Odporúčame

Alžbeta

Alžbeta

Nič nie je náhoda – všetko okolo nás sa deje za určitým cieľom, všetko má svoj dôvod a správny čas. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Ženy, vzťahy a domácnosť (2. časť)

Každá z nás má svoje sny, každá túži po prekrásnom vzťahu, kde panuje láska, šťastie, tolerancia a hlavne porozumenie...

Ženy, vzťahy a domácnosť (2. časť)

Každá žena má svoj sen, akého partnera chce a aký vzťah s ním chce mať. Nesmieme ale zabúdať, že ako sa my správame, takého partnera priťahujeme. Keď budem chodiť oblečená nevhodne k mojej ženskosti, neupravená a budem sa vyjadrovať nevyberaným spôsobom, samozrejme, že sa okolo mňa budú pohybovať len takí muži, ktorí sú ako ja. Ale keď sa slušne oblečiem, na nohy dám pekné, elegantné topánočky, svoje telo budem držať vzpriamene, upravím si vlasy, jemne sa primaľujem, verte, že sa hneď začnú o mňa zaujímať muži, ktorí sú na vyššej inteligenčnej úrovni. Všetko, čo sa okolo nás deje vychádza len a len z nás.

Keď neviete, ako na to, prihláste sa na kurz spoločenského tanca (vôbec nezáleží na veku, zmenu na sebe môžeme vykonať v každom veku), tu sa naučíte, ako držať svoje telo a ako byť ženou, prípadne kurz pozitívneho myslenia, kde sa naučíte svojimi vlastnými myšlienkami riadiť svoju budúcnosť. Od malička pozorujeme správanie sa medzi našimi najbližšími. Naša osobnosť sa formuje podľa okolia a hlavne na nás vplýva rodinné prostredie. Už tu si všímame, ktorý rodič je dominantnejší, ktorý je láskavejší a aké vlastnosti nechceme, aby mal náš partner, či partnerka. Splňte si svoj sen o spolunažívaní a žite svoj vlastný život.

Krásny vzťah sa stavia celý život

Je dôležité sa zamyslieť nad budúcim, či už fungujúcim partnerstvom, čo chceme vykonať, aby bol stále v harmónii. Najdôležitejšie je stále spolu komunikovať. O tom, že vo vzťahu musí byť láska a sex, sa nebudem rozpisovať. Všetci veľmi dobre vieme, že to k životu, hlavne partnerskému životu patrí. Aj to vieme, že je dôležité, aby sme si vyhovovali aj po sexuálnej stránke. Skôr sa však budem zamýšľať nad komunikáciou vo vzťahoch.

Po čase láska aj po sexuálnej stránke trocha ochabne. Je preto dôležité udržiavať vzťah v harmónii, aby sme žili krásne a v súlade. Vybudovať si ho taký, aby pre nás bol krásny a šťastný, tomu sa hovorí umenie a na tom sa pracuje celý život. Je to celoživotné dielo oboch partnerov, sám nám z neba veru nespadne. Taký krásny vzťah sa stavia celý život – tehlička po tehličke. A nakoniec prerastie do vzájomnej túžby a vytvorí sa nerozlučná dvojica. Vždy sa môže stať, že niektorá tehlička je prasknutá, ale treba hľadať východisko, či ju prilepíme, alebo urobíme menšiu zmenu. Každý vzťah má problémy, ale na to sme tu, aby sme urobili nápravu, vždy treba hľadať východisko. Vždy sa nájde! Len treba chcieť. Nenechajte v žiadnom prípade svoj vzťah odumrieť, komunikujte o všetkom, nenadávajte a nekričte, všetko sa dá vyriešiť spoločným úsilím v tichu a kľude. Bez spoločnej komunikácie nepoznáte ani svojho partnera, ale ani sami seba. Rozprávajte sa nielen o nákupoch a o tom, čo uvariť, ale aj o deťoch, práci a svojich koníčkoch. Snažte sa stále o niečom hovoriť, zaujmite svojho partnera.

Rozprávajte sa o všetkom

Stále sledovanie televízie s chrumkaním chipsov, to je zaujímavé iba chvíľu. Choďte spoločne do divadla, do kina, na rôzne predstavenia, rozprávajte sa o tom, čo ste videli, ako sa vám to, či ono vystúpenie páčilo, robte všetko, len sa prestaňte nudiť. Veľmi pekné je sa rozprávať o svojich snoch, o čom snívate, nielen v noci, ale o reálnych snoch, čo chcete v živote dosiahnuť, ako na to, aby sme to dosiahli.  Nezabúdajte dve hlavy sú vždy viac ako jedna.

Každý z nás si nesie so sebou z mladosti čosi, čo tomu druhému môže prekážať, ide väčšinou o určité zlozvyky. Vyslovte svoje názory nahlas, upozornite svojho partnera na tie chyby, ktoré vám vadia.  Porozprávajte sa o tom. Nemlčte. Keď nevyslovíte svoj názor na veci, ktoré vám prekážajú, budete sa urážať a zostanete ticho, nikdy sa k ničomu nedopracujete. Rozprávajte a rozprávajte o všetkom, čo vám napadne, určite sa pri troche snahy dopracujete aspoň k malej zmene. Ale na najdôležitejšiu vec nezabudnite: poďakovať a pochváliť za nápravu. Presne tak ako muži, tak aj ženy si zaslúžia pochvalu. Aby si muži nenamýšľali, že keď píšem o ženách, že ich sa tie nápravy a pochvaly netýkajú. Veru týkajú. Pochváliť svoju manželku by mali taktiež pri každej príležitosti, myslím si, že oni pre mužov toho robia tiež dosť, takže pochvala by bola na mieste.

Výdavky v domácnosti

Už som písala o tom, že základom dobrého fungovania vzťahov je komunikácia. Presne tak to musí fungovať aj v domácnosti. Komunikácia nesmie chýbať, ani keď ide o oblasť financií. Otvorene sa musí debatovať aj o výdavkoch v domácnosti. Financie je dobré rozdeliť na plánované a neplánované.  Medzi plánované patria každomesačné účty, splátky, približné výdavky na stravu, sporenie, poistky, náklady na cestovné a iné bežné veci. K neplánovaným výdavkom určite patria lieky, prípadne sa nám pokazí pračka, či chladnička. Treba zavolať opravára, alebo zakúpiť nový spotrebič. Na to, aby ste si dokázali všetko pekne zúčtovať, nemusíte mať založený spoločný účet. Nie každý pár považuje toto riešenie za ideálne, vhodné však je, aby partneri mali prehľad o príjmoch druhej strany a presne sa dohodli na tom, kto čo bude platiť. Výdavky každého z vás by mali byť úmerné jeho príjmom. V úplne ideálnom prípade sú vaše príjmy približne rovnaké, a tak môžete prispievať rovnakou sumou. Jeden z partnerov môže platiť účty a bývanie, druhý bude platiť nákupy a iné výdavky. Tiež si stanovte presnú sumu, ktorú chcete každý mesiac odložiť bokom vo forme sporenia. Nespoliehajte sa na to, že vám pred výplatou niečo ostane na účte. Naopak, hneď po výplate odložte presnú čiastku a siahnite na ňu len v čase núdze.

Všetko, čo robíte, robte s láskou a určite sa každý problém vo vašom živote vyrieši oveľa skôr, ako keby ste na seba štekali, kliali, alebo nekomunikovali vôbec. Všade je treba trpezlivosť a zdravý rozum. Už staré porekadlo vraví: „Trpezlivosť ruže prináša“. Nechajte, nech váš vzťah zakvitne krásnymi kvetmi a precíťte tú nádheru, aby keď zostarnete, ste si mohli povedať: „Náš spoločný život bol skutočne nádherný“.