Spln Mesiaca v znamení Strelca

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v júni 2022

V utorok popoludní krátko pred 14. hodinou robí Mesiac v Strelcovi presnú opozíciu na Slnko v Blížencoch. Nastáva spln.

Spln Mesiaca v znamení Strelca
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.06.2024 14:41BlíženciNov Mesiaca jún 2024
Prvá štvrť14.06.2024 07:21Panna-
Spln22.06.2024 03:10KozorožecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť28.06.2024 23:56Baran-

Spln Mesiaca nastane: 14.06.2022 13:54

Spln na nás pôsobí deň pred, aj po svojom presnom dátume. Keďže expanzívny Strelec i rýchly Blíženec sú znamenia pohyblivé, bude spln Mesiaca vyvolávať u ľudí väčší chaos, ale aj nervozitu s pocitom straty pevnej pôdy pod nohami. Následne pocítia senzibilnejší jedinci, že ich niečo ženie k tomu, aby prepínali svoje sily, lebo nestihnú svoj vlak života.

V práci i doma nepoučujte a nepodceňujte tých, ktorí vám budú protirečiť. Pozor si dajte na výbuchy nekontrolovaných energií! V každom prípade treba zachovať chladnú hlavu a nepodliehať slepo ideálom. Zamyslite sa, či ste boli počas uplynulého mesiaca povrchní voči povinnostiam i ľuďom, na ktorých vám záleží. Vedeli ste ich vypočuť a prípadne aj zaujať korektné stanovisko? Spomaľte a buďte k sebe i ostatným úprimnejší.

Poučení z minulosti môžete hľadať útechu v duchovnej literatúre, pokojnej práci na záhrade, prípadne prechádzkou v prírode. Nazbierajte si liečivé bylinky, ďalej od ciest, pozorujte krásu už skoro letnej prírody a usmievajte sa na svet.

Tak ako vždy počas splnových dní je dobre držať pôst, alebo aspoň striedmejšie jesť.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Urobte si teraz celkový obraz o vašom živote. Spln vás zastihol v dome duchovna a filozofie. Nenechajte sa ale rozčúliť tými, ktorí majú teraz kvadráty a opozície. Ba naopak, majte nad nimi zľutovanie. Na druhej strane si spočítajte i vy, čo zlého sa vám prihodilo v minulosti, keď ste konali neuvážene. Potom si spomeňte i na tie krásne požehnané veci, ktoré máte. 

Býk

Minulý mesiac ste prešli určitou skúškou, ktorej lekcie netreba podceňovať. Dolieha na vás možno neistota v samého seba. Verte si a investujte svoju energiu do zmien k lepšiemu. Začnite si viac veriť. Pokúste sa hľadať teraz rovnováhu medzi tým čo v živote dávate, a tým, čo dostávate. Niektorí ľudia dávajú veľa, ale nevedia prijímať. Porušujú tým prírodné zákony. 

Blíženci

Spln je tentoraz pre vás dosť náročný. Preveruje vám oblasť partnerstva, kde môže dôjsť k zmenám. Nenechajte sa manipulovať, ale platí to aj obrátene! Opatrne jednajte s ľuďmi, o ktorých viete, že sú vašimi nepriateľmi! Na druhej strane, ľudia ktorí vás vytočia, vás vlastne učia veľa o vás samých. Niektorým Blížencom práve tento spln ukáže, ktorý vzťah už nemá zmysel. 

Rak

Spln vás zastihol v dome zdravia, bežnej práce, ale aj vašich prípravách na väčšie udalosti, ktoré už čoskoro zaklopú na dvere. Ak pociťujte nutkanie, že treba rýchlo jednať, rátajte do desať, aby ste sa upokojili. Opatrní buďte na prejav svojho ega, postupne sa začne viac prejavovať. Pravidelne športujte, najlepšie vonku, zdravo sa stravujte. Fajčiarom sa možno práve teraz podarí prestať fajčiť. 

Lev

Šetrite si svoje citlivé srdce, doprajte si viacej oddychu a potešenia z tvorivej činnosti. Spln vám totiž zasahuje do domu radosti, detí, romantiky a kreativity. Možno budete mať potrebu si vyliať niekomu srdce, lebo tých emócií sa vo vás nahromadilo dosť. Nemusí to byť nepríjemné, lebo hviezdy vám celkom prajú. Nájdite rovnováhu medzi časom, ktorý venujete priateľom a tým, ktorý venujete deťom, alebo svojej polovičke.

Panna

Spln vám zasahuje do oblasti domova a rodiny. Venujte sa vašim blízkym, ale dajte si čas i priestor i pre seba samého. Máte radi systém a nie a nie sa k nemu dopracovať? Trpezlivosť ruže prináša! Zachovajte si pokojnú hlavu, len tak si vybudujte naspäť to, čo ste stratili. Venujte sa kreatívnej práci, tá vás vždy poteší a obalí príjemne vaše citlivé nervy.

Váhy

V týchto dňoch si dajte pozor, aby ste nevraveli viac ako je potrebné. Spln vám zasahuje do domu komunikácie. Malé cesty vám síce urobia radosť, ale teraz si zvlášť dávajte pozor pri šoférovaní! Riskovať vám počas splnu neradím. Pokiaľ vy máte svoju chladnú hlavu, nemusí ju mať protiidúce auto! Večer si vyhraďte čas na oddychovanie a plánovanie niečoho, čo vašej celej rodine prinesie potešenie. 

Škorpión

Pre vás je tento spln celkom príjemný. Pravdepodobne sa budete viacej zaoberať financiami a svojou sebaúctou. Potrebujete svoju finančnú stabilitu, a možno práve teraz nájdete riešenie, ako to dosiahnuť. Máte svoj určitý príjem, ktorý si treba rozvrhnúť tak, aby ste vedeli splácať dlhy. Niekomu pomôže aj mantra typu: „Všetky moje potreby sú uspokojené.“

Strelec

Zamerajte sa viacej na seba a svoje potreby. Spln vo vašom znamení vás každoročne posunie o pár krokov ďalej. Či to bude dopredu alebo dozadu, záleží na vás. Buďte opatrní, pokiaľ si neujasníte svoj osobný plán, aby ste nakoniec nestratili samého seba. Dobre viete, že ste ohnivého živlu. Plňte si svoje sny a túžby, len pritom použite aj zdravý sedliacky um. 

Kozorožec

Spln vám zasahuje do domu tajomna. Nejaká vec, ktorá bola držaná pod pokrievkou, môže vyplávať na povrch. Expanzívna Luna v Strelcovi vás v týchto dňoch nenechá na pokoji. Pravdepodobne totiž asi usilovne pracujete na drobných detailoch vášho polročného plánu. Nepodceňujte impulzy, ktoré k vám prichádzajú ako z hlbokých diaľav. Budúcnosť, ktorá je pred vami sa bude stavať práve na nich.

Vodnár

Nájdite si rovnováhu medzi potrebami spoločenskej skupiny, ktorej ste súčasťou a svojimi vlastnými potrebami. Priatelia a vaše deti sú teraz veľmi dôležití, lebo vám dávajú signály, ktorým smerom sa treba uberať. Nezabúdajte potešiť tých, ktorí to teraz nemajú ružové. Vaša dobrá intuícia vám napovie, aké slová máte použiť a ktoré dobré skutky vykonať.

Ryby

Problematické splnové obdobie prichádza aj nato, aby ste ho zvládli a postúpili vyššie. Kariéra by mohla nabrať ten správny smer. Skúste dať do vašej práce viac entuziazmu a tolerancie k tým, ktorí sú úplne z iného cesta ako vy. Práve tí ľudia sú vašimi učiteľmi. Pokiaľ prídete o prácu, neľakajte sa! Vesmír má pre vás nachystané niečo lepšie, ale za podmienky, že pre to treba niečo aj urobiť. Napríklad študovať. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacŠkorpiónod 17.06.2024
MerkúrRakod 17.06.2024
VenušaRakod 17.06.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024