.01.1971
1982Voda25.01.1982 - 12.02.1983
1994Drevo10.02.1994 - 30.01.1995
2006Oheň29.01.2006 - 17.02.2007
2018Zem16.02.2018 - 04.02.2019
2030Kov03.02.2030 - 22.01.2031

Podľa čínskych tradícii sú charakterové vlastnosti ľudí z čínskeho horoskopu Psa príkladné. Títo ľudia sú snaživí a prispôsobiví. Vašim poznávacím rysom je aj skromnosť, veľkorysosť a vernosť tým, ktorých milujete. Máte hlboký zmysel pre lojalitu, ste čestní, úprimní, chápajúci idealisti. Snažíte sa, aby sa na vás dalo spoľahnúť.

Tieto charakterové črty vás však predurčujú k obavám zo staroby, nemohúcnosti a svojho zlyhania. Ste na seba tvrdí a až príliš nároční.

V duši ste netrpezliví a ustarostení a so svojím partnerom si často neviete dať rady. So svojím nekompromisným konaním môžete prísť o partnera, alebo o náklonnosť blízkej rodiny.

Vplyv roku Vodného Zajaca

V tomto roku 2023, v ktorom si každý bude chcieť uľahčiť, by ste mali viac veriť svojmu vnútornému hlasu a byť otvorenejší a tolerantnejší voči svetu.

K vám bude tento rok znesiteľný. Môže viesť k novým láskam, ale tiež aj k rozchodom, či sporom. Osud vám vyryje nové vrásky. Aj vaša psia vernosť nebude celkom ocenená.

Na sklamania zabudnite pri kamarátoch a spokojnej rodine. Zlú náladu neprenášajte domov, ani do práce, pretože by ste mohli prísť o zamestnanie, alebo peniaze. Našťastie, vy si svoje rany viete vylízať a zregenerovať sa.

Práca a peniaze

Častejšie budete premýšľať o vašej budúcnosti. Ktorým smerom by ste sa mali v živote vydať? Čo je pre vás najlepšie? Naučte sa používať väčšiu slobodu, ktorá pochádza z finančnej stability.

Snažte sa zabezpečiť dlhodobo, pre prípad nečakaných udalostí. Zaplatíte menšiu daň za vrodenú dôverčivosť a vlastnosť “starať a pomáhať”, lebo od vás niekto stále bude niečo chcieť doma, aj v zamestnaní. Začnete sa správať tichšie, aby ste boli pre okolie “neviditeľní”.

Na odpočinok vám nezostane veľa času a tak možno pozmeníte taktiku. Aj drobnosti môžete vnímať ako neprekonateľné ťažkosti. Máte však dobre vyvinutú intuíciu a tá vám v živote pomôže.

Zdravie a kondícia

Vaše zdravie bude v tomto roku závisieť aj od toho, ako sa vysporiadate s každodenným náporom a povinnosťami.

Ak sa budete držať optimistickejšieho naladenia, nedovolí vám to, aby vám nejaká komplikácia, či zdravotná porucha ochromila vaše telo. Budete sa cítiť ľahšie a vážnejšie ochorenie nenastane. Starajte sa preto hlavne o svoju psychiku. Tá je najdôležitejšia. Prečisťujte si telo a cievy bylinkovými čajmi.

Znamenie podľa elementov

5 elementov

Kovový Pes

10.02.1910 - 29.01.1911
06.02.1970 - 26.01.1971

Zvlášť v tomto roku 2023 by sa hlavne mladší ľudia z čínskeho znamenia Psa nemali veľmi spoliehať na to, že sú v práci nenahraditeľní. Aj keď pre firmu môžete znamenať veľa a ste jej verní, niekedy to nestačí. Informácie si dopredu preverte. Aj keď možno môžete mať zajačie myšlienky a úmysly, počkajte. Nevyvolávajte nič, čo by váš vzťah mohlo ohroziť. Nedávajte najavo svoju slabosť. Ani nikoho neponižujte. Pre mladých a starších: chce to viac optimizmu.

Zemný Pes

18.02.1958 - 07.02.1959
16.02.2018 - 16.02.2019

Ak sa upokojíte, situácia v zamestnaní sa v tomto roku stabilizuje. Pre vás je to dôležité, pretože ste zo všetkých z vášho čínskeho znamenia Psa najkonzervatívnejší. Neradi by ste menili nielen pracovné miesto, ale vlastne vôbec nič. Ak vám ponúknu novú pracovnú ponuku, neváhajte a vezmite ju vtedy, ak nebudete cítiť, že je to od nadriadených podraz. V láske by mala vládnuť pohoda. Nechystáte sa na žiadnu neveru, ani intrigy. Čítajte veľa zaujímavej literatúry.

Ohnivý Pes

02.02.1946 - 21.01.1947
29.01.2006 - 17.02.2007

Ani v tomto roku čínskeho Čierneho Vodného Zajaca nepodliehajte rýchlej zmene nálad. Ste z tohto znamenia najdivokejší, preto sa snažte zmieriť i so svojimi prehrami a nedorozumeniami. Mnohé ústrky, krivdy a ohovárania vám budú schválne niektorí robiť. Rok 2023 vám zoberie dosť síl, tak tí, čo uvažujú o dôchodku, mali by naň ísť. Premýšľajte dôkladnejšie, lebo vaše unáhlené rozhodnutia skončia väčšinou zle. Mladým Ohnivým Psom neraďte, bolo by to zbytočné.

Drevený Pes

14.02.1934 - 03.02.1935
10.02.1994 - 30.01.1995

Mladší sa musia zamerať predovšetkým na vzdelávanie a na to, aby ich medziľudské zrady nezdolali. Týka sa to hlavne prvých lások. Starší, utužujte rodinné vzťahy. Leto a jeseň sú vhodné dni na výlety a na pobyty na príjemných miestach. Zamerajte sa hlavne na ľudí, ktorí vás doteraz nesklamali. Nesťažujte sa, každý má svoje problémy. A nebuďte pričasto negatívni, lebo vás to oslabuje.

Vodný Pes

28.01.1922 - 15.02.1923
25.01.1982 - 12.02.1983

Dovoľte si rásť a stať sa lepšími. Buďte pre ostatných inšpiráciou aj v tomto roku. Ste veľmi citliví a vnímaví a preto neznesiete čierny humor a kanadské žartíky. Nedajte sa rozladiť ani milostnými nezrovnalosťami. Zvlášť problémy z prázdnin by sa s vami mohli pridlho ťahať. V druhej polovici roku sa napätie zvoľní. Neberte tragicky drobné intrigy, či zradu. Nepožičiavajte peniaze, ale rozdávajte múdrosť, ktorá je niekedy potrebnejšia.

Prasa

RokElementObdobie
1899Zem10.02.1899 - 30.01.1900
1911Kov30.01.1911 - 17.02.1912
1923Voda16.02.1923 - 04.02.1924
1935Drevo04.02.1935 - 23.01.1936
1947Oheň22.01.1947 - 09.02.1948
1959Zem08.02.1959 - 27.01.1960
1971Kov27.01.1971 - 14.02.1972
1983Voda13.02.1983 - 01.02.1984
1995Drevo31.01.1995 - 18.02.1996
2007Oheň18.02.2007 - 06.02.2008
2019Zem05.02.2019 - 24.01.2020

Ste mierumilovní, vnímaví, citliví, oddaní, rozumní a spoľahliví. Najradšej by ste v živote robili všetko správne, hoci pomaly. Spoliehate sa viac na rozum, než na emócie.

K ostatným ľuďom sa snažíte byť priateľskí, úprimní a štedrí. Navonok môžete pôsobiť nenápadným dojmom. Akonáhle sa však otvoríte a odhalíte prirodzenú povahu, budete svojím okolím milovaní a uznávaní.

Neznášate hádky a preto idete v manželstve aj v práci cestou najmenšieho odporu. Tým si mnohých vo svojom okolí popudíte. Ohovoria vás, že máte slabý charakter a ste príliš mäkkí.

Deti narodené v roku Prasaťa si budú chcieť porozumieť s rodičmi, lebo túžia po rodinnej harmónii.

Vplyv roku Vodného Zajaca

Snažte sa viac otvoriť rozmanitostiam, rôznym zvykom, kultúre a ľudom. Získajte podporu v oblasti dobrých životných a profesionálnych podmienok. Nové priateľstvo sa môže ukázať ako závan čerstvého vzduchu a dobrodružstvo, ktoré ste potrebovali.

Trochu pozor na vašu úprimnosť. Nepovedzte nikomu priamo do tváre tvrdé slová skôr, ako by ste si uvedomili následky svojej pravdovravnosti. Hneď by ste mali nepriateľov, ktorí by vám neostali nič dlžní.

Ak sa vám v živote nedarí, tak to vzdávate a ostanete ľahostajní. Tento rok 2023 sa zvýši vaša pohodlnosť a lenivosť. I mnohé partnerstvá sa môžu rozpadnúť len z toho dôvodu, že vás to prestane baviť.

Nie ste až takí veľkí diplomati a cudziu priamočiarosť neviete prehltnúť. Mnohé vás zamrzí, až keď je neskoro. V druhej polovici roku sa spamätáte a budete sa snažiť viaceré chyby napraviť. Podarí sa to len niektorým.

Práca a peniaze

Naučte sa pracovať s ľuďmi a získať od nich čo najviac. Aj vtedy, keď nie ste oficiálni vodcovia tímu, v ktorom pracujete.

Vaša kreativita sa v priebehu celého roku bude udržiavať na vysokej úrovni. Budete mať dosť príležitostí uspieť, či až zažiariť.

Vaše zárobky, zvlášť v druhej polovici roka, budú mať rastúci trend. Hoci ste zameraní na peniaze, správate sa k nim opatrne. Neriskujete. Vo finančnej tiesni sa zvyknete ocitnúť len veľmi zriedka, no tento rok sa tomu vyhnete.

Zdravie a kondícia

V tomto čínskom roku Vodného Zajaca vám nebude chýbať energia, ale i tak bude dôležité jej správne použitie. Fyzická aktivita a prevencia je to, čo potrebujete najviac.

Dajte si pozor na to, čo jete a pijete. Maškrtníci, mali by ste sa viac zamerať na čerstvé a zdravšie potraviny. Pozor na priveľké množstvo sladkých nápojov a vodu z neoverených a nevyskúšaných zdrojov, zvlášť akoby z čistučkých horských potôčikov.

Máte trochu slabšie zdravie, čo je v súlade s vašou citlivou povahou. Potrápia vás tráviace problémy a následne aj žlčník. Pitie alkoholu a prejedanie má na čínske znamenie Prasaťa horší vplyv ako na ostatné znamenia.

Znamenie podľa elementov

5 elementov

Kovové Prasa

27.01.1971 - 14.02.1972
23.01.2031 - 10.02.2032

Ak budete v strese, najlepšie sa z neho v tomto čínskom roku Vodného Zajaca dostanete ľahšou prácou. Ak by ste len tak sedeli, vnútorne by vás to ubíjalo. Z nudy by ste si mohli urobiť väčší problém. Najlepšie budú v tomto roku 2023 na tom zamilovaní a pracovití, ktorým sa podarí zarobiť nejaké peniaze. Doprajte si potom i zdravé jedlo a príjemný pohyb, aby ste boli stále vo forme. Kariéra a úspech v osobnom živote vám bude skvelou motiváciou do ďalších mesiacov a rokov.

Zemné Prasa

08.02.1959 - 27.01.1960
05.02.2019 - 24.02.2020

V tomto období budete mať stále pocit hladu. Preto by ste mali jesť viac ovocia a zeleniny a dodržiavať stravovacie návyky. Nejedzte v strese. Všetko si dôkladne premyslite, pretože chyby z tohto roku 2023 by sa vám odstraňovali ťažko. Pravdepodobne vás zahltí viac menších problémov. Vyhrotí sa nejaká stará fraška, ktorá sa zveličí. Chybu si nikto nebude chcieť priznať. Pragmatickosť. Riaďte sa heslom, že i v ťažkých časoch sú ľudia, ktorí z nich vedia vyťažiť.

Ohnivé Prasa

22.01.1947 - 09.02.1948
18.02.2007 - 06.02.2008

Váš zdravý hnev má zmysel len v pokojnej dobe. Teraz by vás mohol dostať do kritických situácií. Ľahko by ste sa pohádali i v manželstve. Bezvýznamné nedorozumenia by narástli do nadmerných rozmerov. Nenaložte si na seba viac, ako zvládnete uniesť. Improvizácia by sa nemusela vždy vyplatiť. Naplánujte si to, čo chcete reálne zvládnuť. Mnohí sa budú cítiť mladší. To by vás mohlo priviesť na scestie. Tí budú rozmýšľať o dôchodku a mohli by naň ísť, aj keď sa budú cítiť ešte zdraví a pri sile.

Drevené Prasa

04.02.1935 - 23.01.1936
31.01.1995 - 18.02.1996

Deti budú mať sklon uliať sa z povinností. Mnohým sa to aj podarí, aj keď budú pod dohľadom rodičov a učiteľov. Lenivosť a švindle je pre vás cesta do pekla. Tí starší sa zas budú snažiť pracovať až priveľa. Ako by platilo, že čím je toto znamenie staršie, tým je pracovitejšie. Dávajte si pozor na hádky, pretože rozčuľovanie vám zdravotne neprospieva. V živote je i tak najdôležitejšie spraviť všetko, čo je treba a udržať harmóniu duše aj tela. Niektorým stresom sa nevyhnete.

Vodné Prasa

16.02.1923 - 04.02.1924
13.02.1983 – 01.02.1984

Starším bude vyhovovať rozjímanie v samote. Spríjemnite si život v rodine i v tej širšej. Mladí by nemali brať vážne prípadné neúspechy v láske. Mohli by si od seba odohnať priateľov, lebo by boli nevrlí. Úspechy v zamestnaní vám dopomôžu k sebavedomiu. Nebuďte kôpka nešťastia, ale vynikajúci pracovníci, či dokonca šéfovia. Ste síce citliví, ale doba je nekompromisná, ktorá sa ale pre vás zlepšuje. Čínsky rok Vodného Zajaca zvýrazní spojenie, ktoré máte s vašimi blízkymi.