Veštica Viktória

Viktória

Osobný kód 172

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Rozdiely medzi mužom a ženou

Pozorovala som skupinu detí, ktoré sa hrali vonku len tak spontánne. Chlapci si našli kúsok voľného priestoru, ktoré im nahradilo futbalový štadión. Začali kopať do lopty, hlasno vykrikovať. Ukazovali sa jeden pred druhým, kto dá lepšiu prihrávku, kopne loptu do brány a občas pokukovali, či to vidia aj dievčatá.

Rozdiely medzi mužom a ženou

Vnímala som aj, že sa dokonca tešia, keď im lopta uletí mimo ihriska, lebo majú „vzrušo“ a riešia nejaký problém. Občas sa aj posotili a navzájom pohádali, ale o chvíľu boli znovu kamaráti.

Dievčatá si našli kamienky, kúsky konárikov a listov. Kriedou si nakreslili na chodník pôdorys bytu a o chvíľu mali každá svoj domček. Nechýbala v ňom kuchyňa, klietka pre kanáriky i detská postieľka a kočík. Začali sa navštevovať a zhovárať o tom, čo ich trápi, teší, ale rozhovor viedli aj len tak, ako ide život. Pripomenuli mi občasnú návštevu mojej priateľky u mňa, kedy preberieme skoro všetko, čo sme prežili odkedy sme sa nevideli. Nesúdime jedna druhú. Sme jednoducho spolu. Načerpáme si na pár týždňov chýbajúcu energiu, a to zo spoluúčasti na našich trápeniach i radostiach. A dni nám idú potom ďalej akosi lepšie a ľahšie…

Tak je to i s dospelými ľuďmi. Iste to poznáte, ak sa s partnerom vyberiete na návštevu. Chlapi diskutujú i polemizujú o politike, ekonomike a práci. Snažia sa nájsť spôsob, ako napraviť situáciu, ktorá ich akurát trápi. Ženy preberajú šatník, módne trendy, posedia si v kuchyni pri receptoch a možno skonštatujú, že majú málo romantiky vo vzťahu. Jedna druhú vypočujú a hľadajú to, čo ich spája a nie to, čo ich rozdeľuje.

Muži sú vo svojom prejave ovplyvnení energiou planéty Mars, planétou akcie, boja i prejavu ega. Ženy zas Venušou, planétou lásky a umenia. Ona má moc spájať to, čo je skoro až nezlučiteľné do harmonického celku.

VenušaVenuša dáva ženám viac spontánnosti v prejave citu. Preto sa ženy nehanbia prejaviť svoje nežné emócie vo všeobecnosti viac ako muži. Použijú na to aj mimiku a gestikuláciu. Pripomínajú mužom hranie nejakého dramatického diela v divadle. Dôležitá informácia, preverená rokmi: tu je možno koreň upodozrievania mužov, že ženy klamú. Tam hore to dobre vymysleli. Poslali nás na túto Zem, aby sme sa naučili rôznemu vnímaniu. Len my tie lekcie partnerstva musíme zvládnuť. Niekto to zvláda hneď na prvýkrát, iný má viac reparátov. Opačné pohlavia sa vlastne dopĺňajú. Aj tu chcem pripomenúť, že veľa záleží aj od výchovy v detstve a od postavenia planét v natívnom horoskope.

Niektorí muži sa však správajú viac „žensky“. Chápu svoju partnerku, vypočujú si ju bez zbytočných mentorských rád, ak to práve potrebuje. Otvoria náruč a mlčky si ju privinú. Dajú jej empaticky to, čo práve potrebuje. Zvládli lekciu svojej skúšky života v úlohe muža. Nezabúdajme, že každý máme v sebe mužskú i ženskú stránku osobnosti. Svoje nám odovzdala matka i otec, babička aj dedko, sestra a brat.

Milé Venušanky, túžiace po harmonickom vzťahu! Nechajte svojho partnera, nech vám radí. Je to určitý prejav jeho lásky k vám. Možno sa ešte nenaučil inak, alebo nepočul o rozdieloch medzi mužom a ženou. Veď poznáte známy výrok našich chlapov: Všetky ženy sú rovnaké. Platí to však aj obrátene. Nie je totiž nič horšie vo vzťahu ako nevšímavosť a ľahostajnosť. Muž hľadá riešenie vo všetkom a ako rytier vás chce ochraňovať, hoci to na prvý pohľad tak nevyzerá. Muži, vy zas vezmite vašu partnerku za ruku a buďte s ňou niekedy len tak ako spoluúčastníci jej vnútorného trápenia, či problémov v práci. Nechajte ju, nech hovorí a vy len počúvajte, hoci sa vám bude zdať, že sú to „blbosti“ a prázdne reči, ktoré nič neriešia. Oni však riešia! Liečia i otvárajú srdce vašej milovanej, ktoré bude po takom kvázi len vypočutí k vám zas o niečo bližšie.