Odporúčame

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Partnerská zhoda a biologické hodiny

Absolútna partnerská zhoda v každom roku, mesiaci, dni, či hodine a minúte od svadby až po smrť jednoducho nie je možná. Jej absolútnosť narušuje plno faktorov v nás i mimo nás. Jedným z nich sú aj biologické hodiny človeka.

Partnerská zhoda a biologické hodiny

Človek - najvyspelejšia živá bytosť na tejto planéte a jeho vnútorný biologický svet je stále nepreskúmaný a plný záhad. Rôzne deje sa v každej nočnej dobe opakovane striedajú a závisia aj od času, ktorý ukazujú hodiny. Je čas vhodný viac na odpočinok, čas aktivity, či napríklad vhodný čas na účinnosť liekov, či pekných slov. Keď sa tomu nepodriadime, ohrozujeme si nielen zdravotný stav, ale i domácu harmóniu. Nie vždy je totiž partner ochotný, či schopný splniť vaše požiadavky, či nebodaj rozmary. Treba na to veľkú dávku tolerancie a menšie sklony k hádkam a kritizovaniu.

 • 01:00 h - Za predpokladu, že ste zaspali o 22. hodine, máte za sebou už tri hodiny spánku, v ktorom ste už prešli všetkými jeho fázami. Je to čas, kedy ste citliví na bolesť, preto sa z ľahkého spánku prebúdzate. Keď vášho partnera niečo bolí, asi nemá chuť na nežnosti.

 • 02:00 h - Ak nie ste na nočnej, ale ste doma a nemôžete zaspať, vypite pohár vlažnej vody, mlieka s medom, či ľahšieho čaju. V tom čase najviac pracuje pečeň, preto alkohol, či hustá káva by skomplikovala jej činnosť. V zlých vzťahoch je pečeň ešte viac zaťažená, ale alkoholikom so zlou povahou je to asi jedno.

 • 03:00 h - Je to čas, kedy fyzické telo najviac oddychuje. Aj keď ste hore, snažte sa len ležať v pokoji a rozhodne sa nijako nevzrušujte. Ak musíte pracovať, snažte sa to dokončiť čo najrýchlejšie.

 • 04:00 h - Telo síce teraz pracuje na najnižšie obrátky, ale sluch sa zbystruje, preto sa prebúdzame i pri najmenšom hluku. Mozog je zásobovaný len malým množstvom krvi a krvný tlak je nízky. Medzi 3. a 4. hodinou je čas nočných úmrtí. Rozhodne by sa, zvlášť starší ľudia, nemali milovať alebo hádať. Nemuselo by vydržať srdce, prípadne by mohla nastať mozgová porážka.

 • 05:00 h - Je dobou pokoja ľadvín. Telo už vystriedalo niekoľko fáz spánku. Je to čas i raňajšieho vstávania a ľudia sa rýchlo preberú. Zobúdzanie partnera sexom, môže byť celkom príjemné a povzbudzujúce.

 • 06:00 h - Telo sa už prebúdza, tlak sa zvýši a krv v žilách začína pulzovať silnejšie. Väčšine z nás sa ale nechce ešte celkom vstať.

 • 07:00 h - Telo má najväčšiu obranyschopnosť a najsilnejšie bojuje proti vírusom a baktériám.

 • 08:00 h - Telo je oddýchnuté, pečeň ho zbavila jedov, tak ho nezaťažujte alkoholom. To asi neplatí pre alkoholikov, ktorí musia začínať deň novým prísunom, lebo by sa im triasli ruky. Po rannom dúšku štartujú s dobrou náladou. Mnohým sa tak podarí oklamať okolie.

 • 09:00 h - Srdce už pracuje naplno. Znižuje sa citlivosť na bolesť a zvyšuje sa psychická aktivita. Až nežijete s niekým, komu sa hovorí nočná sova a máte čas, môžete v mnohom pokročiť, či začať.

 • 10:00 h - V tomto čase je za normálnych okolností čas vitality. Človek je schopný podávať dobré pracovné i športové výkony. Obmedzte zlozvyk popíjania kávy a prázdnych debát. Škoda vzácneho času.

 • 11:00 h - Je najvýhodnejší čas, kedy aj srdce pracuje bez problémov. Ľahšie sa znášajú a zvládajú problémy pracovné, či súkromné.

 • 12:00 h - Telo mobilizuje svoje sily. Ak sa dá, posuňte obed na 13., výhodnejšiu, hodinu a radšej dokončite prácu, či dialóg.

 • 13:00 h - Telo začína pociťovať miernu únavu a túži po doplnení energie. Príjemný, chutný a bezproblémový obed doplní pocit vzájomnej harmónie a domova. Využívajte to čo najčastejšie, zvlášť cez víkend. Niekedy sa rozvodu hovorilo oddelenie od stola a lože.

 • 14:00 h - Reakcie tela sa spomaľujú a mnohým sa začína driemať, túžia po teple postele a blízkeho tela.

 • 15:00 h - Z letargie sa pomaly telo preberá a dostáva chuť na maškrtenie, či iné zmyslové radovánky.

 • 16:00 h - Tá energia a oživenie z predchádzajúcej hodiny sa vytráca a nastáva znovu pokles pozornosti a aktivity. Robte čo najmenej zaťažujúcich vecí a nevyhľadávajte vážne dialógy. Obaja by ste mali dodatočne pocit, že vás prehádali, donútili na niečo, čo nechcete a do čoho vás dostali preto, že ste zlyhali vo svojich kvalitách a zdatnosti v argumentácii.

 • 17:00 h - Fyzická schopnosť je dosť vysoká, napríklad i na športovanie, či fyzickú prácu, alebo aktivity súvisiace s pohybom tela.

 • 18:00 h - Telesná aktivita je zvýšená na úkor psychickej. Fyzicky sa necítime zle a bolesť znášame vcelku dobre. Mentálna sviežosť je oslabená. Nehádajte sa, lebo by ste nemali dostatočnú výrečnosť ani presvedčivé logické argumenty.

 • 19:00 h - Psychická stabilita je na nule. Krvný tlak stúpa, sme nervóznejší. I pre najmenšiu maličkosť by mohla vybuchnúť vzájomná roztržka. Stúpa možnosť migrén. Alergie tela i tie psychické sa zosilňujú. Najideálnejšie je, keď pôjdete na ten čas od seba a každý si nájde svoju nezávislú prácu, či vzdialené miesto. Je to čas na koníčky, prácu v záhrade, či dielničke.

 • 20:00 h - Už okolo tejto večernej hodiny sa stabilizujeme a ožívame. Vracia sa nám bystrosť a elán. Dostávame sa do lepšej formy a väčšej spokojnosti so životom. Väčšina si sadá k televíznym programom.

 • 21:00 h - V tomto čase začína byť aktívnejšia pamäť. Je vnímavejšia a schopná uložiť informácie oveľa ľahšie ako v priebehu dňa. Je to čas na štúdium, prípadne na čítanie kníh.

 • 22:00 h - Klesá telesná teplota tela. Môže nám byť zima a preto zatúžime po teple postele i ľudského tela.

 • 23:00 h - Ak sme už po príjemnom milovaní nezaspali, telo už k spánku nemá ďaleko. Začína sa čas obnovovania buniek tela a pokožky.

 • 00:00 h - Je polnoc. Tí, čo zaspali o 22. hodine, začínajú mať sny. Mozog i telo spoločne bilancujú svoju celodennú činnosť. Prehodnocujú zážitky a vynaloženú dennú námahu. Všetko nepotrebné a zbytočné filtrujú, prípadne cenzurujú. Informujú nás o svojom postoji cez sny, ktoré si máme prehodnotiť.

Samozrejme, nič nie je ideálne, tak sa do toho nasilu nenúťte. Niekedy je lepšie pohárik niečoho dobrého, ako fľaša so zlým obsahom. To platí i pre mnohé situácie v partnerstvách. Pár pekných slov, pohladení, či pohľadov niekedy padne lepšie, ako dlhé technické sexovanie bez emócií. Všetko však závisí od dvojice a ich vzájomných rituálov. Ono je niekedy naozaj dôležitejšie nie to, čo je konvenčné, ale čo vyhovuje len im dvom. Psychika je dôležitá, ale aj telo si vyžaduje svoje a má svoje limity. Hýčkajte sa, nech vám vydržia dlho, predlho, vaše telá i váš vzťah.