Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Nov Mesiaca v znamení Kozorožca

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v januári 2022

Nov Mesiaca je o rekapitulácii a premýšľaní. Vďaka väčšej energii sa zamerajte na svoje možnosti a premyslite si novú perspektívu roku 2022.

Nov Mesiaca v znamení Kozorožca
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.06.2024 14:41BlíženciNov Mesiaca jún 2024
Prvá štvrť14.06.2024 07:21Panna-
Spln22.06.2024 03:10KozorožecSpln Mesiaca jún 2024
Posledná štvrť28.06.2024 23:56Baran-

Nov Mesiaca nastane: 02.01.2022 19:36

Naše vedomosti sa nikdy nevyrovnajú tomu, čo ešte nepoznáme. Na každú zmenu si treba zvyknúť! Hoci sa hovorí, že na Nový rok o slepačí krok sa predlžuje deň, i tak máme pocit, že skôr nám ubúda tepla a svetla, ktoré všetci k životu potrebujeme.

Preneste ho na blízkych aspoň v prenesenom zmysle slova. Viac si všímajme city a pocity partnerov, detí a starších ľudí, ktorí sú viac zraniteľnejší. Uvedomte si bloky z detstva a pracujte na ich odstránení. Slnko i Mesiac je v Kozorožcovi. Svoju vytrvalosť uplatnite aj v novom, náročnom roku 2022.

Vážny nov Mesiaca v znamení Kozorožca prináša regeneráciu a obnovu. Nové plány budú stáť na pevnejších základoch. Oprite sa o svoje silné stránky a múdrosť predkov. Pre väčšinu ľudí mesiac január podvedome znamená príchod nového roka, úplne nový začiatok. Pokiaľ ste si dali predsavzatia, tak si ich pomaličky spĺňajte.

V januári sa stretnete s niečím, čo nebýva obvyklé. Chvíľu potrvá, kým si zvyknete. Dostanete úlohy, ktoré budú pre vás náročnejšie. Zvládnete ich však pomerne dobre. Medzi prioritné januárové aspekty sa dostáva uvedomenie si toho, čo chcete v budúcnosti získať.

Hlavné motto: Zahoď minulosť, plánuj budúcnosť, ale najmä ži prítomnosť.

Nov bude bohatý na odvahu, húževnatosť a vytrvalosť. Zacieľte tieto vlastnosti tým správnym smerom, veď nov otvára možnosti nových začiatkov. Kozorožec zvýrazňuje možnosť vylepšenia života.

Dajte priestor pohode a rozvahe

Väčšina planetárnych pohybov pôsobí pozitívne. Bolo by vhodné už od začiatku mesiaca spracovávať napätie, nespokojnosť, hnev a pretransformovať ich na dôveru a pokoj. Len v dôvere a pokoji sa dá spracovať mnohé, čo prichádza.

Mali by ste sa naučiť na zmeny dívať pozitívnejšie a ukázať všetkým, že dokážete byť silní a vyrovnaní. Za novu je dobré vyhodnotiť uplynulý cyklus a nastaviť si ciel pre ten ďalší. Je to obdobie nových zámerov, preto sa hodí pre začiatky.

V rovine mysle

Zamerajte sa na všetky myšlienky, ktoré vám neprinášajú nič dobré. Hľadajte nové cesty, ako využiť svoj vlastný potenciál. Možno zistíte nové skutočnosti, ale nerobte nič, čo je proti vašim vnútorným hodnotám. Odložte strach z budúcnosti, pretože tá sa tvorí vaším životným postojom a vašimi činmi.

V rovine ducha nastáva čas, kedy máte vziať plnú zodpovednosť za svoj život. Nečakajte, až niekto schváli vaše činy. Na začiatku cesty sa každý cíti neistý, pretože nevidí, kam jeho kroky povedú.

Naučte sa dôverovať svojmu srdcu, intuícii a neznámu, v ktorom sa všetci ocitáme. Život vás v správny čas podporí. Ľudia na konci svojej životnej cesty ľutujú oveľa viac to, čo si sami nedovolili, než toho, čo im nevyšlo. V každej skúsenosti je sila.

Vzťahy

Možno budete musieť pozmeniť prístup k určitým ľuďom. Zvlášť k tým, ktorí zohrávajú dôležitú úlohu. Nenechajte sa nikým ponižovať. Nemusíte sa s niekým porovnávať, alebo niečo niekomu dokazovať. Radšej sa zamerajte na ľudí, ktorí odrážajú to, čo sami chcete vo svojej budúcnosti žiť. Niektoré vzťahy môžu zmeniť svoju doterajšiu formu.

Peniaze

Eliminujte zbytočné výdavky a skúste vo svojich pracovných záležitostiach nachádzať nové príležitosti. Pozorne počúvajte svoje sny, ktoré vás na tejto ceste môžu viesť a dať vám dôležité rady a podnety.

Zdravie

Kolená, kĺby, chrbtica a chrbticové svalstvo, kosti, šľachy a väzivo, koža, vlasy, slezina, orgán rovnováhy. Tieto orgány sú v dňoch znamenia Kozorožca citlivé, preto sa snažte o ne starať a nezaťažovať ich. Uvedomte si, aké stravovacie a každodenné návyky nie sú vhodné. Experimentujte s novými spôsobmi, ako sa starať o svoje zdravie. Vyskúšajte aj nový druh cvičenia a nič neodkladajte. Máte príležitosť urobiť zmeny, na ktoré sa dlho odhodlávate.

Planéta pohybu a kontaktov, Merkúr vstupuje v nedeľu do znamenia Vodnára. Podnieti to aktivitu, kontakty a možnosti.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Tento prvý nov Mesiaca v roku 2022 v živle Zeme, je pre vaše znamenie dosť komplikovaný. Problémy budete chcieť riešiť okamžite. Buďte však teraz opatrnejší. Do problémov sa vnesie svetlo a rozlúšti sa nejaká komplikácia, či záhada, len buďte vytrvalejší a dôslední. Nepúšťajte sa do hádok, pri ktorých nebudete mať pádne a vecné argumenty. Obmedzte akýkoľvek nátlak, aj na rodinu.

Býk

Tento prvý nov Mesiaca v roku 2022 v živle Zeme, je pre vaše znamenie pomerne upokojujúci a výhodný. Hoci sa nebudete chcieť miešať do rôznych cudzích, konfliktov, bude veľa ľudí, ktorí ocenia, že im poskytnete dobré a objektívne rady. Vďaka vašej pracovitosti, šikovnosti a dôslednosti s akou vyriešite aj komplikácie, budete so sebou spokojní. Nepôsobte navonok tak chladne.

Blíženci

Tento prvý nov Mesiaca v roku 2022 v živle Zeme, je pre vaše znamenie dosť dôležitý. Jeho pôsobenie na vás môžete vnímať rozporuplne. Máte možno zbytočné predsudky, ktorých sa treba zbaviť. Musíte premýšľať čisto prakticky. Použite zručnosť a talent na dosiahnutie víťazstva. Mali by ste prijať skutočnosť, že svet nie je len čierny a biely, a že je niekedy potrebná väčšia tolerancia a kompromis.

Rak

Tento prvý nov Mesiaca v roku 2022 v živle Zeme, je pre vaše znamenie celkom prekvapujúci. Niečo vám osvetlí a vyjasní, vrhne nové, dôležité informácie a možnosti. Čím viac toho budete, aj sami pred sebou, skrývať, tým viac si niečo skomplikujete. Zastaňte a myslite logickejšie. Príde prekonanie zložitej a nepríjemnej situácie. Je vhodný čas aj na mágiu úspechu a prosperity.

Lev

Tento prvý nov Mesiaca v roku 2022 v živle Zeme, je pre vaše znamenie takmer nejednoznačný. Podnetný bude hlavne v nápadoch a činnostiach v pracovnej sfére. Ste aktívni, ale len kým vás to baví, alebo kým si vás niekto niečím neznepriatelí. Teraz sa budete musieť premôcť. Netolerantnosť, či egoizmus by sa otočil proti vám. Aj druhí môžu mať vrtošivú náladu, ktorú ale pohltí pracovná rutina.

Panna

Tento prvý nov Mesiaca v roku 2022 v živle Zeme, je pre vaše znamenie takmer nejednoznačný. Podnetný bude hlavne v nápadoch a činnostiach v pracovnej sfére. Ste aktívni, ale len kým vás to baví, alebo kým si vás niekto niečím neznepriatelí. Teraz sa budete musieť premôcť. Netolerantnosť, či egoizmus by sa otočil proti vám. Aj druhí môžu mať vrtošivú náladu, ktorú ale pohltí pracovná rutina.

Váhy

Tento prvý nov Mesiaca v roku 2022 v živle Zeme, je pre vaše znamenie inšpiratívny a výhodný. Posilnená je teraz aj vaša, i všeobecná aktivita. Aj vďaka osobnému šarmu sa budete vedieť ľahko a rýchlo zorientovať. Zvýrazní sa aj váš zmysel pre detaily. Energie budú tvorivé, a povedú k lepšiemu. Zrealizovať väčšinu vašich ambícii však bude musieť aj niekto iný.

Škorpión

Tento prvý nov Mesiaca v roku 2022 v živle Zeme, je pre vaše znamenie upokojujúci. Budete mať však pocit, že druhí sú výkonnejší ako vy, a že sa potrebujete skryť pod ochranné krídla niekoho silnejšieho. Máte však fantáziu, nápady a intuíciu. Len nie ste dosť priebojní a zbytočne sa bojíte netradičných akcií. Vaša starostlivosť a pracovitosť môže byť teraz prehnaná, ale užitočná.

Strelec

Tento prvý nov Mesiaca v roku 2022 v živle Zeme, je pre vaše znamenie veľmi významný, až v niečom rozhodujúci. Do všetkých aktivít vstupujete s rozvahou, nehrniete sa bezhlavo. Radšej pracujte v tyle, ako na čele. Svoje schopnosti teraz budete vedieť dobre „predať“. Rozplánujte si nový postup. Teraz sa vám otvoria nejedni dvere v pracovnej, i vzťahovej sfére. Posilní vás i vaša planéta, Jupiter.

Kozorožec

Tento nov Mesiaca vo vašom znamení Kozorožca, ktorý je prvý v roku 2022, bude pre vaše znamenie veľmi pozitívny. Posunie vám váš život v niečom výhodne dopredu. V tomto novom roku budete túžiť spríjemniť si svoj domov. Pozor na zdravie, môžu sa objaviť aj žalúdočné problémy. Na každú vec choďte systematicky, vašim obvyklým spôsobom, potom ju vždy ľahšie zvládnete.

Vodnár

Tento prvý nov Mesiaca v roku 2022 v živle Zeme, je pre vaše znamenie priaznivý, ale s väčším dôrazom na praktické jednanie. Budete vedieť reagovať, aj sa seriózne prispôsobiť. Teraz sa nenecháte očariť len výzorom. Buďte spravodliví, elegantní, no len kamarátski. Domov, istotu a zázemie budete teraz potrebovať viac. Je to čas zrelosti myšlienok a predstáv, dokončenia, aj otvorenia rôznych, aj súkromných, dohôd. 

Ryby

Tento prvý nov Mesiaca v roku 2022 v živle Zeme, je pre vaše znamenie dôležitý pre vývoj udalostí. Prináša regeneráciu a obnovu. Buďte trpezliví, aj keď práca viazne a trvá dlhšie, ale bude o to kvalitnejšia a trvácnejšia. Tento nov Luny vrhne nové svetlo aj na najrôznejšie krízy, rozčarovania, otrasy, problémy v komunikácii, a vo vzťahoch. Na povrch prichádza niečo dlho uložené vo vašom podvedomí.

Téma dňa Perspektíva a budúcnosť vášho vzťahu

Zistite, či je váš partnerský vzťah ten pravý, alebo je už dopredu odsúdený k rozpadu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRakod 20.06.2024
MesiacVodnárod 24.06.2024
MerkúrRakod 17.06.2024
VenušaRakod 17.06.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024