Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Spln Mesiaca v znamení Strelca

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v máji 2024

Vo štvrtok popoludní krátko pred 16. hodinou nastáva spln v Strelcovi. Ohnivá Luna vtedy tvorí presnú opozíciu so Slnkom vo vzdušných Blížencoch.

Spln Mesiaca v znamení Strelca
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.06.2024 14:41BlíženciNov Mesiaca jún 2024
Prvá štvrť14.06.2024 07:21Panna-
Spln22.06.2024 03:10KozorožecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť28.06.2024 23:56Baran-

Spln Mesiaca nastane: 23.05.2024 15:55

Ohnivý živel sa síce znáša so vzdušným živlom, ale tieto znamenia práve stoja oproti sebe. Tak sa môže stať, že oheň nebude dobrým sluhom, ale zlým pánom. K tomu si treba aj uvedomiť, že expanzívny Strelec i rýchly Blíženec sú znamenia pohyblivé. Preto bude spln vyvolávať u ľudí určitú nevyspytateľnosť i nervozitu s pocitom straty pevnej pôdy pod nohami.

V práci i doma nepoučujte a nepodceňujte tých, ktorí vám budú oponovať. Pozor si dajte na výbuchy nekontrolovaných energií! Vyjadrujte svoje názory, ale s diplomaciou, nie s prehnanou úprimnosťou.

Zamyslite sa, či ste neboli počas uplynulého mesiaca povrchní (tieňový obraz Blíženca) voči svojim povinnostiam i ľuďom, na ktorých vám záleží. Vedeli ste ich vypočuť a prípadne aj zaujať korektné stanovisko? Spomaľte a buďte k sebe aj ostatným úprimnejší. Tieňom Strelca je zase tendencia podliehať slepo ideálom.

Pokiaľ ste sa v niektorom z týchto dvoch tieňov našli, snažte sa ich v sebe eliminovať, prípadne si ich spracovať pomocou meditácie, alebo dokonca sedením u terapeuta. Poučení z minulosti môžete hľadať útechu v duchovnej literatúre, pokojnej práci na záhrade, prípadne prechádzkou májovou prírodou.

Prejavte vďačnosť ľuďom, ktorí vám dávajú najavo, že im na vás záleží, či dokonca vás majú radi. Nezabúdajte sympatie opätovať, ak tieto city s vami konvenujú. Pokiaľ vám z vášho okolia niekto neprirástol k srdcu, hľadajte jemnejšie vyjadrenie nelásky, aby ste dotyčného nezranili. Veru od lásky je niekedy dosť blízko k nenávisti! Zranené ego vtedy často víťazí a plodí zlo.

Na viacerých miestach v našej krajine kvitnú lipy. Tento strom vyjadruje pospolitosť rodiny i celého národa. Vypite si lipový čaj s tými, ktorých máte radi. 

Kto počas dní Mesiaca v Strelcovi vydrží držať pôst, pochodí dobre. Expanzívna Luna vám síce potrápi vaše chuťové poháriky, ale ak vydržíte striedmo jesť, o to viac sa vám podarí schudnúť.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Spln vás zastihol v dome duchovna a filozofie a je pre vás priaznivý. Nenechajte sa však rozčúliť tými, ktorí majú teraz kvadráty a opozície. Skúste pochopiť ich nervozitu, iste pramení z nejakého zranenia. Zamyslite sa, čo zlého sa vám prihodilo, keď ste v minulosti konali neuvážene. Potom si spomeňte i na tie krásne požehnané veci, ktoré máte. 

Býk

Minulý mesiac ste prešli určitou skúškou, ktorej lekcie netreba podceňovať. Dolieha na vás možno neistota v samého seba. Verte si a investujte svoju energiu do zmien k lepšiemu. Začnite si viac veriť. Pokúste sa hľadať teraz rovnováhu medzi tým čo v živote dávate, a tým, čo dostávate. Niektorí ľudia dávajú veľa, ale nevedia prijímať. Porušujú tým prírodné zákony. 

Blíženci

Spln je tentoraz pre vás dosť náročný. Preveruje vám oblasť partnerstva, kde môže dôjsť k zmenám. Nenechajte sa manipulovať, ale platí to aj obrátene! Opatrne jednajte s ľuďmi, o ktorých viete, že sú vašimi nepriateľmi! Na druhej strane, ľudia ktorí vás vytočia, vás vlastne učia veľa o vás samých. Niektorým Blížencom práve tento spln ukáže, ktorý vzťah už nemá zmysel. Nehádžte však hneď flintu do žita, ak nie ste úplne presvedčení, že je to tak. 

Rak

Spln vás zastihol v dome zdravia, bežnej práce, ale aj vašich prípravách na väčšie udalosti, ktoré už čoskoro zaklopú na dvere. Ak pociťujte nutkanie, že treba rýchlo jednať, rátajte do desať, aby ste sa upokojili. Opatrní buďte na prejav svojho ega, postupne sa začne viac prejavovať. Pravidelne športujte, najlepšie vonku, zdravo sa stravujte. Fajčiarom sa možno práve teraz podarí prestať fajčiť. 

Lev

Doprajte si viacej oddychu a potešenia z tvorivej činnosti. Spln vám totiž zasahuje do domu radosti, detí, romantiky a kreativity. Možno budete mať potrebu si vyliať niekomu srdce, lebo tých emócií sa vo vás nahromadilo dosť. Nemusí to byť nepríjemné, lebo hviezdy vám celkom prajú. Nájdite rovnováhu medzi časom, ktorý venujete priateľom a tým, ktorý venujete deťom, alebo svojej polovičke. 

Panna

Náročnejší spln vám zasahuje do oblasti domova a rodiny. Venujte sa vašim blízkym, ale dajte si čas i priestor i pre seba samého. Máte radi systém a nie a nie sa k nemu dopracovať? Trpezlivosť ruže prináša! Ruža je aj kvetom tohto mesiaca! Urobte si radosť a kúpte si ju trebárs aj v črepníku, aby vám dlhšie vydržala. Venujte sa kreatívnej práci, tá vás vždy poteší a obalí príjemne vaše citlivé nervy.

Váhy

V týchto dňoch si dajte pozor, aby ste nevraveli viac ako je potrebné. Spln vám zasahuje do domu komunikácie. Malé cesty vám síce urobia radosť, ale teraz si zvlášť dávajte pozor pri šoférovaní! Riskovať vám počas splnu neradím. Pokiaľ vy máte svoju chladnú hlavu, nemusí ju mať protiidúce auto! Večer si vyhraďte čas na oddychovanie a plánovanie niečoho, čo vašej celej rodine prinesie potešenie. 

Škorpión

Vážte si to dobré, čo vás v živote stretlo, ale aj to, čo máte. Pre vás je tento spln celkom príjemný. Pravdepodobne sa budete viacej zaoberať financiami a svojou sebaúctou. Potrebujete svoju finančnú stabilitu, a možno práve teraz nájdete riešenie, ako to dosiahnuť. Máte svoj určitý príjem, ktorý si treba rozvrhnúť tak, aby ste vedeli splácať dlhy. Verte si, že všetky vaše plány i potreby budú naplnené. 

Strelec

Dobre viete, že ste ohnivého živlu, ktorý má často aj rozpínavý charakter. Plňte si svoje sny a túžby, len pritom použite aj zdravý sedliacky um. Zamerajte sa aj viacej na seba a svoje potreby. Spln vo vašom znamení vás každoročne posunie o pár krokov ďalej. Či to bude dopredu alebo dozadu, záleží na vás. Buďte opatrní, pokiaľ si neujasníte svoj osobný plán, aby ste nakoniec nestratili samého seba. 

Kozorožec

Spln vám tentoraz zasahuje do domu podvedomia, ktoré je človekom často neprebádané. Nejaká nepríjemnejšia vec môže vyplávať na povrch. Expanzívna Luna v Strelcovi vás v týchto dňoch nenechá na pokoji. Pravdepodobne totiž asi usilovne pracujete na drobných detailoch vášho polročného plánu. Nepodceňujte impulzy, ktoré k vám prichádzajú ako z hlbokých diaľav. Budúcnosť, ktorá je pred vami sa bude stavať práve na nich.

Vodnár

Spln vám vstúpil do oblasti priateľov a vašich nádejí i snov. Nájdite si rovnováhu medzi potrebami spoločenskej skupiny, ktorej ste súčasťou a svojimi vlastnými potrebami. Priatelia a vaše deti sú teraz veľmi dôležití, lebo vám dávajú signály, ktorým smerom sa treba uberať. Nezabúdajte potešiť tých, ktorí to teraz nemajú ružové. Vaša dobrá intuícia vám napovie, aké slová máte použiť a ktoré dobré skutky vykonať.

Ryby

Každé znamenie zažíva raz do roka spln, ktorý všeobecne človeku naznačí jeho postavenie v spoločnosti. Niektorým Rybám možno práve teraz naznačí ten správny smer rastu kariéry. Skúste dať do vašej práce viac entuziazmu, ale aj tolerancie. Uvedomte si, že práve tí ľudia, ktorí vás teraz hnevajú, sú vašimi učiteľmi. Stratili ste akurát zamestnanie? Vesmír má pre vás nachystané niečo lepšie, ale za podmienky, že pre to aj niečo urobíte.