Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Spln Mesiaca v znamení Raka

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v januári 2022

Často čakáme na splnenie našich želaní. Spln Mesiaca mnohé z nich urýchľuje. Dôležitejšie je však dopredu myslieť na možné následky, ak by sa nám naozaj splnili.

Spln Mesiaca v znamení Raka
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júliSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.07.2024 01:00RakNov Mesiaca júl 2024
Prvá štvrť14.07.2024 00:51Váhy-
Spln21.07.2024 12:19KozorožecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť28.07.2024 04:54Býk-

Spln Mesiaca nastane: 18.01.2022 00:51

Prvý spln Mesiaca v roku 2022 výrazne zažiari na oblohe 18. januára. Mesiac bude svietiť vo svojom znamení Raka.

To prinesie veľkú citlivosť až precitlivenosť. Snažte sa zachovať pokojnú hlavu a myslite na to, že rozjatrené emócie má na svedomí aj Mesiac v splne. Prebúdza sa v nás aj to pôvodné a prirodzené. Rozvíjajte to. Využívajte tú nekonečnú prírodnú energiu.

Čo prinesie prvý spln v roku 2022

Emócie, manipulácia doma aj v práci, aj vynorenie starých krívd. Je čas sa radšej stiahnuť do seba.

Rak je precitlivený, náladový a má sklon k sebaľútosti. Nechajte mnohým situáciám radšej voľný priebeh, lebo aj nátlak pravidiel bude zosilnený. Bude veľmi ťažké nebrať si osobne aj tie najnevinnejšie cudzie poznámky.

Podpora planét

Postavenie planéty Urán v nás prebudí to najlepšie. Umožní zažiariť a ukázať náš talent. Vládne zmenám, technológiám, pokroku, originalite, individualite a intuícii. Nebuďte teda prekvapení, ak budete sršať dobrými nápadmi. Inšpirácia k vám bude prichádzať sama. Pripravte sa na príval kreativity. Spojenie energie znamenia Kozorožca a Uránu je skutočne mocné. Dobrou správou tiež je, že planéta Jupiter sa vracia do znamenia Rýb.

Energia pochádzajúca z planéty Neptún je v čase splnu Mesiaca v harmonickej polohe. Neptún je planéta snov a duchovného rastu. Drží vibráciu bezpodmienkovej lásky a pripomína nám naše spojenie s celým vesmírom. Pôsobenie Neptúna môže byť veľmi liečivé. Pripomína nám, že všetci sme súčasťou niečoho oveľa väčšieho, než si dokážeme skutočne predstaviť. Energie Neptúna môžete použiť na prehĺbenie vašej spirituálnej, či meditačnej činnosti - spojenie sa so svojou intuíciou, aj na preklenutie emocionálnej ťažoby.

Slnko v Kozorožcovi

V januári je Slnko v znamení Kozorožca. Aj preto je to čas vhodný na uzatváranie a dodržiavanie dohôd a zapojenie sa do práce. Nie je náhoda, že svoje novoročné predsavzatia uzatvárame práve v čase, keď je Slnko pod vplyvom tohto precízneho znamenia. Slnko je v konjunkcii, zosilnené Plutom.

V oblastiach ako je práca, dlhodobé vzťahy, či úrady, si spomeniete na staré krivdy. Budete mať tendenciu angažovať sa v tom, čo už je dávno pochované. Budete mať sklon vykopávať staré vojnové sekery a otvárať premlčané prípady. Mnohí, zvlášť v znamení Leva, nebudú nadšení z energie Kozorožca. Tá ich totiž bude tlačiť na to, aby si vytvorili určitú rutinu. Čaká ich viac práce a menej zábavy, čo Levy určite neradi počujú.

Závislosti a omamné látky

Obzvlášť nebezpečné je toto obdobie pre tých, ktorí v minulosti trpeli nejakou závislosťou. V slabej chvíli sa môžu prebudiť staré programy. Hrozí, že podľahnú tomu, o čom si mysleli, že je už minulosť.

Pohárik alebo iná spoločenská droga, by vo vás mohla náhle prebudiť závislosť. Až agresia by sa mohla vyskytnúť aj u tých, ktorí sa zvyčajne opíjajú len na dobrú náladu. Len ťažko by ste držali emócie na uzde. Rodinné stretnutie, či pracovisko rozhodne nie je miestom, kde by bolo vhodné vypúšťať emócie von. To, čo cítite, je len prechodné.

Meditácia a čas pre seba

Aby sme sa z tohto náročného a emotívneho obdobia plného výlevov a depresívnych stavov nezbláznili, budeme musieť ventilovať. Najúčinnejšie to bude práve cez spomínané umenie. Nakreslite, čo vás trápi, vypíšte sa o tom. Choďte do hĺbky vrstvu po vrstve a neprestávajte, kým sa nedostanete až k jadru.

Ak vám sebavyjadrenie robí problém, ponorte sa do seba, meditujte, počúvajte hudbu, dumajte. Urobte si výlet do najväčších hlbín svojej duše a trošku sa v sebe pohrabte. Snažte sa prísť na to, prečo sa vám objavili práve tieto náročné spomienky a čo vás na nich tak zraňuje. Sústreďte sa na seba.

Dobrým spôsobom, ako sa dostať pod povrch môže byť pre vás aj joga, pokojná prechádzka osamote alebo činnosť, ktorá vás baví a dokážete sa pri nej uvoľniť.

Najlepšie na tom budú umelci a ľudia, pre ktorých sú ich emócie a pocity povolaním. V tejto dobe môžete dosiahnuť intenzívny vrchol tvorivej činnosti. Tá vám pomôže celý vplyv splnu lepšie znášať. Ak sa nebojíte, alebo to pre vás nie je nebezpečné, môžete pustiť emócie v bezpečnom prostredí. Môže sa vám podariť veľké dielo.

Zdravie

Dajte si po fyzickej stránke pozor na žalúdok a trávenie. Veľké prepchávanie vám okolo tohto dátumu rozhodne neprospeje. Dámy môžu potrápiť problémy so ženskými pohlavnými orgánmi, prechladnuté vaječníky, alebo bolestivá menštruácia. Dávajte si na seba pozor.

Ak budete piť čo najviac vody, či ovocných štiav, poskytnete svojmu telu čas na regeneráciu. Krátky jednodenný pôst má dobrý vplyv na telesnú očistu. Prospešná bude hlavne očista vodou. Dobre vám spravia relaxačné kúpele. Doprajte vodu aj bytovým rastlinám a kvetom. Vydarí sa aj pranie, posviatočné upratovanie, či čistenie škvŕn.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Budete bilancovať doterajší život. A zrejme zistíte, že isté schémy už vášmu JA nevyhovujú. Tento spln Mesiaca vás nabáda vyjsť v ústrety všetkým starým strachom a obavám z minulosti, očistiť svoju myseľ od všetkých zastaraných myšlienkových vzorcov. Vaša čistá myseľ je základom nového tvorenia. Venujte sa aj sebe, svojim myšlienkam, či novšiemu nastaveniu, pretože to vylepší vo vašom živote vaše postavenie. 

Býk

Vnímajte očistnú moc a pomoc vody. Postarajte sa o seba, o svoje telo, i o svoju dušu. Venujte sa sebe, svojmu telu i duši a pozrite sa do zrkadla, ako veľmi vám niečo pristane. Pochváľte sa za všetko, čo ste zvládli a vyriešili. Týmto citlivým splnom Mesiaca prišiel čas, aby ste sami seba naozaj potešili. Doprajte oveľa viac času pre seba a vašich blízkych. Život je dar, a je dôležité, aby ste si práve to uvedomili.

Blíženci

Vážte všetkým rovnakou mierou. Neposudzujte, nehodnoťte a snažte sa byť vľúdni nielen k druhým, ale aj sami k sebe. Život odráža aj to, ako sa správate sami k sebe. Ak dokážete sami sebe dať dostatok radosti a láskavosti, ak budete dobrí sami na seba, budete tými najlepšími priateľmi pre svojich priateľov. Budete však aj tými najlepšími učiteľmi pre svojich nepriateľov. Buďte vďační, milí, užitoční. 

Rak

Ani v tomto vašom citlivom splne vo vašom znamení si nenechajte nahovoriť, že ste sa čímkoľvek previnili, ak ste cudzie bolesti a trápenia vy nezapríčinili. Vždy ste tak najlepšie, ako ste vedeli, činili. V skutočnosti zodpovedáte len sami za seba, a za svoje vlastné žitie. Či budete spokojní, alebo nespokojní, ste zodpovední hlavne sami sebe. Tolerujte a nehodnoťte ľudské odlišnosti. Koľko lásky a pocitu bezpečia sami dáte, toľko naspäť dostávate. 

Lev

Ani počas tohto prehodnocovacieho splnu Mesiaca nedovoľte svojej tvrdohlavosti, zlosti a túžbe mať vždy pravdu, aby vás zviedla od trpezlivosti a láskavosti. Nerobte si zbytočné problémy tým, že sa budete snažiť za každú cenu presadiť svoju pravdu. Nemusíte mať posledné slovo. Niekedy je lepšie z ťažkej a konfliktnej situácie len mlčky odísť a tak predísť ďalším prívalom bolesti. Buďte druhým naporúdzi.

Panna

Ujasnite si svoje zámery a ciele ku ktorým smerujete. Najbližšie k radosti ste vo chvíli, keď sa sami so sebou zbližujete. Utvorte si predstavu o tom, ako najlepšie by ste mohli žiť. Spravte si predbežný zoznam toho, čo v živote si ešte prajete prežiť. Hranice a prekážky si tvoríte v živote hlavne vy sami. Prehodnoťte si všetky svoje obmedzujúce vzorce. Posuňte sa smerom k možnostiam svojich predstáv. 

Váhy

Tento spln Mesiaca bude príležitosťou zahĺbenia sa do vlastného JA a pouvažovania nad doterajším životom. Nechajte si pre seba svoje tajomstvá. Nemusíte neustále niekomu vysvetľovať, ako a prečo ste sa rozhodli tak, alebo inak, správať. Máte právo byť sami sebou. Prejavujte sa svetu neustále v novej a lepšej podobe, vo svojej dokonalej nedokonalosti. Ide predovšetkým o vás a váš pocit.

Škorpión

Lásku srdca, rozum a cit je potrebné prepojiť. Máte všetko, čo len potrebujete na to, aby sa darilo, aby sa mnohé vyvíjalo k dokonalosti a uzdravovaniu vás, i tohto sveta. Sú to malé veci, ktoré, ak budete s láskou tvoriť a meniť každodenne, tak dôjde k výhodnej zmene. Nedovoľte nikomu, aby vám tvrdil, že správne je to, čomu vy sami neveríte. Vy sami máte vo vnútri seba kľúč k tomu, byť šťastní a spokojní. 

Strelec

Aj pod vplyvom tohto splnu Mesiaca, vnímajte, koľko vzácnej múdrosti, sa vo vašom srdci ukrýva. Človek je šťastný, keď je v spojení so svojím srdcom, ak je za to vďačný. Osobnosť, ktorá skutočne žije, a život len nepredstiera. V človeku nesmie byť len prázdna čierna diera, z bolestí z minulosti. Treba obrátiť hlavu v ústrety budúcnosti. Nedajte sa rozčertiť zlostným človekom. Nepoužívajte slová, ktoré zraňujú okolie.

Kozorožec

Život je ako vaše vlastné divadelné predstavenie. Hlavne vy sami si určujete, aký život budete žiť, kto s vami bude na ceste stáť, a kto už má z vášho javiska života odísť. Vy ste tí tvorcovia svojho vlastného života a bytia. Je veľmi dôležité si uvedomiť, že tým, ako vy sami žijete, určujete ďalší smer životu vašich blízkych, i detí. Aj pod vplyvom tohto splnu Mesiaca
budete hodnotiť svoj doterajší život, a zvažovať, čo v ňom potrebujete, a čo už nie.

Vodnár

Aj pod vplyvom tohto splnu Mesiaca približujte sa teraz čo najviac sami k sebe. Snažte sa svojim vlastným potrebám porozumieť, a vypočuť svoje srdce i dušu. Je dôležité sa zastaviť a dovoliť si len byť. Máte právo sa rozhodovať sami za seba, ctiť svoje vlastné potreby a hranice. Ak s niečím nesúhlasíte, nebáť sa vysloviť slová nesúhlasu. Dajte viac na silu svojho hlasu. Ťukanie do mobilu, či klávesnice, vymeňte za zdravý dialóg. 

Ryby

Dostatok sebastarostlivosti a sebalásky vám pomôže nájsť vnútorný pokoj. Starajte sa o seba, o svoje telo, o svoje zdravie, o svoj spánok, i o svoje stravovanie. Je dôležité vnímať, čo tvorí najvyššiu kvalitu vášho života. Je to starostlivosť, ktorú dáte sami sebe, uvoľnenie a podporujúca samota, ticho, pokoj, poriadok, prostredie bez problémov a hádok. Vaša kniha života môže byť detektívkou, smutným príbehom, alebo súborom pekných príbehov a rozprávok.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRakod 20.06.2024
MesiacStrelecod 17.07.2024
MerkúrLevod 02.07.2024
VenušaLevod 11.07.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024