Odporúčame

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Magdaléna

Magdaléna

Osobný kód 303

Spln Mesiaca v znamení Raka

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v decembri 2023

Počas stredajšej noci nastáva posledný spln Mesiaca v tomto roku. Slnko v Kozorožcovi stojí vtedy presne oproti Lune v Rakovi. Oslávte tie veci, ktoré sa vám podarilo dokončiť. Zastavte sa na chvíľu. Netreba sa bezhlavo púšťať do nových vecí, na to je čas v novom roku. Pracujte na svojej psychike tak, aby ste si boli istejší sami sebou.

Spln Mesiaca v znamení Raka
Foto: pixabay.com

Fázy Mesiaca vo februáriSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť03.02.2024 00:21Škorpión-
Nov10.02.2024 00:01VodnárNov Mesiaca február 2024
Prvá štvrť16.02.2024 16:03Býk-
Spln24.02.2024 13:33PannaRozbor pripravujeme

Spln Mesiaca nastane: 27.12.2023 01:36

Zachovajte nadhľad a skúste si udržiavať dobrú náladu. Sú tu však rôzne nástrahy. Premenlivá Luna je vládcom citlivých Rakov. Človek sa môže cítiť v priebehu týchto dní raz hore a hneď dole. Medzi ľuďmi môžu vznikať silnejšie sympatie, ale aj antipatie. Jedinci môžu inklinovať k tajnostkárstvu až paranoji.

Treba zachovať nadhľad, aby tieto dni u vás neskončili hádkami, či urazeným sa stiahnutím do úzadia. Neskôr by vás to mrzelo, že ste sa správali ako nevyspelí jedinci. Pokiaľ však dodržíte naše rady, využijete tú lepšiu stránku Luny v Rakovi a to pohostinnosť, nehu, pohodu, citlivý a starostlivý prístup k okoliu.

Nedávno už začala aj astronomická zima, preto si treba dať pozor na prechladnutie. Tiež na veľké prechody zo zimy do tepla a naopak.

Počas splnu v Rakovi si treba dávať pozor aj na žalúdok a trávenie vôbec. Je tesne po Vianociach, kedy sme si dopriali dostatok jedla a miešali všetky chute dohromady. U viacerých mohla nastať v rodine tzv. ponorková choroba, lebo ste nešli von a sedeli doma. Doprajte si viacej pohybu, ktorý prospieva nielen figúre, ale aj tráveniu. Všimnite si, že ak sa poprechádzate, začne vám lepšie tráviť, upokojíte sa a lepšie sa vám spí.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Luna v Rakovi prináša Baranom kritický spln vo viacerých oblastiach života. Jednajte rozvážne. Myslite na vašu kariéru, nehádajte sa s kolegami a dajte za pravdu šéfovi. Oddýchnite si v kruhu rodiny, venujte sa domácim. Snažte sa vyvarovať opakovaniu chýb z minulosti. Pozor aj, aby ste si nenamýšľali a nebáli sa niečoho. Strach je zlým radcom. Často si v duchu opakujte, že ste v bezpečí. 

Býk

Láska má zázračnú moc, ale aj slovo a myšlienky. Vyjadrujte sa s vedomým, že sme tu všetci prepojení. Komunikácia bude pre vás teraz dosť dôležitá. Ak ste niekomu zabudli poslať vianočné prianie, zavolajte mu alebo pošlite mail či správu. Usporiadajte si vzťahy so súrodencami a blízkym okolím. Nedoriešené veci človeka len zaťažujú a brzdia ho vo vývoji. 

Blíženci

Pokiaľ ste mali dojem, že vás niekto ovláda peniazmi, máte dobrú šancu sa oslobodiť z tejto nadvlády. Spln v Rakovi vám všeobecne preveruje váš vzťah hodnotám. Peniaze potrebujeme k životu, ale netreba zabúdať na vyššie hodnoty, a to zdravie, rodinu a partnera. Poučte sa z minulosti, ale nevŕtajte sa v nej dlho. Pracujte na svojej sebeúcte, lebo podľa toho si človek priťahuje k sebe peniaze, ale aj odháňa. 

Rak

Spln u vás je pre vás veľmi dôležitý. Tento rok ste ho už mali siedmeho januára. Môžete si porovnať tieto dva splny a zistiť ako ste pokročili. Poučte sa z chýb aby ste sa posunuli dopredu. Odpusťte si! Aj keď vy nemáte radi náhle zmeny, skúste si uvedomiť, či vás státie na jednom mieste neobmedzuje v rozvoji. Obráťte list, život ide ďalej!

Lev

Posledné týždne boli pre vás dosť hektické, snáď ste si trochu vydýchli počas Vianoc. Slnko je vo vašom dome zdravia a bežnej práce. Mesiac v Rakovi je vo vašom tajomnom dome podvedomia. Niekedy ho astrológovia aj nazývajú domom sebatrýznenia za niektoré tajomstvá a tzv. hriechy. Doprajte si viac pokoja a oddychu. Je to v poriadku, hoci práce je vždy dostatok. Netreba sa ničiť a byť samému sebe nepriateľom! Odpustite si aj to, za čo sa hanbíte. Je čas ísť po svetlejšej ceste! 

Panna

Spln v Rakovi je pre Panny všeobecne v dome priateľov a snov. Máte dobre postavené i Slnko, lebo je v zemskom Kozorožcovi, ktorý vám vplýva na dom radosti a tvorivosti. Netreba však zabúdať na minulosť. Nájdite rovnováhu medzi zábavou a povinnosťami. Tak nájdete spokojnosť a pokojný spravodlivý spánok. Nezanedbávajte ľudí, ktorí vám v minulosti pomohli, keď vám nebolo do spevu.

Váhy

Spln v Rakovi je pre Váhy náročný. Z jednej strany na vás číha kvadrát Luny a z druhej kvadrát Slnka. Chcete možno dosiahnuť veľa v práci, ale aj byt a rodina si pýtajú svoje. Postupujte podľa dôležitosti. Dokonca si môžete spísať aj zoznam toho, čo chcete docieliť. Ak uprednostňujte teraz viacej kariéru, nezabudnite byť v rámci možností pozorní aj na vašich doma. Odpusťte tým, ktorí vás brzdili v kariérnom raste, ale aj sebe, že ste boli niekedy dosť nepríjemní voči druhým. 

Škorpión

Spln vám zasahuje do domu filozofie, viery, cudziny a vyššej múdrosti. Keďže je Luna vo vodnom Rakovi, môže plne rozvinúť všetky vaše schopnosti, lebo s ním máte zhodné živly. Iste nechcete stagnovať na jednom mieste. Nájdite si však rovnováhu medzi svojimi myšlienkami a vierou či vašim náboženstvom. Otvorte sa novým ideám. Kto si myslí, že všetko už vie a všetko prežil, je na veľkom omyle. 

Strelec

Spln v Rakovi vám všeobecne zasahuje do domu sexu a financií, ktoré vlastníte s niekým iným. Môžu to byť peniaze v rodine, ale aj firemné. Je koniec roka. Skontrolujte si, či ste vyplatili všetky vaše podlžnosti. Nájdite rovnováhu medzi tým ako viete dávať a prijímať. Myslím tým nielen financie, ale i lásku a priazeň. V milostnom živote netreba podceňovať túžby a priania partnera.

Kozorožec

Mesiac je s vami v opozičnom vzťahu, čo môže vyvolávať u vás nervozitu. Vaše ego teda bude po tieto dni vystavené poriadnej skúške. Opatrní buďte hlavne v partnerskom vzťahu. Nekritizujte zbytočne vaše okolie! Aj vy si uvedomte silu lásky. Milujte a verte tomu, že ste hodní byť milovaní! V oblasti pracovných vzťahov si cvičte schopnosť vyjednávania a vedieť robiť kompromisy. 

Vodnár

Spln Mesiaca v Rakovi vám vplýva na dom bežnej práce a zdravia. Slnko vám žiari na dom podvedomia. Nie je to nič kritického, ale zato by ste mohli využiť zvýšenie senzitivity na to, aby ste si usporiadali myšlienky a zlepšili fyzickú kondíciu. V zdravom tele prebýva aj zdravý duch! Pokiaľ vás niekto denne rozčuľuje, treba si uvedomiť, že aj vy môžete takto pôsobiť na niekoho. Preto sa treba udržovať vedome v pokoji. 

Ryby

Uvedomte si, že ste kreatívne bytosti. Spln v Rakovi vám vplýva všeobecne na dom detí, kreativity, radosti, ale aj milostných záležitostí. Preto ak ste zadaní, dajte si pozor na silné pôsobenie tohto splnu na vaše pudy. Kúpte si žreb alebo vsaďte svoje šťastné čísla! Radím vám síce bez záruky, ale spln vám siaha i na oblasť výhier. Jeden nikdy nevie… Nakoniec nezabudnite aj na ratolesti a vďačnosť za krásne chvíle, ktoré ste prežili v tomto roku!

Téma dňa Perspektíva a budúcnosť vášho vzťahu

Zistite, či je váš partnerský vzťah ten pravý, alebo je už dopredu odsúdený k rozpadu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRybyod 19.02.2024
MesiacRakod 19.02.2024
MerkúrVodnárod 05.02.2024
VenušaVodnárod 16.02.2024
MarsVodnárod 13.02.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024